X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

הקרקע בוערת מתחת לרגלנו

האם זכויות נכי צה"ל בסכנה?

בחודשים האחרונים מתרחשים דברים משמעותיים על פני השטח ומתחתיו, התרחשויות אשר ישנו את פני העתיד בכל הקשור להכרה ומתן זכויות לנכי צה"ל, על פניו נראה כי גם נכי צה"ל ותיקים יישלמו את המחיר וייאלצו להיפרד בקרוב ממספר הטבות לתמיד.

המוזר בכל המתרחש היא שתיקתו הרועמת של ארגון נכי צה"ל והעומד בראשו מר חיים בר, בחודש האחרון היינו עדים לשביתת ההסתדרות בנושא עובדי הקבלן ואוטו טו.. שביתה נוספת ברכבת ורק ארגון נכי צה"ל שותק !!

ארגון נכי צה"ל - שתיקה לא מובנת

שתיקתו של הארגון נכי צה"ל אינה מובנת וזאת לאור העובדה כי בשנת 2009 לא היסס ארגון נכי צה"ל להוציא עבור קיום שביתה סכום "מפוצץ" של 543,000 ₪ !!

כך שכר ארגון נכי צה"ל את שירותיו של יועץ התקשורת מר מוטי מורל ויצא להפגנה נגד אגף השיקום במשרד הביטחון.

את תוצאותיה של ההפגנה, נכי צה"ל חווים היום בצורת : קיצוצים בזכויות וירידה ברמת השירות ואיכות השירות אליו היו מורגלים. וזאת למרות "אמנת השירות" בה מתגאים ראשי הארגון ואותה דאגו לפרסם בראש חוצות.

האם בזמן שלנכה קוצצו הזכויות - לארגון נכי צה"ל גדלה ההקצבה ?

לעומת הנכים שחווים את הקיצוץ, אנו רואים עליה משמעותית בהקצבות משרד הביטחון לארגון נכי צה"ל,  כך שלפני השביתה אגף השיקום הקצה סכום של 7,400,000 ₪ ואילו בשנה לאחר השביתה דהינו שנת 2010 עמדה ההקצבה של משרד הביטחון אגף השיקום לארגון נכי צה"ל על סכום של 20,432,000 ₪ (הפרש של כ -  13 מיליון ₪).

ואם לא די בכך, הרי שבתאריך 29 לינואר 2012 התפרסמה ידיעה בעיתון מעריב לפיה קיבל ארגון נכי צה"ל בשנת 2011 הקצבה בגובה של 25,000,000 ₪, (עשרים וחמישה מיליון ₪) מאגף השיקום במשרד הביטחון .  http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/331/270.html

האם ייתכן מצב בו ארגון נכי צה"ל מקבל כספים מאגף השיקום על חשבון זכויות הנכים שקוצצו ? 

האם ייתכן מצב בו משרד הביטחון ומדינת ישראל הצליחו לשים את ארגון נכי צה"ל והעומד בראשה בפינה, "מסונדלים" ללא יכולת תגובה ?

האם עליית שכר הבכירים בארגון נכי צה"ל  ב - 30% כפי שפורסמה על ידי הכתבת כרמלה מנשה, הם על חשבון כספי ההקצבה של אגף השיקום במשרד הביטחון ?

בכירי ארגון נכי צה"ל העלו לעצמם את השכר ב - 30% רטרואקטיבית  מתחילת השנה להאזנה לחצו כאן >>

התשובות והרמזים מתפרסמים ברבים !

מפרסומים רבים בעיתונות ובאתרי ממשל, אנו מקבלים את הרושם שוועדת גורן יצאה לדרך וכל מסקנותיה התקבלו על ידי ממשלת ישראל, כך לדוגמא :

1. בעיתון ידיעות אחרונות פורסמה בתאריך 14.2.2012 ידיעה בעקבות פציעתה של טל יהושע קורן בפיגוע בניו דלהי, כאשר אגף השיקום הודיע כי על פי מסקנות ועדת גורן טל לא תזכה לטיפולים דרך אגף השיקום במשרד הביטחון .

בין דם לדם - מתוך עיתון ידיעות אחרונות

אם כך הדבר, האם מישהו מנסה להסתיר משהו מנכי צה"ל ?

2. לאחרונה ניסה ארגון נכי צה"ל להצטרף לעתירה של נכה צה"ל כנגד משרד הביטחון באגף השיקום, אולם כב' בית המשפט סירב לצרף את ארגון נכי צה"ל לעתירה בטענה שארגון נכי צה"ל מחויב להסכם שנחתם עם אגף השיקום.

