אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
 

עורכי דין ייצוג נכי צה"ל

ייצוג נכי צה"ל מול קצין תגמולים

החוק במדינת ישראל מאפשר בתנאים מסוימים לאדם שנפצע ו/או חלה במסגרת שירותו למען המדינה להגיש תביעה לקצין התגמולים באגף השיקום שיכיר בו כנכה צה"ל.

האחריות להכרה של קצין התגמולים באותו אדם (תובע) היא לא אחריות מוחלטת. זאת אומרת שהאדם שתובע אמור לעמוד בתנאים שקבע המחוקק בחוק ובתקנות על-מנת שקצין התגמולים יאשר את התביעה ויפנה את התובע לוועדה רפואית שתקבע את גובה אחוזי הנכות שמגיעים לו.

גובה אחוזי הנכות הם אלה שיקבעו מה יהיו זכויותיו של אותו נכה צה"ל שתובע. מה יהיה גובה התגמול החודשי ואילו זכויות והטבות הוא יקבל למשך כל ימי חייו, לרבות: זכאות רכב רפואי, זכאות לתגמולי קיום מיוחדים, עזרה בדיור, טיפולים בחמי מרפא, שיקום וכד'.

למה חשוב עו"ד שמתמחה בייצוג נכי צה"ל

הליך ההכרה מול קצין התגמולים באגף השיקום שונה מהליך משפטי של אדם מול חברת ביטוח ו/או המוסד לביטוח לאומי. ייצוג נכי צה"ל מול קצין התגמולים דורשת התמחות בפני עצמה.

עורכי דין שמתמחים בייצוג מול קצין התגמולים מכירים את הנהלים השונים, הזכויות שמגיעות לאותו תובע מרגע הגשת התביעה וכן יודעים לייעץ באיזה מסלול תביעה לבחור במידה וקיימים כמה "מזיקים". זאת אומרת שניתן לתבוע בגין אותו נזק גוף ו/או נפש גם חברת ביטוח ו/או ביטוח לאומי ו/או גוף אחר.

נקודות חשובות נוספות בהן קיים יתרון לעורכי דין המתמחים בייצוג נכי צה"ל הם: מועד הגשת התביעה לקצין התגמולים, ניסוח טופס התביעה להכרה כנכה צה"ל והיכולת לנהל דו-שיח מול קצין התגמולים, ללוות את התובע בוועדה הרפואית או במקרה הצורך לייצג בערעור שיוגש לבית המשפט.

עורכי הדין שמתמחים בייצוג מול קצין התגמולים בקיאים בחוק הנכים תגמולים ושיקום ומכירים היטב את תקנות אגף השיקום, יש להם ידע, ניסיון מקצועי שנרכש במשך שנים ולכן יש להם יתרון.

להלן, רשימה חלקית של עורכי דין המתמחים בייצוג נכי צה"ל מול קצין התגמולים. רובם מעניקים ייעוץ ראשוני חינם (יש לוודא מראש שהייעוץ חינמי – אנא עשו זאת בזמן קביעת הפגישה).

 


טיפול באמצעות משאף רפואי SyqeAir למטופלי קנאביס