X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

מבקר המדינה בדוח חמור על התנהלות הועדות הרפואיות

ליקויים בפעילות הוועדות הרפואיות שאמונות על קביעת אחוזי הנכות של נכי צה"ל

מה שהיה ברור כשמש במשך עשרות שנים, כמעט לכל נכה צה"ל שנאלץ לעבור ועדה רפואית לקביעת אחוזי הנכות המגיעים לו ולהילחם שנים על הזכויות, הטיפולים הרפואיים והשיקום - קיבל השבוע (14/3/2018) "גושפנקה" ממבקר המדינה מר יוסף שפירא שבדוח חמור פירט את הליקויים בפעילות הוועדות הרפואיות שאמונות על קביעת אחוזי הנכות של נכי צה"ל וקבע : נכי צה"ל צודקים בטענותיהם - הועדות הרפואיות לוקות בחסר.

ליקויים בפעילות הוועדות הרפואיות שאמונות על קביעת אחוזי הנכות של נכי צהל

הועדות הרפואיות באגף השיקום

הועדות הרפואיות באגף השיקום של משרד הביטחון הן הגוף שאמון על קביעת דרגת נכותו של כל אדם שנפגע במהלך שירותו ועקב שירותו בצבא, במשטרה, בשב"כ, בשב"ס וכד'. הועדות הרפואיות פועלות מתוקף חוק הנכים תגמולים ושיקום והן הקובעות מהו גובה אחוזי הנכות שמגיע לכל אחד או אחת שהגישו תביעה כנגד קצין התגמולים במשרד הביטחון. הועדות הרפואיות מתחלקות לוועדות מחוזיות ולוועדות עליונות.

אבד האמון בוועדות הרפואיות

אין זה סוד שהאמון בוועדות הרפואיות של אגף השיקום אבד מזמן ונכי צה"ל רבים סיפרו על מאבק שנמשך שנים, מאבק שבמהלכו נאלצו לעבור מספר רב של ועדות רפואיות עד שנקבעו להם אחוזי נכות המתאימים לנכות ממנה הם סובלים.

מאבק שלרוב נעשה במקביל להתמודדות עם הפציעה, מאבק שעיכב את השיקום, מנע טיפול רפואי וגרם נזק בריאותי ונפשי שעד לפרסום דוח מבקר המדינה נראה כמשהו שהיה קשה מאוד להאמין שקורה דווקא לאלו שנפצעו או חלו בזמן שפעלו למען בטחונה של מדינת ישראל ועם פציעתם הרגישו נבגדים על ידי הגוף שאמון לשקם אותם.

מה לא תקין בהתנהלות הועדות הרפואיות ?

בדוח שכולל כ- 52 דפים מפרט מבקר המדינה מר יוסף שפירא את מכלול הבעיות שקיימות בנושא הוועדות הרפואיות של אגף השיקום. לרבות: זמני המתנה ממושכים עד לזימון התובע לוועדה רפואית, תיקים רפואיים שנאבדים, לא נסרקים, כמו גם חוסר הפקת לקחים וניתוח של פסקי הדין שניתנו כנגד אגף השיקום להתייעלות עתידית.

בנוסף, קובע מבקר המדינה את חוסר שביעות רצון של הזכאים (נכי צה"ל) מפעילות הוועדות הרפואיות, התעלמות מתלונות של נכי צה"ל כנגד הועדות הרפואיות, שיבוץ רופאים לא מתאימים בוועדות השונות וכן פער לא סביר בין ההחלטות של הועדות המחוזיות מול הועדות העליונות וכמות הערעורים שמתקבלים בסופו של יום - דבר שמצביע לכאורה על תפקוד לקויי בקביעת גובה אחוזי הנכות.

בסיום דבריו כותב מבקר המדינה :

".. אגף שיקום משרת את אוכלוסיית נכי צה"ל ועליו להעניק לה שירות יעיל, שוויוני ואיכותי. הווע"ר משמשות כאחת מנקודות המפגש הראשונות של אוכלוסיית נכי צה"ל עם אגף שיקום, ובמסגרת פעילותן שומה עליהן להביא לידי ביטוי, בין היתר, ערכים של כבוד ורגישות לצד מקצועיות ואמינות. על האגף למצוא פתרונות שיגבירו את יעילותה של העבודה ביחידת הווע"ר, יקצרו לוחות זמנים וישפרו את הפיקוח והבקרה על עבודת הווע"ר כדי להגביר את יעילות אגף שיקום ואת התועלת שאוכלוסיית הזכאים תוכל להפיק ממנו.

