אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

הזכאות להנחה בחשמל אושרה סופית - בדוק זכאותך

שנה החדשה נפתחת עם בשורה משמחת

ערב ראש השנה תשע"ו נפתחת בבשורה משמחת לאלפי נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים  מר יובל שטיינץ חתם על התקנות החדשות למשק החשמל ואישר סופית את זכאותם של אלפי נכי צה"ל להנחה בחשמל. 

הנחה בחשמל לנכי צהל

תקנות משק החשמל ייכנסו לתוקף בתוך כשלושה חודשים - בתקופה זו יועברו הנתונים של נכי צה"ל הזכאים להנחה בחשמל היישר מאגף השיקום במשרד הביטחון לחברת החשמל. כך שההנחה תינתן באופן אוטומטי.

התודה - לעו"ד עידן קלימן יושב ראש מחוז תל אביב והמרכז

במשך כמעט שנתיים פעל מול הוועדות השונות בכנסת - עו"ד עידן קלימן יושב ראש מחוז תל אביב והמרכז בארגון נכי צה"ל בגיבוי של מר חיים בר יושב הארגון - עד לאישור מלא וסופי של התקנות החדשות למשק החשמל. זה התחיל בוועדת הכספים, התעכב בשל הבחירות לכנסת והסתיים כאמור בחתימתו של שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים  מר יובל שטיינץ. (הישג מרשים לעו"ד עידן קלימן: ועדת הכספים אישרה הנחה בחשמל לנכי צה"ל)

לעזרתו של עו"ד עידן קלימן באישור סופי של ההנחה בחשמל וחתימה על התקנות הצטרפו ח"כ רבים,  ביניהם ח"כ אורלי לוי-אבקסיס‏, ח"כ ניסן סלומינסקי וסגנית יו״ר הכנסת, ח״כ נורית קורן שבירכה על ההישג ואיחלה לנכי צה"ל ובני משפחותיהם שנה טובה:

״אני גאה בעשייה שלכם והרצון להמשיך ולתפקד למרות הקשיים, נתתם את הכל למדינה וזה הזמן שלנו להודות לכם ולתמוך בכם בחזרה״.
בירכתי היום את חברות וחברי ארגון נכי צה״ל לשנה טובה, בריאה ומלאת עשיה.

במסגרת תפקידי בכנסת אני פועלת למען נכי צה״ל בחקיקה - לאחרונה הנחתי על שולחן הכנסת 2 חוקים - החוק להגדלת הפטור מארנונה לדירות של עד 100 מטר והחוק לפטור ממבחן ההכנסה לנכי כוחות הביטחון.

אני מודה לעו״ד עידן קלימן ראש מחוז תל אביב והמרכז בארגון נכי צה״ל, על ההזמנה והעשייה הרבה עבור הנכים ולמר מאיר חלבי, על העשייה והקשר עם הארגון והכנסת. אני שולחת רפואה שלמה ושנה טובה ובריאה לחברי שמחה סורצקי חבר הארגון שתומך בי לאורך כל הדרך.

ולכם נכי צה״ל, ולבני משפחותיכם - ישר כוח!

נורית.

מי זכאי להנחה בחשמל ?

להנחה בחשמל יהיו זכאים כרגע שתי קבוצות נכי צה"ל :

א. נכי צה"ל שדרגת נכותם 50% ומעלה

ב. נכי צה"ל מעל 10% נכות אשר זכאים לתגמול קיום קבוע, כלומר: תג"מ, תג"מ למתבגר, נצרך וכד'.

גובה ההנחה

ההנחה לה יהיו זכאים נכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה הינה בצריכה של עד 400 קוט"ש בחודש שיתבטא בחיסכון של כ - 1200 שקלים בשנה.

דרושים צעדים נוספים...

אין ספק שההנחה בחשמל הינה תיקון עוול של שנים ובגינה מגיע שאפו. אך יחד עם זאת עלינו לזכור שישנם נושאים חשובים נוספים שיש צורך לפעול בהם בהקדם כמו :

פטור ממבחן ההכנסה, נושא חשוב שכבר כתבנו עליו בעבר (כלוב כלכלי - ביטול מבחן ההכנסות).

עדכון ההנחה בארנונה לכלל נכי צה"ל (השחיקה של הזכויות ממשיכה : הנחה בארנונה לנכי צהל) .

עדכון דמי הניידות לרכב רפואי (הוגשה עתירה לבית משפט בנושא רכב רפואי).

לעיון בתקנות החשמל החדשות שאושרו - לחצו כאן >>


 

נותני חסות: