X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

דחיית מועד החלפת רכב רפואי

רכב רפואי הקיצוץ כבר כאן!

בתחילת חודש אוקטובר הניח שר האוצר מר יאיר לפיד את חוק התקציב לשנת 2015 בפני שרי הממשלה. השרים הצביעו בעד וחוק התקציב יצא לדרך...

בעוד שמשרד הביטחון קיבל תוספת תקציבית של מיליארדים, דווקא נכי צה"ל הם אלא שעומדים להיפגע.

מפרסום סעיפי התקציב לשנת 2015 עולה כי כ- 300 מיליון שקלים יקוזזו על ידי דחיית מועד החלפת כלי רכב של נכי צה"ל. הפגיעה ברכב הרפואי של נכי צה"ל ממשית ובאופק לא נראה כי מישהו עומד לצאת ולהיאבק ברוע הגזרה.

נכון להיום ובמידה וסעיפי התקציב יעברו כפי שהם, הרי שכבר בתחילת שנת 2015 מועד החלפת הרכב הרפואי של נכי צה"ל יידחה.

הממשלה תחסוך כאמור מאות מיליוני שקלים ונכי צה"ל רבים ייגלו שתקופת הארכה תגרום להפרשים משמעותיים בזמן החלפת הרכב. כמו גם עליה חדה בהוצאות החזקת הרכב הנובעות מטיפולים, תיקונים ובלאי.

החלפת רכב רפואי תעלה לך הרבה כסף

נכי צה"ל, תכינו את הכיסים, החלפת רכב רפואי תעלה לכם הרבה כסף.

במצב הנוכחי בו נכי צה"ל מחליפים את הרכב הרפואי לאחר 42 חודשים, נוצר שוויון פיננסי כלומר : מחירון הרכב הישן + הפטור עבור הרכב החדש מאפשרים להחליף את הרכב הרפואי הישן בחדש ללא כל עלות כלכלית.

למעט מקרים חריגים בהם קיימת ירידת ערך כתוצאה מקילומטרז' גבוה או תאונת דרכים. אז נוצרת דלתא (מחסור כספי). מחסור שברוב המקרים נפתר על ידי אגף השיקום אשר נוהג להעניק הלוואה או מענק ולסייע לנכה להחליף את הרכב.

דחיית מועד החלפת הרכב תשבור את השוויון הפיננסי ותיצור דלתא (מחסור כספי) של אלפי שקלים. הפרש שיעמיד אלפי חברים וחברות במצב כלכלי בו לא יתאפשר להם להחליף את הרכב הבא.

לדוגמא : דחיית מועד החלפת הרכב בחצי שנה גורם בפועל לירידה של שנתון במחיר הרכב הישן לעומת הרכב החדש.  הפרש שיכול לנוע בין 7,000 ל - 18,000 ₪ ויותר, הכול בהתאם לסוג הרכב והדגם.

תיקונים רבותי תיקונים...

לכל רכב יש בלאי טבעי, הצמיגים נשחקים, המצבר מתרוקן, תושבות מונע, מסרק ההגה ועוד עשרות חלקי חילוף בעלי אורך חיים מוגבל.

לצערנו דחיית מועד החלפת הרכב הרפואי תגרור חברים וחברות רבים להוציא אלפי שקלים במוסכים עבור טיפולים ותיקונים שנובעים מאותו בלאי סביר של הרכב.

להערכתנו מדובר בסכום מינימלי נוסף בגובה של כ – 5,000 ₪ שברוב המקרים נחסך ברכבים בני 42 חודשים.

זכאים להחליף את הרכב הרפואי – מהרו !

כאמור, דחיית מועד החלפת הרכב הרפואי במסגרת תקציב המדינה לשנת 2015 תגרום לנכי צה"ל בעלי רכב רפואי נזק של עשרות אלפי שקלים, נזק שבמקרים רבים ימנע החלפת רכב רפואי ישן בחדש.

במידה ומועד זכאותכם להחלפת הרכב הרפואי קרובה. אנו ממליצים לכם למהר ולעשות כן, כי בהחלפת הרכב הבאה הכל יכול להשתנות

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
נגרקר יצחק
תאריך: 29/10/2014
כותרת: חיסכון ע"ח נכי צהל ובזבוז בפרוייקט המיותר בעיקבות הלוחמים

תוכן: המון גזירות מונחתות על נכי צהל ומתברר שיש איזה פרויקט בשם " בעיקבות הלוחמים " שבו מגוייסים בתשלום כמובן מאות אוטובוסים למשך כמה ימים של הבאת תלמידי בתי ספר מהארץ לרמת הגולן . האם זה חירום ? האם שר הביטחון מודע לביזבוז הלא ביטחוני הזה ?

