X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום איווקס איווקס כמיטק כמיטק ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

נכה צה"ל - איגרת

איגרת לנכי צה"ל

נכה צה"ל יקר, זאת תקופה לא קלה שעוברת עליך, תקופה בה מצאת את עצמך מתמודד מול אתגרים לא פשוטים, טיפולים רפואיים, שיקום רפואי ומקצועי וקבלת המצב החדש, הגוף והנפש כבר אינם אותו הדבר וצריך ללמוד את המגבלות, לקבלן ולדעת להפוך אותם ליתרון ולא לחיסרון.

יחד עם זאת, אתה מוצא את עצמך לא פעם מתמודד מול מערכת בירוקראטית וממסועפת, מערכת שנועדה לטפל בנכי צה"ל, אך בפועל לא רואה עין בעין יחד איתך. כל טיפול רפואי, כל בקשה, לעיתים עלולה לשאוב אנרגיה רבה, אנרגיה שהיית מעדיף להשקיע דווקא בשיקום שלך כנכה צה"ל.

באיגרת המיועדת לכלל נכי צה"ל, רצינו לנסות וליידע אותך על אותם נקודות בהם ייתכן ותמצא עצמך, נקודות אלו יעזרו לך להבין שאינך בודד במערכה וישנם נכי צה"ל רבים שנקלעים למצבים דומים מידי יום.

הכנה מוקדמת להתמודדות מול אותם מצבים, יסיעו לך להבין כיצד לפעול בדרך הקצרה והטובה ביותר על מנת לקבל את זכויותיך כנכה צה"ל.

הכרה בנכי צה"ל

כפי שבחיים האזרחים במידה ואתה נפגע אתה פונה בבקשה, לביטוח לאומי או חברת ביטוח להכרה בפגיעה וקבלת פיצוי. כך גם כל חייל בסדיר או מילואים, אנשי משטרה ושב"ס שנפגעים במהלך שירותם - פונים לאגף השיקום במשרד הביטחון, האגף המשמש גוף מטעם המדינה לטיפול בנכי צה"ל.

הפניה לאגף השיקום להכרה בנכות צהלית מתבצעת על גבי טופס תביעה להכרה כנכה צה"ל, בפועל ישנן שני סוגי טפסים, טופס הכרה בחבלה וטופס הכרה במחלה.

כבר בשלב זה עליך לדעת כי כל מידע שיירשם בטופס התביעה בעל משמעות עתידית בהכרה שלך כנכה צה"ל. על כן, אנו ממליצים כבר בשלב זה להגיע ולקבל ייעוץ משפטי ראשוני בחינם, ייעוץ בו תוכל להתחיל את מסלול הגשת התביעה וההכרה בך ברגל ימין.

לידיעתך, נכי צה"ל רבים איבדו זכויות ונאלצו להיגרר לבתי משפט אך ורק בשל מילוי לקויי של טופס התביעה. לכן, אל תהסס פנה אלינו ונשמח לסייע לך.

לאחר הגשת טופס התביעה לאגף השיקום, תביעתך תידון במשרדו של קצין התגמולים, והודעה מסודרת תישלח לביתך המודיע האם אגף השיקום מכיר בך כנכה צה"ל או לא.

טיפול רפואי זמני

הגשת התביעה להכרה כנכה צה"ל מקנה לך זכות לקבלת טיפול רפואי, הטיפול הרפואי אינו ניתן באופן אוטומטי לנכי צה"ל אלא צריך לדרוש אותו מקצין התגמולים. בעזרת האישור תוכל לקבל הפניה לטיפול רפואי, מימון לעזרים רפואיים, תגמול זמני ועוד.

ועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות

במידה ותוכר על ידי קצין התגמולים כנכה צה"ל, תזומן תוך זמן קצר לוועדה רפואית, תפקידה של הוועדה הרפואית היא לקבוע את גובה אחוזי הנכות המגיעים לך בגין הפגימות שהוכרו על ידי קצין התגמולים.

