X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

מכה לארגון נכי צה"ל : ייפסקו הניכויים האוטומטיים מתוך התגמול

בעקבות דו"ח מבקר המדינה:

ייפסקו הניכויים האוטומטיים מתוך התגמול החודשי של הנכים, עד היום נהנה ארגון נכי צה"ל מגביה אוטומטית של דמי החבר, שהועברו אליו על ידי משרד הביטחון - החל מיוני הקרוב, ייאלץ הארגון לפנות לכל חבר ולהחתים אותו על טופס הצטרפות ותשלום

מאת: טלי חרותי-סובר (TheMarker)

בתום התדיינות ארוכה עם ארגון נכי צה"ל ולאחר שהתריע במספר רב של הזדמנויות, הודיע משרד הביטחון לארגון כי החוק אינו מאפשר לו עוד להמשיך ולבצע את הניכויים מהתגמול החודשי, וכי על הארגון להיערך לגבייה ישירה של דמי החבר לארגון, וכן של דמי החבר לבתי הלוחם. משרד הביטחון אף העלה את הנושא בדיונים בוועדות הכנסת השונות.

החלטת משרד הביטחון הגיעה לאחר דו"ח מבקר המדינה שפורסם כבר ב-2005, על פיו ארגון נכי צה"ל יצטרך לגבות בעצמו את מחיר דמי החבר של השימוש בבתי הלוחם, 21 מיליון שקל בשנה, וכן של דמי החבר, כ-20 מיליון שקל נוספים.

ממשרד הביטחון נמסר כי יסייע לארגון נכי צה"ל ככל הניתן במעבר לגבייה ישירה של דמי החבר בארגון נכי צה"ל ובבית הלוחם, וכי נכי צה"ל יוכלו לבחור אם להיות חברים בארגון ולא ייגבו עוד דמי חברות באופן אוטומטי.

"במהלך חצי השנה האחרונה, ומתוך תקווה כי הנושא יוסדר בחקיקה, המשיך משרד הביטחון בגבייה של תשלום דמי חבר בבית הלוחם וסליקה של הלוואות בנקאיות הניתנות באמצעות ארגון נכי צה"ל מתוך התגמול החודשי של נכי צה"ל", נמסר ממשרד הביטחון. "זאת על אף דוחות מבקר המדינה, ואמירתו הברורה של המבקר כי הגבייה אינה מעוגנת בחוק הנכים ועליה להיפסק".

לדבריהם, "הודעה בעניין זה תופיע בתלוש תגמולי חודש אפריל 2016, לכלל נכי צה"ל. משרד הביטחון יסייע לארגון נכי צה"ל בהעברת כל הנתונים הנדרשים, לצורך המשך גביית דמי החבר באופן ישיר, על-פי רצונו של הנכה, כפי שהארגון גובה מהנכים בנושאים אחרים".

מדובר במכה קשה לארגון נכי צה"ל, שייאלץ לפנות עכשיו לכל חבר ולהחתים אותו על טופס חברות בארגון, וכן לגבות באופן ישיר את דמי החבר. עד היום הייתה החברות בתשלום ברירת המחדל של כ-50 אלף הנכים החברים בארגון, ורק מן המעטים שהודיעו למשרד הבטחון כי אינם מעוניינים להיות חברים - אכן לא נוכו דמי החבר היישר מן התגמולים החודשיים. 

בארגון נכי צה"ל עולה החשש כי נכים רבים יבחרו בנקודה זו שלא להיות חברים בארגון על רקע מאבקי כוח קשים בין הנהלת הארגון לקבוצות גדולות של נכים-חברים, בין היתר על רקע סדרת חשיפות על התנהלות הארגון. לביטול חברות מאסיבי עלולה להיות השפעה גדולה על תקציב הארגון, שכפי שכבר פורסם עמד בארבע השנים האחרונות על גירעונות בני עשרות מליוני שקלים בכל שנה.

ממשרד הביטחון נמסר: "משרד הביטחון ימשיך לפעול, בכפוף לחוק, כדי לוודא ולהבטיח שנכי צה"ל ימשיכו לקבל את מלוא הזכויות וההטבות המגיעות להם על-פי דין".

בארגון נכי צה"ל הביעו ביקורת נוקבת על משרד הביטחון, שלא רק שבחר לפעול באופן חד צדדי ולא מתואם עם ארגון נכי צהל בכל הקשור לתזכיר חוק הנכים, אלא גם בחרו לנקוט בדרך סחטנית באופן של הפסקת גביית תשלומים מחברי הארגון בדרך שיוצרת כאוס מיותר. יו"ר הארגון, חיים בר, שיגר מכתב נוקב למנכ"ל משרד הביטחון, בו הודיע כי הכרזת המלחמה מצידם תענה במלחמה על זכויות נכי צה"ל.

הכתבה באדיבות עיתון : TheMarker

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
אלי תפוחי
תאריך: 15/04/2016
כותרת: מס ארגון

תוכן: כל הכבוד-אני מקבל קצבה של 300 ש"ח בערך ומורידים לי 20% ללא שום תמורה. הגיע הזמן שהמס יהיה יחסי לקצבת הנכות

איציק
תאריך: 14/04/2016
כותרת: מאוכזבבבבבבבב

תוכן: באמת הגיע הזמן שישאלו את הנכה מה טוב לו.
אם אני משלם דמי חבר ונעזר בעורך דין מבחוץ זה אומר שהם לא עשו ו/או עושים מספיק לטובת הנכים.
וזה נראה עכשיו שהם נלחמים על הזכיות שלהם ולא על שלנו.
כך גם בבית הלוחם לצערונו הרב

אשתו של נכה
תאריך: 12/04/2016
כותרת: מאוכזבת

תוכן: הגיע הזמן שיפסיקו להוריד מהתגמולים ללא הסכמת הנכה למען אירגון שלא נלחם במיוחד עבור הנכים . לא דואג שיעלו את הגימלה כמו בכל מקום עבודה אחר . הרגשתי מאוד לא טובה עם כל אלה שדואגים רק לעצמם ומשתמשים כביכול ״בדאגה לנכים״ .
בושה וחרפה לאיזה מצב מגיעים נכים בשל חוסר עזרה ופירגון עבורם.

לשרותך, נכה צה"ל