X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

התקווה הצפונית

נציג נכי צה"ל הדרוזים

נבי סבלאן הנקודה הגבוהה ביותר בחרפיש, נקודה אשר צופה על עבר יישובי הצפון וגבול הלבנון,  בנקודה זו נפגשתי עם אל"מ (במיל') מופיד עאמר, נכה צה"ל בעל צל"ש הרמטכ"ל, תעודות הוקרה, עשייה ואוסף מזכרות ענק מהיתקלויות עם חוליות מחבלים בכל גבולות המדינה.

מרבית שירותו הצבאי הקרבי של מופיד, נע בין מוצבי הצפון לבין עומק הלבנון, בתקופה זו של חייו פיקד מופיד על אלפי חיילי צה"ל, לוחמים שהגנו בגופם ונפשם על גבול הצפון, חיילים שלחמו בלבנון, מנעו חדירות של מחבלים ועל גופם ונפשם עדין צלקות מתקופה של לחימה וסיכול חדירות במטרה למנוע פיגועים, העברת אמצעי לחימה והגנה על אזרחי מדינת ישראל.

מהיכרותי הראשונית עם מופיד אני מגלה אדם מיושב בדעתו, אדם שיודע להציב לעצמו מטרות ויעדים ולעמוד בהם, אדם שמבין כיצד פועלת המערכת הבירוקרטית ויודע כיצד לנווט, להזיז ולפתור בעיות ודילמות בצורה יצירתית.

מופיד עאמר

מופיד הוא דמות צבאית וציבורית שזכתה להכרה בקרב אלפי נכי צה"ל, קצינים, רמטכ"לים, בכירים בממשלת ישראל ובמשרד הביטחון.  אל"מ (מיל') מופיד עאמר בעל עבר צבאי מפואר, קצין מוערך שפעל במשך שנים רבות ביחידות שדה, סיירות ופיקד על אלפי חיילים בלבנון ובסיני.

לאחר שחרורו מצבא קבע, החל מופיד בפעילות ציבורית למען חיילי צה"ל, מופיד פעיל באגודה למען החייל, ביוזמתו נערכים בחרפיש ערבי הוקרה והערכה לחיילי צה"ל הלוחמים, מופיד מאמץ יחידות לוחמים ודואג לרווחתם, למשלוח ציוד ופעילויות חברתיות נוספות.

בשנים האחרונות בעקבות מצוקה בקרב נכי צה"ל תושבי הצפון, קיבל מופיד מאות פניות מחברי הארגון, נכי צה"ל יהודיים ודרוזים שביקשו את עזרתו בפתרון בעיות מול אגף השיקום בצפון.

מופיד נקרא לדגל

שאלה : מופיד, נראה שאתה בן אדם עם עשייה מרובה, מה הביא אותך להעמיד את מועמדותך לתפקיד יושב ראש מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל ?

תשובה : הטיפול הפרטני בשנים האחרונות בעשרות ומאות נכי צה"ל הפגיש אותי מול מציאות עגומה, הגאווה של נכי צה"ל נעלמה, הכבוד שניתן בעבר לנכי צה"ל נפגע, הטיפול בפרט - במקרים אישיים אינו נושא פירות ונכי צה"ל עומדים מושפלים ונאלצים להתמודד מול בעיות כלכליות קשות לצד הפציעה והצלקות.

ככל שהטיפול שלי בנכי צה"ל התרחב כך התרחבה גם הקבוצה שלי, נכי צה"ל לוחמים, קצינים ופעילים הצטרפו לקבוצה החדשה בראשותי ואנו עומדים לנצח בבחירות הבאות לארגון נכי צה"ל במחוז הצפון ולעשות מהפך לטובת נכי צה"ל חברי הארגון.

מחר חדש בארגון נכי צה"ל

שאלה : מי הקבוצה שמתמודדת יחד אתך בבחירות ? 

תשובה : מחר חדש בארגון נכי צה"ל בצפון, היא קבוצה של פעילים, נכי צה"ל, לוחמים, קצינים, בעלי תארים מכל אזור הצפון, יהודים, בדואים ודרוזים אחים לנשק שהחליטו להתאחד ולעשות שינוי למען נכי צה"ל בצפון.

הקבוצה מורכבת מפעילים שמחסה את כל נכי תושבי הצפון, ערים עיירות, מושבים קיבוצים וכפרים. הקבוצה החלה בפעילות נרחבת, חוגי בית ומפגשים לקראת מהפך בהנהגת ארגון נכי צה"ל מחוז חיפה.

מה לא עובד היום

שאלה : מה מפריע לך היום בהתנהלות ארגון נכי צה"ל במחוז חיפה והצפון ?

תשובה : זה לא מה שמפריע רק לי, מופיד עאמר, אלא מה שמפריע לכל נכה צה"ל חבר מחוז חיפה והצפון.

ככול שפעילות של הקבוצה גדלה כך נחשפנו למציאות העגומה של ארגון נכי צה"ל במחוז חיפה, זהו מחוז מסועף, בזבזן בעל יכולת מינימלית לתת יד ולסייע לחבר הארגון במצוקה.

משכורות הבכירים בארגון נכי צה"ל זועקים את זעקת הכאב של הנכים, אין שום סיבה בעולם שעבור טיפול ברמה שניתנת כיום בכירי הארגון בחיפה ישלשלו לכיסם משכורות ענק בגובה של מאות אלפי שקלים בשנה על גבם של נכי המחוז.

אנחנו "מחר חדש", זועקים היום את צעקתם של נכי צה"ל תושבי הצפון :

די לבזבוז ! די לזלזול ! די למשכורות מנופחות ! די לאדישות ! די להתעלמות !

החזון שלכם כקבוצה

שאלה : במידה ותבחרו, מה השינוי שאתם רוצים להביא לארגון נכי צה"ל במחוז הצפון ?

תשובה : אנחנו ניבחר. זהו יעד ומטרה ממוקדת, הקבוצה שלנו ערוכה ומוכנה להחליף את ההנהגה הקיימת ולהציל את ארגון נכי צה"ל שנמצא במצב גרוע.

אנחנו מודעים לגודל האחריות שמוטלת עלינו, לאחר הבחירות תעמוד בפנינו עבודה קשה, לבנות מערך תמיכה בנכי צה"ל חברי המחוז ומצד שני למצוא את דרך הישר לעבוד מול לשכת שיקום חיפה.

המטרות והיעדים שלנו עומדים לנגד עינינו, הם נכתבו מתוך ראיית המצב שקיים כיום בארגון נכי צה"ל מחוז הצפון ומתוך פעולות שנאלץ לנקוט לאחר הזכייה בבחירות, תוכנית הבראה שתציל את נכי צה"ל וארגון נכי צה"ל.

א. אנחנו נחזיר את הגאווה לנכי צה"ל. כיום נכי צה"ל וארגון נכי צה"ל מצטיירים בצורה שגויה בעייני הציבור, צריך לטפל בנושא זה בהקדם, לא יתכן שנכי צה"ל שבזכותם מדינת ישראל קיימת יחוו כזה זלזול מצד אזרחי המדינה ומנבחריה

ב. ארגון נכי צה"ל כיום מצהיר על פתרונות גדולים, הם מסתכלים על הכלל ולא על הפרט וכאן הבעיה הרצינית, נכי צה"ל צריכים טיפול פרטני, צריכים גב ועזרה, ייעוץ והכוונה. הנכים הרבים שזקוקים לעזרה לא מתנחמים מאירוע חברתי בעלות של מאות אלפי שקלים, ארוחת ערב לגאוות בכירי הארגון.

הנכה צריך פתרון אישי, תמיכה, ייעוץ, עזרה, שיקום. רווחה כלכלית, ארגון נכי צה"ל אמור לתת פתרון לכל נכה צה"ל חבר ארגון באופן אישי ולא לשלוח אותו להילחם לבד.

ג. תעסוקת נכים, מציאת מקום עבודה לנכי צה"ל, עבודה שתתאים למגבלות של הנכה, הכשרות מקצועיות, ליווי הנכה אל מול המעסיק, ארגון נכי צה"ל צריך להיות ועד העובדים של נכי צה"ל, כל בעיה תעסוקתית פרטית ככול שתהיה צריכה להיות בגיבוי ארגון נכי צה"ל.

