אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

ד"ר אברהם כץ - מכון לבדיקת ספורט תקופתית

מומחה ברפואת ספורט

ד"ר אברהם כץ, מומחה ברפואת ספורט, מפעיל תחנה מוסמכת לרפואת ספורט ובדיקות מאמץ. ד"ר כץ משמש כרופא בבית הלוחם תל-אביב ובמרכז ספורט נכים "אילן" ובמסגרת זו מעניק לחברי הבית יעוץ ברפואת ספורט, אישורים להשתתפות בתחרויות ספורט תחרותי לחברים הרשומים בהתאחדות ספורט נכים, לחוגי ספורט וחדר כושר.

ד"ר כץ הוא דמות מוכרת בקרב ספורטאים פאראלימפיים ובמסגרת תפקידו מלווה קבוצות של ספורטאים פראלימפים בתחרויות ספורט בארץ ובעולם ואף שימש כרופא מלווה של ספורטאים, פצועי צה"ל באולימפיאדת בייג'ינג (2008) ואולימפיאדת לונדון (2012).

תחנה לרפאות ספורט - אבי כץ

רפואת ספורט : 

רפואת ספורט נועדה לעקוב רפואית אחר ספורטאים מקצועיים על ידי ביצוע בדיקה תקופתית. בדיקה הכוללת מילוי שאלון רפואי מקיף, מבחן מאמץ והערכה רפואית של רופא ספורט מוסמך. הבדיקה היא בהתאם לחוק הספורט (סעיף 5) ובלעדיה ספורטאי מקצועי לא יוכל להשתתף באימונים ובתחרויות. ולכן היא בדיקת חובה בקרב כלל הספורטאים המקצועיים הרשומים בהתאחדות ספורט נכים, כגון: כדורסל, טניס כסאות גלגלים, בדמינטון ועוד...

תפקיד נוסף של רופא ספורט הוא לטפל בפציעות שנגרמות בזמן הפעילות הספורטיבית, לרוב מדובר על פציעות בשלד, נזקים לשרירים, גידים וכד'. במקרה כזה רופא הספורט יאבחן את הספורטאי וייעץ לו על תוכניות שיקום שונות. 

מדוע חשוב לעשות בדיקה תקופתית ?

הבדיקה התקופתית שנערכת לרוב אחת לשנה, חשובה מאוד לכל אדם ובעיקר למי שמעוניין לקחת חלק בספורט מקצועי ועל כן היא מוגדרת כחובה על פי החוק. הבדיקה מיועדת לאיתור בעיות רפואיות אשר עלולות להפריע לספורטאי בזמן הפעילות הספורטיבית. בעיות שעלולות להתפתח ולגרום לנזקים רפואיים בלתי הפיכים. 

כאמור, במהלך הבדיקה יתבקש הספורטאי למלא שאלון רפואי מעמיק וכן יבצע מבחן מאמץ הכולל בדיקת א.ק.ג של פעילות הלב במאמץ ובמנוחה. את הבדיקה אמור הספורטאי לבצע אחת לשנה.

תחנת ספורט מותאמת לנכים

לאחרונה פתח ד"ר כץ תחנה מוסמכת לרפואת ספורט, תחנה מותאמת לבדיקות גם לנכים משותקים ומרותקים לכיסאות גלגלים. נכה המרותק לכיסא גלגלים יוכל לעשות בדיקת מאמץ בעזרת מתקן מיוחד או לחילופין לעשות את הבדיקה על ידי שימוש באופני ידיים.

תחנת הספורט, נגישה לכל בעלי המוגבלויות והיא ממוקמת בתוך מתחם - מרכז הספורט "ספיבק" ברמת גן.

זכאות להחזר כספי

מאחר ובדיקה על ידי רופא ספורט היא חובה על פי החוק, חובה על כל מתעמל מקצועי לבצע אותה. עלות הבדיקה לא גבוהה ומרבית קופות חולים משתתפות בחלק מההוצאה. (רוב קופות החולים מחזירות 50% מהעלות עד לתקרה מסוימת).

עליך לוודא מול קופת החולים שלך, איזה הסדר קיים בטרם ביצוע הבדיקה.

לסיכום,

מחקרים בעולם הוכיחו קשר ישיר בין פעילות ספורטיבית לחיים בריאים. לכן מומלץ לבצע פעילות גופנית 2-3 בשבוע בהתאם למצב הרפואי שלך. ללא קשר אם אתה ספורטאי מקצועי או לא – מומלץ לפנות לד"ר אבי כץ (דרך הטופס צור קשר בדף זה) ולקבל ממנו יעוץ לגבי אלו בדיקות מומלץ לך לעשות.


 

נותני חסות: