X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

בתי הלוחם - האם לדור הצעיר נמאס ?

הדור הצעיר – מצביע ברגלים

הדור הצעיר של נכי צה"ל ממשיך להצביע ברגלים, וארגון נכי צה"ל מנסה בכל הדרכים למשוך חזרה את הנכים הצעירים להגיע ולפעול בבתי הלוחם, בפועל הדברים לא כל כך עובדים.

מסתבר כי נכי צה"ל צעירים מדירים רגלם מבתי הלוחם, מהפניות הרבות של נכי צה"ל צעירים עולה השאלה שעל ארגון נכי צה"ל לתת את הדעת ומהר : האם בתי הלוחם כפי שהם פועלים כיום מתאימים לעידן העכשווי או שהנכים הצעירים צריכים לחפש אלטרנטיבה אחרת ?

מה עושה ארגון נכי צה"ל ?

ארגון נכי צה"ל בהחלט מודע לתופעה ומנסה ל"חזר" אחרי הנכים הצעירים, הארגון הקצה בכל בית לוחם רכזת צעירים, על מנת שתפעל ותדאג לפעילויות מגוונות הכוללות : ערבי צעירים, מסיבות, טיולים וכד'.

לאחרונה סיים ארגון נכי צה"ל שיפוץ של חדר הכושר בבית הלוחם תל אביב בעלות אדירה של מיליוני שקלים, לחדר הכושר הוכנס ציוד משוכלל – בתקווה שחדר הכושר החדש יעזור בין היתר להחזיר את הנכים הצעירים.

האם ארגון נכי צה"ל בכיוון הנכון ?

אין עוררין כי ארגון נכי צה"ל מנסה לעשות דברים רבים על מנת להביא כמה שיותר נכים צעירים לבתי הלוחם – אבל שאלת השאלות היא האם ארגון נכי צה"ל פועל בכיוון הנכון ?

בין עבר לעתיד

על מנת לענות על שאלה זו – צריך ללכת אחורה בזמן ולהבין שמשהו כאן השתנה, השתנתה התפיסה, השתנתה המציאות, השתנתה גם החברה ובכללם נכי צה"ל הצעירים שרוצים להיות חלק מהחברה – לבקר בקאנטרי קלאב קרוב לביתם וביחד עם החברים, השכנים, התושבים איתם הם גרים בשכנות.

הקאנטרי קלאב השכונתי הפך בשנים האחרונות למקום המפגש החדש, הילדים הולכים לחוגים ביחד עם חברים מבית הספר, ההורים נפגשים עם חברים ומכרים, הנכות הופכת אט אט לבלתי מורגשת כאשר כולנו יחד חברה אחת גדולה, בנושא זה ארגון נכי צה"ל מפספס ובגדול, בתי הלוחם מהווים "קאנטרי קלאב" סגור לנכים בלבד הם אינם מאפשרים לייצור חברות הומוגנית שתעזור לחברים להיות חלק מהחברה ולא להוות חברה סגורה בפני עצמה.

נגישות לנכים

בזמנו כאשר בתי הלוחם הוקמו - בתל אביב בפרט - היה זה פתרון מושלם עבור נכי צה"ל – קאנטרי קלאב נגיש לנכים, והחברים שהגיעו לפעילות ספורטיבית לא היו צריכים לחשוש שהמקום לא יהיה נגיש - לכן עד לפני מספר שנים לא הייתה קיימת אלטרנטיבה אחרת, אבל המצב כיום שונה לחלוטין בעקבות חקיקה בכנסת ופעילות של עמותות שונות כדוגמת : נגישות ישראל, רבים ממרכזי הספורט בערים הונגשו בשנים האחרונות לנכים וגם נכי צה"ל צעירים יכולים להגיע וליהנות

כדאיות כלכלית

השאלה הכלכלית עולה רבות בקרב נכי צה"ל  – "עלות מול תועלת", כמה עולה לי בסופו של יום להגיע לאחד מבתי הלוחם ומה התועלת אותה אני מקבל - לעומת ביקור בקאנטרי קלאב המקומי, קרוב לאזור מגורי.

גם אם נתעלם לרגע מהנושא החברתי ונסתכל ל"מציאות בעיניים", נגלה כי כלכלית לפעמים זה לא כל כך משתלם כך לדוגמא :

תמיכה כלכלית של אגף השיקום במשרד הביטחון – האם זה בא על חשבון הזכויות של נכי צה"ל ?

עלויות התפעול של בתי הלוחם גבוהות, כבר היום מקבל ארגון נכי צה"ל תמיכה כלכלית בגובה של מיליוני שקלים מאגף השיקום במשרד הביטחון :

בשנת 2009 על פי הנתונים שפורסמו בדווח הכספי של ארגון נכי צה"ל העביר משרד הביטחון אגף השיקום תמיכה בגובה  של 7,400,000 ₪ .

ואילו בשנת 2010 סכום התמיכה של משרד הביטחון אגף השיקום כפי שפורסם בדווח כספי של ארגון נכי צה"ל הגיע לגובה של 20,432,000 ₪ כמעט פי 3 . (בזמן שזכויות רבות להם זכאים נכי צה"ל התכווצו)

בנוסף לסכומים אלו מעביר משרד הביטחון תקציב תמיכה עבור פעילויות ספורט, על פי הדוח הכספי שפורסם על ידי ארגון נכי צה"ל גובה התמיכה בשנת 2009 עמד על 1,252,000 ₪ ואילו בשנת 2010 גובה התמיכה עמד על 1,376,000 ₪.

כמו שהדברים נראים קיים חשש שבעתיד תקציבים אלו יצטרכו לגדול על מנת שבתי הלוחם יוכלו להמשיך ולהתקיים.

השאלה האם התקציבים יבואו על חשבון אגף השיקום במשרד הביטחון והאוצר או על חשבון זכויות הנכים שמתכווצות להם מידי שנה.

מחירי חוגים :

בזמן שבקאנטרי קלאב המקומי המנוי נחשב מנוי "הכול כלול", כלומר כל החוגים והפעילויות כלולים במחיר.

בתי הלוחם גובים כסף עבור החוגים בהם משתתפים החברים ובני המשפחה, כך לדוגמא : עבור חוג יוגה ייאלץ בן משפחה לשלם תשלום שנתי נוסף לדמי החבר של כ – 1145 ₪.

נכי צה"ל מקבלים אומנם הנחה משמעותית בחוגים ונכים שמוגדרים נכים קשים אינם משתתפים בעלות החוגים בכלל אבל בשורה התחתונה – מבחן התוצאה קובע : רוצה להצטרף לחוג בבית הלוחם ? תאלץ לשלם תוספת לדמי החבר !

הופעות ופעילויות :

גם בנושא הפעילויות והופעות לילדים ומבוגרים קיים הבדל משמעותי בין מה שמקבל חבר בקאנטרי קלאב המקומי לבין מה שמקבל נכה צה"ל חבר בית הלוחם.

כך לדוגמא לקראת חג החנוכה מציע הקאנטרי קלאב המקומי ובית הלוחם פעילויות לילדים ומבוגרים, כאשר בקאנטרי קלאב המקומי רוב הפעילויות נעשות כחלק מהמנוי (הכול כלול).

ואילו נכי צה"ל - חברים בבתי הלוחם יאלצו להכניס את "ידם לכיס" ולשלם בנוסף לדמי החבר תוספת כספית עבור פעילויות אלו כך לדוגמא :

הפעילויות הקרובות לחנוכה בבית הלוחם בתל אביב, מקהלה עליזה - הצגה מוסיקלית לילדים עלותה לילד 30 ₪ ולמבוגר 20 ₪.

עבור מסיבת חנוכה למבוגרים של שירי מימון ושמעון בוסקילה תאלצו לשלם 60 ₪ לכרטיס (בתוספת לדמי חבר).

עלויות נסיעה :

מחירי הדלק עלו בשנים האחרונות באחוזים ניכרים, כל נסיעה היום מחושבת ומתוכננת, כך נוצר מצב שרבים מנכי צה"ל הצעירים והמבוגרים כאחד מחשבים כל נסיעה לבתי הלוחם.

בנוסף בית הלוחם תל אביב נמצא בתוך שכונת מגורים והתחבורה הציבורית לבית הלוחם בתל אביב הפכה בעייתית, על מנת להגיע לבית הלוחם בתל אביב בתחבורה הציבורית יהיו חברים שיאלצו להשתמש במספר אוטובוסים וגם אז ללכת כברת דרך ברגל.

להלן טבלת השוואה בין בתי הלוחם – לקאנטרי קלאב מקומי :

נושא בתי הלוחם קאנטרי קלאב מקומי (רשת ספורטן)
חוגים תוספת תשלום עבור כל חוג כלול במחיר
פעילויות חלקן בתוספת תשלום כלול במחיר
קירבה תלוי במקום מגורים  (נכה מרמלה / נתניה) מדובר בעשרות קילומטרים בד"כ קרוב לבית
עלות הגעה לפי מספר קילומטרים (לפי כ - 7 ש"ח ל - 10 קילומטר) נמוכה מאוד (בד"כ מרחק הליכה)

בתי הלוחם – כ"חרב פיפיות" :

חרב פיפיות היא : חרב ששני קצותיה חדים, וכך עשויה לפגוע באוחז בה.

מצד אחד בתי הלוחם מעניקים פעילויות ספורטיביות מיוחדות לנכי צה"ל, לבתי הלוחם  קבוצות ספורט שמתחרות באליפויות עולם ואולימפיאדות.

מצד שני ככול שהתקציבים שמעביר אגף השיקום במשרד הביטחון לארגון נכי צה"ל עבור השתתפות בפעילות של בתי הלוחם יגדל – כך נראה על פניו כי התקציב המיועד לזכויות והטבות ילך ויקטן, הרי לכולם ברור כי מדובר בעוגה אחת ככול שפרוסת עוגה של אחד תהיה גדולה יותר – כך תקטן פרוסת העוגה של האחר.

אולי היה עדיף להפנות את התקציבים לצורך מתן הנחה משמעותית לנכי צה"ל בקאנטרי קלאב המקומי (כמו שנעשה לדוגמה :על ידי "חבר") במקום להזרים אותם לבתי הלוחם.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
בוקעי משה
תאריך: 29/12/2011
כותרת: נכי צהל צעירים

תוכן: נכי צהל צעירים שלצערנו מתווספים עקב
פעילויות צהל לכלל נכי צהל,הם ברובם לוחמים בצהל שנפצעו לאחרונה,ואילו בתי הלוחם מאוכלסים ברובם הגדול ע\\\\\\\"י משפחות של נכים,והצעירים לא מרגישים שמקומם עם
כל הילדים והנשים שבבית הלוחם שתופסים מקום במתקני המקום
הגיע הזמן שבית הלוחם יהיה בית ללוחמים
שנפצעו ולא קנתרי קלב , שמנכל כל בתי הלוחם הוא אפילו לא נכה צהל

רונן
תאריך: 28/12/2011
כותרת: האריכו שעות פעילות חדר הכושר

תוכן: תתאימו עצמכם לעידן שבו אנו הצעירים מסיימים לעבוד בשמונה. צריך להיות פתוח, לפחות פעמיים בשבוע, עד עשר וחצי או אחד עשרה אחרת לי ולאישתי וגם לחבריי אין סיכוי להגיע

ד\\\
תאריך: 27/12/2011
כותרת: מחירי החוגים בביתי הלוחם

תוכן: הנה עוד ראיה לכך, כי הנכה משלם עבור הכל! ובנוסף על כך גם קנס נכבד, על חידוש חברותו. אם כן לאן הולכים כל מיליוני השקלים? כשהם אינם! מגיעים לרווחתו של הנכה המשלם גם עבור כל חוג?.

האם יש איזו ועדת חקירה שלא מתוך האירגון?.

בברכה
ד\\\\\\\"ר בנימין האזרחי

אלי
תאריך: 26/12/2011
כותרת: הקמת בית הלוחם בנתניה

תוכן: גם לנכי צה\\\\\\\"ל תושבי נתניה(בירת השרון)והסביבה יש את הזכות ליטול חלק בפעילויות בבית הלוחם בתל-אביב ובשל המרחק,התחבורה והעלויות הכרוכות בכך רובם נמנעים מלבקר שם. יש לשקול הקמת בית הלוחם בנתניה שישרת את כל נכי צה\\\\\\\"ל(שהינם רבים) מאזור השרון או השתתפות בסבסוד קאנטרי מקומי/עירוני.

