אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

ראשת אגף השיקום - לימור לוריא: באתי לשנות

רוח חדשה נושבת במסדרונות אגף השיקום

בטקס שנערך ב- 14 ליולי 2021 בהשתתפות מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן ומ"מ מקום ראש אגף השיקום איתמר גרף - נכנסה לתפקידה סמנכ"ל וראשת אגף השיקום במשרד הביטחון - לימור לוריא.

בפני לימור לוריא עומדים אתגרים לא פשוטים, לדאוג לשקם את היחסים בין אגף השיקום וארגון נכי צה"ל ולהוביל בשנים הקרובות את רפורמת נפש אחת - משימה לאומית שתדרוש עבודת צוות קשה ושיתוף פעולה הדוק עם יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן.

לימור לוריא

החזון: לעבוד בשיתוף פעולה

במהלך הטקס בירך יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן את ראשת אגף השיקום החדשה ואמר:

"החזון שלי הוא שאגף השיקום וארגון נכי צה"ל יעבדו בשיתוף פעולה מלא. החזון הזה מתממש בחודשים האחרונים ואני בטוח, שיחד עם לימור ועם הגיבוי והתמיכה ממנכ"ל המשרד, אמיר אשל, נביא להישגים גדולים לטובת נכי צה"ל ובני משפחותיהם". 

שר הביטחון (רא"ל מיל') בני גנץ אמר: "אני מברך על הבחירה בלימור לוריא, שהיא האדם הנכון במקום הנכון, להוביל יחד עם צוות הפעולה את רפורמת "נפש אחת". אגף השיקום נמצא בעיצומו של תהליך לשיפור מתמיד בשירות וביחס לפצועי צה"ל. בימים שבהם חיילי צה"ל נלחמים על מנת להשיב את השקט בדרום הארץ, יש לנו צו מוסרי לחזק את אגף השיקום האמון על השיקום והטיפול בפצועי צה"ל".

מביטוח לאומי לאגף השיקום

לימור לוריא תהיה האישה הראשונה שתכהן כראשת אגף השיקום. לוריא מגיעה לאגף השיקום עם ניסיון רב ותחושת שליחות. 

לוריא ששימשה כמנהלת בכירה בלשכת שר הרווחה ובמשך 11 שנים כיהנה בתפקיד מנהלת אגף נכות וסמנכ"לית הקצבאות של המוסד לביטוח לאומי. היא הייתה אחראית על טיפול של כ-200 אלף תביעות לנכות וניהול תקציב של למעלה מ- 14 מיליארד שקלים. 

כאמור, לוריא הגיעה לתפקיד בכוונה להתחיל ולפעול, בדבריה ציינה לימור לוריא: "המטרה שלנו היא לפנות לעובדי האגף את הזמן והמשאבים הנחוצים כדי שגם נכי צה"ל יראו מה שאני רואה בחודש האחרון – מדובר בעובדים חרוצים, מקצועיים ומלאי תחושת שליחות ציבורית". 

לימור הודתה ליו"ר ארגון נכי צה"ל ואמרה: "בין אגף השיקום ונכי צה"ל יש חלוקת תפקידים ברורה – אתם תתרכזו בשיקום ובהחלמה ואנחנו נדאג לתת לכם את הכלים לעשות זאת בשקט ובביטחון".

מטרה משותפת לאגף השיקום וארגון נכי צה"ל

בשבועות האחרונים ועוד בטרם נכנסה לתפקיד – נפגשה לוריא מספר פעמים עם יו"ר ארגון נכי צה"ל - עידן קלימן. וכן הגיעה לטקס חנוכת משרדי מחוז תל-אביב יפו והמרכז שנערך בבית הלוחם תל אביב, וצפתה יחד עם פצועי צה"ל בהצגה הקב"ן בתאטרון "הבימה".

נראה כי התייחסותה של לוריא לפצועי ופצועות צה"ל נעשית מתוך הקשבה ורצון לעזור. ואנו מאחלים לה הצלחה מרובה בתפקידה החדש.

 


 

נותני חסות:


מידע
פקס: 073-3233383
יצירת קשר