X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

מתחת לאף: האם מסקנות ועדת גורן עומדות להתקבל במלואם?

אישור דוח גורן והחרגת תקציב השיקום - כך זה קרה

הבטיחו שזכויות נכי צה"ל לא תפגענה (אז הבטיחו), אמרו שמסקנות ועדת גורן נקברו (אז אמרו), אבל במבחן המציאות הדברים נראים אחרת ומתחת לאף לא ברור האם מסקנות ועדת גורן עומדות להתקבל במלואם, אולם נראה כי תוספת גזרות כואבות נוספות כמו הוצאת תקציב השיקום ממשרד הביטחון, ויתור על הצמדות, תוספות וזכויות - עומדות בפתח.

ב- 20 ליולי תתכנס הוועידה הארצית ה- 94 של ארגון נכי צה"ל ושם יפול הפור. מחוזות תל אביב וירושלים בראשות עו"ד עידן קלימן ונעים עזר מתנגדות נחרצות ליישום תזכיר חוק הנכים, מסקנות ועדת גורן והחרגת התקציב.

“מלחמת הורדות הידיים” החלה, השאלה מי ינצח, תל אביב וירושלים שמצהירים על כוונתם להאבק למען עתידם של נכי צה"ל או הקואלוציה שהרכיב יושב ראש הארגון שלכאורה תומכים בתזכיר חוק הנכים וטוענים כי זכויות הנכים לא יפגעו.

במאמר הבא תמצאו איך זה קרה, ואל תגידו שלא אמרנו לכם....

החשיפה...

החשיפה של פרוטוקול סיכום דיון מפגישה אישית בין מנכ"ל משרד הביטחון מר דן הראל לבין יושב ראש ארגון נכי צה"ל מר חיים בר משנת 2014. (מצורף המסמך לרבות ההבלטות כפי שפורסם בפייסבוק) בו לכאורה מצוטט חיים בר כמי שמוכן לוותר על זכויות נכים בתמורה לתקציב תמיכות מאגף השיקום התפרסמה כאן בפורטל במאמר מכה קשה: אין מי שיגן על נכי צה"ל, כמו גם במאמר בעיתון דה מרקר : האם זכויות נכי צה"ל ייפגעו בקרוב?

עיון מעמיק במסמך העלה ברשתות החברתיות דיון ערכי מעמיק וחשף לכאורה את המשמעות הכלכלית.

הקפאת הגביה

בסמיכות זמנים לחשיפת פרוטוקול הדיון, ולאחר פרסומים ושמועות ברשתות החברתיות לפיהם לכאורה ארגון נכי צה"ל הודיע כי לא יאשר את תזכיר חוק הנכים. פרסם בתגובה משרד הביטחון הודעה לנכי צה"ל לפיה בכוונותו להקפיא את גביית דמי החבר עבור ארגון נכי צה"ל.

לטענת משרד הביטחון דו"ח מבקר המדינה קבע כי אין סמכות חוקית לגביית הכספים ועד שלא תהא חקיקה מסודרת שאמורה להיכלל בתזכיר חוק הנכים גביית דמי החבר, תשלומי ההלוואות תופסקנה לאלתר.

כתבה מפורטת בנושא פורסמה בעיתון דה מרקר תחת הכותרת : מכה לארגון נכי צה"ל : ייפסקו הניכויים האוטומטיים מתוך התגמול.

מיליון למטה המאבק

בתגובה להודעה על הקפאת הגביה, הודיע לכאורה ארגון נכי צה"ל על הקמת מטה מאבק, פירסם מודעות ענק בעיתונים בגנות משרד הביטחון (דוגמה), וטען כי משרד הביטחון פוגע בזכויות הנכים. יו"ר הארגון בר אף טען במכתב למנכ"ל משהב"ט, כי הוא "נסחט באיומים" ע"י  משרד הביטחון (לעיון במכתב לחצו כאן) . ועל פי פרסומים בעיתון דה מרקר " ארגון נכי צה"ל יוציא מיליון שקל על קמפיין תקשורתי נגד משרד הביטחון" (ראה כתבה)

ימים מעטים אח"כ, ולאחר שמשהב"ט הודיע כי יחדש את  הניכויים האוטומטים – הודיע במפתיע יו"ר הארגון, ואחריו יו"ר מחוזות -  אקרמן אורן, דני בן אבו ורפי כהן צמח, כי הם תומכים בתזכיר החוק, כמות שהוא, ומדובר לכאורה באותו תזכיר שאין בו שינוי מהותי, לגביו פרסמו כאמור בעיתונות: פגימה מידית בעשרות אלפי נכי צה"ל, שלילת זכויות הניתנות עשרות שנים, התנהלות ביריונית וחד צדדית, כמו גם ניסיון לסחיטת הארגון היציג להסכים לכל האמור

מבחן המציאות ...

במבחן המציאות לכאורה רב הנסתר על הגלוי ומהשתלשלות הדברים ניתן להבין את הדברים הבאים :

א. ארגון נכי צה"ל תומך לכאורה בתזכיר חוק הנכים וזאת בניגוד לדעתם של מחוזות תל אביב וירושלים בראשות עו"ד עידן קלימן ונעים עזר, כמו גם עורכי דין ונכים שערכו מסמך מסודר שחושף לכאורה את הצדדים הבעייתים בתזכיר חוק הנכים (ראו מאמר: כרוניקה של פגיעה בזכויות - האם מפקירים את נכי צהל)
ב. מטה המאבק שהקים ארגון נכי צה"ל לכאורה נדם

ג. גביית דמי החבר הופסקה לחודש אחד בלבד וחודשה על ידי משרד הביטחון

ד. ב- 16 במאי 2016 - פונים מחוזות תל אביב וירושלים במכתב חמור אשר מופנה ליו"ר הארגון בו הם מפנים לכאורה אצבע מאשימה על התנהלותו : "...בהתנהלות זו לכאורה, הפרת אמונים לציבור אותו הנך אמור לייצג, ועל כן להתחייבויותיך אין כל תוקף מוסרי וחוקי.." (לחצו כאן - לצפיה במכתב)

ה. ביום 17 ליולי 2016 נערך דיון בוועדה המשותפת לתקציב הביטחון בכנסת על יישם מסקנות ועדת גורן והפרדת תקציב אגף שיקום נכים. (לעיון בהזמנה לחצו כאן)

ו. ביום 20 ליולי תתכנס הוועידה הארצית ה- 94 של ארגון נכי צה"ל ושם על פי הזימון יעמדו כ- 12 נושאים להכרעת חברי המועצה הנבחרים של חמשת המחוזות, ביניהם גם לכאורה (ציטוט) "...התנהלותו הערכית והציבורית של יו"ר הארגון מר חיים בר..." (לחצו כאן לצפות בזימון)

עידכון יבוא לאחר הוועידה הארצית ....


 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
בולוך
תאריך: 19/12/2016
כותרת: הקפאת הגבייה

תוכן: אחרי הקפאת הגבייה תבוא הקפאת הגוויה

אורי
תאריך: 26/08/2016
כותרת: פקה פקה

תוכן: אף אחד לא יצא לרחובות ואף אחד לא יעשה כלום. משרד הביטחון יודע את מה שכבר כולם יודעים. לאף אחד לא אכפת מנכי צה"ל. לא רואה החלטות ממשלה על מתן עדיפות תעסוקתית לנכי צה"ל (למיעוטים כן). ברשות הטבע והגנים מקצצים בהנחות כניסה לאתרים לנכי צה"ל. פניה חוזרת לארגון נכי צה"ל, מתקבלת בתגובה "העניין הטיפול". ובקיצור איפה לא?? אז או שאנחנו עשינו את הנזק לעצמנו ( ממש כמו ההיא שמשאימה את עצמה שבעלה מכה אותה ) או שפשוט בעם הזה נגמרה החמלה לחלשים במקומה, כל אחד חושב על עצמו. שבת שלום.

לוי רחמים
תאריך: 30/07/2016
כותרת: לא נוותר

תוכן: כמו שנפצענו בגלל שנילחמנו לא נוותר זו מלחמה בלי פצצות מה זה בשבילנו כולנו ביחד לרחובות זה מה שמפחיד אותם

עורבני
תאריך: 27/07/2016
כותרת: ממשלת ביבי מזנבת בנו בלי הרף-חבל שכך

תוכן: ממשלת ביבי עושה כל מיני המצאות להחליש כוחם של גופים ולבטל כל מיני הטבות שניתנו בחוק. המדינה טובעת בעושר. בכירים בארגונים פיננסיים עוזבים כי הגבילו את שכרם לשתיים וחצי מליון ש"ח(!), בכירי השירות הציבורי(עיין ערך לוקר) מתמנים לראשות חברות עם עלויות שכר של 6 מליון ש"ח לשנה אבל מה עושה הממשלה הזו? מסכסכת ומסבכת אותנו האחד עם השני, זורקת לנו פירורים, מאיימת, "מסובבת" אותנו והכל כדי להרוס את מעמד וייצוג נכי צה"ל.

אדם
תאריך: 20/07/2016
כותרת: איפה פרוטקול הישיבה?

תוכן: איפה פרוטוקול הישיבה שנערכה ב17.7?
לא מוצא כלום באתר הכנסת.

מלכה
תאריך: 19/07/2016
כותרת: זכויות נכים

תוכן: בעלי 11% נכות לא מקבלים כלום מורידים להם דמי ארגון קרוב ל 70₪ מתוך 490 ₪ קיצבה חוץ מזה אין להם כלום מה לגבי הכאבים והסבל גם נכים שקבלו מעט אחוזי נכות צריך להתחשב

נכה צ בוגר10 אחוזינכות
תאריך: 19/07/2016
כותרת: הממשלה רמסה זכויות נכים אין טיפולים השמה והכשרה מקצועית,

תוכן: ללא תוכן

דודו
תאריך: 19/07/2016
כותרת: זכויות נכי משה"ב

תוכן: עד היום שילמנו על השיבצורים ,ציוד טרמי ועוד לבנינו החיילים משה"ב ראה כי זה טוב והחליט עכשיו שנממן גם את הפציעות השם ישמור של בנינו נכי משה"ב.
מה ניגמר ,עד מתי רשעים יעלוזו האם לכל אחד יש מחיר .......... ולא חשוב את מ הוא מיצג ?, הכל פוליטיקה בגרוש? בושה בושה בושה.

אריה
תאריך: 19/07/2016
כותרת: התנהלות מבישה של יו"ר הארגון וחלק מהמחוזות

תוכן: יש לפטר לאלתר ולשקול תביעה משפטית על הפרת אמונים לכלל נכי צהל. לעשות בחירות באופן מיידי

מוכהיר
תאריך: 19/07/2016
כותרת: אוי ואבוי. לאן הגענו?!

תוכן: ללא תוכן

מני
תאריך: 19/07/2016
כותרת: זכויות נכי צהל

תוכן: אני לא מבין למה לא מגישים בג"ץ נגד משרד הבטחון ..הרי במדינתנו נכי צהל הם בתחתית ההטבות והזכויות המגיעות לנכים המוסרים את גופם ונפשם למען המדינה.

לשרותך, נכה צה"ל