X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

חמי מרפא האם ההפרטה נכשלה?

טיפולים בחמי מרפא - האחריות עברה לחברה פרטית חיצונית

בשנים האחרונות ניסו באגף השיקום של משרד הביטחון להפריט את השירותים שניתנו לנכי צה"ל במסגרת טיפולים בחמי מרפא. האחריות על מתן הטיפולים והפקת ההפניות עברו מאחריותו של הרופא המחוזי לחברה פרטית חיצונית.

בשנים הראשונות הייתה זאת חברת אשת-טורס שטיפלה בכל מערך ההפניות וההזמנות ובשנה האחרונה עשתה זאת חברת קל-נופש.

שנת 2013 - האם אין הפניות לנכי צה"ל?

נכון לחודש ינואר 2013, לא ניתנת האפשרות לנכי צה"ל להזמין מקום לאירוח במלון ולצאת לטיפולים להם הם זכאים מתוקף נכותם, זאת מאחר וכל המכרז נבחן מחדש ונתקע בגלגלי הבירוקרטיה – מצד אחד נכי צה"ל ניזוקו מהמכרז האחרון ותהליך ההפרטה ומצד שני התנעת מכרז חדש אמורה לקחת מספר חודשיים.

בינתיים הפתרון שנראה לעין לא ימצא חן בעיניהם של נכי צה"ל הזכאים לטיפולים בחמי מרפא על פי הוראה מספר 50.13 (לבדיקת זכאותך – גלוש עכשיו  ל - זהבית+ מערכת לאיתור זכויות לנכי צה"ל).

האם המלונות הפסיקו לרוץ אחרי הנכים?

ההפרטה של הטיפולים בחמי מרפא הביאה עמה בעיות רבות וטענות החלו להישמע בקרב נכי צה"ל. אם בעבר המלונות הציעו מגוון הטבות לנכי צה"ל על מנת שיגיעו להתארח בזמן הטיפולים, הרי שלאחר ההפרטה הדבר הופסק לחלוטין והפך לא רלוונטי.

ההפרטה אילצה את המלונות במקום להעניק צ'ופרים לנכי צה"ל, להתחרות על מחירים נמוכים לחברה שמתווכת בין הזכאי לבין המלון.

האם ההפרטה התהפכה על אגף השיקום?

אגף השיקום במשרד הביטחון הפריט את מערך הטיפולים בחמי מרפא, מכיוון שרצה לאחוז בחבל משני הקצוות:

מצד אחד - להוריד את לחץ העבודה מהמרפאות המחוזיות והרופאים שנאלצו לבזבז זמן רב בבדיקת הזכאות והנפקת ההפניות.

מצד שני - להוזיל את עלות השהייה והטיפולים במלונות באחוזים ניכרים ובעצם להעביר את המו"מ מול המלונות לחברה פרטית שמתמחה בתחום התיירות.

בפועל נכון להיום ההפרטה התהפכה על אגף השיקום והחבל אותו היא אחזה בשתי הקצוות החל להיכרך סביב צווארה.

במכרז שנערך לפני כשנה וחצי, אגף השיקום ראה "כי טוב" וניסה ללחוץ להורדת מחיר המכרז, פורטל נכי צה"ל התריע על כך כבר במהלך שנת 2011 במאמר שפורסם בנושא : הזמנת טיפולים לחמי מרפא.

בדיעבד אפשר לומר שהכתובת הייתה רשומה על הקיר ועיון מקצועי במכרז של אגף השיקום היה רואה את הנולד להתרחש.

הסכום שהוקצב למכרז היה נמוך מאוד, מחירי המזון, החשמל, המים והשכר שעלו דרמתית בשנה האחרונה אילצו את המלונות לסרב לארח את נכי צה"ל בהפסד כספי.

בפועל נאלצו נכי צה"ל בשנה האחרונה להגיע למלונות בעלי רמת אירוח נמוכה מזו שהיו רגילים אליה בעבר ולהתאים את הטיפולים לתקופות חלשות של ענף התיירות או לחילופין להוסיף סכומי כסף נכבדים על מנת להתארח בתקופות יותר מבוקשות.

האם מה שהיה – זה מה שיהיה ?

בזמן שבאגף השיקום מנסים לבדוק כיצד להיחלץ מהסבך אליו הם נקלעו, חייבים נכי צה"ל לשאול: האם מה שהיה – זה מה שיהיה ?

זאת בדיוק נקודת הזמן בה צריך לקום, לפעול ולהגביר את הלחץ על אגף השיקום במשרד הביטחון לבטל את ההפרטה ולחזור לתקופה בה נכי צה"ל היו מחוזרים אין ספור על ידי צוותי השיווק של המלונות בטבריה וים המלח.

תקופה בה נכי צה"ל קיבלו את הטיפול מאגף השיקום – הגוף שהוקם על מנת לטפל בהם ולא להפנות אותם לקבלת טיפול על ידי חברה מתווכת !
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
משה
תאריך: 26/09/2019
כותרת: נכשלה הפרטה

תוכן: כל פעם שיתכשרתי אן חדרים גם חודשים לפנה המועד השמח שתחזירו את זיה לאגף השקום

אושפיז
תאריך: 10/02/2013
כותרת: קברו אותנו אם כולם במשרד בביטחון גם במרפא

תוכן: מהיום שהממשלה החליטה שמשמר הגבול המשטרה שירות בתי הסהר כולם שיכים למשרד הביטחון התצוגה כלפי נכי צהל ירדה מאד הגדילו לנו את מחנה הנזקקים לשרותי משרד הביטחון אבל התקציב נשאר אותו הדבר וכן מקומות במלונות אם התוספת הכבדה רוצים לקצץ לנו על חשבון המשטרה משמר הגבול ושירות בתי הסהר זה אבל כלפי נכי צהל ועל זה צריך להלחם אחרים גונבים את זכויותינו.

ללא כינוי
תאריך: 05/02/2013
כותרת: הזמנת חמי מרפא ל 03.13

תוכן: לפי מה שמסתמן אני מציע לציבור הנכים שבאמת זקוקים להבראה רפואים החל מ03.2013 להזמין את הבתי מלון על חשבוננו הפרטית ולהגיש תביעה קולקטיבית נגד אגף השיקום , כי גם אם יודיעו ב28.02.13 כיצד להזמין כבר רוב הבתי מלון בתפוסה מלאה בתקופה הזאת

יואל ר
תאריך: 03/02/2013
כותרת: חמי מרפא

תוכן: חזרתי היום משהות במלון מרידיאן ים המלח,ואני ממליץ בחום רב לכולם לצאת לשם לפחות עד סוף חודש פברואר(כי לא ידוע מה יקרה החל ממרץ 2013) אמנם היה מעט קשה לשריין תאריך, אבל גם אני רוצה לציין לשבח את צוות קל נופש שהשתדלו מאד. היחס במלון מעולה, האוכל מצוין ומגוון, הספא יעיל גמיש ונח, וכן יש צ'ופרים של קפה עוגות ושתיה.

ללא כינוי
תאריך: 03/02/2013
כותרת: חוסר רגישות של אגף השיקום לצורך הטיפולי של נכים

תוכן: עדין לא הודיעו לנו כיצד ניתן להזמין טיפולים והבראה לנכי צה"ל , מדובר ב חודש 03.13 שזה תקופת החגים , החדרים נגמרים במלונות ואם לא יזדרזו לא ישארו חדרים ולא יהיה מה להקצאות, למה לא שולחים הביתה את האחראים למחדל הזה?

עופר
תאריך: 03/02/2013
כותרת: קל ונופש וחמי מרפא

תוכן: שנת 2012 היתה השנה הראשונה שלא יצאתי לטיפולים לא האמנתי שאגיע למקום הזה , חברים אתם אולי לא שמים לב אבל הדלתות נסגרות בכל מקום , נכי צה"ל כבר לא שם דבר אלא כמעט שום דבר, לטיפולים וחמי מרפא צריך מלחמות עד הגג על כל מקום, המחירים למלווים ובני משפחה הפכו ליקרים פי 3, השנה ביקשו ממני תוספת כסף במידה ואבקש תאריך שהוא חג או מועד גם דבר שלא היה קיים מעולם. החזרי מס הכנסה , צריך לרוץ ולהגיש ניירת לרווחה בכדי לקבל החזר זה , גם זה אחד הדברים שלא היו והם חדשים מ1.1.2013 , וישנם עוד ועוד מקרים ומצבים שמה שהיה לא יהיה ולכן נכה צה"ל הפך לסוג של תואר טפל - מדינה בלי כבוד

יהודה נ
תאריך: 31/01/2013
כותרת: קל נופש

תוכן: למרות הטענות ואולי מוצדקות בחלקן אני חושב שיש מקום להודות לעובדים בחברת קל נופש או לפחות לאחת הנציגות בשם שרה שטיפלה בי שמרה על קשר טלפון איתי עד שקיבלתי את שובר הנופש.
שרה - שירבו כמותך

מאיר ח.
תאריך: 31/01/2013
כותרת: שהייה בקראון פלאזה

תוכן: היינו בקראון פלאזה ים המלח, קבלנו חדר לאשתי ומלווה באיחור, הם העדיפו לתת חדרים לקבוצות ולא לנו. ביום העזיבה עלינו לאכול וכשחזרנו לחדר בשעה 08:45 החדר נוקה ולא אפשרו לנו להיות בחדר., למרות שלא עשינו צ'ק אווט, היתכן כדבר הזה? עד היום לא קבלנו הסבר למעשה המוזר הזה ולא קבלנו התנצלות. צפה שנכים לא יגיעו למלון הזה . לעומת זאת מלון קיסר בטבריה מקבל את פנינו הנעימות, עדיין מקבלים קפה ועוגה, עיתון והנחה לבת זוג 25 דקות מסאז'. נפלא להגיע למלון קיסר טבריה!

עפר ג
תאריך: 31/01/2013
כותרת: חמי מרפא

תוכן: מכל הכתבה ,האם כרגע יש דרך כלשהי להזמין מלון לטיפולים?

אנונימי
תאריך: 28/01/2013
כותרת: טיפול ואירוח בבתי מלון

תוכן: כתוב בכתבה ש"בינתיים הפתרון שנראה לעין לא ימצא חן בעיניהם של נכי צה"ל הזכאים לטיפולים בחמי מרפא על פי הוראה מספר 50.13 (לבדיקת זכאותך – גלוש עכשיו ל - זהבית+ מערכת לאיתור זכויות לנכי צה"ל, לא ברור לי על איזה פתרון מדובר?

עוזי
תאריך: 28/01/2013
כותרת: כותרת: טיפול ואירוח בבתי מלון

תוכן: אני חושב שהנכה לא צריך לשלם כלום בשביל טיפולים, אסור שיהו נכים שמרשים לעצמם ונכים שלא יכולים להרשות לעצמם, אנו 2013 אפשר באמת לפתוח אתר אינטנרט רק עבורנו ושם את הקצאות של כל מלון ומלון ושל כל נכה נכה על פי זכאותו ולבצע הזנמנות מכוונות (אדם תורן לתיכה באינטרנט), זה יכול לחסוך גם כח אדם ועמלות מיותרות לסוכנים וכמו שהרבה סוכני נסיעות עובדים היום, הרי מדובר על הקצאות חדרים קבועות

רואי בן ארצי
תאריך: 28/01/2013
כותרת: טיפול ואירוח בבתי מלון

תוכן: קראתי בעיון את הכתוב ואני חולק עליו. אני נכה צהל 84% נכות ויוצא לטיפול 3 פעמים בשנה ולא ניתקלתי בשום בעיה הן מהמשרד קל נופש או המשרד לפני כן הן מהטיפול והן מהאירוח בבית המלון. ככה שאני באמת לא יודע על מה אתם מתלוננים.

אריאל
תאריך: 28/01/2013
כותרת: יש עוד מקומות בארץ שם ניתן לקבל ספא להבראה

תוכן: בס"ד

כאשר נקבע ההטבה לחמי מרפא בשנות השישים, אז באמת המקומות היחידים בארץ בו ניתן היה לקבל טיפולים כאלו היה בטבריה או בים המלח, אבל היום ניתן לקבל טיפולי ספא מרפא בכל רחבי הארץ, ואין כל הצדקה, להגביל את הטיפולים רק לשני המקומות הללו. צריך לתת לנכים להחליט איפה הם רוצים לקבל את הטיפולים, דהינו אגף השיקום צריך לקבוע סכום מסויים אותו הוא מוכן לשלם עבור טיפולי מרפא, ואם הנכה רוצה לעשות טיפולים במקום יקר יותר אז הוא מוסיף מכיסו. בדומה לרכב רפואי שיש רכב ייצוגי ומי שרוצה רכב מפואר יותר מוסיף מכיסו, כך צריך להיות מלונות ייצוגיים, שעל פי התעריף שלהם משלם אגף השיקום, אבל כל נכה יקבע לעצמו איפה הוא רוצה לקבל את הטיפולים.

יחי אדוננו מרונו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

ללא כינוי
תאריך: 27/01/2013
כותרת: חמי מרפא האם ההפרטה נכשלה?

תוכן: אני גם חושב שהזמנת טיפולים ואירוח דרך חברת התיירות עדיפה רק צריכים חברה מנוסה ולהציעה מחירי שוק, פשוט יש להם מגוון רחב של בתי מלון בכל הארץ ולא רק בים המלח ובטבריה, וצריך לציין שיש נכים שהפגיעה שלהם אינה מצריכה מסאז'ים בים המלח אלא הבראה אולי גם באילת או בירושלים או כל מקום בארץ, ולא צריכים לחזור אחורה בשיטה רק בגלל "הצ'ופרים" שנכים מסוימים קיבלו, אני בכלל הייתי מציעה לפתוח לנו אתר אינטנט רק עבורנו איש איש וזכאותו ודרך האתר נוכל להזמין ולהנפיק שוברי אירוח, כך אולי אפשר לחסוך את עמלת הסוכנים

Kahana Alon-Photography
תאריך: 27/01/2013
כותרת: האם המלונות הפסיקו לרוץ אחרי הנכים?

תוכן: לדעתי, יש להעביר ו/או לשתף המלונות במאבק המשותף ע"מ להחזיר את מה שהיה.
ז"א, איחוד מלונות לדרישת המשכיות אספקת הפניות "אנושיות", ישירות מהשיקום+גופים ראשיים נוספים+העברה לממשלה/ציבורי.
אנו, נתחיל/נמשיך ע"י הארגון שאמור לעמוד כאביר, מול החלטות מוטעות נגד זכויותינו לגבי מרחצאות.
וכמובן, שיהיה עלינו להגיע גם לערכאות משפטיות באם יהיה בכך צורך.

ללא כינוי
תאריך: 27/01/2013
כותרת: חמי מרפא האם ההפרטה נכשלה?

תוכן: אני יודע שבשיטה הקודמת (הזמנות ישירות דרך המלון) הרבה נכים לא הצליחו לממש את זכאותם מכוון שבתי מלון דרשו מהנכה לסרוף את כל הימי הזכאות בפעם אחד, הרשימה הייתה עלובה ואי אפשר היה לצאת למלונות מעבר לים המלח וטבריה, מאז המעבר לחנרוב התיירות הנכים התחילו לממש את זכאותם, אבל מסתבר שהיו נכים שהיו מקבלים "צ'ופרים" מהמלון ברגע שאחרים בכלל לא הצליחו לצאת להבראה וכנירא אוצם הנכים "המצ'ופרים" מנסים להחזיר את הגלגל לאחור

לשרותך, נכה צה"ל