אתה נמצא ב: פורטל נכי צהל > חדשות > בריאות ורפואה > כאבי גב - אפשר גם אחרת
בתי עסק מומלצים
אופטיקה עיניים
חנות אופטיקה מקצועית, אישית, מבצעים מיוחדים לנכי צה"ל ובני משפחותיהם
עמינח מדיק עמינח מדיק
מוצרים חדישים במחירים מיוחדים לנכי צה"ל. בוא לבקר במרכז התצוגה - עמינח מדיק
שלמה אנגל - שרותי ביטוח
אנו מתמחים בביטוח חיים, מנהלים, בריאות, סיעוד וביטוחי רכוש רכב, דירה, עסק וחבויות
משרד עורכי דין סיגל וארז יער סיגל וארז יער משרד עו'ד
עוסקים בייצוג נפגעי מערכת הביטחון טיפול בלוחמים ובנפגעי פגיעות ופציעות קרביות
קלנועית חשמלית מתקפלת
לנסיעה בטוחה בעיר, מתאימה גם לנסיעות לחו"ל, פשוט וקל ולא דורש מאמץ מיותר. בלעדי בישראל!
מכון אורטופדי ברזילי-להב
ברזילי להב אורטפדיה הוא מכון אורטופדי המעניק מענה למגוון צרכים רפואיים לנכי צה"ל ובני משפח...
כמיטק - פתרונות רפואיים מתקדמים
ציוד רפואי ואורתופדי לנכי צה"ל. מוצרים רפואיים, וטכנולוגיות מתקדמות בתחומי הרפואה והבריאו...

קטגוריות

חדשות
הודעות חשובות

 
מורשת קרב

 
מסעות וטיולים

 
מפגשי חברים

 
בריאות ורפואה

 
מאמרים כלליים

 
נגישות

 
ארכיון

מידע משפטי
מאמרים

 
פסקי דין - שלום

 
פסקי דין - מחוזי

 
פסקי דין - עליון

 
חוק הנכים

 
חוקים נוספים

 
תקנות נכים

 
תקנות דרגות נכות

טבלאות תגמולים
תגמולים

 
דמי ניידות

 
דיור נכים

 
מענקי שיקום

 
מענקים שונים

 
טפסים להורדה

זכויות נכים
חדשות ועידכונים

 
חמי מרפא

 
רכב רפואי וניידות

 
שיקום

 
מדריכים לנפגעים

 
לקסיקון מונחים

 
שאלות ותשובות

הוראות אגף השיקום
כלליות

 
תגמולים ומענקים

 
טיפול רפואי

 
שיקום כלכלי ודיור

 
הכשרה מקצועית

 
הטבות

 
תגמול מיוחד

 
רכב רפואי

 
חוזריםכאבי גב - אפשר גם אחרת

ממה נגרמים כאבי גב?

"נתפס לי הגב", "יש לי פריצת דיסק", "הלך לי הגב" – הביטויים האלה נשמעים לכם מוכרים? סביר להניח שכן. כאבי גב הם אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר – וכמעט כל אחד סובל מהם במידה כזו או אחרת, במהלך חייו. הכאבים יכולים קלים אך לעיתים הם עלולים לגרום לקשיי תפקוד מרובים כגון בעיות שינה, קשיים בעמידה והליכה, קושי בהרמת משאות ואף למצוקה נפשית כתוצאה מהסבל.

רוצים לדעת עוד? מלאו את הטופס ונחזור אליכם

אז ממה בעצם נובעים כאבי גב? כדי לענות על השאלה הזו – חשוב להבין איך פועל הגוף שלנו:

במרכז הגב נמצא עמוד השדרה – הוא בנוי חוליות-חוליות, שביניהן מבנים מורכבים שנקראים דיסקים. כל שתי חוליות מחוברות במפרקים, מחוזקות ברצועות ובמעטפות - ונתמכות על ידי מערכת השרירים. בין גוף החוליה לחלקה האחורי יש תעלה שבסיסה בגולגולת וסופה בעצם הזנב. בתוך התעלה, עטוף בקרומים מגינים, נמצא חוט השדרה המקשר בין המוח לבין שרירים. כמו שאתם מבינים, מדובר במערכת מורכבת מאוד ולכן אין זה פלא שישנן סיבות רבות לכאבי גב.

