X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

אורן אקרמן

יושב ראש ארגון נכי צה"ל מחוז באר שבע

החל משנת 2009 מכהן אורן אקרמן בתור ראש ארגון נכי צה"ל מחוז באר שבע. אקרמן התגורר כמעט כל חייו בבאר שבע וסביבתה, ושירת במערכת הביטחון כ- 25 שנים. במהלך שירותו נפצע והוגדר כבעל % נכות גבוהים.

אורן אקרמן יו'ר מחוז באר שבע - ארגון נכי צה'ל

אקרמן שירת במגוון תפקידים ציבוריים באזור הדרום ובארגון נכי צה"ל, והחליף את ראש המחוז הקודם, אליעזר אביטן. המחוז שקיבל אקרמן תחת ידיו הוא הגדול ביותר מבחינה גיאוגרפית של ארגון נכי צה"ל. אמנם במרכז המחוז העיר באר שבע, אולם המחוז עצמו משתרע על פני כ- 60% משטח המדינה (משדרות ועד אילת), ובסך הכל הוא אחראי על רווחתם של כ- 3,500 נכי צה"ל.

יעדים, הישגים ו'אני מאמין' של אורן אקרמן

אקרמן התבטא בעבר כי אחד היעדים החשובים ביותר שהגדיר לעצמו בתור ראש ארגון נכי צה"ל מחוז באר שבע הוא יידוע נכי צה"ל אודות הזכויות וההטבות אשר מגיעות להם על פי חוק, ולסייע להם לקבל אותן. מטרה זו הגדיר לעצמו אקרמן לאחר שנוכח שוב ושוב הן כפעיל בארגון והן כנכה צה"ל בעצמו, כי אגף השיקום לא עושה די לטעמו בתחום זה, וכך נוצר המצב הנוכחי כיום, בו נכי צה"ל רבים אינם מודעים לזכויותיהם ונתקלים בקשיים אם וכאשר הם מבקשים לממש אותן.

על מנת לעמוד במשימתו אורן אקרמן מקדיש משאבים רבים ליצירת קשר עם נכי צה"ל באזור באר שבע וליידע אותם על זכויותיהם. כך למשל, בין היתר יוזם אקרמן ביקורים אישיים של האנשים שעל שלומם הוא אמון, וליידע אותם באופן אישי אודות זכויותיהם. הוא גם מנסה לשפר את מערך המתנדבים שמפעילים הארגון והמחוז, ולהפוך אותם ליעילים ואפקטיביים יותר.

את הסיבה לקשיים שמערימה המדינה על נכי צה"ל, כמו גם על אוכלוסיות ומגזרים אחרים, מייחס ראש ארגון נכי צה"ל מחוז באר שבע להלך הרוח המנשב במדינה בשנים האחרונות. אורן אקרמן סבור שהמדינה הפכה לקפיטליסטית מדי, וערכים כמו רווח כספי וחומרי באים על חשבון ערכים כמו דאגה לזולת וערבות הדדית. זהו אותו הלך הרוח אשר מביא לכך שהנושא החברתי כה הוזנח לאחרונה, הזנחה שמתבטאת גם ביחס לאוכלוסיות אחרות אשר נזקקות לסיוע ממלכתי, כמו פנסיונרים, ניצולי שואה, ועוד.

כל זאת כמובן בניגוד לערים ומדינות מתוקנות בעולם, כמו אמסטרדם שבהולנד למשל, שבה הנושא החברתי נמצא במגמת עלייה, והגופים הרשמיים עושים מאמצים רבים על מנת לסייע לאלו הזקוקים לעזרה, ולא לחסוך על חשבונם.

בנוסף להגברת המודעות לזכויות והטבות, אורן אקרמן הגדיר יעד נוסף לשיפור עם תחילת כהונתו כראש ארגון נכי צה"ל מחוז באר שבע - שיפור תהליך השיקום של נכי צה"ל. אקרמן מאמין כי שיקום אמיתי לא מסתכם בהכרח בקבלת מענקים והטבות.

חלק חשוב מהשיקום בעיניו הינו חזרה מלאה ככל האפשר לחיים נורמאליים. מציאת מקומות עבודה עבור נכי צה"ל, למשל, היא מהלך אותו מנסה לקדם אקרמן במידה משמעותית, וזאת בין היתר על מנת למנוע מנכי צה"ל להגיע למצבים בהם הם תלותיים באחרים.

נושא נוסף שעליו אורן אקרמן שם דגש בכהונתו הוא מתן תמיכה וסיוע לנכות צה"ל, וגם לנשות הנכים. נשות הנכים חוות קשיים לא מעטים במהלך חיי היום יום מעצם היותן האדם הקרוב ביותר לנכה עצמו, ולמרבה הצער המדינה עוד לא העניקה להן את הסיוע והתמיכה לה הן ראויות. אקרמן מבקש להעלות את הנושא לסדר היום, ולהעניק לנשות הנכים את כל הסיוע, הרגשי והפיזי, שלו הן זקוקות.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
קובי מדמוני
תאריך: 25/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: מכיר את אורן אישית מהשרות הצבאי אדם איכפתניק וראוי, יודע לראות דרך העיניים של מי שעומד מולו,מאד מתאים לייצג את נכי צהל.

אריה פרץ
תאריך: 02/07/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: יצא לי להיפגש עים אורן בנסיבות שונות בנוגע לבעיות מסויימות וברצוני לציין את פועלו ומירצו מיכול הלב והנשמה בחיפוש פיתרונות לבעיות אלו ועל כך יישר כוח

חיים מזוז
תאריך: 17/02/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: אדם יקר שמיבין את רחשי ציבור החברים ירבו כמותו בארגון.הארגון יראה אחרת.צריך למחוז מרכז דמות כמותו.

מידע
רחוב: צומת אלי כהן מגדלי קניון הנגב קומה 7 באר שבע
טלפון: 08-6230111
פקס: 08-6233554
יצירת קשר
לשרותך, נכה צה"ל