X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום איווקס איווקס כמיטק כמיטק ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

נגישות בברצלונה

מדריך נגישות לעיר ברצלונה

העיר ברצלונה השוכנת לחוף הים התיכון היא בירת מחוז קטלוניה אשר נחשבת כאתר תיירותי פופולרי המושך אליו תיירים ומטיילים רבים. העיר מציעה שלל אתרים, אטרקציות ופעילויות למבקרים בה. פני העיר מאפשרות נוחות ומטיבות עם בעלי מוגבלויות, הרחובות והמדרכות רחבים וישנו שיפוע בין המדרכה לכביש במרבית המקומות.

מאז האולימפידה בשנת 1992 ברצלונה הפכה נגישה יותר

נגישות לנכים בעיר העתיקה של ברצלונה

אולם אין פני הדברים כך בעיר העתיקה בה יש עליות תלולות וכבישים הבנויים אבנים מסותתות. הפארקים הפזורים ברחבי העיר נגישים לרוב אם כי מצריכים מעט עזרה ומאמץ. ישנם קשיים נוספים הנובעים לעיתים מהחלקים הישנים בעיר כדוגמת מבנים עתיקים ללא מעלית וכן מדרגות המובילות בין חלקיה הנמוכים והגבוהים של העיר המונגשות באופן חלקי בדמות מדרגות נעות, על מנת לקבל נגישות מלאה מומלץ לעשות שימוש ברכב פרטי או מונית נגישה. שדרות רמבלס בעיר הידועות כאזור מישורי ביחס לשאר חלקי העיר מומלצות לבחירה כאתר לינה המאפשר נוחות ונגישות טובות יחסית.

בנושא נגישות בברצלונה , ניתן לומר שבאופן כללי ברצלונה היא בהחלט עיר המקדישה זמן ומחשבה בהנגשת פניה לנכה, מרבית המקומות והפינות שניבנו בשנים האחרונות נגישות וניתן לראות כי ישנה חשיבות ומודעת רבה לצורך הנגישות באתריה ההיסטוריים ובתכנון פניה, אפשרויות הבילוי בה ובאתרים התיירותיים הרבים והשונים.

נגישות של אתרי תיירות

מרבית האתרים התיירותיים השונים בברצלונה נגישים לכיסאות גלגלים וכוללים מוזיאונים, כנסיות וכן את האתר המפורסם בעיר AGRADA FAMILIA אשר מלבד נגישותו לכיסא גלגלים נעשו באתר התאמות לליקויי ראייה בדרך של הדרכה חושית המאפשרת מישוש, סיורים קוליים והקרנות אור קוליות. גם באתר ה-CASA MILA קיים שילוב של נגישות פיזית ומדריכים חושיים כתבליטים ושילוט בכתב ברייל.

ישנם אתרים נגישים פחות כגון מזרקת הקסם בה יש לעשות שימוש בעלייה דרך רחבת החנייה בלבד משום שהמקום אינו נגיש דיו כמו גם פארק גואל והר היהודים. בניגוד לאתרים אלה מומלץ לבקר בכנסיית סנטה מריה דל מאר, מבנה דתי מרשים המציע גישה לכיסא גלגלים ופני שטח שטוחים וללא סיבובים. העיר ידועה בחופיה המדהימים אשר רובם מותאמים לכיסאות גלגלים כמו גם הטיילת השטוחה המתאימה לניידות מוגבלת.

רשימת האתרים המלאה שברצלונה מציעה ניתן למצוא במדריך ברצלונה בשפה העברית.

הנחה לבעלי מוגבלויות

רוב המוזיאונים מאפשרים כניסה חינם או בהנחה לנכה ולמלווה שלו ללא עמידה בתור, בחלק מהאתרים דורשים להציג תעודת נכה כך שחשוב להצטייד בה. מוזיאון בית גואל ומוזיאון סלבדור דאלי הם חינמיים לנכה ולמלווה בעוד שישנם אתרים חינמיים לנכה אך לא למלווה כגון הרכבל של חברת טרפיק, המעלית לתצפית על גג קניון ארנה, מוזיאון השוקולד ומוזיאון ההיסטוריה הסמוך לנמל. מוזיאון מועדון הספורט ברצלונה מציע הנחה לנכה ולמלווה. יחד עם זאת הכניסה לאטרקציות היא לרוב במחיר מלא ולכן מומלץ להזמין מראש כרטיסים ולעקוף את התור.

הזמן מראש כרטיסים לאטרקציות ועקוף את התור >>

נגישות בתחבורה ציבורית

ככלל התחבורה הציבורית בברצלונה נגישה יותר מזו בארץ, החל מהאוטובוסים המגיעים משדה התעופה וכמוהם רובם המוחלט של האוטובוסים בעיר המציעים שני מקומות המיועדים לנכים ורמפה בדלת האחורית, גם אוטובוס התיירים מאפשר נגישות לנכים בקומה הראשונה. כ-90% מתחנות המטרו נגישות ומומלץ להיעזר בשירותיה, יש לבדוק סימון במפה בדבר נגישות התחנה על מנת לתכנן נכונה את המסלול.

תחנות המטרו הנגישות כוללות מעלית הצמודות למדרכות הרחוב. ישנן תחנות מטרו שאינן נגישות אך ניתן לעבור בהן לרכבת רגילה נגישה. הקרון הראשון והאחרון ברכבת התחתית מיועדים לנכים ויש צורך במלווה על מנת לעלות לקרון. הרכבות הרגילות חלקן נגישות אך גם ברכבת לא נגישה ניתן להיעזר בעובדים המקומיים המסייעים בעזרת רמפה חשמלית לעלייה וירידה מן הרכבת.

אפשרויות לינה נגישות

מרבית המלונות בעיר נגישים ומותאמים היטב לנכים ובעלי מוגבלות בהתניידות, אולם חלקם של המלונות בעיקר אלה הישנים יותר, הפחות חדישים והזולים אינם מותאמים. באופן כללי אזור הלינה המומלץ בעיר לנכים הוא חלקה המישורי- שדרות רמבלס.

מאז אירוח האולימפיאדה בשנת 1992 הפכה ברצלונה לאחת הערים הנגישות ביותר בעולם, בתי המלון מציעים חדרים מאובזרים ונגישים כאשר כל בית מלון מייעד מכסה של חדרים הנגישים לכיסאות גלגלים וכוללים שירותים רחבים בעלי מאחזי יד ופעמון מצוקה. למרות המודעות הרחבה באופן כללי במלונות העיר לצורך בנגישות חשוב לוודא מראש כי המלון המיועד מציע חדרים לנכים ומאפשר נגישות וכן את אפשרויות החניה לרכב, דברים אלה אינם מובנים מאליהם.

הזמן עכשיו מלון נגיש בברצלונה >>

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
לשרותך, נכה צה"ל