עומס, שחיקה, לחץ

חלק מכאבי הגב נובעים בעיקר מעומס ומשחיקה של המפרקים המחברים בין החוליות והדיסקים הבין-חולייתיים. העומס והשחיקה לוחצים על עצבוב עמוד השדרה עצמו, אך לא גורמים לפגיעה במערכת העצבית הכללית. השחיקה נובעת לרוב מתהליך התבגרות והזדקנות השלד, תהליך שכולנו חווים. התהליך יכול להיות מואץ במצבים שבהם השלד נחשף לתנועות ולעומס חוזר, כתוצאה מעבודה פיזית קשה, פעילות גופנית  בעומסים גבוהים מאד, ישיבה ממושכת ועוד.

הכאבים הללו באים ע"פ רוב לידי ביטוי בגב עצמו, ולעתים בכאב שמתפשט לעכוז או לירך. הם נוטים להתגבר בזמן פעולות המעמיסות על המפרקים כגון כיפוף או סיבוב, ולעתים גם בישיבה ממושכת.
 
ישנם גם כאבי גב שנובעים מלחץ על המערכת העצבית. הלחץ מופיע כשהדיסק הבין-חולייתי זז ממקומו, "פורץ" ולוחץ או גורם לדלקת של עצב היוצא מעמוד השדרה. במקרה כזה ישנו בד"כ כאב לאורך מסלול העצב, לאורך הרגל. הכאב יכול להיות מלווה בתחושות נימול או הירדמות, ולעתים תיתכן גם חולשת שרירים.
 
חשוב לדעת, רמת הכאב והתדירות שלו, משתנה מאדם לאדם. שחיקת מפרקים או בלטי דיסק קיימים אצל אנשים רבים ללא שהם גורמים לכאבים משמעותיים. לעומת זאת, גם אנשים שלא אותרה אצלם הפרעה משמעותית, יכולים לסבול מכאבים לעתים קרובות.

כך או כך, אם התעוררו כאבי גב משמעותיים, ובעיקר אם האדם מפוחד ומודאג מכאבי הגב שלו, מתפתחת מסביב לעמוד השדרה הפעלה שרירית מוגברת ומוגזמת. למרות שמטרתה הראשונית של הפעלת שרירים זו היא לקבע את עמוד השדרה כך שהוא לא יכאב, ההפעלה המוגברת גורמת בעצמה ליותר כאב!

עושים שרירים

במקרים רבים עומסי יתר ועבודת שרירים לא מתואמת הם גורמים מרכזיים ביצירת הכאב ובהפיכתו למתמשך ומטריד. במקרים קיצוניים, בהם יש לחץ משמעותי על עצבים או שיש בעיה מבנית חמורה שעמוד השדרה,  התערבות ניתוחית היא הדרך היחידה להפחית את הכאבים. במקרים רבים, טיפול מונע ומשקם יכול לסייע משמעותית. טיפול כזה צריך להיות מבוסס על הפחתת, הימנעות ממאמצים פיזיים קיצוניים, שיפור סביבת העבודה והשינה – וכל זאת – במקביל לשיקום מערכת השרירים.

בכל בעיית גב יש מעורבות גדולה מאוד של השרירים., הכאב בגב גורם לשינוי בעבודת השרירים סביב עמוד השדרה – ואלו מתכווצים על מנת להגן על המקום הכואב. הדבר גורם עם הזמן להגברת הלחץ על עמוד השדרה ולשינוי תבנית התנועה הנורמלית של הגב. כל אלה גורמים להחרפת הכאב – וחוזר חלילה במעגל כאב הרסני.

טיפול אפוסתרפיה

אז מה עושים? אפוסתרפיה הוא טיפול חדשני שפותח ישראל ומסייע בתהליך השיקום. הטיפול מוכח מחקרית כמסייע בהפחתת כאבי גב וברכיים ועשרות אלפי מטופלים בישראל ובעולם כבר התנסו בו בהצלחה. הטיפול מבוסס על שימוש במערכת הליכה מיוחדת, שמותאמת אישית לכל מטופל בהתאם לתוצאות הערכה וניתוח הליכה ממוחשב וקליני - שמבוצעים ע"י פיזיותרפיסטים מומחים לאפוסתרפיה.