"... לאחר ששמעתי את ב"כ הצדדים ועיינתי בטיעוניהם בכתב ובמסמכים שצורפו, החלטתי לדחות את בקשת ארגון נכי צה"ל (להלן: "הארגון") להצטרפות להליך דנן. הטעם לכך הוא, שההסכם שנחתם בין משרד הביטחון לארגון נכי צה"ל  ביום 16.06.11, מונע הצטרפות הארגון להליך דנן. (להלן: "ההסכם")...."

אם כך הדבר, האם ארגון נכי צה"ל יכול להילחם בוועדת גורן ? או שגם כאן הדרך סגורה בפניו ?

3. בכתבה שפורסמה באתר צה"ל, ניתן להבין שבכירים בצה"ל מדברים בשבחה של ועדת גורן ומברכים על המוגמר, האם הם יודעים שכבר הכול מסוכם ?.
http://www.idf.il/1591-14578-he/Dover.aspx

האם בכירי מערכת הביטחון יודעים משהו שלנכי צה"ל מפחדים להגיד ?

האמת תצא לאור ובקרוב :

האמת תצא לאור ובקרוב, אגף השיקום במשרד הביטחון הצליח לכאורה להתגבר על כל המכשולים ולהוציא את ועדת גורן אל הפועל, על פי דיווחים של בכירים באגף השיקום - ועדת גורן תאפשר לבצע קיצוץ נרחב בתקציב אגף השיקום ותקטין את מספר נכי צה"ל הזכאים לקבל סיוע מאגף השיקום במשרד הביטחון באחוזים ניכרים.

  

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
נכה
תאריך: 27/02/2012
כותרת: דוח מבקר

תוכן: חברים חמור מאוד אנו חבורת תמימים משלמים מדי חודש סכומי כסף לארגון אך אין לאנו שם השפעה על נהול הכספים ועל משכורות שחיטות של ביכירי הארגון .
הגיע הזמן להתעורר ולדרוש הסברים ושקיפות ובעיקר לדרוש בכל תוקף שמבקר הארגון אם הוא מבציע את תפקידו שיפיץ מדי חודש או מדי רבעון דוח יסודי לכלל הנכים על ממצאיו
אני מציע שנתחיל להתארגן ע"מ להתחיל לכנס לנעלים שלהם ולדרוש מהם הסברים על כל שכל ועל כל החלטה שמיצגת אותאנו מצב אבסורד אבל זה מצב שמגיע אילו כל ארגון לא מבוקר כראוי
המייל שלי samir500@walla.com אשמח לקבל תגובות

אבי
תאריך: 26/02/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: האם שמתם לב שחלק מהמגיבים לא מזדהים,,,,,האם לדעתכם נפלה עליהם אימה ופחד מהאירגון,האם יש ממה לחשוש ?
לאן הגענו?

אנונימי
תאריך: 26/02/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: לי 15% נכות שהם כ-600 ש"ח ברוטו תגמול.מתוך זה הארגון מקזז לי כ-11% מס.
האם זה הגיוני לשלם אחוז כזה גבוהה כאשר עבורי זה סכום רציני וראשי האירגון קובעים לעצמם תוספת שכר של 30% ?

אורלי
תאריך: 26/02/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: מה קורה לנו חבר'ה אלו החיילים שלנו

דוד
תאריך: 25/02/2012
כותרת: ביטול חברות בארגון נכי צהל

תוכן: ברצוני לדעת האם אפשר לבטל חברות בארגון נכי צהל ולחסוך את דמי החברות שממלא עד כה לא היתי צריך את שירותיו ורק שילמתי דמי חבר מז 25 שנים.

yoele22
תאריך: 25/02/2012
כותרת: כשיגמרו הפרזיטים....

תוכן: ראוי בהחלט לא לקבל ולהתנגד בכל דרך אפשרית למסקנות וועדת גורן. יש גם לדרוש בתוקף מראשי האירגון לשנות דרכיהם ודרך התנהלותם ואם אינם יכולים שיפנו את עצמם מתפקידם (כמו שנאמר - בתי הקברות מלאים בכאלו שלא נמצא להם תחליף). לסיכום, רק כאשר יעלמו הפרזיטים ואוכלי החינם למיניהם בכל התחומים (ממלשלה, טייקונים, קרנות הפנסיה וכו') אז ורק אז שיתחילו לשנות אצל קבוצת נכי צה"ל.

אנונימי
תאריך: 25/02/2012
כותרת: דמי חבר, למי ולמה ?

תוכן: מדוע לא גובים דמי חבר בהתאם לאחוזי הנכות ? והרי כל ההטבות ניתנות אך ורק בהתאם לאחוזי הנכות. יוצא מכך, שלמרות שבעלי האחוזים הנמוכים משלמים דמי חבר כמו כולם, הם כמעט ולא מקבלים שום הטבה, וזו סיבה מספיק טובה לעזיבת הארגון ואולי אף להקמת ארגון חדש. בעלי האחוזים הגבוהים זכאים ללא כל ספק לקבל הטבות מעל ומעבר, אך לא על חשבון דמי החבר של בעלי האחוזים הנמוכים שגם כך קצבתם נמוכה.

שי
תאריך: 24/02/2012
כותרת: עד מתי נשתוק? תתעוררו כבר!

תוכן: איך זה קורה? משהו מסריח כאן נעשה על חשבון כולנו, האריות "נרדמו" ודאגו להרדים אותנו טוב לא פחות. באופן מאכזב קול צעקתנו לא נשמע ולו כלחישה רפה. נראה לי כאילו שאפילו השקט שלנו מאורגן ומתוכנן וזה משרת נאמנה את ארגון נכי צה"ל ואת משהב"ט שמצא בגורן וחברי לשכתו הזדמנות לבעוט את הנכים מחצרו. כאמור, הארגון שבעבר הלא רחוק דאג לחייליו היום משמש כלי שרת לעומדים בראשו, שמוכרים לנו הישגים והסכמים הסטוריים אבל שוכחים לספר לנו ששיפרו בעצמם את השכרם הדל. רבותי, מספיק שרק דבר אחד ממה שכתוב כאן באתר על תשלומים והסכמים כאלה ואחרים בין משהב"ט והארגון נכון כדי שמדינת ישראל תקים בגאוונ עוד ועדת החקירה - אולי בחסות גורן, קהלני, אהוד ברק ושאר ידידנו ודורשי שלומנו החותרים תחתינו.
אכלו לי , שתו לי, בואו נתקדם - איפה אנחנו בכל הסיפור הקפקאי הזה? מה אנחנו עשינו לביתנו? הרמנו קולנו? באנו למחות? נזרקנו בצמתים? הבערנו צמיגים? פנינו לתקשורת? נלחמנו? התרענו שהארגון לא מייצג אותנו? הצגנו חלופה? בעטנו? דפקנו על השולחן? לא, לא, לא, המשכנו לשלם דמי חבר ושתקנו. כך מאבדים את הארגון, כך מאבדים זכויות, כך מאבדים מדינה. בכנות, אחרי כל הקשיים שמשבה"ט הערים עלי באופן אישי וכל המצב הנוכחי מעלים בי את השאלה האם למדינה הזו פיללנו? האם נשלח ילדינו לצבא הזה?

חיים
תאריך: 24/02/2012
כותרת: עזבתי את הארגון המושחת לפני 4 שנים ורק חסכתי ת'כסף

תוכן: ארגון נכי צה"ל הינו כיסוי לכמה אינטרסנטים שדואגים לעצמם וליחסי ציבור על מנת שיראה כאילו הם פעילים, או משיגים משהו- אלו רק משתפי"ם של המערכת. עזבו כולם את הארגון! ארגון נכי צה"ל ראוי שיוותר בלי הנכים

עמיחי
תאריך: 24/02/2012
כותרת: להקים ארגון חדש

תוכן: ארגון נכי צה"ל הפך לארגון של יו"ר הארגון וחברים. יש לבטל את החברות בארגון, להפסיק לשלם להם כספים ולהקים ארגון שיטפל בנכים. בקרוב נקים דף פייסבוק ונתחיל את המאבק.

grizly
תאריך: 24/02/2012
כותרת: זה כבר לא ארגון נכי צהל

תוכן: זה ארגון למען האינטרסים של ראשיו, חותכים בשיטת הסלמי את זכויות הנכים, משמנים את הסכין החותכת במיליוני שקלים במקומות הנכונים, הדם הנשפך של הנכים במלחמות ישראל, מתורגם למשכורות עתק של ראשי המנגנון שאמורים לדאוג לנכים, אך למעשה דואגים לכיסם. צריך מנהיג אמיתי שיחלץ את הארגון מבוץ השחיתות וישיב עטרה ליושנה.

נאור
תאריך: 23/02/2012
כותרת: בושה

תוכן: נמאס מהמדינה הזאת כבר אין כוח המדינה הזאת רומסת כל דבר שרק אפשר העיקר שמי שעומד בראשה יקבל תוספת למשכורת שלו. כי 30000 ש"ח לא מספיק צריך לקבל 50000 ש"ח וזה על חשבון הנכים...

שרון
תאריך: 23/02/2012
כותרת: חוצפה שאין כדוגמתה, חצופים

תוכן: לצאת לרחובות, להחרים את ארגון נכי צה"ל! כסף הם יודעים לקחת! חוצפה! נכי צה"ל, הבה נצא לרחובות! הבה נתפטר מהארגון ונפסיק לשלם להם, ניקח מהם את השמנת! צאו לרחוב! בהמוניכם!

אנונימי
תאריך: 23/02/2012
כותרת: ארגון נכי צה"ל - שתיקה לא מובנת

תוכן: אני לא מאמין לאן זה מוביל, מה אנחנו כמו צאן שמובה למשחטה, היפו הכבוד לתרומה של כל הנכים, עד מתי רשעים יעלוזו, די בבקשה די, אנחנו אנושיים ולא עציצים, מה קורה פה, אני מבקש מכל האירגון נכה צהל מגדול ועד קטן לזעוק זעקות גדולות, לא לתת לראשים שלנו לזרוק אותנו לכלבים, אני מתבייש ממש מתבייש, אז מה נשאר לנכים אם הארגון בוגד בנכים, אבדוןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן

יוא"ב
תאריך: 22/02/2012
כותרת: מענה לדודו

תוכן: אם נחרים את הבחירות, רק ננציח את המצב וחבורת הנהנתנים תמשיך למכור אותנו. נהפוך הוא, יש לבחור ולהעיף אותם.

יוסי
תאריך: 22/02/2012
כותרת: אם נכונים הדברים שבכתבה

תוכן: אוי לנו שאלה הם נציגינו. נכי צה"ל מהווים גוף מספיק גדול כדי שיהא לו הכח לעשות למען עצמו, ואם הגוף המייצג אותנו אינו פועל כשורה, יש לעשות מעשה!!!
א. עלינו לדרוש שקיפות מלאה להתרחשויות שמאחורי הקלעים. ב. עלינו לעשות הכל על-מנת שלא ייפגעו זכויותינו, אלא להיפך, שיפורם מעת לעת. ג. אם נציגינו לא ממלאים תפקידם נאמנה, תבוא שעתם להניח לתפקיד לאחרים שמטרתם האמיתית תהיה רווחת הנכה.

דודו
תאריך: 22/02/2012
כותרת: אם הייתי צריך להגדיר את הכתוב בכתבה ע"פ מילון:

תוכן: אלו המילים: גזל, גניבה, מרמה
בתנ"ך קראו לזה: לגזול את כבשת הרש.
פשוט מאוד רבותי: בואו נחרים את הארגון- נפסיק לשלם מיסי ארגון- כסף יש להם מספיק וגם נחרים את הבחירות

חיים
תאריך: 21/02/2012
כותרת: מה פתאום? זה רק גשם!

תוכן: ללא תוכן

,דוד
תאריך: 21/02/2012
כותרת: על מנכ"ל הארגון לפרסם את כל הפרטים

תוכן: שתיקתו של מנכ"ל הארגון חשודה ומחשידה. על המנכ"ל לפרסם וללא דיחוי, את כל הפרטים, המגעים, נושאי הדיונים וכן כל ההסכמים וה"הבנות"והצפיות. הכל צריך להיות שקוף וברור. אי גילוי משמעותו הסתרת עובדות.

אבי
תאריך: 21/02/2012
כותרת: מינוי מנכ"ל

תוכן: האם מנכ"ל הארגון הנו נכה צה"ל ????? ואם לא ,מדוע מונה.
האם לא היה חשוב יותר למנות נכה צה"ל שקרוב לנושא.
האם בין הנכים לא קיימים קצינים מתאימים לתפקיד.

בני
תאריך: 21/02/2012
כותרת: אין מילים לחוצפה.

תוכן: בכירי האירגון אוכלים שמנת לנו הנכים משאירים גבינה כחושה !!!
לא יתכן שאנחנו הנכים מאפשרים ללמסד לעשות בנו מה שבא להם ואין שום תגובה ,משהוא פה רקוב.

אנונימי
תאריך: 21/02/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: גועל נפש קנו את ארגון הנכים בכסף

לשרותך, נכה צה"ל