יחיאל
תאריך: 25/12/2011
כותרת: זכות בחירה

תוכן: יש לתת את הדעת לכך שלכל נכה תהא הזכות לקבל השתתפות כספית חודשית אם לפי אחוז נכותו או כל החלטה אחרת בגין רישום בקאנטרי קרוב לבית מגורין לי ולרבים אחרים זה היה יותר נוח אינטימי ומתאים לצורך אישי כל אחד לפי אישיותו וצרכיו.
אין לי דרך להגיע לבית הלוחם רחוק ממקום מגורי

גלעד
תאריך: 25/12/2011
כותרת: בית הלוחם תל אביב

תוכן: אני הצטרפתי רק לפני שנה לערך
ומאחר ובית הלוחם הוא קרוב ביותר מהפרטי בו הייתי חבר חסכנו כמשפחה כ 5,000 ש\"ח לשנה.
אני חייב לציין שחדר הכושר מדהים והיחס של כולם החל מהשומר בכניסה ועד אחרון המדריכים והמצילים הוא תענוג צרוף.
אולם שעות הפעילות קצרות מדי ואינן מתאימות לאנשים עובדים ובעלי משפחה.
שעות הסגירה של הבריכה בסוף שבוע
שעות סגירה של חדר הכושר ביום יום
המלתחות שכבר דובר רבות על הצורך הדחוף בשיפוצן.
אני יכול להבין אנשים הגרים מחוץ לת\"א ואינן מגיעים אליו.

שלומי
תאריך: 25/12/2011
כותרת: בית הלוחם ירושלים

תוכן: אני חושב לצערי שבתי הלוחם הם מקום מקלט למבוגרים.
אני חבר בית הלוחם כבר 6 שנים ואולי פעם בשנה אני מגיע לשם כנראה בגלל שאני מרגיש שם זר לא קשור לעולם המבוגרים.
דמי המינויי ממש ממש יקרים בשנים האחרונות הם עלו כמעט ב 25% אולי יותר על מה??? מחירי החוגים בשמיים מחירי הקפיטריה יקרים .
אני אישית מעדיף ללכת עם החברים לקנטרי הצמוד לבית לראות בנות יפות ובנים יפים להנות עם החברים בגיליים שלי ולא מבוגרים
אז ישנם כמה אופציות לשיפור השירות : ולנהירה של הצעירים לבתיי הלוחם
1. לאפשר לחברים של נכים צעירים להירשם בהנחה לבתי הלוחם.
2. להפחית לנכי צה\\\\\\\"ל את דמי החברות או לחלופין לאפשר חוגים חינם.
3. לשפץ את בתיי הלוחם להוסיף ג\\\\\\\'קוזי ( בירושלים אין וחבל )
4. להוריד את המחירים בקפיטריה
5. ואם כל זה לא ילך כמו שצריך אני חושב שבתיי הלוחם זה כבר אבוד עדיף כבר סבסוד לקנטרי הקרוב יש יותר אפשרויות הכל כלול וכמובן אנשים צעירים ובנות יפות ובנים יפים.

שיהיה לכם
חג שמח ומזל וברכה
תנו חיוך הכל לטובה

יגאל
תאריך: 24/12/2011
כותרת: תקציב משהב\'\'ט

תוכן: התקציב המיועד לפרוייקטים של בתי הלוחם מעל 20 מיליון שקל שקיבל האירגון ב 2010 לאן הוא בדיוק הלך ?
המשכורות של מנהלים בכירים באירגון גובל בשערורייה !!! לא יתכן שבתקופת מיתון מנהלים יקבלו משכורות עתק ,תבינו מי שנלחם להיות יו\'\'ר וסגן ומזכיר -שורה תחתונה הם מסודרים מבחינת פנסייה לכל החיים ואנו \'\'פשוטי העם\'\' הפריירים משלמים את המחיר .
אין גבול לראוותנות ולבזבזנות ,

אור
תאריך: 24/12/2011
כותרת: שיפוץ המיקלחות דחוף .אחרי זה נדבר .על למשוך צעירים להגיע .

