אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

הישג מרשים לעו"ד עידן קלימן: ועדת הכספים אישרה הנחה בחשמל לנכי צה"ל

הנחה בחשמל לנכי צה"ל

הישג מרשים וחסר תקדים לעו"ד עידן קלימן : יושב ראש ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי וח"כ רובי ריבלין נענו ליוזמתו של עו"ד עידן קלימן ואישרו בוועדת הכספים של הכנסת, הנחה משמעותית בחשבון החשמל של נכי צה"ל. שווי ההטבה לנכי צה"ל עומד על כ – 34 מיליון בשנה.

בזמן שאגף השיקום עושה שרירים ומקצץ בהטבות ובזכויות, הצליח עו"ד עידן קלימן להשיג לנכי צה"ל הנחה בחשבונות החשמל ולתקן עיוות היסטורי. בקרוב, לאחר חתימת השרים הרלוונטיים, עשרות אלפי נכי צה"ל יהיו זכאים להנחה בחשבון החשמל!

עד כה רשימת הזכאים להנחה בחשבון החשמל הייתה מצומצמת ומוגבלת מאוד, רק זכאים לקצבת שירותים מיוחדים, זכאים לגמלת סיעוד של הביטוח הלאומי וכד' היו זכאים להנחה בחשמל. 

אך כעת התווספו גם נכי צה"ל לרשימת הזכאים. כל נכה צה"ל שדרגת נכותו 30% ומעלה יזכה להנחה בגובה 50% מ – 400 וואט הראשונים, סכום שווה ערך ל - 257 ₪ בחשבון דו-חודשי.

עו"ד קלימן: זאת רק ההתחלה

 "זאת רק ההתחלה", אמר לנו עו"ד עידן קלימן בתום הדיון בכנסת, "היום אחרי מאבק הצלחתי להכניס רגל, בסיבוב הבא נכניס את הרגל השנייה ונדרוש להכליל את כל נכי צה"ל ברשימת הזכאות, כולל הנכים הקלים שדרגת נכותם 10% ומעלה...".

אין מילים, למעט שאפו לעו"ד עידן קלימן, אין ספק שזאת הדרך הנכונה. עו"ד קלימן השיג הישגים חסרי תקדים עבור נכי צה"ל כגון זכאות להנחה במים עבור נכי צה"ל - זכאות עליה חתם השבוע שר האוצר. בחודשים הקרובים, נכי צה"ל הזכאים - יקבלו את ההנחה בחשבונות המים שלהם. קישור : הנחה במים לנכי צה"ל, חנייה חינם בערים ועוד.

וכעת, כאמור, הנחה בחשמל לנכי צה"ל. עתה החלטת ועדת הכספים תעבור לאישור השרים הממונים, שר האנרגיה והתשתיות מר סילבן שלום ושר האוצר מר יאיר לפיד. עם אישור השרים, נכי צה"ל ייהנו מהנחה בגובה של 1542 ₪ כל שנה.

המדינה היא אבא ואמא של נכי כצה"ל

גישתו האקטיבית של עו"ד קלימן באמצעות הכנסת הינה שינוי תפיסתי מבורך. עו"ד קלימן: "... נהוג לחשוב שאגף השיקום הוא האבא והאמא של נכי צה"ל, כך טוענים. ולכן, כל ההתנהלות נעשית מול אגף השיקום במשרד הביטחון ובינתיים מתחת לפני השטח התקציב מחולק לאחרים ונכי צה"ל יוצאים קירחים מכאן ומשם..."

"...לכן, צריך לשנות את הגישה. צריך להפנים שהמדינה היא האבא והאימא של נכי צה"ל ולא רק אגף השיקום. צריך לדאוג להגיע לוועדות הכנסת, למשרדי הממשלה ולדרוש את ההטבות גם עבור נכי צה"ל, כך עשיתי בנושא ההנחה במים, כך עשיתי היום בנושא ההנחה בחשמל וכך אוסיף לעשות גם בעתיד.."

עו"ד עידן קלימן, המתמודד כיום על ראשות מחוז תל אביב ברשימתו של אל"מ אילן אגוזי, מסתמן כהבטחה גדולה לנכי צה"ל ולארגון ואין ספק כי עוד נשמע עליו רבות. אין ספק כי נכי צה"ל המכירים ומוקירים את פועלו של עו"ד קלימן יהוו גורם משמעותי בבחירות הקרובות.


 

נותני חסות: