X סגירה
 

הסוף לכאבים - טכנולוגיית רפוי חדשנית

ויק דסה המאמנת האישית של הנכים

שיטת ה״ריסטרט״, אתחול מחדש לכאבים, שיטה אשר פותחה במיוחד לאנשים עם מוגבלות גופנית ושהרפואה הקונבנציונאלית לא הצליחה למצוא לה פתרונות. שיטת ה"ריסטרט" היא טיפול באימון פונקציונאלי ללא התערבות כירורגית ללא צורך במאמץ יתר היא מכילה בתוכה אלמנטים של מתיחות חיזוק טיפול וכיוון מחדש. באמצעות השיטה רפלקס השריר נכנס לפעולה והשריר משמן את עצמו לאורך זמן וככל שמתקדמים בשיטה, השרירים בגוף ומערכת העצבים מקבלים "אתחול מחדש" והגוף מלמד את עצמו לחפש את נקודת ההתחלה. קלילות היא שם המשחק. ככל שהגוף קליל, זורם, מאוזן כך התפקוד היום יומי משתפר, עד מצב של הקלה בכאב לרמת אפס.

ויק דסה המאמנת האישית של הנכים

שיטת הריסטרט במצבי נכות וחוסר תפקוד

1. שיטת "ויק ריסטרט" מחזירה את הגוף לנקודת ההתחלה לפני הפגיעה ומלמדת אותו לתרגל את הגוף מחדש למרות הלקויים והכאבים כאשר אדם נפגע , ומוגדר כנכה פיזית – כתוצאה מליקוי שמגביל את התנועה ואת היכולת המוטורית. או ליקוי שמקשה על חיי היום יום כגון קוצר נשימה, חוסר שינה, נכות בתחום הראייה , נכות בתחום השמיעה ונכות הנובעת מחוסר היכולת לחוות חום, קור, כאב וכדומה. יכולת הריפוי בגוף, בניית מנגנון במערכת העצבים גורמת לאתחול מחדש ומזרזת את ההסתגלות והתפקוד. זרימה של הדם וסינרגיה עם המערכות המתפעלות במוח , השיטה עוזרת לגוף לבנות את עצמו מחדש ומסגלת אותו למצבים חדשים ומשפרת את אורח החיים . הכאב הנלווה הולך ופוחת וההתמודדות עימו מתנהלת בהיבט מודעי ופיזי.

במצב של נכות הנגרמת מאובדן איבר בגוף, קטוע רגל, קטוע יד, אדם אשר עבר השתלת פלטינות בגפיים, שחזור ברך, שרירים ניזוקים. איברים פנימיים קטועים.השיטה יודעת ללמד את הגוף לתפעל את עצמו ולהחזיר אותו לנקודת ההתחלה שהייתה לפני הפגיעה . הצורך הקיומי של הגוף הוא באיזון במודעות ובאתחול מחדש.

2. שיטת הריסטרט מזכירה לגוף כיצד הוא תפקד לפני הפגיעה ומחזירה את המודעות לנקודת ההתחלה במצב בו אדם מוגדר כאדם בעל נכות זמנית" - שהוא בעצם מצב רפואי חולף, או בלתי-יציב. שנוצר לאחר מקרה של תאונה, פציעה או מחלה שאינה כרונית או קבועה. הגוף נכנס להלם תפקודי.. ניתן להתחבר אל האני העצמי ולתפעל את המוח מחדש. באמצעות תרגול פשוט וקל. ללא מאמץ גופני וללא התערבות כירורגית נוספת.

מכוון ששיטת ה״ריסטרט״, מכילה בתוכה אלמנטים טיפול וכיוון מחדש. בשרירים מסוימים די בכך שהשריר הקצר נהפך לפחות נוקשה וכך מקל על הכאב. המתיחות והעבודה בתנועה מעודדים זרימת חומרים לשימון מחדש של הגוף. הגוף כמכונה ואנחנו נספק לו למרות הליקויים את השמן, דלק, מזון שהוא צריך בכדי לתפעל את עצמו לא כאב.

