X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום איווקס איווקס כמיטק כמיטק ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

הוקמה שדולה לנכי צה"ל בכנסת

השדולה למען נכי צה"ל בראשות ח"כ ענת ברקו

בשורה משמחת - יש "אור בקצה המנהרה", כמעט 70 שנה לאחר קום המדינה הוקמה בכנסת ישראל השדולה למען נכי צה"ל בראשות ח"כ ענת ברקו וביוזמתו של יו"ר מחוז תל אביב והמרכז בארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן. לשדולה הצטרפו עד כה עשרות חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית.
השקת השדולה בכנסת ישראל

באירוע חגיגי שנערך בכנסת ב- 10 ביולי 2017 הגיע עו"ד עידן קלימן - יושב ראש מחוז תל אביב והמרכז מלווה במאות נכי צה"ל שתומכים בו ובמאבקו העיקש כנגד תיקון חוק הנכים שמקודם שלדברי עו"ד קלימן, לכאורה יפגע פגיעה אנושה בזכויות ובהטבות הניתנות לנכי צה"ל, אם יעבור בצורתו הנוכחית, ללא השינויים הנדרשים.

שדולת נכי צהל בכנסת

במהלך אירוע השקת השדולה הוקרן סרטון ברכה ששלח ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בו הוא חיזק את ידיהם של העוסקים במלאכה והבטיח לעזור לח"כ ענת ברקו בפעילותה בשדולה וכמו כן הגיעו לברך שרת התרבות והספורט, מירי רגב וסגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. כמו כן, במהלך האירוע הגיעו חברי כנסת רבים מכל הקשת הפוליטית, לברך על היוזמה והבטיחו להיות פעילים לטובת נכי צה"ל.

בטקס נכחו גם כל ראשי מחוזות ארגון נכי צה"ל – נעים עזר, אורן אקרמן, רפי כהן-צמח ודני בן אבו שבירך בשמו של יו"ר הארגון, חיים בר שנעדר מהטקס.

מהי שדולה בכנסת ?

על פי אתר הכנסת "...שדולה בכנסת היא קבוצה של חברי הכנסת המבקשים לגייס תמיכה, בקרב עמיתיהם ובקרב בעלי תפקידים בממשל, למען פרט או קבוצה של פרטים או נגד אחרים, או למען מדיניות אחת או נגד אחרות. בדרך כלל פעילותה של שדולה של חברי הכנסת מתמקדת בנושא מסוים ולא בקשת רחבה של נושאים. הכנסת אינה מתערבת בפעילותן של השדולות..."

למה זה טוב ?

הקמת השדולה למען נכי צה"ל בכנסת הוא הישג מכובד וחשוב של עו"ד עידן קלימן שנאבק לילות כימים, פוקד את ועדות הכנסת השונות והכל למען ציבור נכי צה"ל ושמירה על הזכויות. השדולה הינה קבוצה של ח"כ איתם אפשר להיפגש ולגייס אותם בעד חקיקה חיובית למען נכי צה"ל וכן, נגד החלטות שמנסה משרד הביטחון לקדם, כאמור, לכאורה יפגעו פגיעה קשה בזכויות והטבות להם זכאים נכי צה"ל אם יעבור בצורתו הנוכחית, ללא השינויים הנדרשים.

נאומים של חברים

במעמד טקס ההשקה נערכה הרצאה בנושא פוסט טראומה ע"י ד"ר גדי לובין, לאחריו סיפר שבוי מלחמת יום הכיפורים, אמנון שרון, את שעבר בשבי ודרכי ההתמודדות שלו כיום עם הטראומה שחווה. כמו כן, נאמו מספר חברים נכי צה"ל שריגשו מאוד את חברי הכנסת הרבים שנכחו במקום. חבר מועצת תל אביב בארגון נכי צה"ל מר עובי בן-חיים בירך על הקמת השדולה ושיתף בפציעתו ופעילותו למען נכי צה"ל.

לקראת סוף האירוע, נשא דברים גם עו"ד עידן קלימן, אשר הודה לח"כ ענת ברקו וכן לחברי הכנסת שלא היססו להצטרף לשדולה. לדבריו מטרת השדולה ממוקדת והוא בטוח שהשדולה תפעל במרץ לתקן את העוולות הדורשות תיקון, כמו גם לייצוג הולם של ציבור פצועי מערכות ישראל לדורותיהם.

"... מה שעיניכם רואות כאן, זוהי למעשה ההיסטוריה הביטחונית של מדינת ישראל. כיום חיים בישראל כ – 56,000 נכי צה"ל, זהו המחיר שיש לשלם עבור הביטחון של המדינה, עבור הקמת המדינה והשמירה על קיומה..."

"... אין לי ספק בדבר הקשר האמיץ שיש בין מרבית חברי הכנסת בישראל לבין פצועי מערכות ישראל. ראו כיצד ביום אחד, הוקמה אחת השדולות הגדולות בכנסת - יש בינינו ברית דמים – הברית שבין עם ישראל לבין לוחמיה מגינייה של המדינה שנפצעו בעת שירותם הצבאי."

"ברית דמים זאת מתורגמת הלכה למעשה במתן זכויות סוציאליות ובדאגה למעטפת שיקומית ורפואית לחיילים ואנשי כוחות הביטחון שנפצעו במערכה הבלתי נגמרת, אך גם בלתי מתפשרת... לצערי, בעשור האחרון, היישום בפועל של המעטפת הטיפולית נפגם קשות. תהליכים בירוקרטיים מתישים, נטישת רופאים את אגף השיקום, קצבאות שאינן תואמות את יוקר המחיה, עיכובים מיותרים בהחזר זכאויות ויותר מידי החלטות מערכתיות שנובעות משיקולי תקציב ולא משיקולי שיקום על כל המשתמע מכך. אם לא היו בעיות אלו ורבות אחרות, לא היה צורך בהקמת השדולה, אבל אותי לימדו שההבנה כי משהו השתבש, זאת ההתחלה לתיקון הנדרש."

"נכי צה״ל הם הדוגמא המוחשית לעם שמוכן להקריב הכל למען המדינה. נכי צה״ל הם חלק מהמסר לאויבנו על הנחישות שיש לעם שלנו לעמוד משמר על עצמאותנו, יהיה המחיר אשר יהיה. מסיבות אלו ורבות אחרות עליכם לראות בנכי צה״ל כנכס לחברה בישראל ולא עול"

להלן עיקרי הדברים של ח"כ ברקו במהלך אירוע הקמת השדולה:

זכיתי לכנס את המפגש הראשון של השדולה בראשותי למען נכי צה"ל. זוהי חובתנו לשמוע את אשר על ליבם ולסייע להם ככל הניתן לקידום הנושא.
מטרת השדולה לקדם חקיקה למען נכי צה"ל, לתת להם במה ראויה להביע את דעתם, להילחם על-מנת לשפר את תנאיהם ולהוקיר תודה למי שנפגעו בזמן הגנה על המדינה.

אנחנו לא משאירים פצועים בשטח.

חלה עלינו חובה מוסרית לסייע לאלו שנפגעו בגופם ובנפשם למען המדינה.

כשנקראתי לדגל לשרת את המדינה כחברת כנסת לאחר 25 שנים בשירות הצבאי, שמתי לי למטרה לפעול לטובת המשרתים בצבא: בחובה, בקבע ובמילואים. בזמן השירות ולאחר השחרור.

לפני כשבוע ביקר במדינתנו ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי. הוא שיבח והילל את הצלחתנו בטכנולוגיה, בביטחון, בבריאות ועוד. הגיע הזמן שבכל הנוגע לטיפול בנכי צה"ל ובנפגעי פעולות האיבה, גם נהיה אור לגויים.

לא נהיה תמימים לחשוב כי נוכל להחזיר הגלגל לאחור. לא נוכל לרפא, אבל אנו חייבים לעשות הכל על-מנת להקל ולסייע ברוח ובחומר וכך אני פועלת גם למען נכי ונכות צה״ל.

נאחל בהצלחה

הקמת השדולה למען נכי צה"ל היא צעד הכרחי בהתחשב בהליכי החקיקה שמנסה אגף השיקום של משרד הביטחון בשיתוף יו"ר ארגון נכי צה"ל להעביר בכנסת במסגרת תזכיר חוק הנכים. מכאן אנו מחזקים את ידיו של עו"ד עידן קלימן ומאחלים לו הצלחה בשמירה האיתנה על זכויותיהם של נכי צה"ל.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
משה אלמגור
תאריך: 13/08/2017
כותרת: איך מגיעים אליהם?

תוכן: הקמת השדולה היא דבר נפלא. מה שחסר לי, עם זאת, היא דרך התקשורת עם חבריה ועם השדולה ככלל. ניסיוני עם חברי כנסת בודדים לא היה חיובי עד כה.

אביבי
תאריך: 12/08/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: קשקוש לא יקדמו כלום כי אין כלום

שרה
תאריך: 04/08/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: מדוע הטבות נמדדות באחוזי הנכות? לדעתי כשמעניקים הטבות צריך להעניק לכולם, לא תמיד האחוזים משקפים נכונה את מצב הבריאותי ואז בעלי אחוזי נכות עד 49% יוצאים מפסידים

לעדכן את דמי הניידות שנשחכו
תאריך: 04/08/2017
כותרת: לעדכן ולעלות את דמי הניידות שנשחכו לגמרי

תוכן: ללא תוכן

אלמוני
תאריך: 04/08/2017
כותרת: שדולה מבורכת

תוכן: זו פלטפורמה מבורכת - להעלות בעיות של נכי צה''ל והידברות בין כל הגופים הרלוונטיים. הסיפורים האישיים של הנכים אשר הופיעו בפני הוועדה היו נוגעים ללב. הייתי מעדיף שחברי מועצה לא ישתמשו בפלטפורמה זו לטיפול בבעיותיהם האישיות, אלא בבעיות רוחביות אשר נותנות מענה לכלל הנכים.

