אפוסתרפיה קנגורו - מזרן מודולרי גולדן טורס - שייט בים תיכון כמיטק כפתור איווקס דודי סופר חופשה בחול פורטל נכי צהל - הבית החם של כל נכי צהל

רכב רפואי

רכב רפואי לזכאי אגף השיקום

רבים מאיתנו, נכי צה"ל, זכאים לרכב לקבל רכב רפואי ומאובזר. רכב שיאפשר עצמאות, חופש תנועה, נהיגה בזמן חופשה בחו"ל ואפילו הזדמנות לעסוק בספורט אתגרי.

כמות המידע על הזכאות לרכב רפואי והנלווה אליו היא גדולה ובכדי שלא תצטרכו לבזבז זמן בחיפושים ושיטוטים, החלטנו לרכז עבורכם מידע יקר ערך בנושא רכב רפואי לנכי צה"ל.

כך, תוכלו לאתר מידע מקיף אודות רכב רפואי, זכאויות, הטבות נלוות, כמו גם מידע על סוכנויות רכב חדש, סוגי רכבים חדשים, התקנת מנגנונים לרכבים עבור נכים, ביטוחי רכב, אביזרי נהיגה לנכים, מעלונים, סקוטרים, קלנועיות ועוד.

אנו יודעים שכיום יש שפע של נותני שירותים בתחום המתפתח של רכב רפואי, וחשוב לנו לסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם, כדי שתוכלו להתנייד בקלות ובעצמאות מוחלטת ממקום למקום

רכב רפואי - כל הזכאויות לרכב נכה

רכב רפואי היא הטבה לה זכאים נכי צה"ל בדרגות נכות שונות: נכה צה"ל פגוע גפים תחתונות שדרגת נכותו עולה על 30% וכן נכי צה"ל שדרגת נכותם הינה 50% ומעלה. דגם הרכב ונפח המנוע נקבעים על פי גובה אחוזי הנכות וסוג הפגיעה ובהתאם להוראת אגף השיקום בנושא רכב רפואי.

הזכאות לרכב רפואי כוללת חבילת הטבות : פטור ממיסי קניה, פטור מאגרת טסט, השתתפות בביטוח מקיף וחובה, התקנת אביזרים רפואיים ברכב (כיסא אורטופדי, מנגנון נהיגה וכד'), דמי ניידות חודשים, תו נכה (לזכאים על פי סוג הפגימה) ועוד.

נכי צה"ל שנפצעו וזכאים לרכב רפואי, אך אין בידם רישיון נהיגה יוכלו ללמוד נהיגה על חשבון אגף השיקום במשרד הביטחון. בקטגוריה רכב רפואי - כל הזכאויות תמצאו את כל המידע על רכב רפואי, ההטבות הנלוות וכד'.

 

1
קטגוריות