X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

הישג מרשים לעו"ד עידן קלימן: ועדת הכספים אישרה הנחה בחשמל לנכי צה"ל

הנחה בחשמל לנכי צה"ל

הישג מרשים וחסר תקדים לעו"ד עידן קלימן : יושב ראש ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי וח"כ רובי ריבלין נענו ליוזמתו של עו"ד עידן קלימן ואישרו בוועדת הכספים של הכנסת, הנחה משמעותית בחשבון החשמל של נכי צה"ל. שווי ההטבה לנכי צה"ל עומד על כ – 34 מיליון בשנה.

בזמן שאגף השיקום עושה שרירים ומקצץ בהטבות ובזכויות, הצליח עו"ד עידן קלימן להשיג לנכי צה"ל הנחה בחשבונות החשמל ולתקן עיוות היסטורי. בקרוב, לאחר חתימת השרים הרלוונטיים, עשרות אלפי נכי צה"ל יהיו זכאים להנחה בחשבון החשמל!

עד כה רשימת הזכאים להנחה בחשבון החשמל הייתה מצומצמת ומוגבלת מאוד, רק זכאים לקצבת שירותים מיוחדים, זכאים לגמלת סיעוד של הביטוח הלאומי וכד' היו זכאים להנחה בחשמל. 

אך כעת התווספו גם נכי צה"ל לרשימת הזכאים. כל נכה צה"ל שדרגת נכותו 30% ומעלה יזכה להנחה בגובה 50% מ – 400 וואט הראשונים, סכום שווה ערך ל - 257 ₪ בחשבון דו-חודשי.

עו"ד קלימן: זאת רק ההתחלה

 "זאת רק ההתחלה", אמר לנו עו"ד עידן קלימן בתום הדיון בכנסת, "היום אחרי מאבק הצלחתי להכניס רגל, בסיבוב הבא נכניס את הרגל השנייה ונדרוש להכליל את כל נכי צה"ל ברשימת הזכאות, כולל הנכים הקלים שדרגת נכותם 10% ומעלה...".

אין מילים, למעט שאפו לעו"ד עידן קלימן, אין ספק שזאת הדרך הנכונה. עו"ד קלימן השיג הישגים חסרי תקדים עבור נכי צה"ל כגון זכאות להנחה במים עבור נכי צה"ל - זכאות עליה חתם השבוע שר האוצר. בחודשים הקרובים, נכי צה"ל הזכאים - יקבלו את ההנחה בחשבונות המים שלהם. קישור : הנחה במים לנכי צה"ל, חנייה חינם בערים ועוד.

וכעת, כאמור, הנחה בחשמל לנכי צה"ל. עתה החלטת ועדת הכספים תעבור לאישור השרים הממונים, שר האנרגיה והתשתיות מר סילבן שלום ושר האוצר מר יאיר לפיד. עם אישור השרים, נכי צה"ל ייהנו מהנחה בגובה של 1542 ₪ כל שנה.

המדינה היא אבא ואמא של נכי כצה"ל

גישתו האקטיבית של עו"ד קלימן באמצעות הכנסת הינה שינוי תפיסתי מבורך. עו"ד קלימן: "... נהוג לחשוב שאגף השיקום הוא האבא והאמא של נכי צה"ל, כך טוענים. ולכן, כל ההתנהלות נעשית מול אגף השיקום במשרד הביטחון ובינתיים מתחת לפני השטח התקציב מחולק לאחרים ונכי צה"ל יוצאים קירחים מכאן ומשם..."

"...לכן, צריך לשנות את הגישה. צריך להפנים שהמדינה היא האבא והאימא של נכי צה"ל ולא רק אגף השיקום. צריך לדאוג להגיע לוועדות הכנסת, למשרדי הממשלה ולדרוש את ההטבות גם עבור נכי צה"ל, כך עשיתי בנושא ההנחה במים, כך עשיתי היום בנושא ההנחה בחשמל וכך אוסיף לעשות גם בעתיד.."

עו"ד עידן קלימן, המתמודד כיום על ראשות מחוז תל אביב ברשימתו של אל"מ אילן אגוזי, מסתמן כהבטחה גדולה לנכי צה"ל ולארגון ואין ספק כי עוד נשמע עליו רבות. אין ספק כי נכי צה"ל המכירים ומוקירים את פועלו של עו"ד קלימן יהוו גורם משמעותי בבחירות הקרובות.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
חן
תאריך: 21/10/2015
כותרת: כהן

תוכן: הודעה לארגון נכי צהל ומשרד הבטחון כל שנה משרד הביטחון מוציא מאות מליוני שח החזר נסיעות למטופלים שלו
כולל מכוניות חדשות לנכים שבקושי נוסעים איתם פעם בשבוע לטיפול
למה משרד הביטחון לא עושה שנכי צהל ינסעו בתחבורה ציבורית בחינם כיום לנכי צהל יש הנחה ל עד 2 שח מנסיעה של 28 שח תעבירו חוק שנכי צהל ינסוע בחינם בתחבורה ציבורית זה יעודד נכים לנסוע בתחבורה ציבורית במקום לקבל החזרי נסיעות למוניות ספיישלים מה שנהוג כיום זה יחסוך מאות מליוני שח למשרד הביטחון לצומת ליבכם תודה .............גם ככה משרד הביטחון משלם לתחבורה הציבורית כל שנה מאות מליוני שח על החיילים בסדיר אז עוד קצת כסף גם הנכים צהל ינסוע כמו החיילים בסדיר ....

מוריס אטינגר
תאריך: 03/06/2014
כותרת: שוב קיפוח של בעלי אחוזי נכות נמוכים

תוכן: זה אולי עזר להרבה מאוד נכים וזה הישג יפה אך מה בקשר לשאר עשרות אלפי הנכים בעלי 10% נכות ומעלה אשר קופחו בוועדות הרפואיות "המכורות מראש" ואשר שוב מקופחים ?

הרי זה ברור שהאוכלוסיה הזו לא תקבל כל הטבה שהיא.

צבי וייס
תאריך: 19/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: כל הכבוד!!!איך ממשים?

יוסי כ.
תאריך: 19/05/2014
כותרת: מה עם הנכים ה"קלים"

תוכן: דואגים רק לנכים ה"כבדים". קורא לנכים ה"קלים" לבטל את דמי החבר בארגון ולהחרים את הבחירות. גם ככה אף אחד לא ידאג לנו. בקרוב ההטבה בארנונה. נראה מי יהנה!

איציק לוי
תאריך: 18/05/2014
כותרת: הנחת מים וחשמל , ממתי ?

תוכן: זה שוועדת הכספים אישרה הנחה בחשמל לנכי צה"ל זה טוב , הבעיה היא מתי נראה את ההנחה בחשבון אם בכלל , כי את ההנחה במים עדיין לא רואים בחשבון המים !!

יוסי
תאריך: 18/05/2014
כותרת: פראיירים

תוכן: כמו תמיד דואגים רק לנכים ה"כבדים". קורא לנכים ה"קלים" לבטל את דמי החבר בארגון ולהחרים את הבחירות. גם ככה אף אחד לא ידאג לנו. בקרוב ההטבה בארנונה. נראה מי יהנה!

יוסי לוי
תאריך: 18/05/2014
כותרת: עו:ד עידן קלימן אתה תותח !!!!!!היחיד שעושה עבורנו משהוא

תוכן: ללא תוכן

.....
תאריך: 18/05/2014
כותרת: מים?

תוכן: מה עם ההנחה במים ? עוד לא קיבלנו בפועל ...

שי
תאריך: 18/05/2014
כותרת: למה ?

