X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

חיים סופר

מבקר ארגון נכי צה"ל

בחודש אפריל 2013 מונה לארגון נכי צה"ל מבקר ארגון חדש - איש צבא קבע לשעבר : חיים סופר : זאת בעקבות פטירתו הפתאומית של מבקר הארגון הקודם אריה סימס ז"ל. בכתבה שפורסמה בסמוך למינוי בעיתון דה מרקר (The Marker) - נחשף לכאורה כי מבקר הארגון החדש מר חיים סופר נאלץ לעזוב את תפקידו הקודם כמבקר בתי הדין הרבניים בשל דיווחים כוזבים.

עיתון The Marker חושף ! - מבקר חדש מונה בארגון נכי צה"ל

בכתבה שהתפרסמה אמש (23.4.2013) בעיתון The Marker מסתבר כי ארגון נכי צה"ל מינה מבקר חדש לארגון, זאת לאחר פטירתו הפתאומית לפני מספר חודשים של מבקר הארגון הקודם אריה סימס ז"ל.

עיון מעמיק בכתבה ב - The Marker,  מגלה כי מבקר הארגון המיועד נאלץ לעזוב את תפקידו הקודם כמבקר בתי הדין הרבניים בשל דיווחים כוזבים.

אם הפרסום בעיתון The Marker נכון ?

הרי שהמינוי שעשה ארגון נכי צה"ל מעלה שאלות רבות בעיקר לאור העובדה שמדובר בתקופת בחירות.

מדוע לא המתינו חודש ימים עד לאחר הבחירות ?

האם לוועד הארצי סמכות להצביע בנושא כה רגיש בעיצומה של מערכת בחירות ?

האם ארגון נכי צה"ל היה מודע לאירועים כפי שדווח בכתבה בעיתון The Marker ?

מי מתאים להיות מבקר בארגון או עמותה ?

לדעתנו מבקר ארגון במיוחד שמדובר בעמותות, ראוי להיות  אדם צח כשלג, אדם בעל יושרה פנימית, אדם שלא קיים לגביו כל רבב.

אנו סבורים כי בכל עמותה יש למנות מבקר ארגון חיצוני, מבקר ארגון בעל נציגים בדירקטוריון (במקרה של ארגון נכי צה"ל מדובר בוועד הארצי ).

אנו סבורים כי מינוי של מבקר ארגון חיצוני מעיד על שקיפות, לדעתנו מבקר חיצוני הוא הדרךלדאוג שארגון או עמותה מקבלים החלטות ראויות מתוך אינטרס השומר על זכויותיהם של החברים.

מצ"ב המאמר שפורסם ב – The Marker

המבקר עזב את בתי הדין הרבניים בשל דיווחי שעות כוזבים - וימונה למבקר ארגון נכי צה"ל

כשמבקר הפנים של בתי הדין הרבניים נאלץ לעזוב את תפקידו בשל דיווחי שעות כוזבים הוא מצא תפקיד אחר - מבקר הפנים של ארגון נכי צה"ל ■ "למבקר הפנים של הארגון מונה המועמד המתאים ביותר לתפקיד", אמרו בארגון

15:11 - 23.04.2014 (מאת: טלי חרותי-סובר)

לצפייה במאמר באתר : TheMarker

http://www.themarker.com/career/1.2302937
 

 משך 12 שנה שימש חיים סופר, איש צבא קבע לשעבר, כמבקר הפנים של בתי הדין הרבניים. באחרונה עזב את שירות המדינה אחרי חקירה שנערכה בעניינו. ממידע שהגיע ל-TheMarker עולה כי בתי הדין הרבניים הציבו מעקב אחרי מבקר הפנים שלהם, במהלכו התגלה כי דיווחיו אינם תמיד אמת. כך למשל דיווח כי היה בבית דין מסוים בזמן שהיה בעצם ביישוב בו הוא גר, ונמצא כי שעות פרטיות דווחו כשעות עבודה. מבקר פנים נחשב לעובד חיצוני שאינו מחויב בהעברת כרטיס נוכחות והמערכת נסמכת על דיווחיו העצמיים.

לאחר שעומת עם הפרטים יצא סופר לחופשה, אז הובהר לו כי ככל הנראה ייאלץ לעבור הליך משמעתי. הוא הודיע כי הוא עוזב את המשרה, אחרי שדחה בתוקף את כל הטענות. כחלק מהסכם הפרישה אף השיב חלק מן הסכומים שהוכחו כי לא אמור היה לקבל, בסך כמה אלפי שקלים. מנציבות שירות המדינה נמסר כי "אכן היתה חקירה, שלאחריה העובד שהה בחופשה. בהמשך פרש משירות המדינה וננקט נגדו הליך משמעתי מכוח חוק שירות המדינה (משמעת)".

אלא שעד הפרישה חולל סופר לא מעט מהומות. כיוון שטען כי "מחפשים" אותו בשל יושרו, ובשל ביקורת שלא מצאה חן בעיני אחד מבכירי הארגון, פנה למבקר המדינה, בטענות על שחיתות בבתי הדין הרבניים ואף דרש צו הגנה הניתן לחושף שחיתויות. בבתי הדין הרבניים טוענים כי המבקר קיבל את תשובותיהם לטענות סופר, ודחה אותן מכל וכל. שם גם מפנים לנציבות שירות המדינה שכאמור, מאשרת כי ננקט הליך משמעתי וסופר עזב מרצונו לאחר חופשה, מה שהפך את צו ההגנה למיותר. לולא היה עוזב סופר מרצונו היה מוזמן תהליך שימוע שבסופו, לרוב, פיטורים.

אחרי שעזב את שירות המדינה חיפש סופר תפקיד אחר, בתחום שהוא מכיר - ביקורת פנים - ומצא: בקרוב יתחיל לעבוד כמבקר הפנים של ארגון נכי צה"ל. בארגון נכי צה"ל עומדים בתוקף מאחורי הבחירה: "למבקר הפנים של הארגון מונה המועמד המתאים ביותר לתפקיד, לאחר שעבר את כל הבחינות והשלבים הנדרשים, לרבות בדיקה מול נציבות שירות המדינה, ולאחר שאושר פה אחד עלי ידי הוועד הארצי".

מעו"ד יונה סירוטה ואורית טורנר-שטרנברג, המייצגים את סופר, נמסר כי "חיים סופר לא נשפט בבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה. מרשנו פרש מסיבותיו וזאת מבלי לפגוע בחיסיון הקשור בעבודתו וגם כעת הוא מנוע מלפגוע בחיסיון והוא לא יעשה כן".

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
לשרותך, נכה צה"ל