X סגירה
 

הפרדת התגמולים מקצבאות קיום

לתת לנכי צה"ל לחיות בכבוד...

חוק הנכים תגמולים ושיקום אמור לתת פיצוי כלכלי, רפואי ונפשי הולם לנכי צה"ל שנפצעו תוך כדי ועקב שירותם הצבאי. לכן מילת המפתח שאמורה לעמוד אל מול עיניהם של קציני התגמולים ב אגף השיקום היא "פיצוי".

בכדי להבין כיצד אגף השיקום פועל, נוכל לקבוע בוודאות כי אגף השיקום הוא למעשה חברת ביטוח שדואגת לבטח ולפצות חיילים, שוטרים, אנשי כוחות הביטחון והמשטרה שנפצעו ועתה זקוקים הם לקבל פיצוי כספי ורפואי בגין פציעתם מהגוף שלקח אחריות - מדינת ישראל.

סוגי פיצויי

קיימים מספר סוגי פיצוי, הסוג נפוץ ביותר בעולם הוא תשלום סכום פיצוי חד-פעמי שמגלם בתוכו הפסדי שכר עתידיים, טיפולים רפואיים, כאב וסבל והפסדים נוספים שלא ניתן לצפות אותם ביום תשלום הפיצוי. דוגמא לכך היא אותו מענק חד פעמי שמקבלים נכי צה"ל שדרגת נכותם פחותה מ – 20%.

אותם נכי צה"ל שזכאים לפיצוי חד-פעמי, יכולים לעשות בסכום הפיצוי שמתקבל לידם כרצונם ואין חשש לפגיעה בזכותם העתידית לקבלת פיצוי מגורם אחר במידה וחלילה וחס ייפגעו שנית ב : תאונת עבודה, נכות כללית, מחלה, תאונת דרכים וכד'. אז יקבלו פיצוי נוסף מאותו גורם אחראי.

לעומתם נכי צה"ל שזכאים לטיפול מאגף השיקום מקבלים את הפיצוי מידי חודש, כאשר עלות הפיצוי אינה קבועה והיא כוללת :

א. תגמול חודשי, פיצוי שנקבע על פי גובה אחוזי הנכות ומשולם באופן גורף לכלל נכי צה"ל שזכאים לו.

ב. פיצוי רפואי : בדיקות, ייעוץ רפואי, תרופות ועזרים רפואיים להם נזקק נכה צה"ל ללא מגבלת סכום.

ג. הטבות כוללניות כגון : הנחה בארנונה, הנחה במס רכישה, פטור מאגרת טלוויזיה וכד'.

ד. פיצוי שיקומי הכולל עזרה בפתיחת עסק עצמאי, שיקום בלימודים אקדמאיים וכד'.

ה. מענקי דיור, הלוואות ומענקים שנועדו לסייע לנכה צה"ל לרכוש דירה, לשכור דירה או להתגורר בדירה בבעלות אגף השיקום.

ו. ניידות רפואית, נכה צה"ל מוגבל בניידות זכאי לקבל רכב רפואי, תגמול ניידות והטבות ניידות נוספות.

אחריות המדינה 

מאחורי הפיצוי על כל סוגיו ומאפייניו עומדת בראש ובראשונה אחריותה והכרתה של מדינת ישראל באותם נכי צה"ל. חיילים שאלמלא היו נפצעים, היו יכולים לתפקד באופן איכותי יותר. פציעה שאין עוררין שגרמה למוגבלות והפסד ממוני עתידי. הפסד שעל המדינה מוטלת החובה לפצות אותם בגין הפסדים עתידיים שיגרמו במהלך חייהם. מדובר על פיצוי מוסכם, מאוגד בהוראות אגף השיקום ובקרוב גם בחוק ששמו בישראל יהיה : "תזכיר חוק הנכים". 

עוול למקבלי תגמולי קיום

לכן כשמדובר בתגמולי קיום, תגמולים שמשולמים בעקבות אובדן יכולת ההשתכרות של נכה צה"ל, המרירות והכעס על אגף השיקום גדולה מאוד ולדעתנו בצדק.

במצב העכשווי, אגף השיקום אינו מפריד בין תגמולי נכות להם זכאי נכה צה"ל כפיצוי בסיסי, לבין תגמול מיוחד אשר מעיד על פגיעה קשה בפרנסתו, פגיעה שבעקבותיה נקבע לנכה צה"ל על ידי רופא תעסוקתי של אגף השיקום, חוסר יכולת מלאה או חלקית להשתכר למחייתו.

כאן אגף השיקום יוצר אפליה ופגיעה כלכלית ברורה בין נכה צה"ל שמסוגל לעבוד לבין נכה צה"ל שלא מסוגל לעבוד.

בעוד שנכה צה"ל עובד מקבל גם תגמול נכות וגם שכר עבודה. נכה צה"ל שאיבד את כושרו להתפרנס נאלץ לוותר את תגמולי הנכות ומקבל תגמול קיום בלבד.

אגף השיקום מקצץ את תגמולי הנכות מהפיצוי בצורת תגמול קיום ובכך מפלה את נכי צה"ל שפגיעתם קשה יותר ויוצר מציאות כלכלית קשה במקום לתת פיצוי ראוי, פיצוי שיאפשר לנכה צה"ל לקיים חיים כלכליים נורמליים.

מהם תגמולים מיוחדים

תגמולים מיוחדים הם אותם תשלומים שאגף השיקום משלם לנכים שאיבדו את יכולתם להשתכר באופן מלא או חלקי, ישנם מספר סוגי תגמולים מיוחדים שמותאמים לנכה צה"ל על פי גובה אחוזי הנכות, על פי גילו של הנכה ומספר שעות העבודה שביכולתו לתפקד.

בין סוגי תגמולי הקיום המוכרים באגף השיקום תמצאו : תגמול נצרך, תג"מ (תגמול מיוחד), גמול פרישה מוקדמת, תט"ר (תגמול טיפול רפואי) וחפ"ר (חוסר פרנסה).

איך זה אמור להיות ?

אגף השיקום צריך לפצות נכה צה"ל שאיבד את יכולת השתכרותו בתגמול קיום שיינתן בתוספת לתגמולים הבסיסיים, צריך להקטין את האפליה שקיימת בין נכה צה"ל עובד לנכה צה"ל שאינו עובד כתוצאה מנכותו המוכרת.

על כן התשלום בפועל לנכה צה"ל הזכאי לתגמול קיום צריך להיות : תגמול בסיסי + תגמול קיום + מענקים והטבות להם זכאי נכה צה"ל במצבו, לרבות תגמולי ניידות.

דורשים פתרון מידי

נושא הפרדת תגמולי קיום מהתגמול הבסיסי עומד כבר מספר שנים בפני ראש אגף השיקום והגיע הזמן לשנות את המצב, רק התנהלות נחושה ואסרטיבית של ארגון נכי צה"ל תביא לשינוי המצב, שינוי שיביא נכי צה"ל רבים שאיבדו את יכולתם להשתכר לקבל פיצוי הוגן מאגף השיקום והמדינה.

פניה לראש ארגון נכי צה"ל

מר חיים בר, אנו פונים אליך לקום ולעשות מעשה, הקדנציה אליה נבחרת מסתיימת בעוד כשנה, שינוי הפרדת התגמול החודשי מתגמולי הקיום הוא נושא חשוב במעלה. לכן רגע לפני בחירת יו"ר ארגון חדש  עליך מוטלת האחריות לשנות את המצב הקיים ויפה שעה אחת קודם.

אל תישאר אדיש – כתוב ליושב ראש הארגון מה אתה חושב ומרגיש >>>
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך