אפוסתרפיה קנגורו - מזרן מודולרי גולדן טורס - שייט בים תיכון כמיטק כפתור איווקס דודי סופר חופשה בחול פורטל נכי צהל - הבית החם של כל נכי צהל

דיון סוער בועדת העבודה והרווחה בנושא תיקון חוק הנכים

הוועדה תקיים דיון נוסף בהצעת החוק מיד עם תום הפגרה

ב- 18 באפריל 2017, שבועיים בלבד לפני חגיגות יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל התקיים דיון סוער בועדת העבודה והרווחה בכנסת בנושא תיקון חוק הנכים והסדרת זכויות והטבות של נכי צה"ל בחקיקה (תזכיר חוק הנכים). מדובר על מהלך שהדעות עליו חלוקות, מהלך שייקבע את גורלם של נכי צה"ל ותיקים וחדשים כאחד.

תזכיר חוק הנכים - ועדת העבודה והרווחה

70 עמודים המפרטים את זכאויות נכי צה"ל

כנסת ישראל - ירושלים. 18 באפריל, שעה 10:00 בבוקר : ועדת העבודה והרווחה של הכנסת מתכנסת לישיבת פגרה סוערת. במטרה לקיים דיון ראשוני בתיקון חוק הנכים, שלראשונה יאגד את כלל ההוראות וההטבות הנוגעות לנכי צה"ל בחקיקה. זאת בעיקבות דרישה של מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

הצעת החוק כוללת 70 עמודים המפרטים את זכאויות נכי צה"ל בענייני דיור, שיקום תעסוקתי, רווחה כלכלית, קבלת טיפול והטבות פסיכוסוציאליות, רכב וניידות והטבות רפואיות. הכנת תזכיר החוק ערכה כחמש שנים.

מתנגדים לחוק ....

בראש המתנגדים לחוק עומדים עו"ד עידן קלימן, יו"ר מחוז ת"א והמרכז באירגון נכי צה"ל ונעים עזר יו"ר מחוז ירושלים בארגון נכי צה"ל.

עו"ד עידן קליימן שהתמחה בעשורים האחרונים בזכויות נכי צה"ל והוביל בשנים האחרונות מהלכים בעיקבותיהם זכו נכי צה"ל להנחה במים ובחשמל. אמר כי החוק החדש עלול לפגוע בזכויות חלק מנכי צה"ל ו/או להקפיא אותן.

משה אברהמי, נכה צה"ל עם נכות מיוחדת ("מאה אחוז פלוס") טען כי הוא ודומים לו אינם מוזכרים בחוק.

אלי בירנבאום הביע חשש בשם לוחמי השייטת כי לא תהיה הכרה במחלות כתוצאה מצלילות במי הקישון. 

היו כאן סחיטות ואיומים והרבה תהליכים מכוערים

 עו"ד עידן קלימן חשף בפני חברי ועדת העבודה והרווחה את כל המהלכים שקדמו לישיבה, לדבריו של עידן קלימן

"לא הגענו ליום הזה בהרמוניה. היו כאן סחיטות ואיומים והרבה תהליכים מכוערים. כל אמירה שהנכים לא נפגעים, היא אמירה לא מדויקת בלשון המעטה. יש פה פגיעה בפגועי ראש, בנכים קשים, בזכויות רכב רפואי, בנכי צה"ל המתגוררים בחו"ל ועוד",

תומכים בחוק...

תיקון החוק זוכה לתמיכה של ראש אגף השיקום, היועץ המשפטי של אגף השיקום ויו"ר ארגון נכי צה"ל.

ראש אגף השיקום מר חזי משיטה אמר בדיון "זהו חוק טוב, שאינו גורע ממה שקורה היום, ואף ישפר את זכויות נכי צה"ל. היה לנו דין ודברים ארוך עם ארגון נכי צה"ל, והגענו להסכמות. אני רואה בהם שותפים. אנחנו לא עושים טובה לאף אחד, זו חובת המדינה והחברה, לטובת אלה שהקריבו עבורן".

היועץ המשפטי של אגף השיקום, עו"ד ערן יוסף, טען כי : "בשום מקום לא נפגעו זכויות. מכאן ואילך התיקונים לזכויות ייעשו בחקיקה, כמו שהיינו אמורים לעשות מלכתחילה".

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר: "הבוקר מתחיל תהליך שיבטיח לכל אחד שאם חלילה ייפצע או יוחמר מצבו, הוא יקבל את השירותים הטובים ביותר. עד כה, רק 15% מהזכויות עוגנו בחוק. חוק זה איננו סוף פסוק, אלא נקודת התחלה להתדיינות עם משרד הביטחון. לאחר העיגון בחוק, יתחיל מסע לשיפור זכויות הנכים".

לעומתם טען ח"כ עפר שלח (יש עתיד) ונכה צה"ל בעצמו כי : "אני לא משוכנע שהכל צריך להיעשות בחקיקה ראשית, כי אז, אם נרצה לשנות משהו באיזשהו מענק, זה ייאלץ לעבור שלוש קריאות בכנסת". 

המשך יבוא...

יו"ר הוועדה ח"כ אלאלוף הבהיר כי לא תיפגע ולא תוקפא אף זכות במסגרת אישור החוק. הוא הודיע כי הוועדה תקיים דיון נוסף בהצעת החוק מיד עם תום הפגרה.

 

תגובות באתר: (8)
קטגוריות