X סגירה
 

קינסיולוגיה

קינסיולוגיה - תורת ריפוי מופלאה ! פרטים, מושגים, מידע

קינסיולוגיה הינה תורת ריפוי גופני ונפשי, תורה הליסטית. התורה מתיחסת אל האדם כאל ישות שלמה של גוף, רוח ונפש. - האדם הוא מיכלול של כל אלה, הוא אינו גוף בלבד.

התיחסות אל הגוף בלבד הינה התיחסות חלקית, האדם הוא אינו בשום פנים ואופן אוסף של עצמות, שרירים, עצבים, נימים, עורקים...., האדם הוא מיכלול של גוף, מחשבה, רגש, רצון, אמונה,.... הוא אוצר בתוכו את חוויותיו, נסיונותיו, צלקותיו, הטראמות שעבר, פחדיו..... את כל מה שעבר מרגע ההפריה.

כן ! ! ! גם ברחם יש לעובר רגשות, חוויות, נסיונות, צלקות.....

אסור להפריד בין המערכות השונות, הן קשורות קשר משמעותי ויש להן השפעות רבות אחת על השניה.

הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בגוף של האדם. היא מטפלת ב - דלקת, התקף, גידול, זיהום, פטריה, אלרגיה...... היא אינה מאבחנת ומטפלת בגורם להתקף, בגורם לגידול, מיגרנה,........ בגורם היחודי למטופל המסוים.

הרפואה הקונבנציונלית מטפלת בסימפטום, הדלקת שנוצרה היא הסימפטום, הגורם לה הוא דבר אחר שאליו אין הרפואה הקונבנציונלית מגיעה ובו אינה מטפלת. ואז יש מחלות כרוניות רבות, הסימפטום מטופל ולעיתים קרובות בהצלחה אך הגורם עדיין קיים, עדיין לא טופל ואז הדלקת תופיע שוב, ההתקף יופיע שוב, המחלה תקבל אולי צורה אחרת אבל לא תיהיה החלמה. !

הקינסיולוגיה מתיחסת אל האדם כאל ישות הוליסטית. מתיחסת למחשבותיו, אמונותיו, ריגשותיו, רצונותיו, הצלקות שעבר, פחדיו.... לכל אלה יש השפעה ברורה וחד משמעית על מצבו הגופני והנפשי ! ! !.

מקור המילה קינסיולוגיה הוא מן המילה קינטיקה - תורת התנועה.

תנועה בגוף מתבטאת בשריר והקינסיולוגיה כולה מתבססת על בדיקות שריר עדינות. בדיקות השריר הן דרך לקבל אינפורמציה חיונית מן הגוף של המטופל, הגוף שיודע וזוכר הכל על עצמו מן רגע ההפריה. כן ! גם לעובר ברחם יש חוויות, רגשות, אמונות... המטפל הקינסיולוגי בתהליך טיפול אינו מחפש שריר קרוע, תפוס, מכווץ..... אלא מחפש חסימות אנרגטיות שונות, פיזיות ונפשיות.

חסימות אלו עוצרות את התנועה בגוף ובגוף כל הזמן חייבת להיות תנועה, תנועה לא רק פיזית אלא תנועה גם ברובד הריגשי, החשיבתי... חסימות בתנועה יוצרות וגורמות מחלות ! ! !.

נשאלת השאלה מדוע לא לשוחח עם האדם שיחה רגילה כמו שעושה רופא פסיכולוג.... והתשובה היא שבשיחה מילולית יגיעו תשובות מילוליות ממקום מסוים והוא מן המודע. תשובות אלו לא ייצגו בהכרח את האמת הפנימית של האדם. את האמת הזאת האדם מכחיש, מדחיק, מסתיר, מייפה.... אפילו מעצמו.

התשובות שינתנו מן המודע יהיו תשובות שהמטופל בוחר לחשוב. תשובות שמתאימות למערכת האמונות העכשוויות שלו, תשובות שנובעות מהצורך של כולנו להיות מושלמים בעיני הורינו, מורינו, בני זוגינו, ילדנו, נורמות חברתיות..... אולם צורך זה אינו בהכרח מה שאנו חושבים ומאמיניםבתת מודע.

לכן תשובה אמיתית חייבת לערב את מה שהמטופל מאמין במודע כרגע אך גם את מה שהוא מכחיש, מדחיק בשל פחד, טראומה, כאב ...... כלומר גם את מה שנמצא בתת מודע.

תת המודע הוא למעשה כל החוויות אותן חווינו מרגע ההפריה ועד אתה, כל חוויה חדשה שבה אנו נתקלים במהלך חיינו מיד מסווגת, מקוטלגת לחוויה דומה מן העבר. כלומר אנו חיים את רב חיינו מן העבר ללא בחירה. מציאות חיינו האוביקטיבים היא לא מה שהמודע רוצה אלא מה שהתת מודע רוצה ומאמין.

החיים האוביקטיבים של האדם יתנהלו לא בהתאם לרצונותיו אלא בהתאם לרצונות הלא מודעים שלו אותם הוא מסתיר אפילו מעצמו, הוא יאבד שליטה בחייו, יאבד שליטה בגורלו. ה"גורל" כביכול ינהל אותו, יקרו לו מיקרים לא נעימים, מחלות שונות, מערכות יחסים יעלו על שירטון למרות מאמציו המודעים להתנגד לכך.

תת המודע הוא שמנהל את חיינו, בריאותינו הפיזית והנפשית, מערכות חיחסינו עם הורינו, בני זוגינו, ילדנו, חברנו.... הטיפול הקינסיולוגי מציע התחברות אל האני האמיתי וניקויו. את הגוף אנחנו רוחצים פעם היום ואת הנפש לעולם לא.

מדוע ?

התחברות זו היא מפתח להצלחה בחיים, מפתח לריפוי - שקט שלווה ......... חיים מתוך בחירה ! ! !.

קינסיולוגיה הינה תורת רחבת היקף

קינסולוגיה בהחלט גם מטפלת בגוף ובהצלחה רבה, מטפלת בבעיות רפואיות כמו לחץ דם, סכרת (לא סכרת נעורים), כבד בעיות קיבה למינהן, עצירויות, קנדידה מעי רגיז, קרוהן וקוליטיס לא ריפוי אלא ירידה דרסטית בתדירות ההתקפים, אורטיקריה, אטופיק דרמטיטיס, מיגרנות, בקע סרעפתי ריפוי ! קדחת השחת, אלרגיות שונות, נדודי שינה.....

לקינסיולוגיה יש ענף שלם שנקרא קינסיולוגיה חינוכית ובו מטפלים בליקויי למידה אצל ילדים ומבוגרים, בעיות קשב, ריכוז, התנהגות. האיבחון מאבחן ומטפל בפן הריגשי, תזונתי, חסימות בין מוח-גוף ובין מוח ימין ומוח שמאל.

התיקון הוא ע"י תרגילים תנועתיים פשוטים ונעימים כול הטיפול הקינסיולוגי הוא טיפול זורם, נינוח ויש בו קיצור תהליכים משמעותי.

מאמר זה נכתב ע"י לוין אסתר קינסיולוגית מוסמכת מטפלת בילדים ומבוגרים בבעיות גופניות ונפשיות, מטפלת בליקויי למידה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך