X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

זכאות להנחה במים לנכי צה"ל

מדוע מנסים להסתיר מאתנו

המדינה החליטה לתת הנחות בצריכת מים לנכים, אבל בפועל לאף גוף שקשור לנושא אין את רשימת בקריטריונים לקבלת ההנחה, ורק נכים בודדים קיבלו אישור בגין זכאותם, מה קורה כאן ?

בחודש אפריל 2012 התבשרנו על ידי ועדת הכספים של הכנסת בראשותו של ח"כ גפני מיהדות התורה כי אחרי מאבק פרלמנטרי שארך שנתיים, סוף סוף אושרו הנחות בתשלומים על צריכת מים לנכים.

הזכאות להנחה הייתה אמורה להיכנס לתוקף בחודשים יולי – אוגוסט 2012 אבל בפועל רק לאחרונה התחילו לקבל מספר חברים הודעה מראשות המים באזור מגוריהם על הזכאות להנחה.

מהם הקריטריונים להנחה ?

בחודש האחרון אנו מנסים להכין מאמר בנושא הנחות על צריכת מים לנכים, פנינו למשרד הביטחון, לביטוח לאומי, לאיגוד המים באזור מגורינו, לעירייה אבל בפועל מסתבר אף אחד לא יודע מהם הקריטריונים המדויקים לקבלת ההנחה, כולם מדברים על רשימות מהביטוח הלאומי וכל גוף מנסה להפיל את האחריות על האחרים.

אם מגיעה הטבה , מי זכאי לה ?

על פי החלטת ועדת הכספים של הכנסת כל נכה שדרגת נכותו הכללית הינה 70% ומעלה וכן נכים המקבלים קצבת ניידות יהיו זכאים לקבל הנחה, אבל מה קורה עם נכי צה"ל ? מה גובה אחוזי הנכות בהם נכי צה"ל זכאים לקבל את ההנחה בצריכת המים ? מה קורה עם נכי צה"ל הזכאים לקצבת ניידות בגין פגיעת גפים (30%) האם גם הם זכאים להנחה?

החלטה של משרד הבריאות

מתוך החלטת ועדת הכספים עולה נושא נוסף וחשוב, מדובר על מהן דלת אשר יכולה להכניס למאגר מקבלי ההנחה נכים נוספים אשר משרד הבריאות יחליט כי עקב מצב הם זקוקים להקצבת מים נוספת. אם כך הדבר איך נכי צה"ל יכולים לבדוק את זכאותם, הרי משרד הביטחון אמור להיות האבא והאימא שדואגים לנו, מה לנו נכי צה"ל ומשרד הבריאות ?

מדוע אגף השיקום אינו מוציא מזכר מפורט בגין הזכאות, הרי שמדובר בכספי איגוד המים ולא תקציב אגף השיקום ! 

הזמן יעשה את שלו

מסתבר שייקח קצת עד שנדע בירור מי זכאי להנחה במים ומי לא ! בינתיים כל מה שנותר לנו להציע לכם הוא להתקשר לאיגוד המים באזור מגוריכם ולנסות לבדוק מולם האם אתם זכאים להנחה, כנראה שרק כך באופן פרטני ואישי נוכל לוודא שכל אחד ואחת מאתנו יקבלו את ההנחה לה הם זכאים.   

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
נסים
תאריך: 25/12/2012
כותרת: הנחה למים

תוכן: "שרונים מפעלי מים וביוב" מספקת מים ברמת השרון:
רשימת הזכאים להנחה נמסרה לנו מביטוח לאומי. נכי צה"ל אינם נכללים!
למרות זאת, הפקידה בדקה ואכן אינני מופיע ברשימת הביטוח הלאומי.

יעקב
תאריך: 23/09/2012
כותרת: הנחה במים כמו הנחת ארנונה

תוכן: אני מסכים לחלוטין עם רפאל. מדובר ברשות המקומית ולכן אותה הנחה ואותם קריטריונים שמקנים הנחה בארנונה צריכים לחול גם על המים.

יורם גת
תאריך: 23/09/2012
כותרת: הנחות במים - נכות "קלה"

תוכן: פגועי ידיים בעלי שיעור נכות נמוכה זקוקים ליותר זמן לרחצה, לגילוח ולהדחת כלים.
מטבע הדברים שבשל המגבלות בידיים, עולה תצרוכת המים. בהדחת כלים הדבר בולט ביותר.
הכלי מחליק מיד פגומה ויש להניחו במקום יציב (פן ישבר או ישבור) ורק אח"כ לסגור את הברז.
לא תמיד שיעור הנכות צריך לקבוע, אך סוג המוגבלות חייב לקבל ביטוי בעניינים מסויימים.

רפאל
תאריך: 22/09/2012
כותרת: הנחות

תוכן: כמו שבעל זכות נכה מעל 10% זכאי להנחה של 66% בארנונה על פי חוק. כך גם ראוי שכל נכה צה״ל מעל ל - 10% יהיה זכאי באופן סטטוטורי להנחה משמעותית בחשבון המים ומן הראוי באופן רטרואקטיבי.

דב
תאריך: 22/09/2012
כותרת: הנחה במיים

תוכן: לפי החוק כל הנכים מעל 70% נכות היו צריכים לקבל הודעה מתאגיד המיים אליו הם שייכים עד סוף חודש אוגוסט על גובה ההנחה המגיעה להם.
הרשימות צריכות להיות מעוברות ע"י ביטוח לאומי ו/או משרד הביטחון אבל הדבר לא נעשה .
מענין מי אשם הבטוח הלאומי או משרד הביטחון?

שטיין
תאריך: 21/09/2012
כותרת: ללא כותרת

תוכן: אם כך, לנוכח המלצתכם ומנגד - התגובה, מי דואג לנו ??????

אהרון
תאריך: 20/09/2012
כותרת: זכאות להנחה במים?

תוכן: אכן כמו שכתוב, כל גוף מעביר אותי לגוף אחר, תאגיד המים לא יודע על מה אני מדבר, הם מתבססים על רשימות שהם מקבלים מבטוח לאומי, ארגון נכי צה"ל גם לא יודע ואמר לנו לפנות לשיקום באזור המגורים, בשיקום אמרו שהם לא יודעים על דבר כזה. בקיצור מאוד חבל שזה נופל בין הכיסאות, אני נכה 50% ומאוד יעזור לי הנחה בתשלומי המים, אבל אין עם מי לדבר....

חיים
תאריך: 19/09/2012
כותרת: פסוריאזיס

תוכן: מה לגבי חולי פסוריאזיס. אני עושה אמבטיות פעם עד פעמיים כל יום.

לשרותך, נכה צה"ל