X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום איווקס איווקס כמיטק כמיטק ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

דיון סוער בועדת העבודה והרווחה בנושא תיקון חוק הנכים

הוועדה תקיים דיון נוסף בהצעת החוק מיד עם תום הפגרה

ב- 18 באפריל 2017, שבועיים בלבד לפני חגיגות יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל התקיים דיון סוער בועדת העבודה והרווחה בכנסת בנושא תיקון חוק הנכים והסדרת זכויות והטבות של נכי צה"ל בחקיקה (תזכיר חוק הנכים). מדובר על מהלך שהדעות עליו חלוקות, מהלך שייקבע את גורלם של נכי צה"ל ותיקים וחדשים כאחד.

70 עמודים המפרטים את זכאויות נכי צה"ל

כנסת ישראל - ירושלים. 18 באפריל, שעה 10:00 בבוקר : ועדת העבודה והרווחה של הכנסת מתכנסת לישיבת פגרה סוערת. במטרה לקיים דיון ראשוני בתיקון חוק הנכים, שלראשונה יאגד את כלל ההוראות וההטבות הנוגעות לנכי צה"ל בחקיקה. זאת בעיקבות דרישה של מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

הצעת החוק כוללת 70 עמודים המפרטים את זכאויות נכי צה"ל בענייני דיור, שיקום תעסוקתי, רווחה כלכלית, קבלת טיפול והטבות פסיכוסוציאליות, רכב וניידות והטבות רפואיות. הכנת תזכיר החוק ערכה כחמש שנים.

מתנגדים לחוק ....

בראש המתנגדים לחוק עומדים עו"ד עידן קלימן, יו"ר מחוז ת"א והמרכז באירגון נכי צה"ל ונעים עזר יו"ר מחוז ירושלים בארגון נכי צה"ל.

עו"ד עידן קליימן שהתמחה בעשורים האחרונים בזכויות נכי צה"ל והוביל בשנים האחרונות מהלכים בעיקבותיהם זכו נכי צה"ל להנחה במים ובחשמל. אמר כי החוק החדש עלול לפגוע בזכויות חלק מנכי צה"ל ו/או להקפיא אותן.

משה אברהמי, נכה צה"ל עם נכות מיוחדת ("מאה אחוז פלוס") טען כי הוא ודומים לו אינם מוזכרים בחוק.

אלי בירנבאום הביע חשש בשם לוחמי השייטת כי לא תהיה הכרה במחלות כתוצאה מצלילות במי הקישון. 

היו כאן סחיטות ואיומים והרבה תהליכים מכוערים

 עו"ד עידן קלימן חשף בפני חברי ועדת העבודה והרווחה את כל המהלכים שקדמו לישיבה, לדבריו של עידן קלימן

"לא הגענו ליום הזה בהרמוניה. היו כאן סחיטות ואיומים והרבה תהליכים מכוערים. כל אמירה שהנכים לא נפגעים, היא אמירה לא מדויקת בלשון המעטה. יש פה פגיעה בפגועי ראש, בנכים קשים, בזכויות רכב רפואי, בנכי צה"ל המתגוררים בחו"ל ועוד",

תומכים בחוק...

תיקון החוק זוכה לתמיכה של ראש אגף השיקום, היועץ המשפטי של אגף השיקום ויו"ר ארגון נכי צה"ל.

ראש אגף השיקום מר חזי משיטה אמר בדיון "זהו חוק טוב, שאינו גורע ממה שקורה היום, ואף ישפר את זכויות נכי צה"ל. היה לנו דין ודברים ארוך עם ארגון נכי צה"ל, והגענו להסכמות. אני רואה בהם שותפים. אנחנו לא עושים טובה לאף אחד, זו חובת המדינה והחברה, לטובת אלה שהקריבו עבורן".

היועץ המשפטי של אגף השיקום, עו"ד ערן יוסף, טען כי : "בשום מקום לא נפגעו זכויות. מכאן ואילך התיקונים לזכויות ייעשו בחקיקה, כמו שהיינו אמורים לעשות מלכתחילה".

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר: "הבוקר מתחיל תהליך שיבטיח לכל אחד שאם חלילה ייפצע או יוחמר מצבו, הוא יקבל את השירותים הטובים ביותר. עד כה, רק 15% מהזכויות עוגנו בחוק. חוק זה איננו סוף פסוק, אלא נקודת התחלה להתדיינות עם משרד הביטחון. לאחר העיגון בחוק, יתחיל מסע לשיפור זכויות הנכים".

לעומתם טען ח"כ עפר שלח (יש עתיד) ונכה צה"ל בעצמו כי : "אני לא משוכנע שהכל צריך להיעשות בחקיקה ראשית, כי אז, אם נרצה לשנות משהו באיזשהו מענק, זה ייאלץ לעבור שלוש קריאות בכנסת". 

המשך יבוא...

יו"ר הוועדה ח"כ אלאלוף הבהיר כי לא תיפגע ולא תוקפא אף זכות במסגרת אישור החוק. הוא הודיע כי הוועדה תקיים דיון נוסף בהצעת החוק מיד עם תום הפגרה.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
איתן
תאריך: 24/10/2017
כותרת: סוער?! דיון שקט ומוזר !!!!!

תוכן: סוער היה בנאום החמוצים של נשיא המדינה בפתיחת מושב החורף המשמים !!!
נכי בט"ל חסמו את הכניסות למשכן וזעקו די לעושק והשחיתות ! בדיון בנכי צהל העזים השעירים השליכו עצמן מהצוק -לעזאזל ! אפילו לא המתינו שיובלו כצאן לשחיטה !!!
הגיע הזמן שיהיו גם נכי צהל פנתרים - שיחסמו את הכניסות לכנסת ומשרד רה"מ עד שיעלה חוק חדש מהיסוד לשיקום ופיצוי פגועים! ולא תלאי העתק- הדבק שעבר זמנו !!! לא ניתן לתקציב 2018 לעבור עד שתגמול הבסיס יושווה לשכר אל"ם בצהל !!!!
אל תחכו לדיונים נוספים בחוק המזוויע הזה! דירשו חוק יסוד חדש ,שיעחה יחד עם פקודת גיוס חדשה לצהל, כך שכל לוחם שיתגייס ידע שאם חלילה יפצע- הצבא-ולא משרד הביטחון יכיר בזכויותיו ויחזיר מצבו לקדמותו !!!!
די לאדישות, ולאנוכיות !!!!!

עורבני
תאריך: 11/05/2017
כותרת: הכל כדי לקשור אותנו לנצח

תוכן: הטבה פה, הטבה שם ובלה בלה. שיביאו סכום אמיתי ולא כל מיני פירורים ושיתנו לנו להסתדר לבד- 60 אחוז-6,000 ש"ח לחודש ובתחילת כל שנה 60 אלף מענק וכך הלאה. בלי שיקום, בלי הטבות, בלי רכב ובלי כל המנגנונים המורכבים. כל נכה שיעשה עם חייו מה שהוא רוצה. כן עובד, לא עובד וכו.

תומר אליהו
תאריך: 10/05/2017
כותרת: מכרו אותנו עבדו עלינו

תוכן: ללא תוכן

שרון
תאריך: 09/05/2017
כותרת: מספיק להסתכל מי בעד ומי נגד

תוכן: מספיק להסתכל מי בעד ומי נגד כדי להבין שהחוק הזה לא יטיב עם נכי צה"ל. מה שיוזמי החוק לא מבינים זה שכולנו בסירה אחת ומה שהם עושים יחזר ויפגע בכולנו. המגמה של פגיעה חוזרת ונשנית בזכויותיהם של מי שנתנו למדינה יותר מאחרים רק משמשת דגל אזהרה לכל מי שרוצה לתרום למדינה. כבר אין פה באמת מדינה לתרום לה כי מי שמנהל את המדינה למעשה פועל האינטרסים זרים שאין שום קשר בינם לבין טובת האזרחים.

מדינת חרטא
תאריך: 08/05/2017
כותרת: אכן כך נכים מ10% ומטה ייפגעו

תוכן: אחרי הפציעה לא משתינים לכיווננו
הכושי עשה את שלו ויכול ללכת

עמוס
תאריך: 04/05/2017
כותרת: זכויות נכים מ20% למטה..

תוכן: ייפגעו דראסטית.

עמית
תאריך: 30/04/2017
כותרת: רכב רפואי

תוכן: מה הוחלט לגבי רכב רפואי 3,5 שנים
או 4 שנים ?.תודה לעונים.

סימון יהודה
תאריך: 30/04/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: הכל נכון הכל טוב . רק מה קורה עם נכי צהל שקיבלו רכב עזר לשיקום ורק שלוש פעמים אפשרות החלפה ובמקרה הטוב פעם נוספת. לפי השיטה הזו רכב רפואי כל פזמ. ורכב שיקומי יוק! לא ברור לי מה ההבדל בין לבין. בעל רכב רפואי עובד והרכב ממשמש עזר לתנועה נכה עם רכב שיקומי הוא גם עובד אלא שאצלו גם הרכב עובד ולא נשכח שהוא גם נכה.
כך שלשיטתכם צריך לדעת איך להיפצע {חס וחלילה} המקופחים הנ"ל נוסעים עם רכבים שעשו למעלה מ-1.000.000ק"מ
ועם אחוזי נכות שפחות מ50% ויותר מ-40% ולכן נופלים בין הכסאות. הגיע הזמן לדאוג גם לקבוצה קטנה זו.
אדוני אלה נכים שהרכב משמש לפרנסתם ומתכלה במהירות ובמקרה הטוב מפרנסים את המוסכים . רכבים המשמשים להסעות שנוסעים עולים ויורדים בהם והכל נשחק גם בפנים
בברכת חג עצמאות שמח לכלל נכי צהל ועם ישראל

לשרותך, נכה צה"ל