תוכן: אני חבר בית הלוחם מי שנת 2003 .
כשהגעתי לבית הלוחם בתור בחור צעיר נרתעתי קצת מי מצב המיקלחות והציוד המיושן .כולל חדר כושר שלשמחתי שודרג .מצב המיקלחות מרתיע אנשים להגיע לבית הלוחם אני מכיר כמה אנשים שעזבו את המקום בגלל הצפיפות ומצב המיקלחות וחדרי ההלבשה שלא נראים טוב .הצפיפות איומה מצב המיקלחות חייב שיפוץ ומייד כולל החלפת הלוקרים .המקום מרתיע אנשים ובמיוחד צעירים דבר שני כל נכה ומשפחתו לא צריך לשלם על חוגים כמו כל קאנטרי שמכבד את עצמו .

וולפסדורף צבי
תאריך: 24/12/2011
כותרת: פתיחת הבית לפעילות

תוכן: צריך להפוך את בית הלוחם לקנטרי פתוח לכולם עם חוגים ופעילויות נוספות-כך תהיו פחות תלויים בתקציבי משהב\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"ט.
ושאלה:למה ספורט תחרותי-שהוא גם יקר וגם פונה לציבור קטן שייך וממומן על ידי בית הלוחם??

דוד
תאריך: 23/12/2011
כותרת: שינויים אשר יגדילו את המשיכה של צעירים לבית הלוחם

תוכן: כשהגעתי לראשונה לבית הלוחם לאחר תום השיקום, הרגשתי שסוף סוף יש מקום אליו אני שייך והיה לי טוב שם. עם זאת, בהמשך, כשרציתי גם לחזור ולהשתלב בעולם הנמצא מחוץ לנכות, נוספה להרגשתי המקורית גם תחושה שבית הלוחם הוא סוג של גטו לנכים. כעת אני חבר בבית ומתאמן באומנויות לחימה. בחוג רמת ההדרכה מצויינת, אך רבות השיחות האישיות גולשות לתכנים של: איך להשיג עוד אחוזים, איך לבקש עוד זכויות וכדומה. אמנם חשוב שיש מקום להתייעץ בנושאים אלו, אך עצוב היה לי לגלות שכאן נגמר תוכן השיחה. פרט לנכות יש גם עבודה, לימודים, משפחה, תחביבים וכדומה. לאחרונה חידשתי את החברות בבית לאחר שעזבתי לצורך לימודים והיה לי עצוב לגלות שרבות אותם נכים הנמצאים רק בבית הלוחם רק מתרחקים השיקום והשתלבות בחיים הרגילים. הדגש החשוב הוא שיש לנו מקום רק משלנו, אך אין מספיק הכוון להשתלבות בעולם ה\"לא נכים\".
נקודה שניה: רבים מהחוגים הם בעיקר חוגי זקנים. למשל חוג ספינינג יכול למשוך רבים. קולנוע, ספרות, פילוסופיה, שירה. אלו רק דוגמאות מתוך עולמי. צריך יותר חוגים שיתאימו ל\"אנשים רגילים\". לא כל נכה יושב בכסא גלגלים, לא כול נכה מוגבל בשכלו, לכול אחד נתוניו היחודיים שלו.
רכז צעירים- הופעות רוק, טיולים ופעילויות מסוג זה הן בהחלט דבר חיובי, אך הן העיקר לבני נוער לפני צבא. נכי צהל צעירים זה גילאי 30-20, ואז פעילויות כמו הורות נכונה על פי אדלר, שיפוצים קטנים בבית וכול הקשור לחיי משפחה בתחילתם וילדים קטנים, ימשכו רבים. גם פעילות פנויים פנויות תמשוך רבים.
כיום נראה כי מרבית הניסיונות להפיכת בית הלוחם לאתר משיכה לצעירים הם רק מנקודת המבט של קשישים. אני קורא לעוד צעירים ובני גיל הביניים להציע דרכים להפיכת הבית למקום בו הם ירצו להיות.

מוטי
תאריך: 23/12/2011
כותרת: האופציה של סיבסוד קאנטרי מקומי עבור הנכים - עדיפה.

תוכן: שלא כמו אמיר, אין רלוונטיות לבית הלוחם גם למבוגרים. גם אני מתגורר בכפ\\\\\\\'\\\\\\\'ס, עשיתי חשבון שגם במחיר של הקאנטרי ללא סבסוד, עדיין זול לי יותר מאשר בית הלוחם, מחיר הדלק מרקיע, כל פעילות עולה כסף, זמן הנסיעה, הפקקים בכבישים לת\\\\\\\'\\\\\\\'א, לדעתי אם יהיה סבסוד לנכים לטובת חברות בקאנטרי מקומי, כולם ירוויחו, אולי חוץ מעובדי בית הלוחם.....