במצב של כאב הכרוני, שהוא בעצם הכאב הנפוץ ביותר במונחים הרפואיים , והוא מתמשך ולעיתים גם מלווה בתחושה של דיכאון ובמידה ואינו משתפר עשוי עלול להוביל להידרדרות נפשית ותפקודית. שיטת ה"ריסטרט" נכנסת לפעולה בטיפול פשוט ופונקציונאלי, ועוקפת את מערכת העצבים ואת תפקוד המוח בכדי ליצור מצב של הקלה בכאב וכך הכאב מקבל מענה אונליין מבלי ליצור נזקים נוספים. אתחול מערכת העצבים מחדש, תפקוד התאים, תפקוד המוח, מודעות, כל אותם אלמנטים שהרפואה מזניחה ומפספסת בשל המכשור הטכנולוגי שיטת הריסטרט יודעת לזהות את הנקודות התורפה של הגוף ולהעצים אותן משמעותית ולגרום לגוף למנוע התדרדרות נוספת.

במצב של כאב נוירופטי , שהוא סוג של כאב כרוני, הנגרם כתוצאה מפציעה או מחלה שפגעה במערכת העצבים, שיטת "הריסטרט" יודעת לגעת בעצב הפגוע ולנסות להקים אותו מחדש בתוך מערכת עובדת למרות שהוא כבוי, השיטה מלמדת את הגוף ליצור סינרגיה גם כאשר מנורה אחת או יותר במערכת העצבים כבויה.

כאב הפנטום, הכאב בו החלק הקטוע של הגפה, אשר אינו קיים עוד בגוף. גורם לאדם לחוות כאבים באיבר קטוע למרות שהאיבר בגוף לא קיים . פיזיולוגית המוח ממשיך לקבל פקודות ואלקטרודות לכיוון מערכת העצבים והאדם מתנהל בכאב כאיבר אשר מתפקד לכל דבר. הגוף מתנהל כמי ש"מצמיח את האיבר מחדש״ שיטת "הריסטרט" מעודדת את האדם לחיות כמי שיש לו איבר ומערכת העצבים תקינה. האתחול של מערכת העצבים לשלב מלפני הפגיעה יוצרת הקלה בתפקוד כמוכן הבנה שהגוף מסוגל לתפעל את עצמו מחדש.

מאמנת היחידה מסוגה אשר יודעת לעבוד עם נכים ברגע שאדם מגיע למצב שכאבו מערער את איכות החיים, ומשתלט על תפקוד יום יומי, עד מקרים של חוסר רצון של הגוף לחזור לנקודת ההתחלה. שיטת ״הריסטרט״ ככפתור הפעלה, מעניקה כלים לשחזור המערכת ולמודעות גופנית שכל עוד יש נשימה בתוכנו, כך גם נצליח לתפעל את הגוף ברמה מקסימאלית לאותו תפקוד מינימאלי. השיטה מגלמת בתוכה שילוב של תנועות פונקציונאליות יום יומיות וחוקרת את שורש הכאב לצורך הקלה, השיטה מכריחה את המוח לחזור לנקודת הריפוי העצמי. בעזרת הטיפול האדם מקבל כלים למצוא את כפתור "ההתחל מחדש".

הגוף שלנו מחולק לנקודות תפעול. איבר משולב באיבר. שריר מסתמך על שריר, אך לכולם מטרה אחת והיא לקבל את זרימת הדם הרצויה לסינרגיה מושלמת ולאתחל את מערכת העצבים. ניתן להתרגל לכאב וניתן ללמוד לחיות איתו , אך ברגע בו הכאב שולט בגופנו, ותפקדנו הפיזי נשלט על ידו, אנחנו צריכים למצוא את נקודת "הריסטרט" שלנו. את נקודת ההתחלה.

"הריסטרט" משלב טיפול בגוף, נפש ונשמה. השיטה מחזירה את האדם מבחינה מנטאלית ונפשית לנקודת ההתחלה לפני הכאבים, לפני המוגבלויות, וגורם למוח לחיות עם עצמו מחדש. לאחר הטיפול האדם מרגיש הקלה בתנועה, הקלה ביציבות ומקבל כלים לרכישת מיומנות על ידי תנועה. מתיחות והרפיה לשרירים והרפיה לנפש היא מכלול של עבודה עצמית התוצאה הסופית היא, הרפיה מוחלטת של המוח מהכאב.

כמו כן שיטת "הריסטרט" מאזנת לאורך זמן, את חוסר היציבות של המערכות הפנימיות של הגוף כגון בעיות חוסר איזון פנימי הנובעות ממערכת הדם, מערכות אשר לא מתפקדות כראוי, בעיות בתפקוד הלב והנשימה ובעיות אשר מגבילות את הגוף. כאשר יש סינרגיה מערכתית השמיים הם הגבול.

הכותבת ממציאת שיטת הריסטרט, בעלת תואר שני, משקמת פציעות ומתפעלת את הגוף מחדש


 

נותני חסות: