אפוסתרפיה קנגורו - מזרן מודולרי גולדן טורס - שייט בים תיכון כמיטק כפתור איווקס דודי סופר חופשה בחול פורטל נכי צהל - הבית החם של כל נכי צהל

הוקמה שדולה לנכי צה"ל בכנסת

השדולה למען נכי צה"ל בראשות ח"כ ענת ברקו

בשורה משמחת - יש "אור בקצה המנהרה", כמעט 70 שנה לאחר קום המדינה הוקמה בכנסת ישראל השדולה למען נכי צה"ל בראשות ח"כ ענת ברקו וביוזמתו של יו"ר מחוז תל אביב והמרכז בארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן. לשדולה הצטרפו עד כה עשרות חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית.
השקת השדולה בכנסת ישראל

באירוע חגיגי שנערך בכנסת ב- 10 ביולי 2017 הגיע עו"ד עידן קלימן - יושב ראש מחוז תל אביב והמרכז מלווה במאות נכי צה"ל שתומכים בו ובמאבקו העיקש כנגד תיקון חוק הנכים שמקודם שלדברי עו"ד קלימן, לכאורה יפגע פגיעה אנושה בזכויות ובהטבות הניתנות לנכי צה"ל, אם יעבור בצורתו הנוכחית, ללא השינויים הנדרשים.

שדולת נכי צה'ל בכנסת

במהלך אירוע השקת השדולה הוקרן סרטון ברכה ששלח ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בו הוא חיזק את ידיהם של העוסקים במלאכה והבטיח לעזור לח"כ ענת ברקו בפעילותה בשדולה וכמו כן הגיעו לברך שרת התרבות והספורט, מירי רגב וסגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. כמו כן, במהלך האירוע הגיעו חברי כנסת רבים מכל הקשת הפוליטית, לברך על היוזמה והבטיחו להיות פעילים לטובת נכי צה"ל.

בטקס נכחו גם כל ראשי מחוזות ארגון נכי צה"ל – נעים עזר, אורן אקרמן, רפי כהן-צמח ודני בן אבו שבירך בשמו של יו"ר הארגון, חיים בר שנעדר מהטקס.

מהי שדולה בכנסת ?

על פי אתר הכנסת "...שדולה בכנסת היא קבוצה של חברי הכנסת המבקשים לגייס תמיכה, בקרב עמיתיהם ובקרב בעלי תפקידים בממשל, למען פרט או קבוצה של פרטים או נגד אחרים, או למען מדיניות אחת או נגד אחרות. בדרך כלל פעילותה של שדולה של חברי הכנסת מתמקדת בנושא מסוים ולא בקשת רחבה של נושאים. הכנסת אינה מתערבת בפעילותן של השדולות..."

למה זה טוב ?

הקמת השדולה למען נכי צה"ל בכנסת הוא הישג מכובד וחשוב של עו"ד עידן קלימן שנאבק לילות כימים, פוקד את ועדות הכנסת השונות והכל למען ציבור נכי צה"ל ושמירה על הזכויות. השדולה הינה קבוצה של ח"כ איתם אפשר להיפגש ולגייס אותם בעד חקיקה חיובית למען נכי צה"ל וכן, נגד החלטות שמנסה משרד הביטחון לקדם, כאמור, לכאורה יפגעו פגיעה קשה בזכויות והטבות להם זכאים נכי צה"ל אם יעבור בצורתו הנוכחית, ללא השינויים הנדרשים.

נאומים של חברים

במעמד טקס ההשקה נערכה הרצאה בנושא פוסט טראומה ע"י ד"ר גדי לובין, לאחריו סיפר שבוי מלחמת יום הכיפורים, אמנון שרון, את שעבר בשבי ודרכי ההתמודדות שלו כיום עם הטראומה שחווה. כמו כן, נאמו מספר חברים נכי צה"ל שריגשו מאוד את חברי הכנסת הרבים שנכחו במקום. חבר מועצת תל אביב בארגון נכי צה"ל מר עובי בן-חיים בירך על הקמת השדולה ושיתף בפציעתו ופעילותו למען נכי צה"ל.

לקראת סוף האירוע, נשא דברים גם עו"ד עידן קלימן, אשר הודה לח"כ ענת ברקו וכן לחברי הכנסת שלא היססו להצטרף לשדולה. לדבריו מטרת השדולה ממוקדת והוא בטוח שהשדולה תפעל במרץ לתקן את העוולות הדורשות תיקון, כמו גם לייצוג הולם של ציבור פצועי מערכות ישראל לדורותיהם.

