X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

נכי צה"ל בצפון בוחרים ב"מנהיגות אחרת" בראשות תא"ל דוד לוריא

מי יגן על הזכויות הנרמסות של נכי צה"ל?

תת אלוף (מיל.) דוד לוריא, מי שהיה מפקד שייטת הצוללות וסגן מפקד חיל הים, וכיום משמש בתפקיד ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה יתמודד על תפקיד יו"ר ארגון נכי צה"ל.

לדברי דוד לוריא, "ההנהגה הנוכחית של הארגון בדרך התנהלותה אחראית לפגיעה הקשה בנכים בכל ההיבטים והמימדים של השיקום והרווחה".

הבחירות לארגון נכי צ.ה.ל בפתח, כאשר לקראתן גוברת הביקורת כנגד הנהלת הארגון. למתנגדים, להנהגה הנוכחית, טענות קשות לכאורה על התנהלות הארגון בשנים האחרונות, ובמיוחד כלפי העומדים בראשו, אשר לטענתם, גורמים לפגיעה מתמשכת בנכים.

"...בשנים האחרונות חלה הידרדרות באיכות השירותים שמקבלים נכי צה"ל. טיפולים ותרופות קוצצו, זמני הטיפול בפניות התארכו באופן בלתי נסבל, נכים נזקקים לא זכו למענה הולם והזכויות לרכב רפואי הורעו. עובדות אלה מוכיחות לכאורה את הטענה לאחריות שיש להנהגת הארגון בפגיעה הקשה בנכים ועל כי אותה הנהגה לא עשתה די למען הנכים..."

לחץ כאן להורדת רשימת מועמדי מנהיגות אחרת >> 

תא"ל דוד לוריא - מפקד שייטת הצוללות וסגן מפקד חיל הים

תת-אלוף (במיל.) דוד לוריא, תושב חיפה בן 66, נשוי ואב לשלושה, בעל תואר ראשון ותואר שני מאוניברסיטת חיפה, מי שהיה מפקד שייטת הצוללות וסגן מפקד חיל הים, השתחרר מצה"ל בשנת 2005 ומאז עסק במגוון תפקידי ניהול בכירים בשוק הפרטי ובמגזר הציבורי, וכיום מכהן כראש מנהל התפעול בעיריית חיפה, החליט לעשות מעשה ולהתמודד על תפקיד יו"ר הארגון.  לוריא עומד בראש רשימת "מנהיגות אחרת" שרצה לבחירות.

"...לצערנו, ארגון נכי צה"ל, שאמור היה להיות הגב והבית שלנו, המגן והנלחם על זכויותינו, אינו פועל לשיפור המצב, ואף גורם לעיתים נזק לנכים באופן אישי ולארגון כולו..." אומר לוריא. "...כשהבנתי עד כמה זכויות הנכים ומעמדם נשחקו ונפגעו לאורך השנים תחת ההנהגה הנוכחית של ארגון נכי צה"ל, החלטתי לפניות הרבות שהיו אלי מצד נכי צהל שאת חלקם אפילו לא הכרתי, ולהירתם ולעשות ככל יכולתי לשפר ולשנות את המצב...".

אך הביקורת על ארגון נכי צה"ל אינה מסתכמת רק בפגיעה בזכויות הנכים. לדברי לוריא, "...הארגון אינו מתנהל בשקיפות מספקת, עלויות השכר בארגון תפחו בשנים האחרונות לממדים בלתי סבירים, דבר הבא על חשבון פעילויות לנכים, לא ניתנת העדפה להעסקת נכי צה"ל בארגון, והלוואות ומענקים ניתנים ללא קריטריונים ברורים ושיוויוניים. בנוסף, הארגון לא השכיל לסייע ולהביא להכרה בנפגעי הקישון..."

"...מחלקת המחקר של הכנסת כבר הצביעה בסקירתה על ארגון נכי צה"ל כארגון המנוהל באופן כושל, אך הנהלת הארגון עושה כל שביכולתה כדי להישאר בתפקיד ולהמשיך לנהל את הארגון, למרות ההתנהלות הכושלת והגרעון המצטבר והתופח משנה לשנה עד כדי סכנה ליציבות הארגון..."

"...הנהגת הארגון רוקנה את קופת הארגון. השקעות נעשו ללא מחשבה מעמיקה, (בית לוחם באשדוד), דבר שהכניס את הארגון למשבר תקציבי עמוק. נכסי הארגון קטנו באופן משמעותי, והתרומות פחתו משמעותית. ההנהגה הקיימת  באופן התנהלותה, אם תמשיך להוביל ולנהל את הארגון, תמוטט את ארגון נכי צהל...", אומר לוריא.

"...דו"ח מבקר המדינה לשנת 2018 מתח ביקורת קשה על ההתנהלות הכספית של הארגון וציין שהיקף עלות הפעילות בשנים 2011-2015 היה גבוה מהכנסות הארגון מפעילות. כתוצאה מכך נעשה שימוש ביתרות הצבורות של הארגון, ויתרותיו ונכסיו פחתו משמעותית. בנוסף, הארגון בונה תקציב פעילות המבוסס על גיוס תרומות, ועל כך כתב המבקר כי "הארגון לא הצליח לממש את תחזית התרומות הלא מיועדות מהשנים 2011 - 2016. למרות זאת, הוא המשיך לבסס את תכנון התקציב השנתי שלו על תחזיות אלה", תחזיות שאין להן כל אחיזה במציאות. "התנהלות כזו עלולה לערער את הבסיס התקציבי של הארגון לאורך זמן", הוסיף המבקר..."

