X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

נדחתה בקשת הנהלת ארגון נכי צה"ל לאשר את הדוחות הכספיים

דרמה בארגון נכי צה"ל: הוועידה הארצית ה-100 הצביעה נגד אישור הדוחות הכספים

הוועידה הארצית ה-100 של ארגון נכי צה"ל נערכה ביום שלישי ה-9 באוקטובר 2018. אל הוועידה הארצית הוזמנו נציגי כל חמשת המחוזות: תל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע והשפלה. כמו גם, בעלי תפקידים בארגון נכי צה"ל ויועצים חיצוניים. כאשר אחת ממטרות הוועידה הייתה לאשר את הדוחות הכספים של ארגון נכי צה"ל.  

הוועידה הארצית ה-100 ארגון נכי צהל

שידור הוועידה הארצית ברשתות החברתיות

ככול שחלף הזמן ממועד תחילת הוועידה הארצית שחלקים ממנה שודרו בזמן אמת ברשתות החברתיות על ידי חבר הועד הארצי מר עובי בן חיים - הסתמן כי האופוזיציה בראשות עו"ד עידן קלימן יו"ר מחוז תל אביב והמרכז ונעים עזר יו"ר מחוז ירושלים הצליחו לכאורה לשכנע ב"צדקת דרכם" חברי ועידה ממחוזות אחרים שהחליטו להצטרף ולהצביע נגד בקשת הנהלת הארגון בראשותו של חיים בר (יו"ר ארגון נכי צה"ל) לאישור הדוחות הכספיים.

עידן קלימן: יש לנו אחריות כלפי עשרות אלפי נכי צה"ל

עתה נותר לראות מה תהיה ההשפעה של אי אישור הדוחות הכספים אם בכלל והאם הם יגרמו לפגיעה בפעילות ארגון נכי צה"ל ובתי הלוחם?

מצ"ב מכתבו של עו"ד עידן קלימן - יו"ר מחוז תל אביב והמרכז בארגון נכי צה"ל שנשלחה ביום ה-17 לאוקטובר 2018 אל חברות וחברי מועצת מחוז ת"א, מכתב המפרט את הסיבות שהובילו להצביע כנגד הדוחות הכספים וחושף לדברי עו"ד עידן קלימן, (ציטוט): "...התנהלות של הסתרת מידע ומסמכים בניגוד לחוק.."

להלן ציטוט מכתבו של עו"ד עידן קלימן : (לצפייה במסמך המקורי - לחצו כאן >> )

חברות וחברים יקרים;

הנדון: פגיעה בפעילות בתי הלוחם

1. צירי הועידה הארצית האחרונה, ומכל מחוזות הארגון, דחו באופן חריג את בקשת הנהלת הארגון לאישור הדוחות הכספיים, מסיבה של הסתרת מידע ומסמכים בניגוד לחוק.

2. אי אישור הדו"חות, ובאשמה מלאה ובלעדית של הנהלת הארגון, עלול לצערנו לגרום להקטנת פעילות בתי הלוחם ולהתערבות רשם העמותות בניהול העמותה.

3. הסיבות להצבעה נגד הדוחות הנן כדלקמן:

3.1 הנהלת הארגון מסרבת ובניגוד לחוק, לתת רשימה מפורטת ונהירה לחברי הועד הארצי, לחברי ועדת הכספים ולחברי ועדת הביקורת - להיכן זרמו כ- 7.4 מיליון ₪ ששולמו ליועצים שונים ולמקורבים.

3.2 סיבה נוספת הינה אי הסכמת הנהלת הארגון לחשוף ולפרט את אותם מיליוני שקלים ששולמו לכאורה ליועצת המשפטית בשנים האחרונות, והאם הסכומים תואמים ההסכמים שנערכו איתה ו/או עם חברות שהקימה.

3.3 ההנהלה מסרבת לבקשת חברי ועדת הכספים לפרט  ובכתב, כמה כסף הארגון קיבל בצוואה מסוימת ולאן הופנו אותם עשרות מיליוני השקלים שהוקצו לארגון.

3.4 חברינו בוועדת הכספים, ביקשו לקבל נתונים על עניינים נוספים(טרם הובהר להם בעניין חששם על עירוב כספי עזרה הדדית שמפרישים החברים יחד עם הכספים השוטפים שמשמשים לניהול השוטף של הארגון) אך נתקלו בניסיון מתמיד, שיטתי, מגמתי ומכוון של הנהלת הארגון, להסתיר לכאורה פירוט של מיליוני שקלים ואף למעלה מכך בדו"חות הכספיים.

4. מדובר במיליוני שקלים שיכולים היו להיות מופנים לפעילות בבתי הלוחם, להגדלת כמות החוגים ופעילויות הספורט והתרבות, טיולים, מופעים, שיפור תנאי העובדים, הקמת מועדון באולינג, שדרוג ציוד חדרי הכושר וכו'  - נושאים שהכל מבחינים כי חל בהם כרסום רב בשנתיים האחרונות בגלל חסרים כספיים.

5. ביום שהנהלת ארגון נכי צה"ל  תחדל להסתיר  את המידע (בניגוד לחוק), אנו נעשה כל מאמץ להשפיע על החברים לאשר את הדוחות הכספיים, ולדאוג שהכספים יופנו למקומות הנכונים כאמור.

6. נכון לעכשיו פתרון הבעיה בידי הנהלת הארגון, שהתבקשה במסמך מרוכז, לגלות את אותם פרטים שהיא מתעקשת להסתיר. יש לנו אחריות כלפי עשרות אלפי נכי צה"ל ומבחינתנו אי פירוט ההוצאות המוזכרות לעיל, מהווה תמרור אזהרה וחסם לאישור הדו"חות הכספיים על כל המשתמע מכך.

7. בבחינת האיומים וההבטחות לפגוע בתקציבי בתי הלוחם והחוגים - אנו מאמינים בדרכנו ואני פונה אליכם להפסיק לפחד מאלו המנסים להלך עלינו אימה, תוך שהם ממשיכים שנה אחר שנה לרוקן את קופתנו המידלדלת, תוך מדיניות של הסתרה ובניגוד לחוק.

8. אני מבקש להודות לכולכם על הנחישות לעצור את הגזל והכאוס הכלכלי שעלול להביא ארגוננו לכדי פשיטת רגל. דאגתנו בראש ובראשונה לרווחת החברים ולהמשך קיומו היציב של ארגוננו.

9. כולי תקווה כי הנהלת הארגון תתעשת על עצמה ותיענה להסדיר את הדו"חות הכספיים כנדרש עפ"י חוק.

בברכת חברים, עידן קלימן
יו"ר מחוז ת"א-יפו והמרכז - ארגון נכי צה"ל

 

נותני חסות: