X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

לראשונה בישראל: בית גדם מהפכני משווק על ידי כמיטק

"לשבת בתוך כרית" - בית גדם חדשני מבית אוטובוק: SiOCX TF

ערכנו שיחה קצרה עם לקוח חברת כמיטק, יששכר קליגר, על מנת לקבל התרשמות מחווית המשתמש שלו עם בית הגדם "SiOCX" מבית Ottobock. יצאנו לקבל חוות דעת והתרשמנו עמוקות מהאיש ופועלו

לאלו שכבר נתקלו בשם המותג "Ottobock", מוכר וידוע שמלבד שמירה על סטנדרטים גבוהים של איכות, החברה הגרמנית משקיעה את מירב מאמציה במציאת פתרונות לחיי היום יום עבור אנשים בעלי מוגבלויות. במסגרת כך, היא פועלת רבות על מנת לפתח ולייצר טכנולוגיות חדישות ועזרים בתחומים של תותבות, אורטזות וכיסאות גלגלים.
 

בית הגדם SiOCX מבית Ottobock באולם התצוגה של כמיטק

בתמונה: יששכר קליגר, נכה צהל, ספורטאי, קטוע רגל ממלחמת יום כיפור

בית גדם לקטועים מעל הברך

אחת מהבשורות בתחום החדשנות והעיצוב שהוציאה החברה לשוק בשנים האחרונות, הוא בית גדם חדשני עבור קטועים מעל לברך המכונה "SiOCX TF". בית הגדם "SiOCX" מיועד עבור משתמשים בתותבות לקטועים מעל הברך והוא מתאים לשימוש בדרגות פעילות שונות.

אחד מהמאפיינים שמייחדים אותו, הוא העיצוב שמשלב חלק פנימי שעשוי מסיליקון HTV רפואי, עם קצוות רכים בולטים מעל המעטפת החיצונית הקשיחה, שעשויה מ- Prepreg קרבון, ומספקים נוחות וגמישות בישיבה ובכל פעולה אחרת.

מלבד יתרון הנוחות והעובדה שציפוי ה"Non stick" הפנימי מקל על לבישת בית הגדם, הסיליקון ניתן לעיצוב גמיש ומותאם יותר למבנה הגדם. "זה מרגיש כמו ישיבה בתוך כרית", מציין יששכר קליגר בשיחה קצרה שערכנו איתו. "קודם לכן היה בבית הגדם בפנים פלסטיק דק, שלעיתים היה יוצר חיכוך רב יותר בחלק העליון של הירך ועכשיו כמעט ואין חיכוך".

יששכר קליגר - נכה צה"ל, ספורטאי וקטוע רגל

שוחחנו עם קליגר, על מנת לקבל חוות דעת אודות המוצר המדובר והתרשמנו רבות מהאיש ופועלו. יששכר קליגר, בן 73, הוא אדם שלא נתן לחיים לעצור אותו וקטף במהלך חייו לא מעט הישגים מרשימים ואינספור סיפורים מעניינים. הוא איבד את רגלו מיד עם פציעתו במהלך מלחמת יום הכיפורים, בעת ששירת כחייל מילואים ביחידת 55 של הצנחנים שלחמה בסיני. לאחר הפציעה החליט שישאף להמשיך בחיים נורמטיביים עד כמה שניתן.

מעבר להקמת בית ומשפחה בישראל, הפך קליגר לגורם פעיל בענפי ספורט שונים, והשתתף ב-3 אולימפיאדות פאראלימפיות וב-5 תחרויות עולם. הוא זכה במדליית זהב באליפות העולם בזריקת דיסקוס ומדליית ארד בהדיפת כדור ברזל.

"מהשנה הראשונה שלאחר הפציעה פניתי לספורט", אומר קליגר, "ולמעשה, במהלך 45 השנים האחרונות, אני מתאמן קבוע בחדר כושר ובבית הלוחם". קליגר החליט להעביר את תשוקתו לספורט גם לדורות הבאים ולמד חינוך גופני בווינגייט. הוא קיבל ציון לשבח מעיריית תל אביב על אימון במתנ"ס הנוער העירוני והפך גם למאמן כושר בקאנטרי קלאב הרצליה עד סגירתו לפני מספר שנים.

