X סגירה
 

היגיינה אישית - בריאות

כיצד מטפלים בהיגיינה אישית ושומרים על בריאות?

בריאות האדם תלויה במילוי נורמות וחוקי היגיינה. אנו משתמשים בבריכות, סאונות, מתקלחים, מצחצחים שיניים, שוטפים ידיים לפני הארוחה וכו'... ולמרות זאת רובנו המכריע אינו מתייחס בתשומת הלב הדרושה לאזור הפגיע ביותר למחלות שהוא אזור פי-הטבעת ואיברי המין.

הסיבה לכך היא חוסר הוודאות לאמצעי היגיינה נוספים מלבד נייר טואלט או מחסור באמצעים טכניים לשטיפת איברים אלו בבית. חשוב לציין ששמירה על היגיינה באיברים אלו לא רק מאפשרת להישמר ממחלות לא נעימות אלא גם להירפא מהקיימות. השיטה הפשוטה ביותר להימנע מצרות אלו היא שטיפה וייבוש באוויר החם.

ילדים

סקר שנערך בארה"ב הוכיח כי שטיפת מקומות אינטימיים לילדים מונעת את רוב הבעיות בזמן ההתבגרות המינית. במיוחד זה חשוב לבנות. יש ללמד אותן לא רק איך להשתמש בפדים אלא גם איך להתרחץ נכון מטה.

אמהות צעירות מדי פעם פונות לרופא עם תלונות על גירויי עור אצל הילדים. ביחד עם זאת הן לעיתים קרובות משתמשות במפיות לניגוב באזור פי-הטבעת ואיברי המין של ילדים. וזה גורם למיקרו-שריטות על עורם העדין. השיטה הכי פשוטה למנוע בעיות מסוג זה היא – שטיפה עם מים חמימים ולאחר מכן ייבוש עם אוויר חם.

לצערנו, עדיין ילדים רבים סובלים מתולעת משי. עם זאת הדבקה עוברת מילד חולה לבריא. כאשר משתמשים בנייר טואלט כמעט ובלתי אפשרי למנוע מפגיעת ביצי תולעת לידיים. והוא עלול להדביק את הילד אחר או להידבק לבד. לפיכך טיפול מונע הוא שטיפה עם מים חמימים וייבוש ע"י אוויר חם.

נשים

אי-שמירה על היגיינה תואמת באזור פי-הטבעת ואיברי המין אצל נשים עלולה לגרום לא רק לתוצאות סובייקטיביות (כמו גירוד, ריח לא נעים וכו') אלא גם למחלות הבאות: וגינית, ברטולינית וכו'. זה מסוכן במיוחד לנשים אחרי לידה. רק רחיצה סדירה עם מים חמימים יכולה להרתיע מחלות אלו.

חשוב לציין ערכיות הרחיצה בזמן המחזור החודשי כאשר יש סכנה גבוהה מאוד לחדירת זיהום באיברי המין הפנימיים של האישה.

גברים

בלוטת הערמונית אצל הגברים – הוא מקום לשנויים פתלוגיים רבים. המוכרים ביותר הם פרוסטטה ואדנומה אשר עובר לעיתים קרובות לסרטן. מצד אחד זה נראה שהיגיינה באזור פי-הטבעת ואיברי המין לא קשורה כל כך לבלוטת הערמונית, אומנם זה כן קשור. מיקום אנטומי של הבלוטה כזה שטיפה עם מים חמים בשלב מסוים יכולה לגבות השפעה רפואית ביחד עם טרופות אחרות. דרך הגב, שיטה הזאת טובה לשימוש גם במקרה של ירידת פוטנציה אצל הגברים ופריג'ידיות אצל הנשים.

מוגבלים

חשוב במיוחד לאנשים מוגבלים וגם לאנשים מבוגרים לשמור על היגיינה באזור פי-הטבעת ואיברי המין בהתאם לאחוז הגבוה של אנשים עם קשיים בתנועה ביניהם ויכולת מוגבלת לעשות פעולות היגייניות בסיסיות.

אוכל ובריאות

אוכל מודרני וסגנוני החיים של היום לעיתים קרובות עלולים לגרום לאטונית מעיים ועצירות. העצירות לפעמים היא הגורם לטחורים וסדקים בפי-הטבעת. אבל אם לעשות יום-יום מסג' ע"י זרם המים מכוון וביחד עם טמפרטורה משתנה זו היא השיטה המוצלחת במלחמה נגד העצירות והתוצאות השליליות שלה.   

עוד כמה משפטים לגבי הטחורים, לפי הנתונים של ארגון הבריאות הכלל-עולמי סרטן של רפיון המעי הגס הוא הגורם העיקרי לתמותה בעולם. אחת מהסיבות העלולות לגרום למחלה הם סדקים של רפיון המעי הגס וטחורים. שימוש בנייר טואלט במקרים האלו אסור בהחלט. גניקולוגים ממליצים שטיפה במים כאמצעי להקל על סובלים מטחורים, פריחות וגירויים באזורים אינטימיים.

רק שטיפה סדירה יום-יומית יכולה לעזור למנוע מחלות לא-נעימות ובמקרה הימצאותן להיות אמצעי חזק לטיפולן.

כל הרשום לעיל מוכיח את היתרון השטיפה על נייר הטואלט ללא כל ספק ומחייב לשנות את ההרגלים שלנו בטיפול בהיגיינה אישית ושמירת בריאות כל בני המשפחה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך