אפוסתרפיה קנגורו - מזרן מודולרי גולדן טורס - שייט בים תיכון כמיטק כפתור איווקס דודי סופר חופשה בחול פורטל נכי צהל - הבית החם של כל נכי צהל

גרירת משכנתא

מזל טוב, רוכשים דירה חדשה ? צריכים להעביר את המשכנתא מהדירה הישנה ? במיוחד עבורכם הכנו מדריך מפורט לגרירת משכנתא קיימת.
הליך לקיחת משכנתא הוא לעיתים ארוך מייגע וצורך מאתנו זמן רב להכנת כל האישורים, ריצות לבנק, לטאבו, עורך דין וכד', לכן גרירת משכנתא נראית לנו כאופציה עדיפה אשר תחסוך מאתנו בירוקרטיה וזמן.
אך בפועל המצב שונה לחלוטין, לפעמים דווקא בזמן גרירת משכנתא יש באפשרותנו לשפר עמדות הן בנושא הריבית והן בנושא עלויות נוספות.

למי כדאי לגרור משכנתא ?

גרירת משכנתא באופן גורף מתאימה לאלו שקיבלו משכנתא בריבית נמוכה יותר מזו הקיימת כיום בשוק ולכן מבחינתם שווה ואף רצוי לשמר את המשכנתא הקיימת, אך קיימים גם סיבות נוספות אשר שווה לקחת אותם בחשבון כך לדוגמא :
1. זוגות אשר רכשו דירה ביישובי ספר וקיבלו מהמדינה תנאים מיוחדים, לפעמים ריבית נמוכה מאוד ולפעמים ללא ריבית בכלל, גרירת משכנתא תהיה מבחינתם אופציה עדיפה ביותר.
2. זוגות אשר קיבלו משכנתא בעבר, אך ברבות השנים מצבו הרפואי של אחד מבני הזוג השתנה לרעה עד כדי כך שהיום לא יהיה ניתן לערוך לו ביטוח חיים למשכנתא, במקרה זה חל איסור לקחת משכנתא חדשה ומבחינת בני הזוג עדיף יהיה לגרור את המשכנתא הקיימת, כך שאם חלילה וחס יקרה משהו לבן הזוג, הלוואת המשכנתא תיפרע על ידי חברת הביטוח.

צריכים יותר כסף ?

שדרוג ורכישת דירה חדשה משמעותה הגדלת סכום המשכנתא. הן בשל הסיבה כי בעת רכישת דירה קיימות הוצאות נוספות אשר צריך להביאן בחשבון, כדוגמת : מס רכישה, שכר טרחת עורך דין, תשלום עבור דמי תיווך ועוד. והן בשל הפרשי המחיר בין הדירה הישנה לחדשה. לכן במקרים רבים נאלצים הרוכשים להגדיל את המשכנתא הקיימת.

פארי - פאסו ?

רכשתם נכס חדש והגעתם לבנק – הבנק מציע לכם לקחת את מלוא סכום המשכנתא בהלוואה חדשה ולסגור את המשכנתא הישנה ?, לפעמים על פניו נראה כי זהו הדבר הנכון לעשות, אבל במקרים בהם תנאי המשכנתא הישנה עדיפים, ניתן לקחת משכנתא נוספת ולבקש מהבנק שנתן לנו את המשכנתא הישנה לאשר לנו הליך שנקרא פארי פאסו .
פארי פאסו – הוא מונח משפטי המייחס בטחון לשני גופים שנותני משכנתאות עבור נכס אחד, כאשר השעבוד של הנכס יהיה בדרגה שווה, כך שאם חלילה הגוף שנותן את המשכנתא ייאלץ לממש את הנכס אזי יחולקו כספי המימוש, בצורה שכל גוף שהעניק משכנתא יקבל את החלק היחסי על פי גובה המשכנתא שנתן.

בעיות שעלולות להיווצר בזמן גרירת המשכנתא?

קיימות מספר בעיות שעלולות להתעורר בזמן גרירת משכנתא, רוב רובן של הבעיות קשורות לביטחונות אותם דורשים הגופים המלווים וזאת לתקופה הראשונה בין הסרת הביטחונות מהנכס הישן והעברת הביטחונות לנכס החדש.

בזמן מכירת הנכס מתבקשים המוכרים להסיר את השעבוד על הנכס הנמכר ולבצע שיעבוד על הנכס החדש, אבל מה קורה כאשר הנכס הישן נמכר ועדין לא נרכש נכס חדש ?
במקרה זה דואג הגוף שמעניק את המשכנתא לשמור את הכספים המתקבלים מהנכס הישן, ולהפקידם בנאמנות עד לרכישת הנכס החדש.

בעת רכישת הנכס החדש ולאחר שנרשמת הערת אזהרה בטאבו לטובת הגוף שנותן את המשכנתא הכספים ישוחררו ותהיה אפשרות להעבירם הלאה.

תגובות באתר: (1)
קטגוריות