אפוסתרפיה מאפשרת לסובלים מכאבי גב לשפר את תפקוד השרירים והתיאום ביניהם, לשפר את היציבה, לשפר את חלוקת העומסים בגוף ולסייע בהתמדה בפעילות גופנית שכה חשובה לשמירה על הבריאות. מערכת אפוס מכוונת בצורה המאזנת את העומסים ומאפשרת לשרירים מייצבי הגב והאגן לעבוד בסביבה פחותת כאב והתנגדות. ההליכה במערכת מחוללת אי יציבות קלה ונשלטת החוזרת בכל שלבי הדריכה. אי היציכות הקלה הזו מתרגלת בצורה חזרתית את שרירי הגב כך שיוכלו לייצב את הגב בצורה נכונה ומיטבית.

השימוש במערכת ההליכה מתבצע כחלק מחיי היום יום, במהלך פעילות שגרתית בבית, בחוץ או במשרד ובתיאום עם האפוסתרפיסט האישי ניתן להשתמש במערכת גם להליכות מסודרות בחוץ.

זכאי משרד הבטחון ונכי צה"ל* זכאים לקבל טיפול אפוסתרפיה במימון מלא! אנחנו מזמינים אתכם לבדיקת התאמה והתנסות במרכזי אפוסתרפיה ברחבי הארץ. לבדיקת התאמתכם לטיפול ולקבלת פרטים נוספים, לחצו כאן.

*זכאי אגף השיקום.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לייעוץ רפואי והוא בבחינת מידע כללי בלבד. כל המסתמך על האמור לעיל, מבלי לקבל חוות דעת רפואית על בסיס כל העובדות הרלבנטיות, עושה זאת על אחריותו בלבד.

רוצים לדעת עוד? מלאו את הטופס ונחזור אליכם אפוסתרפיה


ציון הכתבה:
0 קולות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר
תגובות בפייסבוק תגובות באתר: (0)  
הוספת תגובה / חוות דעת:

שם: נושא / כותרת:
תוכן התגובה:
* קוד אבטחה:
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

תגובות / חוות דעת
אין תגובות לעמוד זה
עורכי דין ייצוג נכים
עוה'ד סיגל וארז יער
עוה'ד אלי סבן
עו'ד עומר יעבץ
עו'ד ענת גינזבורג
משרד עוה'ד גרינברג
עו'ד יואב אלמגור
עו'ד דנה נוף
עו'ד גל מויאל
עבודה נגישה
עורכי דין ייצוג נכים
שחר המאירי - עוה'ד
צידקוני סיון - עוה'ד
עו'ד גיא בית-און
עו'ד אבינו ביבר
עו'ד יואב צח וכס
עוה'ד - שרון וייס קרטיה
עו'ד קיפרמן יפתח
עו'ד גולן אריאל
עו'ד חגית לב
נותני שירותים
איציק חדד
בודפשט
רשלנות רפואית
עורכי דין
החזרי מס
ברזילי להב - אורטופדיה
מכונים אורטופדים
נכי צה"ל
טורונטו
אתרים מומלצים
לונדון
אירופה
וינה
אמסטרדם
הולנד
אוסטריה
ברלין
פראג
צליאק
קישורים מומלצים
שטוקהולם
אגף השיקום
רכב רפואי
חמי מרפא
מכונים רפואיים
זלצבורג
רופאים מומחים
מוזיקאים
ארצות הברית
קהילת נכי צהל
ארגון נכי צה"ל
בית הלוחם
אגף השיקום
קידום עסקים
קנדה
דבלין
עורכי דין ייצוג נכי צה"ל
ניו יורק
ברצלונה

שימושי : נכי צה"ל

גולש/ת יקר/ה, לידיעתך, השימוש באתר ובתכנים המוצגים בו כפוף לתנאי השימוש כפי שהם מפורטים באתר. אנא קרא תנאים אלה בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר ותכניו מעידה על הסכמתך ואישורך לאמור בתנאי שימוש אלו. למען הסר ספק, המידע הנמסר באתר אינטרנט זה הינו מידע כללי ואינפורמטיבי בלבד, ויכול לשמש כמקור מידע לגולשים באתר בלבד. אין להציג מידע זה ו/או תשובות הניתנות במסגרת אתר אינטרנט זה, בפני כל גוף או גורם חיצוני ואין להסתמך עליהם לכל צורך אחר. המידע והייעוץ הניתנים באתר זה אינם יכולים לשמש כבסיס לכל הליך משפטי ו/או אחר וכל שימושם הוא ככלי המשמש בסיס להערכה אפשרית של זכויותיו של נכה/ה כזו או אחר/ת.

נכי צהל כל הזכויות שמורות לפורטל נכי צה"ל (C) 2001 קידום עסקים WiseGroup בניית אתרים