X סגירה
 

שיקום מבני - טיפול אנרגטי

הלם קרב, לא לתמיד !

לאחרונה הועלתה במדיה בצורה מאוד נוקבת, בעיית הנפגעים מהלם קרב במלחמות ישראל ובמלחמת לבנון השנייה בפרט. התחושה שרבים מהנפגעים לא מקבלים מענה ראוי ויעיל, מתסכלת מטרידה ומאתגרת.

מגוון אפשרויות הטיפול בנושאי הטראומות אלו ניתן על- ידי המערכות הממסדיות הממונות, עם הרבה רצון טוב לעזור, ולפי השיטות מקובלות ומוגדרות כמדעיות ורפואיות. אולם בנושא פגיעות הלם הקרב, ותגובות פוסט- טראומטיות, הגישה והשיטות האלו לא תמיד מביאות את  המענה המיוחל ואת המזור הנכון למייחלים לו.

הלם קרב נכלל בקבוצת התגובות השכיחות לאחר אירוע טראומטי, בו נוצרת פגיעה ישירה באדם עצמו או שהיה עד לפגיעה באחרים. כשהאדם חווה טראומה כזו הוא נותר עם קבוצת תופעות המייחדות את מצבו ומוגדרת כהפרעת דחק, בתר-חבלתית. היא עלולה להופיע מיד או אפילו לאחר שנים.  

השכיחות בין תופעות אלו הן:

- זיכרונות חוזרים.
- חלומות וסיוטים.
- התפרצויות רגשיות-זעם, חוסר אונים, אשמה.
- קשיי ריכוז, עייפות ותשישות.
- שחזור תכוף של האירוע רצוני או לא רצוני.
- תופעות פיזיות המעידות על מצוקה: דופק מהיר, לחץ דם גבוה, הזעה,
  רעד, הסמקה, קשיי שינה וכאבים פיזיים שונים.
- ניסיון הימנעות מכל גירוי המזכיר את חווית הפציעה מחדש.
- הימנעות ממחשבות או רגשות הקשורים לטראומה.
- הימנעות מפעילויות עם אנשים או מקומות המזכירים או מעלים את הכאב.
- קושי למצוא כוח פנימי לפעילויות משפחתיות, חברתיות או תעסוקתיות.
- הרגשת נתק עצמי מרגשות, מאנשים אהובים או מתחושת שלמות.
- חוסר יכולת לחשוב על עתיד חיובי.
- קשיים בתחושות, ברצון או בתפקוד מיני.

שיקום מבני המשולב בשיקום אנרגטי היא גישה טיפולית יעילה ועוצמתית מאוד לריפוי וסיום הטראומות מהסוג זה. היא מבוססת על בסיס רפואי ומדעי אוסטיאופתי, שהוא טיפול רפואי ידני עדין ונעים המאפשר לגוף להוריד את דפוסי ההגנה המקובעים בו, ולכל המערכות הפגועות,  החלמה טבעית ומהירה. השיקום האנרגטי הוא טיפול המאפשר החלמה מלאה של כל המערכות האנרגטיות בתוך הגוף ומחוצה לו בכל הרבדים הקיימים. השילוב של שתי הגישות הללו, האנרגטית והפיזית יוצר שילוב מנצח, בו כל המערכות יכולות להחלים ביחד.

הנפש הרוח והנשמה הם מושגים שאינם פיזיים. הם הגופים הרוחניים של האדם שבלעדיהם לא יכולים להתקיים חיים ובריאות. האנרגיה הזו נמדדת בכלי מדידה רפואיים, כאנרגיה חשמלית או מגנטית. היא זו שזורמת בכל המערכות הרוחניות היא זו שמאפשרת את הקיום של תהליכי הפיזיולוגיה בתאי הגוף. כשנוצר נתק במערכות גופי האנרגיה, נוצר שיבוש גם ביכולת הזרימה והתפקוד בתאי הגוף.

מספר שיבושים אנרגטיים שכיחים במצבים בהם נוצר הלם הקרב.

- אחת מהפגיעות האנרגטיות בזמן הטראומה הוא אובדן מסיבי של חלקים מהגופים האנרגטיים או גופי הנשמה. הם נשארים באזור הפציעה ולכן האדם הפגוע לא יכול להחלים בשלמות בלעדיהם.

החוויה השכיחה - הישנות האירועים במחשבות או בחלימה, דיכאון, תופעות חרדה פיזיות, והימנעויות מגירויים.

- פגיעה נוספת שכיחה היא קרעים רחבים בשדה האנרגטי, ובערוצים האנרגטיים בגוף, מצב היוצר כאבים, דלף אנרגיה קבוע, חולשה, הפרעות שינה, רעד, קשיי ריכוז ועוד.

- הצטברות מחשבות ורגשות קשים וכואבים מהפציעה, גוף הפיזי ובמרחב האנרגטי, לרוב לא מתפנים לגמרי על ידי תרופות או שיחה בלבד.

כשמוסיפים את הטיפול המשולב של השיקום האנרגטי והשיקום המבני משחררים את התכנים האלו מכל המערכות, גוף ורוח, בקלות ובמהירות. זה מאפשר החלמה שלמה יותר. 

השפעת הטיפול יעילה גם במקרים טריים וגם במקרים ארוכי טווח.

בטיפולים ארוכי טווח עם אוכלוסיה של הלומי קרב ופוסט טראומטיק סטרס במרפאות טיפול משולב בארה"ב נמצא קיצור בזמן הטיפול של כ-80% בהשוואה לטיפול הרגיל. ובכך יכלו החיילים והנפגעים לשוב ולממש חיים של בריאות ושגרת משפחה ועבודה ורווחה אישית.

לסיכום, כותבת מאמר זה פיזיותרפיסטית MA אוסטיאופטית ידנית, המתמחה מזה כ- 30 שנה בטיפול בטראומות, כאבים כרוניים ממליצה לשלב את הגישות הטיפוליות כדי לחסוך בסבל הממושך, ולאפשר החלמה שלמה וחזרה לחיים תקינים.

לשאלות ופרטים נוספים:

אסנת שטיינברג
אפשר לשאול שאלות אישיות בפינת הייעוץ
אתר:  www.cosmicmed.com

או בטלפון: 09-7466391

 

כתבות שאולי יעניינו אותך