אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

קלנועית מתקפלת - להיות חופשי ונייד

לחוות עם המוגבלויות - פתרון נהדר למוגבלים בניידות

שמי יובל, הייתי איש מילואים בן 26 בזמן שנפצעתי במלחמת לבנון השניה. מאז מגבלת הניידות אינה "זרה" לי, היא חלק ממני כבר כמעט 17 שנה. כתוצאה מהפציעה הוטסתי במסוק לבית החולים רמב"ם, שם עברתי סדרת ניתוחים להוצאת הרסיסים שנכנסו לגופי.

היה קשה להתעורר בבית החולים ולגלות שהחיים שהכרתי השתנו מהקצה אל הקצה. מחובב טיולים מושבע, מטפס הרים ואיש טרקים פתאום צריך להסתגל למשהו אחר – כאשר הגוף כואב והרגלים פשוט לא מסוגלות לתפקד כראוי. בהתחלה השתדלתי שלא להעזר בשום אמצעי (התביישתי), אבל כשראיתי שזה לא עובד, הסכמתי להעזר במקל הליכה, שהפך מהר מאוד לזוג קביים שמלווים אותי כבר כמה שנים.

היום רציתי לשתף אתכם על הדרך הארוכה שעשיתי, במהלכה הפסקתי להתבייש במוגבלות שלי ולנתב אותה לצמיחה אישית. מצאתי תחביב חדש ובדרך פגשתי את חברת "מובינגלייף" שהצליחה להראות לי כמה הקלנועית יכולה להיות מתנה לחיים טובים ומאושרים.

לתיאום הדגמה ללא כל התחייבות, לחץ כאן ומלא את פרטייך >>

בשדה התעופה בדרך לטייל עם קלנועית מובינגלייף

היכולת לנוע בחופשיות - מתנה לחיים טובים ומאושרים

לפני מספר חודשים נחשפתי למאמר שהתפרסם בפורטל נכי צה"ל, אודות חברת "מובינגלייף" יצרנית קלנועית מתקפלת לגודל של מזוודת טרולי ובעיצוב מודרני וחדשני. שקראתי את המאמר ואת הכותרת "להתאהב בה מיד" לא הבנתי עד כמה זה נכון. קבעתי פגישה עם נציג חברת "מובינגלייף" על מנת "לתהות על קנקנה" של הקלנועית מקרוב.  

אבי מחברת "מובינגלייף" התגלה לי כאדם רגיש וקשוב, הוא ניסה להראות לי דרך אחרת בה תהיה לי היכולת לנוע בחופשיות.

הסברתי לו שיש לי אישית כמה הסתייגויות - דברים מהותיים אשר מונעים ממני להתחיל ולהשתמש בקלנועית וכי עד עתה היה לי מנטלית מאוד קשה להשתמש בקלנועית שניסיתי, אישית הרגשתי זקן. 
שלא לדבר על משקלה הכבד של הקלנועית והסירבול שכרוך בהכנסת הקלנועית לרכב, במיוחד כאשר מטלה זו נופלת על אישתי והילדים.

אבי שהקשיב לי קשב רב, לא הרבה במילים, הוא פשוט פתח את תא המטען של הרכב ובקלות הוציא ממנו שני חלקים שהתחברו בקליק למזוודת טרולי (כן, על מנת לדאוג לאיחסון הקלנועית בקלות ולהקטין ממשקלה - הטרולי מתפרק לשני חלקים בקלות). הוא הסתובב אלי ואמר ראית כמה זה קל ופשוט ? עכשיו תסתכל כיצד תוך שניות בודדות בלבד, הטרולי הופך לקלנועית מעוצבת להפליא.

ואכן לא הספקתי לספור עד 10 ומולי ניצבה קלנועית מעוצבת, ספורטיבית וצעירה שנראית כמו קורקינט עם כיסא. נדלקתי ! ואחרי סיבוב קצר עליה, התאהבתי בה מיד. 

כקונה פוטנציאלי ניסיתי להסתיר את ההתלהבות ומיד שלפתי רשימה ארוכה של סיבות מדוע לא !

לטייל עם קלנועית בארץ ובחו"ל

כך למשל, העלתי את הדילמה של הטסת הקלנועית במטוס לטיול בחו"ל ובמה זה כרוך. האם זה אומר שכל יום בת זוגתי שמלווה אותי תצטרך להיסחב גם עם תיק מלא ציוד וגם עם הקלנועית ? ובכלל לשבת על הקלנועית כל כך הרבה שעות כל יום זה בטח לא נוח.... ואיפה בכלל אני יכול לשים את הקביים שלא יפריעו לי ?

אבי הסתכל עלי, חייך והוציא את חבילת האיבזור של הקלנועית. ראשית היה שם אישור הטסה מסודר, מתקן פלסטיק עם תופסנים אליהם ניתן לחבר את הקביים, היתה שם משענת אורטופדית לגב, מתקן לטלפון חכם וריפוד למושב שמתחתיו מסתתר תיק אחסון גדול.

זהו אמר אבי, החיים החדשים שלך מתחילים! עכשיו אין לך סיבה להישאר בבית ואתה יכול לצאת ולטייל עם המשפחה ללא חשש. מהיום לא משנה מי מלווה אותך – הוא לא יצטרך יותר לסחוב על הגב תיק לאורך כל הטיול, מעכשיו כל החפצים מסודרים בתיק והקלנועית סוחבת הכל.

עמדתי המום, נגמרו המילים ונגמרה רשימת הסיבות למה לא. טוב בטח ניחשתם כבר, רכשתי את הקלנועית של "מובינגלייף" דגם ATTO עם כל השידרוגים.

עכשיו רגע לפני עונת הטיולים וחופשת הקיץ – כל מה שנותר זה לצאת, לטייל, לנפוש וליהנות מהקלנועית. אבל אל דאגה בקרוב אשתף אתכם בחוויה שלי כיצד טייל עם הקלנועית, נשתמע.

לתיאום הדגמה ללא כל התחייבות, לחץ כאן ומלא את פרטייך >>


 

נותני חסות: