X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום איווקס איווקס כמיטק כמיטק ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

אליפות אירופה לכדורסל בכיסאות גלגלים

אליפות אירופה לכדורסל 2011 בכיסאות גלגלים לראשונה בישראל

היסטוריה ספורטיבית ישראלית תירשם בקרוב : בחודש ספטמבר, ולראשונה בתולדות ישראל, תיערך בארץ אליפות אירופה בכדורסל בכיסאות גלגלים, בהשתתפות נבחרת ישראל לנשים ולגברים לצד 19 נבחרות אירופאיות. מעבר לחשיבות הרבה של משחקי אליפות אירופה, יקבעו תוצאות התחרות מי תהיינה חמשת הנבחרות שיזכו להשתתף באולימפיאדת לונדון 2012, וההתרגשות רבה.

גורמים רבים חברו להכנת התחרות שתיערך בצפון הארץ, באולמות ייעודיים באיזור העיר נצרת, עפולה והמועצה האזורית גלבוע, ושיתוף פעולה הדוק מתקיים בין הארגונים, החברות המסחריות שהעניקו חסות לאירוע והרשויות באיזור. האירועים המקדימים שאורגנו עד כה ובוצעו בקפידה ובדייקנות זכו לשבחים מנציגי ההתאחדות האירופית לכדורסל בכיסאות גלגלים, שיהיו בין מאות המשתתפים באירוע.

נבחרות ספורט הנכים הישראלי נחשבות מאז ומתמיד למובילות בתחומן, ועובדה זו מתבטאת בהישגים יוצאי הדופן של הספורטאים הישראלים, גברים ונשים כאחד. אין זה סוד שחלק מהספורטאים הישראלים סובלים מנכות על רקע שירות בצה"ל או בגופי הבטחון האחרים, ובין השאר בשל עובדה זו מורכבות נבחרות הנכים הישראליות מאחוז גבוה של צעירים וצעירות מוכשרים וחדורי מוטיבציה. ההיסטוריה הביטחונית הישראלית יצרה מציאות בה נפגעים רבים היו עד הפגיעה לוחמים ולוחמות אשר הפכו באחת למוגבלים בתנועתם, וכמובן שעמם משתתפים ספורטאים רבים שהפכו נכים על רקע שונה : כולם כאחד מגיעים לספורט עם מוטיבציה חזקה להצליח ונהנים ממנגנונים מקצועיים העומדים לשירותם ומטפחים אותם בדרך להישגים.

דרכם של אנשים הסובלים מנכויות ומוגבלויות בתנועה הנה תמיד קשה יותר, גם כאשר המדובר במסלולים ייעודיים כמו תחרויות ספורט. כאן אין מקום להגדרות הכוללניות של 'נכות' וישנה התמקדות במוגבלות הספציפית ממנה סובל כל ספורטאי, ובדרכים האופטימאליות לתמוך בה. חברת 'כמיטק' המוכרת לספורטאים בתחום כאחת החברות המובילות בתחום של ייבוא ציוד רפואי מתקדם פרשה את חסותה על האירוע המרגש. 'כמיטק' היא שמייבאת את כסאות הגלגלים הייעודיים של חברת MEYRA, הנחשבים לכסאות המובילים בתחום. תשומת לב רבה מאוד מוענקת לאפיון הכסא והתאמתו לספורטאי, וכאן נכנסים לתמונה מומחים לנושא הנעזרים בציוד איכותי כדי להעניק לספורטאים ( ולנכים בכלל ) את ההתאמה המושלמת בין הכסא לגוף.

