X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

מינימום זעזועים – מקסימום חופש

כמיטק - חתירה מתמדת למציאת פתרונות וטכנולוגיות משנות חיים

בעידן בו ישנה חתירה מתמדת למציאת פתרונות וטכנולוגיות משנות חיים, אין זה פלא שהצליחו להמציא את הגלגל מחדש.

חברה ישראלית בשם "Softwheel" חיפשה מענה עבור בעיה עימה מתמודדים עשרות אלפי נכים ברחבי העולם המסתייעים מדי יום בכיסאות גלגלים מונעים ידנית, במטרה לסייע לשמירה על בריאותם לטווח הקצר והארוך ולשפר את איכות חייהם. 

השפעת הזעזועים לאורך זמן על בריאות הגוף 

נכים/משתמשים רבים המרותקים לכיסאות גלגלים, מתלוננים לא פעם על הכאבים הנלווים בשל הנסיעה בתוואי שטח משתנה. 

גם אלו אשר בריאותם איתנה ואינם סובלים ממחלות רקע או כאבים מפציעה כזו או אחרת, חשים לאורך זמן את כאבי הגוף הנוצרים כתוצאה מזעזועי הכיסא. בהם כאבי גב, צוואר, פרקים ועוד. 

חלקם הלא מבוטל של הנכים/משתמשים, שוקלים לעיתים קרובות באלו אזורים כדאי להם לנסוע ואילו דרכים יהיו עבירות ונוחות יותר עבורם.

בחלק ניכר מאמצעי התחבורה הקיימים היום, ישנם בולמי זעזועים מובנים. אולם, במרבית כיסאות הגלגלים לא מותקן אמצעי מיגון מסוג זה. 

אנשים הנעזרים בכיסאות גלגלים, נחשפים במהלך הנסיעה היומיומית שלהם לזעזועי גוף אשר חורגים מהמלצות של תקנים שונים למידת החשיפה של הגוף לזעזועים לפרק זמן ממושך. דוגמה לכך ניתן למצוא למשל בתקן האירופאי ISO 2631*. 

נכים/משתמשים רבים אינם מודעים תמיד להשפעות הבריאותיות ארוכות הטווח שיש למידת החשיפה של הזעזועים על הגוף ואינם לוקחים תמיד בחשבון משתנה זה בעת בחירת כיסא הגלגלים והעזרים הנלווים לו. 

מקסימום שיכוך – פחות כאבים 

כאן בדיוק נכנס לתמונה הפתרון החדשני ופורץ הדרך של חברת "Softwheel" – שילוב טכנולוגיית השיכוך ובלימת הזעזועים בתוך הגלגל עצמו, אשר מספק פתרון אינטגרלי למספר קשיים עימם מתמודדים הנכים/משתמשים בחיי היום יום שלהם. 

בולם הזעזועים הפנימי, נכנס לפעולה בעת התקלות בכל סוג של מכשול ומאפשר לחישוק הגלגל להישאר קשיח. כך למעשה, נסיעה בדרך משובשת, על חצץ או על דשא וירידה משפת המדרכה ישירות לכביש, הופכת לקלה יותר באופן משמעותי, מאחר ואת מרבית הזעזועים "סופגים" הגלגלים (הבולם "צמוד" למכשול). 

בנוסף לשיפור משמעותי באיכות הנסיעה והשפעתה על חוסנו של הגוף בטווח הקצר והארוך, השיכוך הפנימי שבגלגל "סופג" הרבה מהאנרגיה המושקעת בדחיפת הכיסא. 
דבר זה משפיע ישירות על מידת האקטיביות לאורך היום ושימור האנרגיה המושקעת בהנעת הכיסא. וכפועל יוצא, העומס הרב אשר מופעל על מפרקי הידיים פוחת. 

יתרון נוסף של שילוב טכנולוגיית השיכוך בתוך הגלגל, הוא שיפור יציבות הכיסא ומידת הבטיחות אשר מספק הגלגל לאורך הנסיעה. פעמים רבות השימוש בגלגלי Softwheel סייע בהפחתת כמות הנפילות קדימה של המשתמש עם כיסא הגלגלים. בכך למעשה מבטיח נסיעה "חלקה" ובטוחה יותר. 

החופש לנסוע לאן שרוצים 

משתמשים אשר התנסו במוצר עד כה מעידים על חווית נסיעה אחרת, כאשר גלגלי Softwheel מאפשרים להם ליהנות משילוב של נוחות ושיפור ביצועי הנסיעה. 

חלק ניכר מהמשתמשים מעידים על הקלה בעומס ובלחץ המופעל על עמוד השדרה ובתחושת העייפות הנלווית לכך.  

"החיים שלי שונים. האפשרות ליהנות מחופש לנסוע לאן שאני רוצה עם הילדים שלי, עושה את כל ההבדל", מעידה אליאנה אשר מרותקת לכיסא גלגלים מגיל צעיר וסובלת מכאבי גב בשל פציעת ספורט. 

לקהל המשתמשים, מצטרפים גורמים מקצועיים מהקהילה הרפואית. כך למשל פרופסור נמרוד רוזן, מנהל חטיבה אורתופדית שיקומית מרכז רפואי העמק בעפולה מעיד כי: "מצאתי כי התועלות עבור המשתמשים בכיסאות הגלגלים עם גלגלי Softwheel, הינן משמעותיות, הן ברמה הקלינית והן ברמת שיפור החיים". 

היכן ניתן לרכוש גלגלי Softwheel? 

לגלגלי Softwheel קיימים 3 מודלים שונים: Softwheel 2.75, Softwheel 3 ו- Softwheel Carbon אשר ניתנים להרכבה והסרה בקלות באמצעות פינים פשוטים לשליפה מהירה, לכל כיסא גלגלים אשר מונע ידנית. 

בארץ גלגלי Softwheel משווקים על ידי חברת כמיטק הפועלת זה למעלה מ- 30 שנה לשיפור איכות חייהם של מאות אלפי לקוחות ומשווקת עשרות מוצרים בתחום השיקום והניידות, טכנולוגיות פורצות דרך בתחום טיפול בפצעים קשיי ריפוי, עזרים לגיל השלישי ומוצרי ספיגה למבוגרים, לצד ציוד לחדרי ניתוח ולמעבדות.  

כמיטק הינה ספק מורשה של משרד הביטחון, משרד הבריאות וביטוח לאומי. והיא מפעילה מערך הפצה ארצי עם משלוחים עד לפתח הבית. 

לפרטים נוספים וליצירת קשר, הנכם מוזמנים לבקר באתר כמיטק : www.chemitec.co.il

*Source: Yasmin Garcia-Mendez, Jonathan Pearlman, Michael L. Boninger, Rory A. Cooper (2013), “Health risks of vibration exposure to wheelchair users in the community” Journal of Spinal Cord Medicine 2013 Jul; 36(4):365–37

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


מידע
רחוב: הבנאי, 6
עיר: הוד השרון
טלפון: 09-7620000
יצירת קשר