אמיר
תאריך: 22/12/2011
כותרת: בית הלוחם איננו רלוונטי לצעירים מחוץ לתל אביב.

תוכן: מצטער אבל אני נמצא כפר סבא, אני לא יסע עד תל אביב בשביל קאנטרי יקר שיש לי 2 פרטיים ליד הבית, הפתרון הפשוט יותר הוא לעזור לנכים לקבל הנחה בקאנטרי ליד הבית ובכל לעזור להם.
אני מסכים גם עם הכותבים שרושמים שעידן הארגון פסה. צודקים, הארגון לא תורום מאומה לצעירים, אין שום ניצול של ארגון נכי צהל למען הצעירים, הדבר לא מעניין אותם מלבד התשלום החודשי !!.

נעה
תאריך: 22/12/2011
כותרת: האם ניתן לכל נכה צה\"ל להשתמש בבריכה בבית הלוחם או רק מאחוז מסוים?

תוכן: ללא תוכן

אבי
תאריך: 22/12/2011
כותרת: בית הלוחם אינו מותאם לנכים שעובדים ופעילים

תוכן: הוא מיועד ומותאם לאלו שאינם עובדים ונמצאים שם כמעט כל יום, הנגישות בבתי הלוחם היא לפי פ]רוטקציה כשבבית הלוחם בחיפה אני נאלץ ללכת מרחק רב כי החניון הקרוב מיועד קרובים לצלחת
ובכלל כל הקונצפט רקוב כמו הרבה מוסדות במדינה הזאת.

אלימלך מאיר
תאריך: 22/12/2011
כותרת: הרגשת ניכור

תוכן: אני הייתי חבר בבית הלוחם משך 25 שנים ושילמתי עבור כל המשפחה בתקווה שמחר אצטרך להגיע לשם. אני לא הייתי שם ,פעם אחת הייתי שם אחרי הפציעה.
כל מה שאתה טוען בכתבתך נכון ביותר, אני מרגיש \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"זר\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" שם ואני לא מוצא את ההסבר לכך

גיא
תאריך: 22/12/2011
כותרת: ומה קורה כשאין לך קאנטרי בעיר

תוכן: באשדוד אין קאנטרי כבר שנים ולכן אני מחכה בקוצר רוח לתחילת בנייתו של בית הלוחם בעיר

דוכס אברהם
תאריך: 21/12/2011
כותרת: בית לוחם או קאנטרי קלאב

תוכן: נכון מה שנכתב מנוי זוגי לקאנטרי בערך 5.000 ש\"ח שנתי, אך כל החוגים בחינם, בבית הלוחם עם חוגים הרבה יותר יקר לכן מציע כי תעלו קצת את מחיר ההרשמה והחוגים יהיו בחינם בטוחני שהרבה יחזרו ביניהם אני ואשתי. כל טוב.

אנונימי
תאריך: 21/12/2011
כותרת: די למוסד בית הלוחם - זה פאסה, לא מעניין ואף לא כלכלי

תוכן: כתושב אשדוד, אני מרגיש מופלה לרעה, שייך לארגון נכי צה\"ל, אבל לא מקבל דבר בתמורה.
אין לנו בית הלוחם, וגם אם רצינו הקרוב ביותר נמצא בתל אביב, נב שגורם לנו להדיר את רגלינו ממנו, מפאת המרחק.
הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה, ויאפשר לנכי צה\"ל עם עזרת האירגון לקבל הנחות ו/או עזרה למימון המנוי באנטרי המקומי הקרוב.

אבי
תאריך: 20/12/2011
כותרת: אורחים שאינם נכים

תוכן: לא יתכן בשום אופן עם כל הכבוד לרצונות של נכים מסויימים, שיתנו להכניס אורחים ללא הגבלה כך שיהיה צפוף ולא יישאר מקום לחברי הבית.עדיפות ראשונה,רבותי, לנכי צה\"ל חברי בית הלוחם!!!