אנחנו נקים מרכז תעסוקה בשיתוף משרד התמ"ת, משרד העבודה, משרד הביטחון ומשרד האוצר, שידאג לתעסוקת כל הנכים, ואם צריך סבסוד כספי מהממשלה נדאג שזה יגיע.

ד. מסביב לנכה צה"ל יש משפחה, אחים, אחיות, הורים, בני בנות זוג, ילדים, ארגון נכי צה"ל צריך לדעת להעמיד את הכלים המקצועיים בעזרה לחבר לשמור על היציבות המשפחתית.

אחוזי הגירושים בקרב נכי צה"ל הוא מהגבוהים שיש, נכה צה"ל שמתגרש מאבד בנוסף לנכותו גם את היציבות החברתית, המקום הבטוח. תפקידו של ארגון נכי צה"ל לתת תמיכה לנכי צה"ל, לסייע להם לגשר על פערים וללמד אותם כיצד לשמר את הזוגיות והמשפחה.

ה. הנגשה של הזכויות לנכי צה"ל, ברשות ארגון נכי צה"ל ואגף השיקום כל הפרטים לפיהם ניתן ליידע כל נכה צה"ל על כל זכויותיו. לא ייתכן שעשרות אלפי נכי צה"ל לא יידעו מהם זכויותיהם.

החברים אינם מקבלים טיפול הולם, זכויותיהם מסותרות ואנחנו נדאג להביא את הזכויות לחבר הארגון ולא לחכות שחבר הארגון יפנה אלינו. זהו מצב בלתי נסבל בו חבר הארגון מקבל מידע על זכויות רק לאחר שהוא פנה לארגון, תפקידו של הארגון להגיע לנכה וליידע אותו מהם זכויותיו ?

ו. זכויות נכי צה"ל נפגעו השנים האחרונות, אנחנו נדאג להחזיר ולעדכן את הזכויות, עלויות המחייה, הוצאות הדלק, עלות רכישת דירה הכל השתנה מבלי הכר לעומתם ארגון נכי צה"ל לא פעל לעדכן ולשפר את הזכויות להם נכי צה"ל זכאים.

ז. ארגון נכי צה"ל הוא עמותה, עלות המשכורות כיום בארגון נכי צה"ל אוכלות את רוב הכסף של הנכים, צריך לעשות מהפך בזווית הראיה הזאת, להפחית את השכר בעיקר שכר הבכירים, לצמצם בכוח אדם ולחבר את המשרות הפנויות לנכי צה"ל.

למה נכה צה"ל צריך לחפש עבודה מחוץ לארגון נכי צה"ל, כאשר משרה דומה בארגון נכי צה"ל מאוישת בחבר של.... במקום בנכה צה"ל שיכול להשתקם ולהשתלב בתעסוקה נאותה.

החזון של מחר חדש

שאלה : כיצד אתה רואה את ארגון נכי צה"ל במחוז הצפון בעוד חמש שנים ?

תשובה : אני בהחלט רואה כי חברי הארגון משולבים בחברה ותורמים לקהילה, אזרחי המדינה והממשלה, לא רואים בנו כנטל תקציבי, אלא בזכותנו המדינה חייה ונושמת. אני רואה מציאות חדשה וטובה לנכי צה"ל.

שיפור ממשי ביחסי גומלין בין אגף השיקום לארגון נכי צה"ל. שירות מקצועי יותר, שירות ומענה מהיר והחלטי. פתרון נגיש לחברים, אנחנו נקרב את הפריפריה למרכז הארגון.
אנחנו נבריא ונציל את ארגון נכי צה"ל, אנחנו נקטין את הוצאות הארגון ויחד עם זאת נדאג לשיפור הפעילות מול חבר הארגון שהוא נמצא במקום הראשון לפני הכל.

ההבראה לא על חשבון זכויות הנכים, אלא על ידי תוכנית ייעול, הורדת משכורות הבכירים והנבחרים, ומציאת מקורות מימון חדשים.

*משרדי המחוז – בכוונתי להעביר את משרדי המחוז לבית הלוחם, ובזה אחסוך המון תקציב.

*בית קיי – אני רואה בבית קיי מרכז שיקומי חברתי והבראתי לכל נכי הצפון. נדאג שרק נכים ייהנו מזה, נסבסד את העלויות לנכים ונאפשר להם לקיים אירועים משפחתיים במחירים מוזלים.

*בית הלוחם חיפה- הדגל של מחוז הצפון, צריך לדאוג שכל הנכים הגרים במרחק של 15 ק"מ ייהנו ממנו. זה תלוי באיכויות המתקנים וסוגיהם, בשירות, ביחס ובסבסוד. המקום ישמש אך ורק לנכים בלבד.

נכים הגרים מעל ל-15 ק"מ אנו מחויבים למצוא להם תחליף טוב במסגרת מתקני הספורט הקיימים בצפון.

קריאה לנכים

שאלה : מהו המסר שלך לנכי צה"ל תושבי הצפון ?

תשובה : אנחנו לוקחים על עצמנו לשנות את המצב – יש לנו קבוצה נפלאה – אנחנו נדאג שהחבר יהפוך למרכז העשייה – אנחנו נוביל למחר חדש. הקבוצה שלנו לא הייתה מעורבת עד כה בארגון, אנחנו מגיעים בידיים נקיות, לא הבטחנו לאף אחד שום דבר – אנחנו כאן לשנות למען כולם. אנחנו נציל ונבריא את ארגון נכי צה"ל מחוז חיפה והצפון .

הקשר עם מחוזות הארגון

שאלה : האם חתמתם על הסכמים או הבטחתם תמיכה למחוזות אחרים בארגון ?

תשובה : אנחנו יודעים שישנן שמועות שאנו תומכים במועמד כזה או אחר במחוזות אחרים, אני מכחיש את השמועות, השמועות הם חלק מקמפיין שמנסה להסיט את נכי צה"ל מהעיקר אל התפל.

אנחנו, הקבוצה של מחר חדש לא הבטחנו כלום לאף אחד ממחוזות הארגון, אבל אני כן מבטיח שבמחוז צפון תהיה מהפכה, אנחנו ניקח את המשוכות לידיים ונשים את החבר במרכז העשייה.

סוף דבר

הבחירות לארגון נכי צה"ל אמורות להתקיים בסוף חודש מאי 2014, פגשתי היום קבוצה של נכי צה"ל שמאמינים בצדקת דרכם, נכי צה"ל שמוכנים לתת מזמנם למען שיפור מעמדם של נכי צה"ל במחוז חיפה והצפון. כל שנותר הוא לאחל להם בהצלחה ולעקוב מקרוב אחרי פעילות הקבוצה בחודשים הקרובים לבוא.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
ציון
תאריך: 04/04/2014
כותרת: אתה ראוי מופיד מאחל לך בהצלחה

תוכן: האדם הנכון ! במקום ובזמן הנכון! הצלחה שלך אל"מ מופיד זה הצלחה שלנו הנכים

אפי
תאריך: 20/02/2014
כותרת: בית קי

תוכן: באמת הגיע הזמן שבית קיי ישמש את נכי צהל בלבד ולא כל מיני אירגונים חיצוניים כ-ויצו , שמשתמשים בו מדוע לא ניתן לבצעחוגי העשרה לנכי צהל כפי שיש במרכז תקוותנו חוגי שפות ואחרים , המקום איננו משמש רק ליומים בשבוע של קבוצה זו או אחרת לשתית קפה וניהול שיחות הא ודה ,מדוע איננו משמש כתחליף של בית הלוחם לאימון וכושר פעיל יותר אל רדום עד כדי מוות איטי, כי לאנשי חיפה לא מעניין אותם מה קורה בנהריה והגליל המערבי המחוז ניגמר בקריות והיתר הינו רק נמקפצה לביקורים וניהול שיחות המהומים לתוך הלילה

מישהו
תאריך: 10/11/2013
כותרת: מעוניין לתמוך

תוכן: איך אפששר ליצור קשר עם מופיד

קר"פ יק"ל [בדימוס]
תאריך: 08/11/2013
כותרת: מתאים

תוכן: לוחם, מפקד וראשית כל בן-אדם עם לב זהב.
קדימה צעד!

פהד עלו
תאריך: 06/11/2013
כותרת: קדימה בהצלחה

תוכן: אתה איש ראוי, חרוץ מסוגל ומתאים לאתגר. לשעוט קדימה.

לשרותך, נכה צה"ל