X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

קיצוץ בזכויות נכי צה"ל

קיצוץ בזכויות נכי צה"ל - מטרה קלה

מכתבה שפורסמה באתר האינטרנט "דה מרקר" עולה כי בכוונת ממשלת ישראל להביא לקיצוץ באגף השיקום במשרד הביטחון, מן הפרסומים מסתמן כי נכי צה"ל שדרגת נכותם תהא פחותה מ – 29% יזכו למענק חד פעמי בלבד ולא יהיו זכאים להטבות נוספות הניתנות על ידי אגף השיקום במשרד הביטחון.

מסתבר כי בזמן שארגון נכי צה"ל יוצא בהצהרות ובקריאות "ניצחנו", "יש הסכם לנכי צה"ל", "יש אמנת שירות", הדברים מתחת לפני השטח ממשיכים להתגלגל והממשלה פועלת במרץ לקצץ את זכויותיהם של נכי צה"ל.

ההיסטוריה חוזרת על עצמה

מהלך דומה לזה נעשה כבר בשנת 1996 כאשר השר דאז בני בגין העביר תיקון לחוק הנכים תגמולים ושיקום, בו נקבע כי החל מ – 1 לינואר 1996, נכים שדרגת נכות תהא פחותה מ – 20% יקבלו מענק חד פעמי ולא יהיו זכאים להטבות נוספות מאגף השיקום במשרד הביטחון.

כיום במבט לאחור חובתנו להתריע ולהגיד כמעט בוודאות כי תיקון זה ביחד עם החלטות הועדות הרפואיות המקבלות את שכרן מאגף השיקום הביאו לכך שעשרות אלפי חיילים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי "מצאו עצמם" ללא גוף שיעניק להם מעטפת תמיכה לה הם זקוקים כתוצאה מנכותם.

הן אגף השיקום והן ארגון נכי צה"ל אינם מטפלים בנכים אלו למרות שהוכרו כנכי צה"ל – ואלו מהלכים שנים רבות בהרגשה כי המדינה אשר למענה הם לחמו פשוט נטשה אותם.

קיצוצים נוספים באגף השיקום

במקביל להצעה להעלות את גובה אחוזי הנכות (29%) מהם יהיו זכאים נכי צה"ל לטיפולים והטבות מאגף השיקום עולה כי הממשלה צפויה לאשר כבר בעתיד הקרוב מאוד שינויים בחוק הנכים תגמולים ושיקום במטרה לצמצם את כמות נכי צה"ל הזכאים לטיפול מאגף השיקום.

צמצום אוכלוסיית הזכאים :

שינוי משמעותי יהיה הסרה של קבוצות זכאים מחוק הנכים תגמולים ושיקום, כך למשל : עובדי משמר הכנסת לא יהיו זכאים יותר להיכלל בחוק הנכים תגמולים ושיקום כך גם עובדי משרד החוץ וכן בני נוער לפני גיוס אשר נמצאים בקורס קדם צבאי.

המלצות ועדת גורן

לאור ההתפתחויות האחרונות אנו עומדים ושואלים את עצמנו שאלות רבות :

האם המלצות ועדת גורן הולכות ומתממשות ?

האם העברת תקציבים של מיליונים מאגף השיקום לבתי הלוחם הם "דמי שתיקה"  ?

האם הצעד הבא של אגף השיקום יהיה להפריד נכי צה"ל לפי סוג פציעתם ?

מי ידאג לחיילים שיפגעו בעתיד בזמן ההגנה על המדינה ? 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
אורי
תאריך: 04/02/2012
כותרת: קיצוץ

תוכן: אז מה' עוד פעם עושים צחוק מנכי צה"ל! היכן הסולידריות?

יעקב יש
תאריך: 27/01/2012
כותרת: מספיק כבר לכמה. לשים עיניים לנכי צהל כאילו מה

תוכן: באו לארץ נראה לי כמה קנאים שמסתכלים על הנכים וכואב להם משהו.

אלמוני
תאריך: 24/01/2012
כותרת: 29%

תוכן: אירגון נכי צ.ה.ל .
זול יותר למדינה חייל מת מחייל נכה

בוקעי משה
תאריך: 24/01/2012
כותרת: להפריד בין דם לדם

תוכן: כל עוד אין אירגון של נכי צהל שנפצעו בפעילות מבצעית(כיום כ25% מכלל הנכים)
לא יתיחסו בכבוד לאירגון המיצג נפגעי תאונות דרכים ,מחלות וסיבות שונות(75%)
אשר נתפלו כטרמפיסתים לשם "נכי צהל" 100000 נכים רשומים כנכי צהל, והתקציב
של אגף השיקום לא מספיק לכוווולם , לכן בכל הזדמנות ינסו לקצץ בזכויות שהוקנו בחוק מ1949 אשר מדבר על חיילים "שנפצעו במערכה"
ההפרדה היא מחויבת המציאות,ואנו רואים את הזילות של הציבור במושג "נכה צהל"
כאשר הם רואים ש 75% מנכי צהל(ראה דו"ח וועדת ברודט, וועדת גורן) הם בכלל לא נכים שהחוק שחוקק ב1949 התכוון אליהם

יוא"ב
תאריך: 20/01/2012
כותרת: געגועי ליוסקה

תוכן: היכן הימים בו היה יו"ר פעיל שהיה גם מנכ"ל וגם מנהל בית הלוחם ובמשכורת אחת עשה מה שעושים היום כחמישה אנשים במשכורות עתק. נראה כי הנהלת הארגון המתהדרת בהישגים
כשלה לחלוטין גם בטיפול בנכים הקשים שמקצצים בזכויותיהם ללא הרף והגיעה העת לרביזיה מקיפה והנהגה תקיפה שתדע לשמור על הזכויות.

שרה
תאריך: 20/01/2012
כותרת: מה יקרה אם האום יחליט לפתע ששטחי ארץ ישראל יועברו לפלסטינאים

תוכן: זה דומה למצב שבו האום יחליט לשנות את החלטתו להכיר במדינת ישראל ולהעביר את השליטה על שטחי ארץ ישראל לידי הפלסטינאים. כל נושא ההכרה לקוי באופן יסודי, וועדות הערר של בימש השלום פועלים באופן כזה שאדם שהגיש בקשה להכרה- או שלא יוכר, או שהאשמה על פציעתו/מחלתו יפלו על המגיש, כמו כן במצב שבו שופט בוועדת הערר בבימש שלום מאמין ומקבל את חוות דעתו של נציג קצין התגמולים (גם במצב שעולה בבירור שנציג קצין התגמולים שיקר ורימה) ואז לא ניתן לערער על כך כי יש חוק שמונע משופטי ערכאה גבוהה יותר לבטל החלטה של השופט, יוצא מכך שזכויותיו של הנכה נרמסות ברגל גסה והמדינה שותפה לכך. במקום לקצץ בקצבאות נכי צהל, שיקצצו משכרם של חברי הכנסת.

נכה מקורב
תאריך: 19/01/2012
כותרת: ברצינות!אין לנו על מי לבוא בטענה אלא על עצמנו ראשית

תוכן: 1)היכולת למנוע או לעכב החלטות מן הסוג הזה נתונה אך ורק בידיו של העומד בראש האירגון, זה זהה בדיוק למעמדו של וועד בגוף עיסקי כלכלי גדול בחסות המדינה.

2)מי שעומד בראש האירגון לא נבחר על ידינו הנכים אלא באופן עקיף ע"י מי שנבחר כנציג וועד מטעמנו במחוז שלנו

3)נציגי המחוז מטעמנו הם למעשה שותפים של יו"ר האירגון לכל מהלך ולכן הבעיה היא במי שבחרנו בבחירות האחרונות ברור כעת מעל הכל שטעינו מה שנותר לעשות הוא לנסות ולהמנע מאותה טעות בבחירות הבאות ולכן מומלץ:

4)להמנע מבחירת נציגי מחוז המשתייכים במישרין או בעקיפין לבונדה הקיימת בשטח כלומר צריך לנדות לאלתר כל מי שמייצג כרגע את הגוף השולט באירגון ולא לשתף עימם פעולה וגם אם ישנו את דרכם לכאורה אל תשכחו שזה יהיה מטעמים טקטיים בלבד.