תאריך: 20/12/2011
כותרת: בואו נפעיל לחץ על משרד התחבורה להוספת קו לבית הלוחם בת\"א

תוכן: הייתי מספר פעמים שם ולמקום פוטנציאל אדיר. חדר הכושר נראה מושקע מאד והבריכה המקורה שמתאימה גם לימי החורף. חוסר הנגישות ומחירים שלדעתי גבוהים על החוגים ובמזנון הם שגרמו לי שלא להרשם לשם

דניאל ה.
תאריך: 20/12/2011
כותרת: חברות בארגון נכי צה\"ל- השתתפות בפעילות בתי הלוחם

תוכן: אני נכת צהל משנת 2007. אוטומטית הפכתי להיות חברה בארגון. אחרי כשנה ביטלתי את חברותי לאור העובדה כי הרגשתי שמרמים אותי, לוקחים את כספי אך לא נותנים לי שום תמורה.
אנו חיים בעידן שבו אנשים שמשלמים רוצים לדעת על מה ולמה ולא רק כי זה אוטומטית. אנחנו כבר לא מתגאים להיות נכי צהל, אני אומרת זאת על בסיס עדויות של אנשים הקרובים אלי שגם הם שייכים \"למשפחת נכי צהל\". אנחנו רוצים להיות חלק מהחברה, בלי לתיוג מיוחד מעבר למה שכבר יש עלינו. אנחנו רוצים ללכת לבלות ביום שבת בבריכה עם החברים והמשפחה שלנו, את המחיר לכך אנחנו משלמים בכיף כי אנחנו יודעים מה אנחנו מקבלים בתמורה.
אני חושבת שלא מדובר רק על בתי הלוחם שכבר לא רלוונטים לדור הצעיר אלא על הארגון עצמו. אחרי כמה שנים שחשבתי שאולי אחזור להיות חברה כדי שאוכל להנות מבית הלוחם שנבנה בבאר שבע, דרשו ממני לשלם להם קנס של למעלה מאלפיים שקלים, הבטיחו לתת לי לדבר עם מנהל המחוז של ירושלים אליו אני שייכת.. עד היום אני ממתינה.
היחס הזה של לרצות את הצעירים אבל לא לעבוד מספיק על מנת לרכוש את אמונם בטרם ייגבו מהם עוד כסף גורם לכך שסביבי יותר ויותר צעירים מוותרים על חברותם בארגון ומה שאומר שהם מוותרים על היכולת להגיע לבית הלוחם.
אני מציעה לארגון להבין שזה לא מספיק לרצות את הצעירים יש לעמול לשם כך, לפנות לליבם של הנכים הצעירים ולהבין מה כן יעשה להם טוב, כי הארגון שמתיימר להיות למען לנכים (ואין מה לעשות טכנית הוא גם היחיד) כדאי שבאמת יעשה למענן מה שהם צריכים ולא מה שהארגון רוצה.

אריה לסטר
תאריך: 20/12/2011
כותרת: חוגים

תוכן: רציתי להירשם לקורס \\\\\\\"משנת הרב קוק\\\\\\\" שלא נפתח בסופו של דבר מחוסר נרשמים. עלות הקורס כ-750 ש\\\\\\\"ח בבית הלוחם בעוד שקורס דומה במסגרת \\\\\\\"תוכנית ברוקדייל\\\\\\\" בבר-אילן עולה כ- 650 ש\\\\\\\"ח. אם כן, מה היתרון של בית הלוחם?

יעקב בנדר
תאריך: 20/12/2011
כותרת: חופש בחירה בין בית הלוחם לקאנטרי קרוב לבית

תוכן: יש לבחון מתן השתתפות כספית לנכה שממעדיף ללכת לקאנטרי קרוב למקום מגוריו.
מיום ליום קשה יותר להגיע לבית הלוחם בגלל העומס בכבישים שלא לדבר על גובה עלויות החוגים

ddddd
תאריך: 19/12/2011
כותרת: חופש בחירה

תוכן: צריך לאפשר חופש בחירה לנכים אם מנוי לקנטרי המקומי.
זה יעזור מאוד לאולוסיות נכי צה\"ל רבות-
1. ישובי ספר הרחוקים ממוקדי בית הלוחם
2. דתיים שרוצים הפרדה בפעילויות
3. נכים קשים שרוצים הפרדה בפעילויות

לשרותך, נכה צה"ל