X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

בית קיי בנהריה - עבר והווה - האם יש גם עתיד?

בית קיי בנהריה - משקולת כבדה על נכי צה"ל

אם נלך כמה שנים אחורה - בית קיי בנהריה היה "בית מלון" מושלם. מקום המוגדר כבית הבראה ונופש לנכי צה"ל הבנוי על שטח של 40 דונם עם מדשאות ירוקות, פינות ישיבה וגישה מלאה לנכים - הם אלו אשר הפכו את "בית קיי" לאחד ממקומות הנופש המועדפים באזור הצפון.

אי אפשר להתעלם מכך שגם עכשיו, עדיין ניתן לראות שרידים מתקופת הזוהר של בית קיי, אך למרות הניסיונות הרבים שלהם לחפות על השברים, בדיקה של מבקר ארגון נכי צה"ל מראה כי התוצאה הפוכה לגמרי ומצבו של בית קיי עגום משחשבנו.

בית קיי בנהריה

בתמונה: בית קיי בנהריה (צילום: פורטל נכי צה"ל)

האם זהו אכן בית הבראה לנכי צה"ל?

אז זהו שלא !! כאמור, הגדרתו של בית קיי היא "מרכז הבראה ונופש לנכי צה"ל" - נשמע פנטסטי, נכון ? מסתבר שהמצב לא בדיוק כך ובשנים האחרונות, אחוז הנופשים שהינם אכן נכי צה"ל נמוך מאוד.

בכדי לנסות ולכסות על גירעונות רבים בהם עומד בית קיי, מנהליו מגייסים אליהם נופשים מכל שכבות האוכלוסייה עד למצב שבו נכי צה"ל, אשר עבור מימוש זכויות נכי צהל הוקם המקום, לא מקבלים את היחס ואת המקום המתאים להם במרכז הבראה והנופש לנכי צה"ל.

בנוסף, מבדיקת מבקר ארגון נכי צה"ל שנערכה בבית קיי מתברר כי טיפולי הפיזיותרפיה וההידרותרפיה לוקים בחוסר ביקורת חמור - נמצאו מטופלים שאינם חותמים על קבלת הטיפול בזמן אמת וכן מטופלים בתשלום אשר קיבלו סדרת טיפולים בלתי מבוטלת ללא תשלום ורק בדיעבד קיבלו רשימת תאריכים בהם טופלו מידי המטפל.

חשוב לציין כי תגובתו של מנהל בית קיי לעניין הטיפולים הייתה "ההערה תוקנה תוך 24 שעות ובהחלט הייתה נכונה".

כשלים תפעוליים רבים:

בית קיי מאבד מערכו, מאבד את המטרה לשמה הוא הוקם ומתנהל בדרך המובילה אותו לתהום אשר לא יוכל להיחלץ ממנה. בביקורת שנערכה התגלו כשלים רבים כמו הסכמי עבודה שאינם תואמים את הוראות ארגון נכי צה"ל, שיפוץ בית קיי אשר בוצע ללא בקרה ועם חריגות רבות מן התכנון המקורי שאושר, ניהול לקוי של מחסנים - ישנם חוסרים רבים שאינם רשומים ותכולת המחסן נכנסת ויוצאת ללא בקרה וכמובן - כל ענייני הרכש והכספים נעשים ללא בקרה כלל !!

בכדי לנסות ולסדר את ניהולו התקין של בית קיי בנהריה הוכנסה מערכת SAP אך הטמעתה מתנהלת בעצלתיים וכאילו כלום לא בוער, מנהל בית קיי ויושב ראש ארגון נכי צה"ל חיים בר כנראה שכחו שיש להם מלון לנהל ולמרבה הצער, אכן כך זה נראה.

בית קיי גירעון של 900,000 ש"ח:

מפרסומים של ארגון נכי צה"ל לגבי תקציב בית קיי לשנת 2010  עולה תמונה מדאיגה ביותר, מסתבר כי ארגון נכי צה"ל מממן את בית קיי בהרבה מאוד כסף - האם מדובר בכספים המיועדים עבור נכי צה"ל אך מועברים לבית קיי ?

הכנסות בית קיי לשנת 2010 :

בהכנת התקציב לשנת 2010 עולה כי הכנסות בית קיי מחולקות על פי הנושאים הבאים :

הכנסות סכום הכנסות
א. הכנסות מאירוח - נכי צה"ל ואחרים : 5,650,000 ש"ח
(חמישה מיליון ושש מאות וחמישים אלף שקלים חדשים).
ב. הכנסות מארוחות / אירועים / בריכה / קפיטריה / פיזיותרפיה / והכנסות אחרות : 720,000 ש"ח
(שבע מאות ועשרים אלף שקלים חדשים).
סה"כ הכנסות מבית קיי : 6,370,000 ש"ח
(שישה מיליון שלוש מאות ושבעים אלף שקלים חדשים).

הוצאות בית קיי לשנת 2010 :

לעומתם הוצאות בית קיי לשנת התקציב 2010 :

הוצאות סכום הוצאות
סכום הוצאות כולל לבית קיי 7,275,000 ש"ח (שבעה מיליון ומאתים שבעים וחמישה אלף שקלים חדשים)
   
גירעון  בית קיי 905,000 ש"ח
אשר ממומן על ידי קרן נכי צה"ל !!!!

בנוסף בתקציב לשנת 2010 דובר על השקעות במימון קרן נכי צה"ל לצורך שיפוצים שיעמדו על סכום של 769,000 ₪ . סכום זה אמור היה להגיע אף הוא מקרן נכי צה"ל. ואשר לגביו טוען מבקר הארגון בדווח שפורסם כי הייתה חריגה בתקציב

ואתם נכי צה"ל - חברי וחברות ארגון נכי צה"ל צריכים להמשיך ולשאול שאלות רבות כמו :

על איזה סכום חריגה דיבר מבקר הארגון בדווח שפורסם ?

מי בסופו של דבר מימן את החריגה ?

מדוע צריך לממן את בית קיי ? שהרי על פי מימצאי דווח מבקר הארגון ישנם בבית קיי יותר אורחים שאינם נכי צה"ל, מאשר אורחים שהם נכי צה"ל, האם לצורך זה הוקמה קרן נכי צה"ל ?

האם הכספים המועברים לכיסוי גירעונות בית קיי על ידי ארגון נכי צה"ל באמצעות קרן נכי צה"ל, מגיעים מכספים אשר אמורים היו להיות עבור רווחת חברי ארגון נכי צה"ל ?

האם יהודים וישראלים אשר פותחים את ליבם וכיסם, מודעים לעובדה המביכה כי כנראה שבמקום שהכספים יועברו למען מימוש זכויות רפואיות של נכי צה"ל וכד' מועברים הכספים לכיסוי גירעונות ?   

לפי הפרסומים של ידידי בית הלוחם באנגליה כפי שהם מוצגים בעיתון היהודי הבריטי The Jewish News על פניו נראה שלא כך הדבר.  

לסיכום :

האם יש עתיד לבית קיי ?

אם המצב ימשיך כפי שהוא היום אזי כנראה ששום דבר טוב לנכי צהל לא ייצא מזה. לכם - מנהל בית קיי והנהגת ארגון נכי צה"ל, אנו מציעים לתפוס את עצמכם ולהתעורר במהרה !!

חיפוש קל ברשת האינטרנט חושף מתוך עמוד הפייסבוק של בית קיי, תמונות של עובדי בית קיי המעלות תמיהה רבה (אך לאחר פרסום הכתבה הדף הוסר)

המשך ניהול כה לקוי של בית קיי עלול להובילו לאבדון, ולא רחוק היום בו מנהל בית קיי או אחד ממנהלי ארגון נכי צה"ל ייאלץ למסור את המפתחות וללכת הביתה, כפי שכבר קרה בעבר במקרים דומים אחרים. וכפי שנרמז לא מכבר ע"י מבקר ארגון נכי צה"ל

"...  ייטיבו הארגון והעומדים בראשו לעשות אם ישכילו לעצור, ולו לרגע קט, לעשות חושבים ולקיים דיון מעמיק ורחב היבטים על מטרותיו, ייעודו העכשווי, עתידו, מקורות מימונו וצרכי ניהולו והתנהלותו על בית קיי...."

להצגת דווח מבקר הארגון בנושא : דו"ח ביקורת בית קיי – לחצו כאן >>

יושב ראש ארגון נכי צה"ל מר חיים בר היקר, על פי תקנון ארגון נכי צה"ל סעיף 19.15 "יו"ר הארגון יהיה חבר בהנהלות בית הלוחם ובית קיי..." לכן הגיע הזמן לדאוג ולנהל את המקום בצורה ראויה, כפי שמנהלים בית מלון ובייחוד בית מלון אשר אמור לשרת את פלח הציבור החשוב ביותר במדינת ישראל - נכי צה"ל. 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
שלוש שמעון
תאריך: 01/10/2019
כותרת: או קיי לבית קיי

תוכן: זכרון ניפלא ממקום כל כך יפה לא אשכח ימים של צער וכאב אותם ביליתי במקום מופלא אולי הוזנח נוהל לא נכון ומי שאשם זה האנחנו לא שומרים על מסורת מקומות חשובים מזכרונות יפים חבל .

יוא"ב
תאריך: 19/02/2012
כותרת: דרושה רביזיה כללית

תוכן: האם הכותב הנאיבי באמת מאמין שמישהו מהנהנתנים ישים את המפתחות ויילך? דרוש מהפך רציני בארגון נכי צה"ל שחלק גדול מתקציבו הולך למשכורות הבכירים במקום לרווחת החברים.

מידע
רחוב: שד' קיי נהריה
טלפון: 04-9959800
פקס: 04-9922730
יצירת קשר
לשרותך, נכה צה"ל