נכי צה"ל ותיקים ממליצים כבר בשלב הזה לפנות לרופא מקצועי פרטי, לקבלת חוות דעת משפטית המעידה על גובה אחוזי הנכות המומלצים.

אומנם הוועדה הרפואית לא חייבת לקבל את חוות דעתו של הרופא הפרטי, אך עליה להתייחס לתלונות הסובייקטיביות בפרוטוקול הוועדה.

ועדה רפואית עליונה

קיבלת את תוצאות הועדה הרפואית וברצונך לערער על גובה אחוזי הנכות, עליך לפנות בבקשה לקצין התגמולים על מנת שזה יזמן אותך לעמוד בפני ועדה רפואית עליונה.

הכנת הבקשה לעמוד בפני ועדה רפואית עליונה היא בעלת חשיבות רבה, פספוס ההליך יכול לגרור אותך לבתי המשפט או לעמדת המתנה של חצי שנה עד שתוכל להגיש ערעור חדש. נכי צה"ל מוכרים אך ורק מיום החלטת הועדה הרפואית.

לכן מומלץ מאוד להתייעץ עם בעלי מקצוע כבר בשלב הזה, משרדנו עומד לרשותך בכל פניה, אנו נשמח לייעץ ולעזור לאורך כל ההליך.

ערעור על ועדה רפואית עליונה

לצורך ערעור על ועדה רפואית עליונה יהיה עליך לקחת שירותים של עורך דין אשר מתמחה בייצוג נכי צה"ל. בפני בית המשפט ניתן לערער רק על בעיה משפטית של ההליך ולא על גובה אחוזי הנכות שהוחלטו על ידי הועדה.

ערעור על קביעת קצין התגמולים

קצין התגמולים רשאי להחליט כי פגיעתך אינה קשורה לשירות הצבאי שלך, ההגדרה של הכרה בנכי צה"ל מוגדרת בחוק הנכים תגמולים ושיקום ומתייחסת לפגיעה או מחלה שנגרמה תוך כדי ועקב השירות הצבאי.

במידה ולא תוכר על ידי קצין התגמולים כנכה צה"ל, יהיה עליך להגיש ערעור לבית המשפט על פי חוק הנכים תגמולים ושיקום. זהו בית משפט שנועד לדון בתביעות של נכי צה"ל מול אגף השיקום.

ייעוץ מקצועי חובה

אנו מאמינים שכל הליך מול אגף השיקום וקצין התגמולים חייב בייעוץ מקצועי, מניסיוננו הרב התחום, נכי צה"ל רבים הכניסו את עצמם להליך ארוך ומתיש מול אגף השיקום אך ורק משום שניסו לחסוך בייעוץ.

פנה אלינו

משרדנו מציע ייעוץ משפטי ראשוני ללא כל עלות, אנו מזמינים אותך להתקשר אלינו ולוודא שההליך שלך מול קצין התגמולים יביא לתוצאה חיובית ולבסוף תוכר כמי שנפגע בזמן שירותו ועקב שירותו – נכה צה"ל.

סיגל וארז יער משרד עו'ד - ייצוג נכי צה"ל

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
בר שושנה
תאריך: 30/09/2015
כותרת: חמי מרפא קל נופש

תוכן: עד מתי ????יתעללו ככה בנכי צה״ל חצי שנה מראש ניחא אף פעם אין מקום בבתי מלון שווים תמיד שולחים לבתי מלון לא שווים תמיד אין שלא לדבר על היחס המזלזל בעלי גם פצוע וגם הלום קרב מגיע לו את לפי משרד הבטחון מלונות הכי יקרים הייתי מוותרת עליהם בכיף רק שיהיה בריא כל נסיעה למלון המוניי נגמרת בדיוק אחרי שעה וגם כספי וגם הימים נגמרו לצערי הרב זה המצב..איפה ארגון הנכים ???למה הם קיימים