X סגירה
 

יושב ראש מחוז חדש בתל אביב

מחוז תל-אביב החברים בראש סדר העדיפויות

עו"ד עידן קלימן נכנס השבוע (6.7.14) למשרדי המחוז בשד' חן 51 בתל אביב הפעם בתפקיד יושב ראש המחוז הנבחר.

לדברי עידן קלימן :  "... המחוז בהנהגתי עומד לעבור שינוי מהותי, החברים והחברות יהיו בראש סדר העדיפויות. כיושב ראש המחוז אדאג לשקיפות, יושרה ושמירה על זכויות החברים..."

אנו מתכבדים לצרף לכם את נאומו הראשון של עו"ד עידן קלימן בפני מועצת מחוז תל אביב והמרכז:

חברות וחברי מועצה יקרים !

אני מבקש לפתוח דבריי בהבעת תודה אישית לכל אחת ואחד מנכי צה"ל שתמכו בנו והצביעו למעננו. להודות לפעילות ופעילים הרבים שעשו עבודתם בהתנדבות מלאה ולכם חברות וחברי המועצה הנוכחים כאן אשר נתלכדו יחד ברשימת "תפנית" ועל שתרמתם ממרצכם, כישרונכם, זמנכם ואף מכספכם ובכך הבאתם להצלחה מלאה של רשימתנו בבחירות.

אני רוצה לקוות שחברנו אילן אגוזי יצליח להיבחר ליו"ר הארגון ובכך לתרום חלקו ע"י עמידה בראש, ניווט נכון ואמין של הארגון ופילוס דרך נכונה של ארגון נכי צה"ל תוך כדי כך שאנו נִגְבּוֹר על הגלים הגבוהים המתרוממים ומעלים קצף מעלינו ועל המערבולות מתחתנו הסובבות אותנו במגמה למשוך אותנו מטה אל התהומות.

היום הוכרז על הקמת מועצת מחוז ת"א המתבססת על חברי רשימת "תפנית".

נסתיימה מערכת הבחירות ונקבע באופן ברור כי רשימתנו קיבלה אמון מוחלט של בוחרי מחוז ת"א שאמרו את דברם בקלפי בצורה ברורה וחד משמעית.
חזקה היא: המגיש מועמדותו לבחירות, ראוי שיכבד התוצאות ולא ינסה לכפות עצמו על הבוחרים.

בבחירות האחרונות נקבע מי יהא אחראי בחמש השנים הקרובות לניהול המחוז ולטיפול מקצועי יעיל, מהיר, ואמין במכלול הבעיות של נכי צה"ל במחוז ת"א.

אינני מתכוון רק אלי אישית שכן, החל מהיום אנו – כולנו, כל חברי "תפנית" במועצה, אחראים לטיפול ופיתרון הבעיות האישיות המלוות את חברינו נכי צה"ל במחוז ת"א. 

מחוז ת"א הוא הגדול במחוזות הארגון ולפיכך, ייצוג נכון וְכֵּן, ובעיקר -עבודת צוות וניהול עִנְיָינִי מתוֹאַם המבוסס על תכנון, תיאום ובקרה, כל אלה אם ימומשו מֵהַכּוֹח אֶל הַפּוֹעַל אז, או אז, מחוז ת"א יהיה 'ספינת דגל' וְסַמָּן יְמָנִי למחוזות אחרים בארגון.

במהלך עשר שנות שירותי למען ציבור נכי צה"ל, למדתי כי בראש וראשונה יש לתת לכל אחד מחברינו תחושת הביטחון - לנו בארגון, אכפת מכל אחד. לא נָפְלֶה בין החברים. כ"א יזכה לאוזן קשבת, כתף תומכת וטיפול אחראי, רציני ומסור.

לא נמדוד רמת הטיפול על פי גובה אחוזי הנכות של הפונה, לא נבחין בין נכות שנגרמה בקרב, באימונים או בתאונה. לא נעדיף נכה שהצביע עבורנו, על פני מי שנימנה על רשימה אחרת. 

מעתה, כל נכי צה"ל במחוז, שווים וזכאים להתייחסות חברית הולמת.

נסתיימה ההתמודדות האישית ובין הרשימות השונות. לא עוד השמצות והטחת האשמות ועלבונות אישיים שהרי אם אנו לא נכבד איש את רעהו ובאשר "לֶהֲבַת הַטִינָה", תבער בתוכנו פנימה, היא תְּאַכֵּל בראש וראשונה אותנו וכך, מעמד נכי צה"ל עלול להתערער בציבוריות הישראלית וכפועל יוצא מכך, אובדן זכויות חברינו ופגיעה אנושה לארגוננו !!!

