X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

הנחה בחשבון המים

הנחות לנכי צה"ל בחשבונות המים

ביום רביעי, ה-  26 לפברואר 2014 התכנסה ועדת הכספים בכנסת לדון בתקנות המים והביוב - הזכאות להנחות. בפני הועדה הנכבדה הופיע עו"ד עידן קלימן, מזה שלוש שנים מנהל האגף המשפטי בארגון נכי צה"ל, שלחם כאריה למען הענקת הנחות משמעותיות לכלל נכי צה"ל בחשבונות המים ולתקן עוול שנגרם לאלפי זכאי אגף השיקום.

אך בניגוד לכישלון מוועדת הכספים בפעם שעברה, נראה כי הפעם נסללה הדרך להצלחה ויש אור בקצה המנהרה .

הנחות במים לנכים

לפני מספר חודשים בעקבות פניה של עו"ד עידן קלימן, פורסמה כתבה בפורטל נכי צה"ל שחשפה בפני החברים עובדה מצערת, נכי צה"ל הושמטו מרשימת הזכאים להנחה במים, אין הנחה במים לנכי צה"ל זעקה כותרת הכתבה.

כיצד יתכן כי נכי הביטוח הלאומי יקבלו הנחה במים ואילו נכי צה"ל שתרמו מגופם ונפשם לא יזכו להנחה ראויה ?

יחד עם פרסום המאמר פנה עו"ד עידן קלימן ליו"ר ועדת הכספים בכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי ודאג שבדיון הבא תהיה נציגות לוחמת למען זכויותיהם של נכי צה"ל לקבלת הנחה במים.

מגיע שאפו לעידן קלימן

עו"ד עידן קלימן הגיע לוועדת הכספים מוכן, הוא נאם במשך דקות ארוכות, הציג מסמכים וסימוכין שמעידים אחת. נכי צה"ל זכאים להנחה בארנונה,מים ,חשמל ודברים נוספים ועל חברי ועדת הכספים מוטלת החובה המוסרית לדאוג ולתקן את האפליה.

אין ספק שעורך דין עידן קלימן, לוחם חטיבת גבעתי שנפצע אנושות לפני 21 שנים בקרב מול מחבלים, הוכיח שוב מעבר לכל ספק כי ביכולתו להנהיג וללחום למען זכויותיהם של נכי צה"ל. כל חבר בוועדת הכספים קיבל לידיו את מלוא המידע שהוכן בקפידה על ידי עו"ד עידן קלימן טרם כינוס הועדה.

 

הדיון בוועדה

מתוך דיוני הועדה הסתמן כי האוצר הסכים להעניק רק ל - 4,500 נכי צה"ל הנחה בחשבון המים, בעוד עו"ד עידן קלימן התנגד בתוקף ומחה על ההיקף המצומצם של הקריטריונים שהוצגו, תוך שהנו דורש להוסיף קריטריונים נוספים אשר ירחיבו את כמות הזכאים למעל 12,000 נכי צה"ל לפחות, ביניהם גם כל מקבלי דמי הקיום

הסובלים ממצב כלכלי קשה. ח"כ ניסן סלומינסקי דרש מאנשי האוצר להרחיב את כמות הזכאים להנחה לנכי צה"ל כבר עכשיו .

"... ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) דרש מנציגי האוצר, להוסיף לרשימת מקבלי הנחה בתעריפי המים, נכי צה"ל, שטרם הוכנסו לרשימה עד עתה. מבירור שקיימה ועדת הכספים, עולה כי טרם נוצל כל התקציב שהוקצה לטובת מתן הנחות בתעריפי המים לנכים ולנזקקים ועל-כן כבר עכשיו ניתן לתת את ההטבה לנכי צה"ל. ..." 

עו"ד עידן קלימן טען בפני חברי הועדה כי בשנים עברו מדינת ישראל פעלה להיטיב עם נכי צה"ל לעומת מגזרים אחרים, מתוך התפיסה כי המדינה מבקשת לפצות את מי שנפגע במהלך שירות המדינה ועקב אותו השירות, אולם למרבה הצער, נכי צה"ל מרגישים כי חל כרסום בשנים האחרונות ביחסה של המדינה אל נכי צה"ל וזאת בניגוד מוחלט לרוח החוק.

עו"ד עידן קלימן הציג בפני חברי וועדת הכספים ובפני אנשי האוצר גם פסיקות בג"צ אשר הציבו באופן חד משמעי את נכי צה"ל כקבוצה בעלת תעדוף עליון וביקש להימנע מהאשמות ולהתרכז בתיקון המעוות, תוך שהנו מציע ליזום הנעה של תהליך חקיקתי אשר יחייב בעתיד לכלול אוטומאטית את נכי צה"ל כקבוצה זכאית בעת העלאת כל הצעה שעניינה במתן פטור, הנחה או הטבה הרלוונטית לאנשים עם מוגבלויות, כמו גם לפעול יחד עם ארגון נכי צה"ל לתיקון כאמור של העיוותים הקיימים כבר כיום, תוך שהוא מדגיש בפני חברי הוועדה ואנשי האוצר – "תהיה עלותם אשר תהיה".

עו"ד עידן קלימן ציין כי הוא בטוח שעכשיו כאשר חברי הוועדה הנכבדים נחשפו לפגיעה בנכי צה"ל, הם יפעלו במיידית לתיקון המצב שציין ובכך יחזירו במשהו לאלו שביום פקודה התייצבו להגן על המדינה, נשאו בנטל ושילמו בפגיעה בגופם ובנפשם.

סוף דבר

ועדת הכספים מתכנסת שבוע הבא לדיון נוסף בו היא עומדת לשמוע מאת עו"ד עידן קלימן נושאים נוספים הקשורים לסיוע לנכי צה"ל. בין היתר עומדת הוועדה להמליץ בקרוב על הרחבת הזכאות להנחה במים וחשמל גם עבור נכי צה"ל.

אין ספק שהדבר הושג בזכות חברינו מנהל האגף המשפטי בארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן שלחם בגבורה למען זכויותיהם של נכי צה"ל.
 
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
BrumbyJoe
תאריך: 04/07/2014
כותרת: נכים שהוגדר לא בר שיקום וחי על תגמול מיוחד

תוכן: מה עם הנכים שהוגדרו לא בר שיקום וחי על תגמול מיוחד בלבד?

שרה
תאריך: 17/05/2014
כותרת: צריך לדאוג לכל נכי צהל ולא להעדיף את הנכים הקשים

תוכן: בכל הטבה במים חשמל וכו' צריך להעניק את ההטבות לכל נכי צהל, זה לא הוגן שחלק כן יזכו בהטבה וחלק לא, הרי ידוע שבשל כל הרמאויות בעת ההכרה בנכות מוענקים לנכים אחוזי נכות הרבה פחות ממה שהם זכאים וכך נוצר שפעמיים רומסים את זכויות הנכים, פעם אחת בעת ההכרה ופעם שניה כשמעניקים זכויות רק לנכים עם אחוזי הנכות הגבוהים וכאן נוצרת אפליה ורמיסת זכויות. תודה לכל מי שעושים במלאכה לטובת הנכים אך צריך להתחשב בכלל הנכים.

בנימין האזרחי
תאריך: 14/05/2014
כותרת: ההנחות שניתנו לנכי הביטוח הלאומי ולא! לנכי צה"ל

תוכן: זה זמן רב מאוד, שאני מסב את תשומת לב יו"ר האירגון הפורש, לעובדת מקבלי ההנחות של נכי המוסד לביטוח לאומי, שאיש! לא טרח לעשות, גם למען נכי צה"ל הזכאים אף מעבר לכך, עד ליוזמתו הברוכה! של "עו"ד עידן קלימן", ועל כך! יישר כוח.

ציון
תאריך: 04/04/2014
כותרת: יש צורך לשנות את האירגון מהשורש !!!

תוכן: יש לשנות את אירגון נכה צה"ל מהשורש ולבחור באנשים עם רקורד מוכח ללא רבב וללא שחיתות כלכלית וחברתית ובא לציון גואל... (זה גם שמי ואני זקוק לגואל דחוףףףףףףףף)

צבי
תאריך: 06/03/2014
כותרת: תשובה ליצחק נגרקר

תוכן: זאת תקנה, לא חוק, רשויות המים יקבלו את רשימת הזכאים מאגף השיקום, אבל החלטת ועדת הכספים היא הקובעת

אלי
תאריך: 06/03/2014
כותרת: מתי זה יכנס לתוקף ?

תוכן: האם הרשויות מעודכנות ?

יצחק נגרקר
תאריך: 06/03/2014
כותרת: מתי תאריך התחולה

תוכן: אינני מאמין , כי אין שום תאריך תחולת החוק ? כמוכן היה כדאי מאוד לפרסם , לאן לפנות לצורך קבלת הזכות של הנחה במים וכל היתר . אחד הדברים הגרועים הוא כאשר לא מסבירים כיצד לקבל את המגיע לנכי צהל ובכלל . הכל אקראי . אז אנא הסבירו , כי יש עוד המון דברים שמגיעים לי וארגון נכי צהל לא מעביר הלאה לנכים . כמו למשל השלמות לתגמולי חוסר פרנסה מעל גיל 55 שנה . אני גר בסוף העולם ולא מקבל שום עידכון

איתי
תאריך: 04/03/2014
כותרת: שפו לאידן

תוכן: עידן בא מוכן ,הציג ופיתח נושאים הקשורים לארגון נכי צה"ל,ולנכי צה"ל, ביחד בואו ונקדם אותו בבחירות הבאות. הבחור ראוי.

נכה
תאריך: 04/03/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: איני יודע את תוכן דבריו של עוה"ד הנכבד והאם התייחס לחולי פסוריאזיס שעלות האמבטיות היומיות גבוהה ביותר.

דן מרגלית
תאריך: 04/03/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: עו'ד עידן קליימן ראוי לכל שבח על הופעתו המכובדת והרהוטה בפני ועדת הכספים של הכנסת , הופעות כאלו בפני המחוקקים על ועדותיהם השונות יכולות לסייע רבות להבנת מצוקת נכי צה''ל ולשיפור היחס למגזר זה.

צבי
תאריך: 04/03/2014
כותרת: הי יהודה - הדיון היה על הנחה במים

תוכן: הי יהודה - הדיון היה על הנחה במים, נושא הועדות הרפואיות מטופל אף הוא

יהודה קפלן
תאריך: 04/03/2014
כותרת: למה התעלם העו"ד מהמלחמה של הועדות בהמלצות רופאים מומחים שמוגשות להם ?

תוכן: מדוע מושיבים בוועדות רפואיות, רופאים שאינם קשורים להתמחות עליה מבקש הנכה אחוזים ומתברר שאותם רופאים הם מקורבים וממונים מטעמו של יו"ר אגף השיקום באותו אזור... ועושי דברו ?

לשרותך, נכה צה"ל