חיים
תאריך: 04/08/2017
כותרת: שדולה

תוכן: לאחר קיזוז בזכויות נכי צהל בזכות הפטרון ביבי מנסים להחזיר .חחחחחחחח

מרצל שקל - נכה צה"ל
תאריך: 03/08/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: מזה עשרות שנים , יש הרבה הבטחות וסיפורים , היו מקרים לא מעטים בהרעת תנאי נכי צה"ל כולל אלו עם אחוז נכות נמוכה. איפה ביבי ושות' היו עד עכשיו , שיתחילו לבצע במקום להגיד " אני יעזור "

עמיחי
תאריך: 03/08/2017
כותרת: כל הכבוד

תוכן: יישר כח לכל העוסקים במלאכה ובמיוחד לעידן. תחזקנה ידכם. ברכה ותודה.

משה
תאריך: 02/08/2017
כותרת: שדולה למען נכי צהל

תוכן: לאחר שראשי האירגון פגע קשות .בצבור נכי צהל
יקימו שדולה ...ממש הזוי לאחר שהסוסים ברוחו
מאורווה.מנסים לשמור על הקיים

מור
תאריך: 02/08/2017
כותרת: כל הכבוד

תוכן: סוף סוף מרגישים התפתחות בייצוג שלנו , במקום הנכון ובזמן הנכון. אני רוצה להודות אישית לעו״ד עידן קליימן במאמצים שהוא עושה. אנחנו זוכרים ולא נישכח לעולם מה אתה עושה בשבילנו. תודה

מדינה משה
תאריך: 02/08/2017
כותרת: יש לתת את הדעת על הארכת זמן החלפת הרכב יש קשיים במכירה ויש יותר תקלות

תוכן: ללא תוכן

מני
תאריך: 02/08/2017
כותרת: שדולה בכנסת למען נכי צה"ל

תוכן: בהצלחה להקמת השדולה ..מאחל ומקווה שאוליי יהיה שינוי לטובת נכי צה"ל לשיפור ההטבות המגיעות להם שהיום לצערי רק הולכות ודועכות .. ללא יד שדואגת לנכים .. וכל הכבוד ליו"ר ת"א עו"ד עידן קלימן ..נחזיק לא אצבעות שימשיך להצליח ולדאוג לנכי צה"ל

אלי
תאריך: 01/08/2017
כותרת: כל הכבוד

תוכן: כל הכבוד לאירגון שהצליח לארגן שדולה למען נכי צהל עלו והצליחו

אילן בכר
תאריך: 01/08/2017
כותרת: כל הכבוד עידן.... לוחם אמיתי...

תוכן: עידן עז הנפש, אתה יכול לכל מכשול. מעודד לראות את הישגיך.

דוד
תאריך: 01/08/2017
כותרת: תגמול נצרך

תוכן: הגיע הזמן לאפשר לנצרכים לקבל ירושה מהוריהם שהלכו לעולם ללא שיפגע תגמול הנצרכות שלהם
בושה שאין כדוגמתה.
אח שלי זכה בירושה שלי יהיה מחייה !

אלי סמואל
תאריך: 01/08/2017
כותרת: עידן קליימן

תוכן: אני קורא כאן ועכשיו למנות את עידן ליו"ר הארגון כולו ויבואו ימים טובים עלינו.

אלי
תאריך: 01/08/2017
כותרת: ברכות והצלחה בעתיד

תוכן: אנחנו מאחוריך

קובי בילר
תאריך: 31/07/2017
כותרת: נכים "קלים"

תוכן: עברו 50 שנה מאז שנפצעתי בפעולה מבצעית. נפגעתי ברגל, ונקבעו לי 20% נכות לצמיתות. אני ער לפעילות הארגון ולמאמצים שהוא נוקט למען חבריו, ועל ההשגים הניתנים מעבר מעבר לאחוז הנכות וניתנים למדידה. אני תוהה, האם באמת הארגון פועל למען חבריו? נראה לי שאוכלוסית הנכים הקלים משמשת כעלה תאנה, ומאפשרת לכתוב שיש 56,000 נכים. האם באמת הארגון עוזר לי? הנכות שלי נקבעה ל-20% משום ש"רק" מפרק אחת ברגל שלי אינו פועל, ולכן לא קיבלתי מכונית רפואית, ואני רואה נכים בעלי 30% נכות שנפגעו בתאונה או ברשלנות שמקבלים יותר ממני שנפגע בפעולה מבצעית. הייתי רוצה שהארגון ישתחרר מהתכתיבים של משרד הבטחון המודדים את הנזק בצורה יבשה, ויאפשר גם לאלה הסובלים כאבים כל השנים ולהתיחס לאירוע שבה נפגעו ולא מקבלים על כך פיצוי - להנות מפועלם.

כהנא אלון
תאריך: 30/07/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: שאפו.
תודה