X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום איווקס איווקס כמיטק כמיטק ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

האם הטיפול הרפואי בנכי צה”ל יעבור לקופות החולים ?

70 שנה מאז קום המדינה, מסתמן כי נכי צה"ל בדרך לקבלת טיפול רפואי בקופ"ח

70 שנה עברו מאז מלחמת העצמאות והכרזתו של ראש הממשלה דאז דוד בן-גוריון על הצורך הערכי והמוסרי שחבה מדינת ישראל לחיילי וחיילות צבא ההגנה לישראל ואנשי הביטחון שנפצעו במהלך שירותם למען המדינה ועד לשנים האחרונות בהם הערכים והמוסר הפכו לסעיף תקציבי "שעולה כסף למדינה" והמדינה עושה מהלכים לקצוץ זכויותיהם של נכי צה"ל, להפריט את השירותים הרפואיים והטיפוליים שניתנים לנכי צה"ל.

המתנה לטיפול רפואי בקופת חולים

האם ההפרטה טובה לנכי צה"ל או לא ?

70 שנים עברו והערכים והמוסר עליהם דיברו מנהיגי ישראל "מתפוגגים" להם יחד עם הכבוד והערכה לפצועי צה"ל וכוחות הביטחון ועכשיו לקראת יום העצמאות ה- 70 למדינת ישראל אנו מתבשרים על דיונים שמתקיימים בחדרי חדרים להפרטת הטיפול הרפואי בנכי צה"ל והעברתו לאחריות קופות החולים.

האם ההפרטה טובה לנכי צה"ל או לא, הכול במאמר הבא:    

הפרטת הטיפול בנכי צה"ל

הפרטת הטיפול בנכי צה"ל כרוכה במחיר גבוה מאוד אותו ישלמו הן נכי צה"ל והן עובדי אגף השיקום ואילו מהצד השני אנשי האוצר יחד עם החברות הפרטיות והציבוריות שירכבו על הגל ויהפכו את הערכים והמוסר לשורת רווח נוספת בדו"ח השנתי.

אגף השיקום, על מה ולמה

הקמתו של אגף השיקום במשרד הביטחון הייתה חלק מאותו חזון של דוד בן גוריון לדאוג ולטפל בפצועי צה"ל וכוחות הביטחון מתוך כבוד והערכה ומתוך שליחות ציבורית – כך שחיילי וחיילות צה"ל, כמו גם אנשי כוחות הביטחון ידעו כי במידה וחלילה וחס יפגעו תוך כדי שירותם הם יזכו ליחס אישי ועזרה בשיקום מקצועי, קבלת טיפול רפואי הטוב ביותר ועוד.

כיום, הפרטת השירותים של אגף השיקום מביאה לתהליך שבסופו של דבר יבטל את הצורך באגף השיקום. תהליך שכבר החל ומתבטא בצמצום של תקנים, אי גיוס עובדים חדשים ופגיעה אנושה בטיפול בקהל היעד - נכי צה"ל.

האם משרד הביטחון מייצר מציאות חדשה ? 

לכאורה, משרד הביטחון מייצר מציאות חדשה ומנסה לתת פתרונות בצורה של הפרטה, ייעול המערכת והשבחת השירות לזכאים, לדוגמא: 

א. משרד הביטחון לא מגייס רופאים מחוזיים חדשים.

ב. כתוצאה מכך - נכי צה"ל מתקשים לקבל מענה רפואי הולם.

ג. אגף השיקום מציע פתרון - הפרטת הטיפול הרפואי בנכי צה"ל והעברתו לקופות החולים ו/או חברה חיצונית אחרת.

האם תוצאת ההפרטה תביא לקבלת הטיפול רפואי הטוב ביותר ?

אין עוררין שנכי צה"ל זכאים לטיפול הרפואי הטוב ביותר שיש ! השאלה היא האם ההפרטה תביא את התוצאה הרצויה ?

האם במצבה העגום של הרפואה הציבורית במדינת ישראל בה רופא בקופת חולים קורס אל מול כמות המטופלים שלו. קביעת תור לרופאים מומחים לוקחת חודשים וההמתנה לבדיקות רפואיות והדמיה הן בלתי סופיות. 

האם אפשר להכביד על המערכת הציבורית עם עוד 60,000 זכאי אגף השיקום, נכי צה"ל שזקוקים לרופא שמכיר את ההיסטוריה הרפואית שלהם, רופא שיודע לטפל בפציעות שלהם וזמינות בקבלת בדיקות ויעוץ רפואי מקצועי.

ההפרטה היא תעודת עניות של המדינה

במידה וההפרטה תרקום עור וגידים ותצא אל הפועל. הרי שמדובר בפשיטת רגל ערכית ומוסרית של מדינת ישראל והפרה בוטה של ההסכם שבמשך 70 שנים הבטיח לכל מי שמגן על המולדת ונפצע – תמיכה וטיפול רפואי הולם.
 

