X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

ההבטחות קרסו, הזכויות לפני קיצוץ

הצעת חוק עומדת לפגוע בזכויות נכי צה"ל – איפה הנהגת הארגון?

אתמול (21.5.2014) על פי פרסום בעיתון ידיעות אחרונות, האמת הכואבת טפחה על פניהם של נכי צה"ל, הכישלון של יו"ר הארגון חיים בר, יו"ר מחוז תל אביב קובי יצחק ושאר ראשי המחוזות נחשף.

אתמול התבשרנו שוועדת גורן שרירה וקיימת, מסקנות הועדה התקבלו על ידי שר הביטחון ובשער הראשי של עיתון ידיעות אחרונות התנוססה הכותרת : "...חוק חדש יקבע מי נכה צה"ל..."

חוק חדש ייקבע - מיהו נכה צהל

פגיעה בזכויות הנכים – האם מספרים לך את האמת ?

כרגע בנקודת הזמן הנוכחית מעניינת אותנו השאלה מה תהיה הפגיעה בנכי צה"ל הקיימים ? האם נכי צה"ל הקיימים יושפעו ממסקנות ועדת גורן ? ואם כן, כיצד ?

לדעתנו, בכתבה חשפו בפני נכי צה"ל רק את השלב הראשון של יישום מסקנות וועדת גורן, בליבנו קיים חשש ממשי כי אחריו עתידים לבוא שלבים נוספים לרבות קיצוץ בזכויות והטבות של נכי צה"ל !

ממידע שהגיע לידינו, לאגף השיקום תוכניות מגירה לקצץ בתקציב אגף השיקום, על גבם וחשבונם של נכי צה"ל. והכל בהסכמת יו"ר הארגון וכל ראשי המחוזות לרבות המחוז הגדול, מחוז תל אביב בראשות קובי יצחק. (להלן ההסכם שנתחם בשנת 2012 ועכשיו מגיע לידי ביצוע)

רכב הרפואי, פגיעה כלכלית, איבוד זכאות !

כעולה מהמסמך שנחתם ובהתייחס גם להצהרותיהם של הנהגת הארגון כי מסקנות ועדת גורן: "... מתו,  נקברו קבורת חמור..", ולאור ניסיון העבר עולה חשש בפנינו כי הפגיעה בציבור הזכאים לרכב רפואי, הינה פגיעה מוחשית וממשית כדלקמן :

1. החלפת רכב רפואי אחת ל – 4 שנים

ע"פ סעיף 5(ב) להסכם, "...פרק הזמן להחלפת רכב רפואי יעמוד על 4 שנים (במקום 3 וחצי)..." .

לערכתנו החלטה זאת באם תמומש תאלץ כל אחד מבעלי הזכאות לרכב רפואי, להוציא בזמן החלפת הרכב סכום ממוצע של כ – 20,000 ₪ כל 4 שנים (דהיינו : 5,000 ₪ לשנה).

2. ויתור על דמי ניידות

סעיף 8 בהסכם קובע כי קיימת הסכמה בין הנהגת ארגון נכי צה"ל לאגף השיקום לוותר על ההצמדות המגיעות לכל אחד מזכאי הרכב הרפואי בגין עליית מחיר הדלק.

לערכתנו מדובר על הפסד כספי בגובה של כ– 100,000 – 168,000 ₪, עבור כל נכה זכאי רכב רפואי בגין הפרשי ניידות מאז שנת 2006 ובכפוף לקבוצת הזכאות.

3. ביטול זכאות לרכב רפואי

בנוסף, קיים בליבנו חשש אמיתי לפגיעה בזכאי רכב רפואי, ללא מגבלת רגלים, מצ"ב מצגת מטעם אגף השיקום, אשר לגביה לא ניתן להבין באם תמומש או לא, על פי המצגת רק נכי צה"ל הזקוקים לרכב בשל מגבלה בניידות יהיו זכאים לרכב רפואי.

דהיינו : הזכאות לרכב רפואי לגבי אוכלוסיות כגון : הלומי קרב, פגיעות כלליות וכד' תילקח.

לדעתנו זהו כישלון של יו"ר הארגון וחמשת ראשי המחוזות

* חיים בר, קובי יצחק וכל ראשי המחוזות חתמו על ההסכם ההיסטורי ! , אף אחד מחמשת ראשי המחוזות לא היה אופוזיציונר שהתנגד להסכם ! שלא יספרו לכם סיפורי מעשיות....

בשעות הקשות צריך מנהיג אמיתי

כעת בשעה קשה זו, צריך מנהיג אמיתי, מנהיג שינווט את ארגון נכי צה"ל לחוף מבטחים.

בסקר שנערך לאחרונה בפורטל נכי צה"ל, עלה כי נכי צה"ל רוצים הנהגה אחרת. הנהגה בראשות אילן אגוזי, עידן קלימן ורשימת תפנית.

בשבילו זה משחק – בשבילך העתיד !

בסרטון הבחירות של חיים בר, הוא אומר (ציטוט):  "... המשחק הזה שאנו הולכים ב – 27 לחודש, זה משחק של יום אחד ! אין תיקונים..."

חיים בר , האם לדעתך, החיים, העתיד, הביטחון של נכי צה"ל הם משחק ?

זה בידיים שלך – להציל את הזכויות שלך !

אם הדברים יתממשו באופן זה, אין ספק בליבנו כי לא ירחק היום בו תצטרך לוותר על הטבות ברכב רפואי, על עדכוני תגמולי ניידות, על זכויות, הטבות, הצמדות ועוד.
מדובר על החיים שלך.  על העתיד שלך.  הביטחון הכלכלי שלך ושל משפחתך.

כרגע, שיש כל כך הרבה מה להפסיד על כף המאזניים, שווה להקדיש שעה אחת ללכת להצביע !

אלו הם רגעים של אמונה. רגעים של החלטות. רגעים של תקווה, רגע בו עליך לתת את קולך, לעשות תפנית בארגון נכי צה"ל.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
לשרותך, נכה צה"ל