תוכן: אני לא מצליח להבין את ההפליה הזו, אם יש הנחת מדינה לנכי צהל זה חייב לכלול את כל הנכים ולא לפי אחוזי נכות. אין מצב שיעשו הבדלה בין הנכים. מדהים שזה אושר בכלל .
ואל תגידו לי שזו רק ההתחלה וכל הנכים יכללו בהסדר כי זה לא יקרה ,אין יותר קבוע מהזמני ... חבל שקיבלו את ההסדר המפלה הזה.

ליברמן שלום
תאריך: 18/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: מתי זה נכנס לתוקף

אילן
תאריך: 17/05/2014
כותרת: מימוש

תוכן: כיצד ניתן לממש את ההטבה??

שרה
תאריך: 17/05/2014
כותרת: כל הכבוד לעו"ד עידן קליימן על ההישג אך חשוב להעניק לכולם

תוכן: כולנו יודעים היטב את מסכת הייסורים שעוברים נכי צהל בעת ההכרה בנכותם ובמקרים רבים הוענקו אחוזי נכות נמוכים בשל רמאות מטעם הפרקליטים המייצגים את קצין התגמולים וכתוצאה מכך נוצר מצב שההכרה בנכות היא נמוכה ולכן אחוזי הנכות נמוכים ולכן חשוב בעת שמשפרים את מעמד הנכים לשפר במידה שווה לכולם ולא להעדיף את אלה שיש להם אחוזי נכות גבוהים. אתן לכם דוגמא טובה, הגשתי תביעה והיא נמשכה 6 שנים בבימש שלום ובמחוזי ובמהלכה המומחה מטעם קצין התגמולים בעדותו בבית משפט שלום הודה שרשם את חוות הדעת לגבי כי "כופפו אותו לעשות כן" "וכי התיק הרפואי שלי לא היה מונח לפניו בעת שרשם את חוות הדעת התיק היה ברשות רופא אחר באגף שיקום נכים והוא הקריא לו בטלפון פרטים מתוך התיק שלי", כמו כן רוב תשובותיו היו לא זוכר לא יודע, לאחר כל הפגמים המהותיים האלה שכאמור היה צריך לפסול את המומחה מטעם קצין התגמולים, השופט העדיף את חוות דעתו על פני חוות דעתו של המומחה מטעמי שלא נכשל בעדותו. על סמך כל הפגמים האלה וועדת הערר בבימש השלום קבעה לי 50% החמרה וזה אומר שכל אחוזי נכות שיקבעו לי על ידי הוועדה הרפואית אקבל 50% מתוך האחוזים שיקבעו. ערערתי על כך למחוזי ושם בהרכב של נשיאת בימש המחוזי ושני שופטים אמרו שאני צודקת וכי מדובר כאן בגרימה ולא בהחמרה, אבל מאחר ויש חוק שמונע מהם לשנות החלטה של שופט שהעדיף את המומחה מטעם קצין התגמולים, אין באפשרותם לשנות את ההחלטה והם הציעו הצעת פשרה שקצין התגמולים יעלה לי את אחוזי ההחמרה והם הורו להחזיר לי את כל הוצאות המשפט שהיו לי(וועדת הערר של השלום הורתה להחזיר לי רק 5000 ש"ח מתוך 21000 ש"ח שהוצאתי). בשל הטעיה של העו"ד שלי, לא הגשתי ערעור לעליון, רק לאחר מלחמה שעשיתי קצין התגמולים החזיר לי את כל ההוצאות, אבל עד היום לא העלו לי את אחוזי ההחמרה למרות שפניתי אליהם כבר בשנת 2009 במשך פעמיים הם עדיין מתעלמים מכך. בינתיים היו לי שתי וועדות רפואיות הראשונה קבעה לי 40% נכות שבשל החלטת בימ"ש השלום קיבלתי בסופו של דבר 20% אחוזי נכות, על כך הגשתי בעצמי ערעור לוועדה הרפואית העליונה והיא קבעה לי את המכסימום דהיינו 60% נכות ושוב בשל ההחלטה הלוא צודקת של בימש השלום בסופו של דבר קיבלתי 30% נכות. אז היכן הצדק??????? מדוע אני צריכה לסבול בגלל חוק שיוצא נגדי ורומס את זכויותי

שלום
תאריך: 16/05/2014
כותרת: כל הכבוד על היוזמה, הנחישות וההישג

תוכן: המשך כך, תבורך.

פיני דניאל
תאריך: 16/05/2014
כותרת: שאפו

תוכן: שאפו לעידן על התהליך ועל התוצאה. אני מאמין שאין רבים כמו עידן שבקיא ברזי הנפתולים והדרכים לשפר את מעמד נכי צה"ל. עידן, אתה באמת התקווה שהיחס לנכי צה"ל ישתנה וביחד עם אילן אגוזי המדינה והחברה יסתכלו עלינו באור חיובי. בהצלחה בבחירות ובפעילות הרבה אחרי הבחירות.

מוטי
תאריך: 16/05/2014
כותרת: לגיל ויסמן קרא מחדש ותתנצל.

תוכן: 200 קילוואט לחודש, לא לחודשיים. לאילן ועידן, כל הכבוד על העבודה הקשה ווהישגים, אני מקווה שהמרץ שלכם ישאר גם אחרי ה-27 למאי אם תיבחרו! ועוד דבר, לא תמיד הכל מצליח בדיבורים, לפעמים צריך לנקוט בכוח כנגד העוולות הנגרמות לנו - לנכים. לצאת להפגנות ולהעלות מדורות בצמתים... האם אתם בנויים גם לזה ? לסחוף את הנכים אחרייכם לפעילות שאינה משרדית ? מאחל לכם הצלחה מקרב הלב. הצלחתם - הצלחת כלל הנכים ויציאה לדרך חדשה עם תקוות חדשות... ברק בעיניים במקום האפטיות והדכאון אליהם נקלענו.

ישראל
תאריך: 16/05/2014
כותרת: כל הכבוד

תוכן: ללא תוכן

נגרקר יצחק
תאריך: 15/05/2014
כותרת: הנחה בחשמל ובמים

תוכן: מה קרה שמפציצים אותנו בכל כך הרבה הנחות ? מתי ייושמו ? אחרי הבחירות לאירגון נכי צהל !! נו באמת וברצינות . למה יש לי הרגשה שצוחקים עלינו ? אנא הפיצו את הידיעה רק לאחר האישור הסופי !!!

מאיר
תאריך: 15/05/2014
כותרת: כיצד מקבלים את ההנחה?

תוכן: שלום רב
יישר כח.
כיצד נקבל את ההנחה ,האם אנחנו צריכים לפנות ישירות לחברת חשמל או הם יקבלו את הפרטים עבור כל נכי באופן אוטומטי.
בברכה
מאיר

מיכאל
תאריך: 15/05/2014
כותרת: עו"ד עידן קלימן תהיה מבורך לעד ...

תוכן: גם חחים בר עושה , אבל לא לנו הנכים זו הבעיה ...פעם נפגשתי איתו בחיפה ומה עזר לי בכלום ,,, ולעומת זאת רפי כהן-צמח עזר ועוזר בכל ... לכן עו"ד עידן קלימן , תהיה מבורך בכל מעשי ידייך ...

יוסקה
תאריך: 14/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: קילו-וואט שעה (קו"ש) ולא ואט

גיל ויסמן
תאריך: 14/05/2014
כותרת: תיקון למחיר......

תוכן: אם מחיר וואט 0.5403
מחיר 200 וואט 108.06 שח + מעמ 19.45 שח = 127.51 שח.

הנחה לחן דו חודשי......127.51 שח

הנחה לחודש 127.51/2=63.755 שח.

מי אמר לעג לרש ????? חחחחחח.....

בכור מיכאלוב
תאריך: 14/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: יישר כוח עידן. משב רוח חדש שירענן את חדרי הארגון

אורי
תאריך: 13/05/2014
כותרת: איזה יופי. נכנסתי למעגל המקופחים

תוכן: יש לי 29%

אשר
תאריך: 13/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: כיצד זה יעשה?

דן שרון
תאריך: 13/05/2014
כותרת: אפליית הנכים מהאירגון עצמו

תוכן: חובה הייתה לעמוד על כך שכלל הנכים יקבלו ההנחה , המותנית בחוק חברת החשמל ,אך לא ניתנה עד היום לנכי צהל בניגוד לנכי הביטוח הלאומי שמקבלים אותה שנים רבות

איגרא רינה
תאריך: 13/05/2014
כותרת: אין דרך אחרת

תוכן: הדרך הנכונה להוקרת מי שעושה במלאכה למען נכי צה"ל היא בקלפי ביום הבחירות ביום 27.05.14
יש לעודד את ה"חברה הטובים" ובעיקר לאור האכזבות שהיו מנת חלקנו בשנים האחרונות.

איילת
תאריך: 13/05/2014
כותרת: כבוד גם לנכים ה"קטנים"

תוכן: הכל נחמד וכל הכבוד
אבל מי דואג לכך שגם הנכים בעלי אחוזי הנכות הנמוכים שלהם מאבק ההישרדות קשה יותר יזכו להטבות והנחות?!!

דב שטרן
תאריך: 13/05/2014
כותרת: עידןקלימן

תוכן: אני 40 שנה נכה צהל ולא פגשתי במערכת המסואבת שנקרת אירגון נכי צהל אדם כמו עידן
שאיכפת לו מהנכים שיש לו סבלנות לשמוע את הנכים ומביא כל כך הרבה השגים למעננו
אדם ישר וצנוע כל הכבוד סוף סוף יש לנו מנהיג שאפשר לסמוך עליו

אבי
תאריך: 13/05/2014
כותרת: מה לגבי ״נכים קלים״?!

תוכן: מה לגבי ״הנכים הקלים״?!
בחודש שעבר פרסמתם שהם מהווים כ 60% מסך נכי צהל
מדוע שאנו בעלי נכות אפילו של 10% לא נקבל הנחה כזו?

עודד קדוש
תאריך: 12/05/2014
כותרת: יישר כח

תוכן: כל הכבוד לעורך הדין קליימן הוא מצליח לעשות דברים שארגון שלם לא מצליח לעשות
אני מקווה שכשהוא יבחר לארגון הוא ימשיך לעשות דברים לטובת נכי צהל ולא ירדם כמו ראשי הארגון כיום

צבי
תאריך: 12/05/2014
כותרת: זאת מהפכה - מחזק את ידך

תוכן: למרות שאחוזי הנכות שלי נמוכים (12%) ואני לא זכאי כרגע להטבה, אני רוצה לחזק את ידיו של עידן קלימן.

זה הישג ענק, קבלת הטבות מתקציב המדינה ולא מתקציב אגף השיקום

זאת חשיבה מיוחדת, אני מאמין שזה יאפשר להכניס הטבות גם לנכים קלים מהתקציב שיתפנה ...

אני מאמין בדרך, אני מאמין לעידן שאומר שבסיבוב הבא יכניס גם את הרגל השנייה

כי אין מה לעשות, כך זה עובד במידנה שלנו.

אילן מירית
תאריך: 12/05/2014
כותרת: מימוש הזכאות

תוכן: שלום, אך מקבלים את ההטבה?

תומר
תאריך: 12/05/2014
כותרת: אוי

תוכן: אני על 29% אחוזי נכות.

צבי
תאריך: 12/05/2014
כותרת: כל הכבוד - האדם הראוי לתפקיד יושב ראש מחוז תל אביב

תוכן: אומר ועושה !
כל הכבוד - האדם הראוי לתפקיד יושב ראש מחוז תל אביב
קיבלת את הקול שלי

לשרותך, נכה צה"ל