X סגירה
 

טיפול בשיטת הסו ג'וק

הפלא הקוריאני מקל על כאבים ועד לריפוי מוחלט

אפתח בסיפור שארע לאחרונה בין כסה לעשור: קבעתי לפני כחודש ימים להיפגש עם א. במשרדו, יום לפני המפגש מצלצלת אלי מזכירתו ומציינת שלא אוכל להיפגש עם א. כי הוא אושפז בבית חולים  וביטל את פגישותיו.

אני מכיר את א. עוד משרותנו בצבא  ויודע שהוא נמנה על נכי צ.ה.ל התקשרתי לביתו לדרוש בשלומו, ומקולו שמעתי שהוא סובל ,הוא ציין שחזר מבית חולים לשם פנה כי אינו יכול לדרוך עם כף רגלו על הרצפה ,אינו יכול ללכת וסובל מכאבי תופת.

 שאלתיו האם הוא מוכן שאסייע בידו, הוא נשמע מאוד סקפטי ,איך תוכל לעזור לי כשבבית חולים עשו לי במשך שעות את כל הבדיקות, בדקו אותי רופאים מומחים ולא מצאו דבר וציינו שיש לי כנראה דלקת בכף הרגל.

השבתי מה תפסיד אם אראה אותך ויתכן ואוכל לעזור לך. לבסוף א. התרצה וכעבור זמן מה הגעתי לביתו.

א.ישב על כורסה  מול הטלוויזיה כשכף רגלו השמאלית חבושה ומורמת אל על שאלתיו ממתי הוא סובל ומה מידת סיבלו, ציין שאינו יכול לקום וללכת ובתנוחה שהוא נמצא בה יש לו  כאבים נסבלים.

ביקשתי שייתן לי את כף ידו השמאלית, בבדיקה ראשונית העליתי שעמוד השדרה שלו פגוע בחלק התחתון ובאזור החזה. לשאלתי ענה שהייתה לו פריצת דיסק בחוליות עמוד השדרה בגב התחתון והוא סובל לעיתים קרובות מכאבי גב.

החלטתי לטפל באצבע האמה של יד שמאל המשקפת את רגל שמאל ובהשתקפות נוספת את כל הגוף.

הנחתי על הצד האחורי של האמה מגנט זעיר ושאלתי אותו האם הכאב התגבר או נחלש, הפכתי את הקוטב של המגנט הדבקתי אותו בעזרת  נייר דביק  לאצבע והוא ציין מיד שהוא חש הקלת מה.

חיכינו מספר דקות וביקשתיו לעמוד על רגליו.א. הסס אך הצליח לקום מהכורסה ולאט לאט בזהירות דרך על כף רגלו, על פניו עלתה הבעת פליאה ועדיין נשמע כלא מאמין. ביקשתיו לשבת ושמתי לו בהשתקפות נוספת מגנט זעיר, אשתו הסירה את התחבושת מכף רגלו, ביקשתיו לקום, הוא קם ובצעדים מהוססים החל לצעוד הלוך ושוב בסלון ביתו  כשהוא כולו אחוז פליאה וכלא מאמין איך ניתן בקלות כזו ותוך פרק זמן כה קצר לשנות את המצב בו היה נתון בימים האחרונים מחוסר יכולת לזוז להליכה.

ציינתי את המקום בכף היד שם שמתי את המגנטים הזעירים ואמרתי לו שהוא יוכל לטפל בעצמו במקומות אלה בכף ידו אם יחוש כאבי גב או כאבים אחרים באזורי הרגליים, ואם ירצה אני עומד לרשותו כל אימת שיידרש, א. הביע רצונו להשתתף בהרצאה שלי ברצונו להכיר יותר את השיטה, והסכמנו שהוא יארגן במסגרת הארגון בו הוא פועל הרצאה מלוות מצגת והדגמות.

בהיפרדי ממנו ציין  שיתקשר אלי למחרת ויודיעני מה המצב, למחרת א. התקשר אלי והודיע לי שהוא עובד רגיל במשרדו לאחר שבבקר התעמל בחדר כושר. כשם שא. היה מופתע איך באמצעות כף היד ניתן לאבחן ולטפל בכל כאב או חולי גם אני לא האמנתי למראה עיניי לפני שהתחלתי ללמוד את השיטה  הנקראית סו ג'וק SU כף יד JOK כף רגל.

כאב ראש נעלם ברגע, כאב ירך שנמשך 15 שנה נעלם בדקות, כאב צוואר, כאב גב תחתון נעלמים בדקות בטיפול לא פולשני באמצעות כף היד או כף הרגל.

הפלא הקוריאני יצא לאור לפני שני עשורים השמועה עשתה כנפיים ורוסיה אחרי אסון הכור בצ'רנוביל הייתה זקוקה בדחיפות לסייע לנפגעים רבים ברפואה לא יקרה וללא תרופות, פרופסור פארק מייסד השיטה הביא אותה לרוסיה שאימצה אותה ובהמשך פתחה לימודים אקדמיים בסו ג'וק משם התפשטה להודו ולארצות מערביות –צרפת,ספרד ארה"ב  מרוקו ועוד.

לארץ הגיע פרופסור פארק לפני שש שנים  ומאז הוא פקד  את הארץ מידי שנה בהביאו לסמינרים שהעביר חידושים ופיתוחים מדהימים של השיטה .

ניתן בעזרת הסו ג'וק לסייע לכאבי פנטום  בידיים וברגליים  תוך הסתייעות במפות  השתקפויות  האיברים הפגועים בכף היד או כף הרגל מבלי להכאיב לאיבר הפגוע.כל כאב וחולי ניתנים לאבחון באמצעות כפות הידיים והרגליים.

לימוד השיטה אינו מצריך ידע קודם, קל להבין אותה והיא פשוטה ליישום,לימוד המפות הבסיסיות של הגוף בכף היד והרגל מאפשר לכל אחד לטפל בעצמו ללא אמצעים מיוחדים ובכך הוא מקיים את חזונו של פרופסור פארק "הייה רופא  של עצמך".

הסובל מכאבי גב ,ירך,ברכיים,כף רגל, כאבי שכמות או צוואר יכול לטפל  בעצמו באמצעות השתקפות האזור הכואב בכף ידו ולהשתחרר לעיתים תוך דקות מסבל הנמשך חדשים ואף שנים.

כבעל תואר בי"ל  בדרגת מומחה ברפואה הקוריאנית,  וכמי ששרת בצה"ל 27 שנים  וחבר בארגון נכי צה"ל חשבתי שיהיה זה נכון לידע את מאות ואלפי הנכים הנמצאים בקרבנו על קיום שיטה חדשנית היכולה לעזור בהקלת כאבים ועד לריפוי מוחלט .

באפשרותי ליזום הרצאות לחברי הארגון להכרות עם השיטה ובהמשך אם תמצא מקום  לקיים סדנאות  בת ארבעה מפגשים ללימוד בסיסי של השיטה ,אני מוכן להעמיד את  עצמי לטובת העניין ולתרום את חלקי למוצע.

מי שרוצה לקבל מושג על השיטה יכול לגלוש לאתר האינטרנט שלי- metaplim.co.il/yonasegev  השער הראשון לשינוי .

מתחת לנר דולק ילחץ על מצגת סו ג'וק  ימתין מספר דקות  ויצפה.

אני מצרף מפת כף יד מלפנים המשקפת את חלקי ה גוף  ומפת אצבע  מלפנים מאחור ומהצד .

יונה שגב (נכה צה"ל)
טל 0545660541

 

כתבות שאולי יעניינו אותך