מנהיגות אחרת לארגון נכי צה"ל

ברשימת "מנהיגות אחרת", המובילה להחלפת הנהלת הארגון, חברים נכי צה"ל צעירים וותיקים מכל המגזרים: בדואים, דרוזים, נוצרים ויהודים, עם פציעות מכל הסוגים, כולל נכים בכיסאות גלגלים, הלומי קרב ונכים קשים אחרים. רוב חברי הקבוצה הם בעלי ידע וניסיון רב בניהול מערכות גדולות בסקטור הפרטי והציבורי.

את תפקיד יו"ר מחוז חיפה והצפון מייעדת "מנהיגות אחרת" לעזרא חכם, מי שסיים לפני זמן קצר את תפקידו כמנכ"ל עיריית קריית ביאליק, בו שימש במשך 10 שנים.

לעזרא  חכם ניסיון רב במגזר הציבורי ובין יתר תפקידו שימש כיו"ר מחוז חיפה והצפון בחברת המתנ"סים, וחבר בדירקטוריונים ועמותות ציבוריות שונות. לעזרא ניסיון רב בניהול מערכות חברה ותרבות, וניהול מערכות פיננסיות, ניסיון בעבודה וניהול מו"מ מול משרדי ממשלה.

לוריא וחברי רשימתו גיבשו שורה של נושאים בוערים וצעדים שהם מתכוונים לנקוט מיד לאחר היבחרם, במטרה להבטיח שיקום נכון וטוב יותר לנכי צה"ל, למצות את זכויותיהם המגיעות להם בזכות ולא בחסד, ולהחזיר את הארגון לתמוך בכלל הנכים, ממקום של יושרה, פתיחות, שקיפות, אמינות, ערכיות ונאמנות לארגון ולחבריו נכי צה"ל.

במסגרת ההתייעלות הנדרשת בארגון והפניית מירב המשאבים למען ולטובת הנכים, מתחייב לוריא להקטין את שכר הבכירים בארגון.

המטרות המרכזיות והיעדים של מנהיגות אחרת:

- נפעל לעצב ולהתאים את חזון הארגון, מטרותיו וייעודו לאתגרים הצפויים

- נעמיד את הנכה במרכז העשייה

- נפעל לעצור את הפגיעה המתמשכת והשחיקה בזכויות הנכים ונייצג אותם מול אגף השיקום והרשויות הרלבנטיות

- נפעל בשקיפות, בניקיון כפיים, נאמנות ובאופן שוויוני למען ובשביל הנכים ורווחתם

- נפעל להעשרת חיי הקהילה, התרבות והרווחה לכלל חברי הארגון ומשפחותיהם

- נפעל להכרה בנפגעי צה"ל שטרם הוכרה נכותם

- נפעל למתן יחס אישי ומכבד לכל נכה ונסייע ככל שיידרש

- נפעל להעמדת שירותים משפטיים, סוציאליים ורפואיים במימון הארגון

- נפעל לשדרוג בית קיי למרכז שיקום לכלל נכי צה"ל

- נפעל להתקשרות עם מרכזי פנאי לנכי צה"ל בקרבת מקום מגוריהם

- נפעל למתן עדיפות עליונה לנכי צה"ל בכל מתקני הארגון

- נפעל למתן עדיפות בהעסקת הנכים בארגון ובכל הגופים הציבוריים כמתחייב בחוק הנכים כמו כן ניתן עדיפות בקבלת שירותים שונים מבעלי עסקים נכי צה"ל חברי הארגון

מנהיגות אחרת - הבחירה הנכונה שלך !

רשימת "מנהיגות אחרת" מתגאה בעובדה שלוריא מגשים בעבודתו בצבא ובאזרחות את תפיסותיו הניהוליות החותרות לשיפור מתמיד ועבודה על פי מדדים ויעדים.
ראוי לציין כי לחלק מחברי הרשימה ניסיון רב בהובלת שינויים ארגוניים בארגונים גדולים והתאמתם לצרכי ההווה והעתיד.

זוהי "קריאת השכמה" בה קוראים חברי רשימת "מנהיגות אחרת" לנכי צה"ל במחוז חיפה והצפון, בכל דרגות הנכות, להירתם למאמץ ולצאת לבחור ב 3.6.2019, כדי שיוכלו להשפיע ולחולל את השינוי  המיוחל בשביל ולמען הנכים.

לחץ כאן להורדת רשימת מועמדי מנהיגות אחרת >> 

רשימת מועמדים - מנהיגות אחרת

לחץ כאן להורדת רשימת מועמדי מנהיגות אחרת >> 

 

מאמר פרסומי

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
5
1 ביקורות
כותרת:
שם:
תוכן:
דירוג:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
יעקב ויזנר
תאריך: 23/05/2019
כותרת: החלפת השלטון הבלתי נגמר

תוכן: באמת צריכים מנהיגות אחרת ולאנשים אמינים שמבטיחים ומקיימים ההרכב שמופיע הוא הרכב מנצח

Rating: 5 out of 5

יצירת קשר
לשרותך, נכה צה"ל