תגובתו של עו"ד עידן קלימן - יושב ראש מחוז תל-אביב והמרכז בארגון נכי צה"ל:

אגף השיקום במשרד הביטחון נקלע למצב תת איוש משרות רופאים בשל העובדה כי לא נכללו רופאי האגף בהסדר שנחתם עם האוצר – מל"ל – קופ"ח.
 
במעשיו ו/או מחדליו אלה גרם משהב"ט לכך, כי רופאי אגף השיקום מקבלים שכר לא ריאלי ביחס לרופאים מקבילים המעניקים טיפול רפואי שוטף ובפועל – שכר רופא בקופ"ח גבוה משמעותית מרופא האגף השיקום. 

במקום שאגף השיקום יהווה מקור משיכה למיטב הרופאים שתפקידם לתכלל את הטיפול הרפואי בנכי צה״ל, מעדיף אגף השיקום לפעול להעברת נכי צה״ל לקופות החולים שהנה מערכות בריאות נחותות מהותית מהמערכת הרפואית שאמורה הייתה לשרת את נכי צה״ל במקור. 

אני חושב כי לפצועי מערכות ישראל לא מגיע היחס המחפיר הזה , לא כך מצופה ממערכת שקיבלה מנדט לטפל במי שנפצע למען המדינה. אני בספק רב אם תהיה תמיכה לרעיון האיוולי הזה ואם אכן זה יקרה, אני בטוח שהנהגת הארגון תעשה הכל כדי לעצור זאת.

בכל מקרה אני מתנגד לרעיון הזה ואפעל לעצור אותו בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותי ולרשות חבריי למועצת מחוז ת״א-יפו והמרכז.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
יובל
תאריך: 18/04/2018
כותרת: חוצפה, זילזול וניבזות

תוכן: העברת הטיפול לקופת חולים תהיה התעללות בנכי-צה"ל שמקום לשפר ולייעל את הטיפול ירעו אותו. במקרה וזה יהיה אקטואלי לא מספיקים אמצעים חוקיים אלא הפגנות והפעלת חברי כנסת נגד המהלך. אינני בטוח שהיו"ר ומנכ"ל הארגון יובילו מהלך כזה והיחיד שיפעל כנראה יהיה עידן.

איבון
תאריך: 17/04/2018
כותרת: נגד העברת הטיפול הנכון מה"ל לקופת החולים

תוכן: הדעת לא יכולה לקבל העברת נכי צה"ל לטיפול בקופות החולם גם כך מערכת הבריאות שלנו לא נותנת מענה למבוטחים על אחת כמה וכמה אם יצטרפו עוד 60.000 נכים. אנו האזרחים צריכים לצאת להפגנות כנגד הצעד הזה. כאמא לא אתן לילדיי להתגיס כשאני יודעת שהמערכת לא יכולה להיות שם בישבילם. מישהוא שם צריך להתעורר על העולות שנעשות לנכי צה''ל האירגון עצמו ועכשיו גם מחוצה לו. הכושי עשה את שלו ועכשיו שהכושי ידאג לעצמו. כמה עצוב ולא הגיוני כל האפרטה שרוצים לעשות. זאת המתנה לנכים לרגל 70 שנה למדינה כמה לא נתפס

צבי שדה
תאריך: 17/04/2018
כותרת: המשך למושחתים !!!

תוכן: עוד כספים לאוצר ולהקדשים.. ועוד נכים שילכו..

שםטוב יעקב
תאריך: 17/04/2018
כותרת: מדיניות ההפרטה

תוכן: זו הפונקציה של הקפיטליזם החזירי של ממשלה הנוכחית מה הם לא היפריטו כנראה הבה בתור זה משטרת ישראל משמר הגבול מכבי האש ועוד הבעיה שאנחנו עדר כבשים שמובילים אותו לשחיטה הגייע הזמן ליזעוק לשמיים למה למה אברך שלא הרייח אבק שריפה מקבל קיצבה טיפול רפואי ועוד תנאים מופלגים ואולאי הגייע הזמן להפריט את העיריות את הרבנות ועוד

יהודה
תאריך: 16/04/2018
כותרת: נזרקים לזבל

תוכן: להעביר לקופח זה לזרוק את הנכים והתנערות מהאחריות. הקופות ישמחו לקבל מיליונים ולא להוציא אותם על הזכאים

עידן
תאריך: 14/04/2018
כותרת: נשאר רק לבכות

תוכן: בקופ"ח? אין פיזיו, אין הידרו, אין מכשור רפואי, אין תרופות, יספרו לנו אלף סיפורים, והקופות יחגגו
להתנגד בכל הכח!!!

יצחק
תאריך: 13/04/2018
כותרת: האם הטיפול יעבור לקו״ח?

תוכן: באם הטיפול יעבור, נאלץ לעיתים להמתין חודשים עד קבלת תור לרופא מקצועי, נאלץ לשבת במרפאות קופ״ח ואותם דברים אמורים לגבי קבלת תרופות. אסור לתת לשינוי כזה לעבור, שאגף השיקום ימצא פתרון מתאים מתוך הנעשה מאז הימים ההם.

אדמית
תאריך: 12/04/2018
כותרת: חס וחלילה מפחיד

תוכן: כל עניין קופות החולים מ פ ח י ד