יהודה
תאריך: 26/10/2014
כותרת: קיטורים

תוכן: חברים אם רע לכם קומו התארגנו ועשו מעשה, לשבת לכתוב ולא להתארגן זה לא יקדם.(מה שכתבתי לא רלוונטי, אם אתם רק נהנים לכתוב אז סליחה תמשיכו...)

מני
תאריך: 24/10/2014
כותרת: החלפת רכב רפואי

תוכן: באם מישהוא חושב שארגון נכי צהל יקום ויעשה משהוא בנוגע לרכב הרפואי אזיי כנראה שהוא חולם .. הרי כל השינויים שנעשים לרעת נכי צהל הינם בהסכם בשתיקה של ארגון נכי צהל .. אין מי שדואג לנכי צהל .. אנחנו הפכנו לשק חבטות של אגף השיקום שמקזז כל הזמן מהזכויות של הנכים .. אחזקת רכב .. הוצאות דלק שלא הועלו כבר שנים ..שגרמות לנכים פחות לצאת מהבית בגלל עלות הדלק ... ואיפה הארגון .. ובעצם נשאלת השאלה האם בכלל צריך את ארגון נכי צהל .. כשהארגון בכלל לא דואג לרווחת הנכים ..
באם אגף השיקום החליט לדחות את מועד החלפה הרכב הרפואי הוא יבצע זאת בידיעה שאין מי שיתנגד לדחיה הזאת

מני
תאריך: 24/10/2014
כותרת: החלפת רכב רפואי

תוכן: איפה ארגון נכי צהל .. נו .. עם גובה השכר שהם מקבלים מה זה מעניין אותם מה קורה עם נכי צהל כל עוד יש הסכם בשתיקה עם אגף השיקום .. לא צריך להתאמץ לגבי הזכויות של הנכים ..אני יודע דבר אחד אגף השיקום בזמן החלפת הרכב הרפואי קובע לך את המחיר למכירת הרכב שזה לפי מחירון לוי יצחק .. פחות 6% פחת .. וזה לא משנה לאגף בכמה תמכור את הרכב ..( לדוגמא המחירון של הרכב 100000 ש"ח פחות 6% = 940000 ש"ח ) זה המחיר שהנכה צריך למכור את הרכב ולא משנה שהשוק היום בכמות הגדולה של המכוניות אף אחד לא קונה ממך במחיר מחירון ..כשאתה עושה טריידאין בסוכניות הרכב .המחיר יורד אפילו ב 20% ויותר ..וכשאת פונה לאגף השיקום התשובה שלהם היא שאין מה לעשות זה מה יש .. וכשאתה פונה לארגון נכי צהל התשובה שלהם .. שזה לפי התקנון .. שזה אומר שמבחינת הארגון את לא קיים יותר תדאג לעצמך ..

יהודה
תאריך: 24/10/2014
כותרת: איפה ארגון נכי צה"ל רוצים לדעת?

תוכן: איפה ארגון נכי צה"ל רוצים לדעת? לא איכפת להם ממש כי הם מקבלים משכורת כמו מנהל בנקים וטיקים הבנתי, מה לא נכון? הנכה צריך לעשות מלחמה משלו כי האמת זה ש70% מכספי תרומות לנכה צה"ל לוקחים למטרות אחרים ואנחנו מקבלים 1% עד 4% של התרומות שנתיות. איך זה היושב ראש סניף ויושב ראש ארצי מקבלים סכום עתק כמשכורת? אולי הגיע הזמן לפנות לתרמים בעצמנו בכדי לספר להם על הכל זה? מי צריך את הארגון למה זה עזר לנו באמת?

כהן אפרים
תאריך: 20/10/2014
כותרת: רכב רפואי

תוכן: איפה ארגון נכי צה"ל?

יחזקאל
תאריך: 18/10/2014
כותרת: החלפת רכב רפואי - הארכת התקופה

תוכן: ההחלטה על הארכת התקופה התבססה על המלצות וועדת גורן. אלה ניתנו בלא שהוועדה מתחשבת בהיבטים אלה, ובל שהיא מכמתת בכלל את העלויות שתיווצרנה (כולל למדינה שבמועד ההחלפה תצטרך להוסיף כספים נוספים בשל ירידת הערך הנוספת)
הגיע הזמן שארגון נכי צהל יתעשת ויפתח בהליך משפטי. ואם לא, שיתאגדו מספר נכים ויעשו זאת בעצמם.

לשרותך, נכה צה"ל