5)את קולכם תנו למען דור חדש של עסקנים אולי תחמנים אולי לא אבל מה שברור הוא שצריך להחליף את שיכבת העסקנים הנוכחית באופן טוטאלי גם אם הם חברים ולהחליפם באנשים לא מוכרים חדשים שאולי יתנו לנו סיכוי, בנוסף על כולם להיות נכי צה"ל מורכבים כי בפניהם אף ח"כ ואף עסקן במשרד הביטחון לא יעז להרים ראש היו בטוחים שהם כבר ידעו איך להגיב

6)מי שיתן דרור לנפשו וישתחרר מן המוסכמות הטיפשיות שהיו נהוגות עד כה יתן דרור לכל הנכים שקולם לא נשמע כבר שנים רבות

7)כרגע לעניות דעתי לא ניתן לבצע כל מהלך רציני כי החברה שלנו שהביאו אותנו עד הלום פשוט לא מבינים את המטרייה ואינם יכולים לייצג אותנו נאמנה ולכן עדין שכל מהלך של התנגדות ידחה עד לאחר הבחירות כי בכל דבר שיגעו יביאו עלינו נזקים וגזירות של חלמנו עליהם, מצטער למי שנפגע אבל זו עובדה קיימת תראו איפה עמדנו לפני 30 שנה ואיפה אנו עומדים כיום, אני מתבייש !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAJER
תאריך: 19/01/2012
כותרת: מה יש שווים יותר

תוכן: האם נפרד מכמות חברים נוספים או שיותר לא נקבל לשורותינו חברים בנכות עד 29%

שמעון
תאריך: 19/01/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: ארגון נכה צה"ל צריך לצאת למאבק בנושא , גם נכי ביטוח לאומי מוכרים החל מ- 20% ומעלה
זו בושה וחרפה למדינה שהיא מחפשת בכל דרך איך לפגוע בזכויות של נכי צה"ל

שי פונדק
תאריך: 19/01/2012
כותרת: קיצוץ בזכויות נכי צה"ל

תוכן: גם את הכבוד שבחוסר הכבוד שבהיותי נכה לא מאפשרים לי

שלום
תאריך: 19/01/2012
כותרת: מוץ

תוכן: לא בשביל זה שלחנו את מוץ מטלון לכנסת ?

מבקר
תאריך: 19/01/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: התגובה של ארגון נכי צה"ל, ע"פ הכתבה,כי הארגון ילמד את משמעויות ההחלטה ויפעל בהתאם..לא אחת צוין כי הנושא ירד מסדר היום.האמנם?היה מספיק זמן ללמוד את הנושא ולהורידו באמת מסדר היום.מתהדרים ב"הסכם" שגם כך שנוי במחלוקת.הגיע הזמן להתעסק בעיקר ולא בטפל.

יוסי
תאריך: 19/01/2012
כותרת: מדוחים לנו רק על מה הישיגו אלך לא על מה ויתרו

תוכן: לתדהמתי בתגמול האחרון נוכחתי לדעת שכקטוע רגל הורידו לי את ההשתתפות בתשלום הביטוח עבור הרכב הרפואי שברשותי ב- 35% וכנל לגבי דמי ההשתתפות עבור האיתוראן שברכבי כשבפועל מחירי הביטוח עלו. כשפניתי לאגף השקום ענו לי שזה כתוצאה מההסכם האחרון שנחתם בין ארגון נכה צה"ל למשרד הבטחון. שימו לב- מדוחים לנו רק חצאי אממיתות כלומר רק מה הישגו למען הנכים, אך על מה ששלימו כנגד אנו רואים בדיעבד, מבחינתי זורעים לנו מלח על הפצעים...

בוקעי משה
תאריך: 18/01/2012
כותרת: תגמול חד פעמי לנכים מתחת ל29%

תוכן: מה חדש הרי זו ההמלצה של וועדת גורן,מה שצפוי עכשיו שארגון נכי צהל לא יקבל אותם לשרותיו ,כשם שהפסיק מ1996 לקבל לשרותיו נכים שנכותם פחות מ19% בטענה שאין לו מנגנון גביה, -ואגף השיקום לא יוכל לנקות מהתגמולים החודשיים את דמי החבר לאירגון,וכן עבור דמי החבר לבתי הלוחם,אבל בני נכים עד גיל 30 יוכלו להיות חברים בבתי הלוחם אפילו עם פרופיל 97 כי אגף שיקום גובה את דמי החבר ישירות מהתגמול של הנכה,ומעביר לאירגון את כל התשלומים +דמי לא יחרץ שהארגון מקבל לאחרונה לבתי הלוחם בעקבות "ההסכם ההסטרי"

יזהר יצחק
תאריך: 18/01/2012
כותרת: רק ייצוג פולטי פותר בעיות

תוכן: אני נכה צהל וגם חבר הנהלת אנ"צ מתכוון להקים גוף פוליטי שייצג את נכי צה"ל ואפשר
גם נכים נוספים על מנת לטפל בבעיות הכאובות של נכי צהל .הגיע הזמן וטוב להתכונן מוקדם ככל האפשר. מי שמעוניין להצטרף לקבוצה יודיע לי במייל על רצונו להצטרף לגוף הפוליטי עם 50 אלף נכי צה"ל רציניים אפשר להזיז את כל החוקים לטובת הנכים.

מומו שלמה אבנר
תאריך: 18/01/2012
כותרת: בושה לאירגון נכי צה"ל

תוכן: פריירים היינו פריירים נישאר כל עוד ההנהלה של האירגון דואגת רק לאינטרסים שלה,ושום מלחמה לא נעשתה בצורה כינה אמיתית וחזקה כדי לשמור ואף להוסיף תנאים חדשים לרווחת נכה צה"ל.למה כל העם יוצא בהפגנות כדי להשיג צדק חברתי ,ואנחנו יושבים בשקט, לכן יורדים עלינו כי קל להם לפגוע בנו מאחר ואין לנו מנהיג לוחם.

משה
תאריך: 18/01/2012
כותרת: פגוע מההחלטה הקודמת

תוכן: אני נכה בשיעור 10%. אני לא רוצה קיצבה (אפילו שזה יהיה נחמד) ואני אפילו לא רוצה כסף או הטבות אחרות על חשבון המדינה. כל מה שאני רוצה הוא להיות זכאי לחברות בארגון נכי צה"ל, כדי להיות זכאי לקבל הנחות כחבר מועדון "חבר". להיות זכאי להיכנס לבית הלוחם (כן, נכים בשיעור 10% אינם זכאים להיכנס לבית הלוחם) לבריכה וכד'. אני לא יודע למה דבר זה, שאינו עולה למדינה גרוש, אינו מסכם

נכה
תאריך: 18/01/2012
כותרת: קיצוץ בזכויות נכי צה"ל - מטרה קלה

תוכן: אני תפילה שכל מי שלא שומר על הנכים ולא משנה מה דרגתם, יקבל מידה כנגד מידה, למה יש אירגון נכה צהל? אם ידהם של האירגון כבולות? אז לא צריך אירגון, ואם הידיים שלהם חופשיות לעשות הכל? אז לעשות ועכשיו, מה זה בגדר אפליקציה? או שיש לאירגון אנטרסים, כמו שראינו בתגובות למינהם, מכוניות פאר, כסף גדול, או פוליטיקה, אני מאוד מצטער וכואב על שמתייחסים לנכים בצורה כזו מגעילה: בשורות טובות,

לוי
תאריך: 18/01/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: לנו זה כבר קרה , על כן אנו כרגע בחסדי עסקנים /פוליטיקאים,שאומרים לנו , "לא נורא ,תסתדר".

נכה מתבגר
תאריך: 18/01/2012
כותרת: נכיםגיבורים או קבוצת לחץ

תוכן: אנו כורתים את הענף שעליו אנו יושביםץ יש יותר מדי טרמפיסטים שעלו על הרכב של נכי צהל,טרמפיסטים שאינם נכים כתוצאה מפעולתם לשמירת מדינת ישראל.
הרצון של הנהלת הארגון להגדיל את היקף המיסים והמענקים שהארגון מקבל גורם לזילות של המושג נכה צה"ל ולכן המעמד הציבורי הולך ופוחת.
יש לקרוא לילד בשמו ולהפסיק את העמדת הפנים.
אנו צריכים לשמוח על כך שיש מי שמנסה להחזיר עטרה ליושנה ולנסות ולבדל את הנכים הקשים והנכים שנפגעו במהלך הגנה על גבולות מדינת ישראל לאלו שחוסים בצילה של הילה זו וגורמים לכך שמעמד הציבורי של הארגון יורד.
הגיע הזמן לנער את ההגדרה מי הוא נכה צה"ל

ד"ר בנימין האזרחי
תאריך: 18/01/2012
כותרת: קיצוץ בזכויות נכי צהל מתחת ל29% נכות

תוכן: מכאן אף ניתן הטב להבין מדוע? זה שנים שאגף השיקום דוחה את התביעות המוצדקות להכרה בהלם קרב של נכים במלחמות ישראל. ואולי הגיע העת להזהיר את הממשלה הנוכחית. מה משמעות הקיצון הנ"ל שיבי יציאה לרחובות, ומה מידת ההשפעה על ילדנו ונכדנו להתגייס לצה"ל ולהקריב נפשם למולדת המכיאה! אותם בעת שהם נפגעים. למען שחס וחלילה משכורתם הנפוחה של קובעי החוק והמדיניות בממשל הנוכחי לא תיפגע.

נכה צהל
תאריך: 17/01/2012
כותרת: פגיעה בזכיות

תוכן: ארגון נכי צהל והעומד בראש הינם איפוטנטים הדואגים רק לעצמם למשכורות, לרכבי ליסינג ומנגנון מנופח (ראו את תוספת המשרדים במקום חדר הכושר בבית הלוחם בת"א). יש צורך דחוף לעקוף את ראשי הארגון ולהגיש תביעות יצוגיות נגד אגף השיקום. אני יוזם בימים אלו תביעה ע"ס 20 מליון ש"ח תביעה יצוגית על אי קיום הוראה שפוגעת בכלל נכי צהל.

נכה
תאריך: 17/01/2012
כותרת: עובדות

תוכן: מגיע לנו הנכים לקבל את הגזרות הללו מיכמה וכמה סיבות ואותם אני המנה כן
1 כול נכה שמקבל התבה / עזרה ידע / מידע שומר את זה לעצמו לא מספר מלמד את אחיו הנכים מיחשש שאני לא יודע מספיק את סיבותיו
2 ארגון הארגון רואה מול עיניו את הנכים הקשים כדבר הכי חשוב אבל לרגע או לא מסתכל על פשותי העם הנכים עם החוזים של 30%-50% כי אלו הנכים שמנים לישרוד בין כאבים וקיום אבל חברינו השבעים (למרות פציעתם הקשה שאני לא מאחל אותם לשום אדם אפילו לא לאויבים שלי) לא רואים ומנסים להבין את הסבל היום יומי של הנכים עם האחוזים הנמוכים ופו אנחנו נימסרים לידי השוחט שהוא בעצם משרד הביטחון
חבל שאף אחד מארגון שאמור להיות איתנו ולא להיות עסוק במילחמות פנימיות או בפנתזיות של בתי לוחם לא מסכיל לאבין שאם לא נהיה תלויים זה בזה נהיה תלויים זה ליד זה
אוהב אותכם אחי

נכה
תאריך: 16/01/2012
כותרת: בלי עזרת משרד הביטחון אני ברצפה. ואני נכה 20%

תוכן: עכשיו גם יקחו את זה?!

בן עמי
תאריך: 16/01/2012
כותרת: זכויות

תוכן: הקיצוץ הינו חלק ממערכת
שלאורך שנים איבדה את הרצון
לטפל באמת בנכי צה"ל
חייבים ליצור לחץ פוליטי ובהקדם
והעביר הכל בחקיקה
כל יום שעובר לא חוזר
ויפה שעה אחת קודם
על הארגון לפתוח בפעילות
אישית מול כל חבר
עריכת כנסים ישוביים
ולבנות מערכת
מקצועית של אנשי מקצוע
לארגון יש הרבה כסף
ואני מצפה מיו"ר הארגין וכל מנהלי המחוזות להתחיל לפעול
לא נקודתי אלה מערכתי

נכה צה"ל
תאריך: 16/01/2012
כותרת: נפצעתי קשה בקרב במלחמת שלום הגליל. נותרו לי "מזכרות" וכאבים עונתיים.

תוכן: אף פעם לא ערערתי על 27% שנקבעו לי למרות שיש לי פגיעות נוספות שלא עלו בוועדה הרפואית.

אצטרך להתחיל להילחם עתה להעלאת אחוזי הנכות שלי?

רועיקו
תאריך: 16/01/2012
כותרת: קיצוץ זכויות

תוכן: לא יקום ולא יהיה

לשרותך, נכה צה"ל