אולם, אם נשכיל להופיע בציבוריות הישראלית כגוף מלוכד מִבַּיִת פנימה הַשׁוֹמֵר על מעמדו וּזכויותיו, באשר נאחד שורותינו ונתלכד, כָּל "סוּפַת גְזֵירוֹת", אִם תָּקוּם, לא תּוּכָל לנו.  יתר על כן, נציגינו יִמְצְאוּ אוזן קשבת בַצִיבּוּרִיוּת, וְיֵיקַל עַלֵינוּ לְגַּבֵּשׁ עדכון מערכת חוקים, תקנות וקריטריונים שיגדירו בצורה ברורה ומפורשת זכויות נכי צה"ל. את זכויותינו נקבל בזכות ולא בחסד !    

לצורך כך, על כל אחד מאתנו לראות עצמו כמייצג הארגון.

אני מבין כי רבים רוצים לממש עצמם בעשייה ע"י שילובם בתפקיד ייצוגי זה או אחר. אין מקום לתחרות אישית בינינו. עלינו ללחוץ איש יד רעהו ולא להפעיל לחץ  - זה על זה.

כל אחד, באשר יִיקָרֵא ליטול חלק במשימה, ו/או לתרום מִמֵיטָבוֹ בכל תפקיד, בכל מקום, בכל עת, ימלא השליחות ברצון טוב וללא הַתְנָיָית תנאים. כל וועדה, כל תפקיד הנו חלק בלתי נפרד מהשלם הגדול שנקרא מחוז ת"א והמרכז. התפקיד אינו עושה את האדם, אלא האדם הוא שיקבע את משקלו של התפקיד.

הנני כאן להתחייב בפניכם כי כל רעיון שאמצא כמתאים למחוז ואשר יקדם את המטרה יזכה למלוא תשומת ליבי ולעזרתי בקידומו.

בשבועות הקרובים אגבש תוכנית עבודה מסודרת שתוגש להערות חברי המועצה ואני מצפה כי לאחר שנצא לדרך, אקבל כתף תומכת ומתמשכת מכל אחת ואחד מהנוכחים.            

בצד הטיפול הַפָּרְטָנִי שֶׁנִיתֵּן לחברינו במחוז, נציגינו יקדישו במשותף עם הנהלת הארגון, תשומת לב וזמן במגעים עִם ועדות הכנסת לתיקון עוולות חקיקתיות שנוצרו ונתגבשו במהלך השנים. כולי תקווה כי גורמי הביצוע המִנְהַלִיִים באגף השיקום, ישכילו להתאים עצמם למצב החדש שֶׁנוֹצַר בארגון נכי צה"ל ובכך נגיע להישגים במו"מ עמם ולא נצטרך לאחוז בנשק של מחאות, אם כי במידת הצורך, אם לא תהיה ברירה, לא נהסס לנקוט אף בצעד זה !                    

על מנת שנוכל לטפל בבעיות הניצבות למולנו, עלינו גם להיות כנִים עִם עצמנו. לא הכול רַע וְלָקוּי באגף השיקום.  יש שם עובדים מְסוּרִים רבים והם מוּדָּעִים לִמְצוּקוֹת של חֵלֶק מִנְכֵי צה"ל.

נְאַמֵץ לעצמנו הַעֶמְדָּה כי עובדי אגף השיקום הם פרטנרים לגישה שעיקרה - סיוע לשיקום נכי צה"ל בצורה מקצועית, יעילה, מהירה ואדיבה. נחדיר בהם התודעה כי הקשר שלהם עימנו, צריך להיות מבוסס על לחיצת יד ולא -  אגרוף קָמוּץ.

היחסים עם אגף השיקום יהיו מושתתים קודם כל על דיבור מִלֵב אֶל לֵב ואיש לא יזדרז להסתכסך עם האַחֵר... בכל מפגש של נציגינו עם גורמי ביצוע אלה, נשדר להם עמדה זו, עד אשר היא תיקלט ותשתרש באגף השיקום על עובדיו ועל ועדותיו "כְּאַמָּנָת שֵׁרוּת" מחייבת שתהפוך אצלם לְמָנְטְרָה אמיתית ולא תמונת מסגרת במשרד. בְּיַחַד נשפר המצב ונתקן העיוותים שנוצרו והשתרשו במהלך השנים.                     

נפעל כולנו להשריש גישה בקרב נבחרי העם ובציבוריות הישראלית על פיה, נכי צה"ל הם חיילי העבר שמילאו תפקידים ומשימות שהוטלו עליהם כדין, למען מדינת ישראל ואזרחיה ולפיכך, - מדינת ישראל  כ-ו-ל-ה !!!  עליה האחריות המוסרית והפורמאלית לשיקום נכי צה"ל !

חברים ! 

אינני מבטיח כאן "הוֹקוּס פוֹקוּס" שיביא לתיקון המצב מעכשיו לעכשיו. מאידך, אני מבטיח כי נטפל בתיקונים הנדרשים בכל דרך חוקית ובשקידה רבה.
לא נַרְפֶּה עד אשר ליקויים יתוקנו וְעַוְולוֹת יְחוּסְלוּ !

ביחד, בכוחות משותפים ובסיוע הדדי של כ"א מאיתנו, נקבע יעדים ונגיע אליהם !

נפעל כולנו יחדיו... ונצליח !

 

כתבות שאולי יעניינו אותך