אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
 

רופאים מומחים

חוות דעת רפואית

כנכי צה"ל, לא פעם אנו זקוקים לשירותיהם של רופאים מומחים, אם לצורך מתן חוות דעת משפטית לנכי צה"ל בהליכים משפטיים, אם לצורך קבלת טיפול רפואי אופטימלי אצל רופא מומחה או אם לצורך ועדות רפואיות.

לכן חשוב שנדע שישנם רופאים מומחים אליהם מומלץ להגיע ולקבל חוות דעת רפואית שתשקף את המצב הרפואי, גובה הנכות, כמו גם, הטיפול הרפואי, התרופתי והעזרים שמומלץ לקבל על מנת לשפר את איכות החיים.

חשוב לפנות לרופא שמתמחה בתחום הפגיעה או המחלה, רופא שמכיר את תקנות דרגות הנכות והחוקים שלפיהם פועלות הוועדות הרפואיות של אגף השיקום. רופא שמכיר את הזכויות וההטבות שמגיעות לנכי צה"ל.
 

התייעצות עם רופא

על פי חוזר פנימי מספר 1450 (ביקור ייעוץ אצל רופא פרטי) נכה צה"ל שקיבל חוות דעת רפואית לגבי מצבו הרפואי מרופאי אגף השיקום ורוצה לשמוע חוות דעת שניה - זכאי לפנות להתייעצות עם רופא מומחה פרטי ולבקש החזר כספי עד לגובה של כ- 700 ₪ ממחוז השיקום שמטפל בו.

חוות דעת משפטית

חוות דעת משפטית היא חוות דעת רפואית אותה מעוניין נכה צה"ל להציג בפני הועדה הרפואית או במקרה בהם מתנהל הליך משפטי. חוות דעת רפואית משפטית אמורה לפרט את השתלשלות המקרה (פציעה / חבלה), המצב הרפואי הקיים, ההגבלות הרפואיות וכן גובה אחוזי הנכות שלדעת הרופא המומחה מגיע בהתאם לתקנות דרגות נכות של אגף השיקום במשרד הביטחון והקשר הסיבתי בין הנכות למקרה האישי.

רופא מומחה מומלץ לנכה צה"ל

בקטגוריה רופאים מומחים תמצאו רשימת רופאים מומלצים אליהם כדאי לפנות. חשוב לפנות אך ורק לרופא המומחה הנכון, לדוגמא אם הבעיה היא אורתופדית - חשוב לפנות לאורתופד מומחה, אם הבעיה נוירולוגית - חשוב לפנות למומחה בתחום, כך גם בפגיעות אחרות כגון: הלם קרב, פגיעה בשמיעה, ראיה. רופא מומחה קרדיולוג, אורולוג, פסיכיאטר וכד'.

פניה לרופא מומחה ידוע בתחומו מאפשרת לקבל את הייעוץ הרפואי הטוב ביותר.
 


מובינגלייף - קלנועית מתקפלת לגודל של טרולי