בנוסף לתחום האימון הגופני, הוא עוסק ברפלקסולוגיה ומהווה כיום גם חלק פעיל כשחקן בקבוצת התיאטרון של בית הלוחם.

כאשר שאלנו אותו על הפציעה, הוא סיפר על תהליך השיקום שלו ועל בחירתו ללכת עם תותבת עוד מתחילת הדרך. "הפגיעה של הפגז קטעה לי את הרגל עד מעל לברך", אומר קליגר, "לאחר הפציעה אושפזתי בהדסה למשך חודש ולאחר מכן תהליך השיקום היה קצר יחסית. עד לפני 7 שנים הלכתי עם תותבת ברך מכאנית ואז השתתפתי בפיילוט לקבלת תותבת ברך ממוחשבת "Genium" עם בית הגדם "Siocx TF" של חברת Ottobock. התותבת ובית הגדם מאוד מוצלחים וניתן לומר שהם עשו לי מהפיכה בחיים. השימוש בשניים, שינה למעשה את משך הזמן שאני הולך עם תותבת ביום יום".

כאשר שאלנו את קליגר לגבי ההתנסות עם בית הגדם "SiOCX TF", שיצא לשוק מספר שנים לאחר הפיילוט שבו השתתף, הוא מעיד כי נוצרה לו חווית משתמש אחרת. "היום אני כמעט לא מוריד את התותבת, גם לאחר שאני מתקלח בערב, אני שם אותה בחזרה ולא מוריד אותה עד שאני הולך לישון. אני הולך הרבה יותר נורמלי, כמעט לא צולע, לפעמים אני אפילו "שוכח" שיש לי תותבת", כך עולה .

ליששכר קליגר יש בית גדם ארוך מעל הברך והוא מציין שהשילוב של בית הגדם מסוג Siocx, עם התותבת הממוחשבת ג'ניום, משמש לו לעיתים כמנוף ובית הגדם מהווה גם מקור תמיכה טוב יותר בעת הליכה. "חוץ מלדלג, לקפוץ לגובה ולרוץ, אני עושה הכל" הוא מוסיף.

פתרון איכותי מבית כמיטק

את מוצריה של חברת Ottobock ניתן למצוא בארץ אצל המשווק הבלעדי - כמיטק. לצד מבחר חלקי תותבות לקטועי גפיים עליונות ותחתונות, ניתן למצוא מגוון מוצרים נוספים של החברה הגרמנית, בהם כיסאות גלגלים ועזרי תמיכה שונים להליכה.

חברת כמיטק פועלת זה למעלה מ- 30 שנה לשיפור איכות חייהם של מאות אלפי לקוחות ומשווקת עשרות מוצרים בתחום השיקום והניידות, פתרונות וטכנולוגיות פורצות דרך בתחום טיפול בפצעים קשיי ריפוי, חבישות מתקדמות, עזרים לגיל השלישי ומוצרי ספיגה למבוגרים, וציוד לחדרי ניתוח ולמעבדות. 

כמיטק היא ספקית מורשית של משרד הביטחון, משרד הבריאות, ביטוח לאומי, קופות חולים ובתי חולים, ופועלת גם מול השוק הפרטי. החברה מפעילה מערך לוגיסטיקה והפצה מתקדם, אשר מפעיל מערך משלוחים שמגיע מידי חודש לעשרות אלפי ישראלים עד פתח ביתם.

לפרטים נוספים וליצירת קשר, הנכם מוזמנים לבקר באתר כמיטק : www.chemitec.co.il
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מידע
רחוב: הבנאי 6 הוד השרון
טלפון: 09-7620000
פקס: 09-7401301

היה הראשון להשאיר ביקורת
לשרותך, נכה צה"ל