אליפות כדורסל בכיסאות גלגלים

עבורנו כישראלים, יש דגש מיוחד על המהות מאחורי האירוע ועל הנוטלים בו חלק : לנבחרות, המורכבות ברובן מנכי צה"ל, יש חשיבות עבורנו ברמה הרגשית, והן זוכות מאז ומתמיד להזדהות מלאה הן מצד הציבור והן מצד החברות המסחריות הנוטלות חלק באירועים. תשומת הלב שמעניקה 'כמיטק' לאירוע מגיעה ממקום זה, המפגיש בין פיתוחים חדשניים והנדסת אנוש מתקדמת למשתמשים בכיסאות ובציוד הרפואי הרלוונטי. אלו אינם יחסי מוכר-קונה רגילים כי אם סוג של שותפות, בה למשוב מצד המטופלים יש השפעה על עיצוב המוצר, חידוד דגשים בתחום הנוחות, הבטיחות ובעיקר העמידות לאורך זמן. הקשר עם הלקוח לא נפסק לאחר המכירה, וחוות דעתם של המשתמשים מגיעה ליצרנים הגדולים בתחום, בינהם חברת מיירה וחברת אוטובוק, ודגשים ממנה מיושמים בשטח, בדרך לפיתוח מוצרים בהתאמה מושלמת ושדרוג תהליך ההתאמה בין הכסא למטופל הספציפי.

היעד הראשון הנו כאמור אליפות אירופה, וניצחון ישראלי של אחת הנבחרות, נשים או גברים, יהיה הישג מרגש מאוד בתחרות אותה מארחת ישראל בפעם הראשונה בתולדותיה. האימונים הממושכים שעוברות הנבחרות משקפים היטב את הרצון העז והאמונה בהצלחה, וכאשר היעד הוא העפלה לאולימפיאדת לונדון שתיערך בשנה הבאה, אין מרווח לטעויות : המוטיבציה בקרב השחקנים והשחקניות נמצאת בשיא והנבחרות נהנות ממיטב הציוד ומידע רב שמושקע על ידי המומחים בתחום.

ציוד משוכלל ומתקדם הנו אחד המפתחות לניצחון, וחברת 'כמיטק' בתור אחת מנותנות החסות לתחרות אחראית על תחום מרכזי זה. ההתקדמות הרבה בשדה הציוד לספורטאים נכים, ובפרט כסאות גלגלים, מתורגמת להצלחה בשטח. כסאות קלים יותר ומהירים יותר מסייעים בהתמודדות ברמות הגבוהות ומהווים לעיתים את ההבדל בין הפסד לניצחון : רוח הקרב עמה מגיעות הנבחרות וכסאות ספורטיביים בהתאמה אישית חוברים יחד על מנת לשפר ככל שניתן את סיכויי הנבחרות, ובקרוב יגיע מועד המבחן – אליפות אירופה עצמה.

התאמת הכסא לספורטאי, המכונה בעגה המקצועית 'הושבה', היא הבסיס להצלחה. פיזיותראפיסטים מומחים חוברים לספורטאים ומשדכים בינם לבין סוג הכסא המותאם להם, ועורכים התאמות רבות בכסא עד למצב האופטימאלי.

הספורט ההישגי ברמות הגבוהות מציב אתגר משמעותי לספורטאי ולציוד שלו כאחד. המאמץ הכביר שמשקיע הספורטאי אינו מותיר מקום לאי התאמה, ולו הקלה ביותר. נקודת לחץ, קטנה ככל שתהיה, עלולה להאט ולהעיק על כדורסלן בכסא גלגלים ולפגוע בהישגיו : שפשוף קטן הופך במהלך משחק לפציעה או לפגיעה בשריר, ונדרשת השקעה מקסימאלית כדי לבטל לחלוטין מצבים אלה.

במקום בו הספורט ותחום הציוד הרפואי משלבים כוחות אנו מוצאים שכלולים חדשים שבאים לעולם הודות לדרישות הגבוהות שמציבים הספורטאים, והפיתוחים החדשים מחלחלים מהשדה המקצועי לשדה האזרחי, וכך נוטלים הספורטאים יחד עם אנשי המקצוע הרפואיים חלק בטיפוח שדרוגים ושכלולים בכיסאות גלגלים המגיעים לציבור הרחב של הנכים.

אנו קוראים לכם להגיע, לעודד ולתמוך בנבחרות ישראל במשימה החשובה, ולצרף אליכם קהל נוסף ככל שתוכלו – ניצחון באליפות אירופה בדרך להופעה באולימפיאדה הוא היעד שלנו.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
ס. וקסלר
תאריך: 24/08/2011
כותרת: מחזיקים אצבעות לנבחרת הנכים בהצלחה מכל הלב !

תוכן: ללא תוכן

לשרותך, נכה צה"ל