"... מה שעיניכם רואות כאן, זוהי למעשה ההיסטוריה הביטחונית של מדינת ישראל. כיום חיים בישראל כ – 56,000 נכי צה"ל, זהו המחיר שיש לשלם עבור הביטחון של המדינה, עבור הקמת המדינה והשמירה על קיומה..."

"... אין לי ספק בדבר הקשר האמיץ שיש בין מרבית חברי הכנסת בישראל לבין פצועי מערכות ישראל. ראו כיצד ביום אחד, הוקמה אחת השדולות הגדולות בכנסת - יש בינינו ברית דמים – הברית שבין עם ישראל לבין לוחמיה מגינייה של המדינה שנפצעו בעת שירותם הצבאי."

"ברית דמים זאת מתורגמת הלכה למעשה במתן זכויות סוציאליות ובדאגה למעטפת שיקומית ורפואית לחיילים ואנשי כוחות הביטחון שנפצעו במערכה הבלתי נגמרת, אך גם בלתי מתפשרת... לצערי, בעשור האחרון, היישום בפועל של המעטפת הטיפולית נפגם קשות. תהליכים בירוקרטיים מתישים, נטישת רופאים את אגף השיקום, קצבאות שאינן תואמות את יוקר המחיה, עיכובים מיותרים בהחזר זכאויות ויותר מידי החלטות מערכתיות שנובעות משיקולי תקציב ולא משיקולי שיקום על כל המשתמע מכך. אם לא היו בעיות אלו ורבות אחרות, לא היה צורך בהקמת השדולה, אבל אותי לימדו שההבנה כי משהו השתבש, זאת ההתחלה לתיקון הנדרש."

"נכי צה״ל הם הדוגמא המוחשית לעם שמוכן להקריב הכל למען המדינה. נכי צה״ל הם חלק מהמסר לאויבנו על הנחישות שיש לעם שלנו לעמוד משמר על עצמאותנו, יהיה המחיר אשר יהיה. מסיבות אלו ורבות אחרות עליכם לראות בנכי צה״ל כנכס לחברה בישראל ולא עול"

להלן עיקרי הדברים של ח"כ ברקו במהלך אירוע הקמת השדולה:

זכיתי לכנס את המפגש הראשון של השדולה בראשותי למען נכי צה"ל. זוהי חובתנו לשמוע את אשר על ליבם ולסייע להם ככל הניתן לקידום הנושא.
מטרת השדולה לקדם חקיקה למען נכי צה"ל, לתת להם במה ראויה להביע את דעתם, להילחם על-מנת לשפר את תנאיהם ולהוקיר תודה למי שנפגעו בזמן הגנה על המדינה.

אנחנו לא משאירים פצועים בשטח.

חלה עלינו חובה מוסרית לסייע לאלו שנפגעו בגופם ובנפשם למען המדינה.

כשנקראתי לדגל לשרת את המדינה כחברת כנסת לאחר 25 שנים בשירות הצבאי, שמתי לי למטרה לפעול לטובת המשרתים בצבא: בחובה, בקבע ובמילואים. בזמן השירות ולאחר השחרור.

לפני כשבוע ביקר במדינתנו ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי. הוא שיבח והילל את הצלחתנו בטכנולוגיה, בביטחון, בבריאות ועוד. הגיע הזמן שבכל הנוגע לטיפול בנכי צה"ל ובנפגעי פעולות האיבה, גם נהיה אור לגויים.

לא נהיה תמימים לחשוב כי נוכל להחזיר הגלגל לאחור. לא נוכל לרפא, אבל אנו חייבים לעשות הכל על-מנת להקל ולסייע ברוח ובחומר וכך אני פועלת גם למען נכי ונכות צה״ל.

נאחל בהצלחה

הקמת השדולה למען נכי צה"ל היא צעד הכרחי בהתחשב בהליכי החקיקה שמנסה אגף השיקום של משרד הביטחון בשיתוף יו"ר ארגון נכי צה"ל להעביר בכנסת במסגרת תזכיר חוק הנכים. מכאן אנו מחזקים את ידיו של עו"ד עידן קלימן ומאחלים לו הצלחה בשמירה האיתנה על זכויותיהם של נכי צה"ל.

 

תגובות באתר: (19)
קטגוריות