בביקורת הקודמת משנת 2006 בדק משרד מבקר המדינה את אופן תפקודן של הווע"ר , ואף שכבר אז צוין שהאגף לא בחן נתונים הנוגעים למשכי הטיפול בתביעות, הביקורת הנוכחית העלתה כי למעשה האגף עדיין לא פעל לתיקון הליקויים שהועלו בביקורת הקודמת וטרם קבע תהליכים מובנים וסדורים לביצוע מעקב ובקרה בנוגע למשכי הטיפול בווע"ר. לא זו אף זו, הבדיקה הנוכחית העלתה כי לא זו בלבד שלא חל שיפור בהיבט זה, אלא שמשכי הטיפול בתביעות התארכו הן בווע"ר מחוזית והן בווע"ר עליונה.
על פי חוק הנכים, תגמולים המגיעים לזכאי משולמים רטרואקטיבית מיום הגשת התביעה, מכאן שהנזק העיקרי שנגרם בעקבות התמשכות הטיפול בבקשות הזכאים הוא עיכוב במועד קבלת התגמולים.

נוכח חוסר שביעות הרצון מהתהליך המתקיים בווע"ר, כפי שעלה מהסקר שביצע משרד מבקר המדינה, על האגף לבחון כיצד אפשר לשפר את השירות הניתן לזכאים במסגרת הווע"ר, בדגש על היחס הניתן להם בווע"ר.

בהיותן של הווע"ר גוף סטטוטורי מקצועי ועצמאי, על האגף לנקוט את הפעולות הנדרשות לחיזוק אי-תלותן באגף שיקום. נוסף על כך, לצורך מילוי ייעודן ותפקידן של הווע"ר, על האגף להכין תכנית הכשרה סדורה, מקיפה וייעודית לרופאי הווע"ר, שתספק להם את הכלים והידע הנדרשים לצורך התמודדות עם מכלול ההיבטים הנוגעים לעבודתם, ולהקפיד שכל רופאי הווע"ר ישתתפו בתכנית כאמור..."

לחצו כאן לעיון בדווח מבקר המדינה

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
שרה
תאריך: 14/04/2018
כותרת: ליקויים בשלב הכרת הנכות בבימש

תוכן: אצלי הייתה סחבת של 6 שנים בשלב הראשוני של ההכרה בנכות. שופט בימ"ש שלום בירושלים העדיף חוות דעת של מומחה מטעם משרד הביטחון, בשעה שמומחה זה בעדותו בבימ"ש הודה שרשם חוות דעת לגבי 7 פעמים וכל פעם באופן שונה, כשנחקר ונשאל מדוע עשה זאת תגובתו הייתה "כופפו אותי לעשות זאת"
בעיני דבר חמור ביותר, כי חוות הדעת התבססה על רמאות וניסיון להונות ולהטות את ההחלטה לרעתי וכך נעשה בסיכומו של דבר מבלי יכולת שלי לתקן את העוול שנגרם לי.
בנוסף כשנשאל המומחה מטעם משרד הביטחון, באם התיק הרפואי שלי היה לפניו תשובתו הייתה שלא וכי התיק שלי היה ברשות רופא אחר במשרד הביטחון והוא אמר לו מה לכתוב. רוב תשובותיו בעת חקירתו בבימ"ש השלום היו לא זוכר ולא יודע - עם כל הליקויים והפגמים החמורים האלה השופט בשלום התעלם מחוות דעתו של המומחה שלי שהייתה ברורה וממצא והעדיף את חוות דעתו של המומחה מטעם משרד הביטחון. החלטת השופט הייתה להכיר ב-50% החמרה וזה אומר שבעת קבלת אחוזי הנכות אקבל 50% ממה שתקבע הוועדה הרפואית, כמו כן השופט קבע להחזיר לי 5000 שח הוצאות מסך 22000 שח הוצאות שהיו לי.
לציין שהחלטתו של השופט לא מתבססת על האמת כי כלל לא ברור מדוע החליט החמרה ולא גרימה, כי לפני שרותי הייתי בריאה והתגייסתי בריאה ומעולם לא הייתה קיימת אצלי הבעיה מהילדות.
הגשתי ערעור בנושא לבימ"ש מחוזי בירושלים .הערעור שלי נדון בהרכב של 3 שופטים וביניהם נשיאת בימ"ש מחוזי. לציין שהשופטים קבעו שאני צודקת וכי היו צריכים לקבוע גרימה ולא החמרה וכן להחזיר לי את כל ההוצאות שהיו לי. לטענת השופטים יש חוק שמונע מהם לשנות החלטה של שופט בשלום שהעדיף חוות דעתו של המומחה של משרד הביטחון (שהונה וגרם לקבלת החלטה לרעתי שכתוצאה ממנה נגזלו זכויותיי) ולאור זאת הציעו הצעת פשרה שמשרד הביטחון יעלה לי את אחוזי ההחמרה ויחזיר לי את כל ההוצאות שנגרמו לי בעקבות החלטה זו. עו"ד הדין שלי שהוא נכה צהל בעצמו, ריפא את ידיי ולא עשה את מלאכתו לטובתי וכל הזמן הייתה לי תחושה שהוא נוטה לטובת משרד הביטחון כי אחרת עוד בהתחלה בבימש השלום הוא אמור היה לבקש לפסול את חוות דעתו של המומחה מטעם משרד הביטחון והוא לא עשה כן. תחילה לא הסכמתי להחלטת בימש המחוזי להעלות לי את אחוזי ההחמרה ובהתייעצות עם העו"ד שלי שכאמור הוא נכה צה"ל, בקשתי להגיש ערר לעליון בנושא והוא אמר לי שאני לא יכולה להגיש כי בימ"ש עליון לא דן במקרים פרטיים והוא לא יקבל את הערר שלי וכמו כן יש סיכוי שמשרד הביטחון יוריד לי את אחוזי ההחמרה ולא ישלם לי את כל ההוצאות. לאחר 6 שנים של המשך הדיונים בבימש השלום וכל העוול שנעשה לי שם, חשתי חוסר אונים ואכן כן פחדתי שיורידו לי גם את אחוזי ההחמרה שנתנו לי ולא יחזירו לי את כל ההוצאות והתעייפתי מלהמשיך ולצאת למלחמה בנושא ובלית ברירה קבלתי את הגזרה שעד היום הדבר גורם לי למפח נפש ולאיבוד זכויות שלהם הייתי זכאית כחוק. מאז 4 פעמים אושפזתי בבימ"ש במצב של סכנת חיים, ומצבי מעת לעת מחמיר והדבר מונע ממני לעשות כל דבר כי יש לי הגבלות. לי לא הייתה בעיה בוועדות הרפואיות, בוועדה הראשונה קבלתי 40% אחוז החמרה, הגשתי ערעור לוועדה הרפואית העליונה ללא העו"ד שלי וייצגתי את עצמי בוועדה שקבעה שהמצב שלי קשה וכי אני זכאית לקבל את המרב של 60% , אבל לאור הרמאות שהייתה בבימ"ש השלום קבלתי 30% נכות.
לאור זאת אני מאבדת זכויות וכמו כן מצבי הבריאותי לא משתפר כלל - הגשתי ערר בנושא לאגף שיקום נכים במשרד הביטחון והם הציעו לי להתחיל שוב את כל ההכרה בנכות בבימש שלום מההתחלה, לאור הניסיון המר שהיה לי לאור 6 שנים לא היו לי כוחות שוב להתחיל שוב הכל מההתחלה ולעבור שוב את מסכת הייסורים ובדגש שעד היום משרד הביטחון כלל לא העלה לי את אחוזי ההחמרה לפי החלטת המחוזי, ירדתי מהנושא ולא בקשתי לחדש שוב את הנושא בשלום. לאורך כל השנים העניין כל פעם צף לי מחדש ובמיוחד לאור העובדה שמצבי הבריאותי מחמיר ואני לא זכאית לכל התנאים אילו היו לי 60% . במהלך כל התהליך היו לי 2 עורכי דין ושניהם רימו אותי וניזוקתי מכך ואין לי אמון בעורכי דין .

אריה דאבי
תאריך: 09/04/2018
כותרת: אחוזי נכות לא מוצדקים

תוכן: נגמרה לי קריירה בעבודה אני עם רגל מרוסקת . קרע ברצועה קרעים במינסקוס היום בשני הרגלים נאמר ואני עם 10% בושה למשרד הבטחון

נכה
תאריך: 07/04/2018
כותרת: אמרנו לכם

תוכן: תמיד ידענו ולא האמינו לנו.
אלה חבורת רשעים שכל מטרתם לחסוך למשרד הביטחון ועל כך תוגמלו אין לי ספק. המרוויחים הגדולים הם עורכי הדין היקרנים שעושקים את הנכים.
במדינה נוכמלית נותנים חנכה מה זמגיע לו ללא מלחמות

א וי
תאריך: 06/04/2018
כותרת: לא אגף השיקום אלא אגף הנוכלים

תוכן: הם עושים הכל, אבל הכל בכדי לדאוג ולוודא שלא תיקבל את מה שמגיע לך, כאשר כל תרגיל מבחינתם הוא חוקי, זה מתחיל בזה שבועדות הראשונות בודקים את המינימום וגם הוא לוקה בחסק,בהמשך משחקים על הגבול שבין רפואה ולתחום המשפט (ועדה/קצין תגמולים) בהמשך בקושי סופרים גם את השופט, בקיצור מתוקף החוק והסמכות שהקנו להם אם אתה רוצה לקבל באמת רק את מה שמגיע לך (לא יותר) צריך להיות מוכן לפגישה אם השופט, מניסיוני פעמיים פגשתי שופט וזכיתי , הרי אין להם מה להפסיד הם בכל מקרה משלמים למשרד עורכי הדין, אז למה מבחינתם לא להקשות? בקיצור לא להתייאש אם זה באמת ב 100% מגיע לכם תקבלו אצל השופט.
נ.ב
אם הם היו יכולים להוציא רישיון להרוג היו עושים גם את זה, פשוט כי אין עליהם והם לא סופרים אף אחד.

שגיב אור זוהר אהרון
תאריך: 01/04/2018
כותרת: בושות לאנושות....

תוכן: כימעט נהרגתי מס פעמים בגלל דחיות הוועדות והמוקד של אגף המיתוט

שלמה יהב
תאריך: 28/03/2018
כותרת: דו"ח מבקר המדינה על הוועדות הרפואיות של אגף השיקום

תוכן: אגף השיקום לוקח לו זמן עד ששולח את הנכה לוועדה רפואית , הוועדות הרפואיות הן למעשה ת "פ של אגף השיקום והיה צריך לעשות הפרדה בניהם , הוועדות הרפואיות למעשה כבר הגיעו מוכנות לפי הנחיות אגף השיקום , איזה אחוזי נכות לתת לנכה , ולכן לדעתי צריך בכל וועדה שמתקיימת שיהיה נציג ארגון נכה צה"ל על מנת לפקח על התנהלות הוועדה מבחינה ניהולית ולא רפואית , צריך שבכל פעם שנכה מגיע לוועדה רפואית שהרופאים לאר יהיו תמיד אותם רופאים אלא שתהיה תחלופה של רופאים

איציק - פדוי השבי הסורי
תאריך: 28/03/2018
כותרת: אגף השיקום משקר ומרמה את הנכים

תוכן: המוטו של אגף השיקום הוא :
״ עדיף חלל צה״ל , על נכה צה״ל ״ !!!!!

יהושוע יהודה
תאריך: 27/03/2018
כותרת: האמת תנצח

תוכן: כמו רוב המגיבים,לא פסחו עלי הקשי'ם שצוינו וכמובן שעלינו להמשיך להיאבק,לצערי עם כל הכבוד לדו"ח,ברור שאין כאן מקום לאשליות שיחול מהפך,היות ומדובר במערכת שמטרתה לשלול כל סיכוי לתת למצוי'יני צ.ה.ל את הזכות לשיקום,היות והגורם שבעצם אמור לפעול למעננו ולי'יצגינו לא ממש עושה את עבודתו,כך שנשארנו לבד,וכל אחד לגורלו,כך לפחות לעניות דעתי,כי במבחן המציאות המאבק האמיתי הוא בוועדות ובבירוקטי'ה של המערכת,שהיא פשוט אכזרית ובלי למצמץ מתישים אותנו וכאן כל אחד מאיתנו מוצא את עצמו לבד במערכה,זכורני שבארגון גימלאי צ.ה.ל התעוררה בעית עם שחיקת השכר לגימלאים והם לא ממש מנעו לביטול הגזירה של שחיקת השכר,ואז הגימלאים יצאו להפגין, מול משרד הביטחון ובכנסת ,והציפו את הבעי'ה והגיע לתקשורת ולסדר היום החדשותי או אז החל משא ומתן וכן משרד הבטחון כינס את ארגון גימלאי צ.ה.ל וכך התקדם נושא השכר,נראה לי שגם אצלנו המושפלים ע"י האגף שמטרתו לשקם מוצא את עצמו מדכא!

שי
תאריך: 26/03/2018
כותרת: עושים קופה עלינו

תוכן: וועדות השיקום ביטוח לאומי
עם וועדות מטעם וכל המטרות הם לדפוק את הנכים

חיים
תאריך: 26/03/2018
כותרת: יחידות לכיסוי נכים

תוכן: בשנת 73 נפגעתי בקרסול בפעילות מבצעית, לאחר שהיתלוננתי אצל רופא היחידה על כאבים במקום טיפול קיבלתי סיפור, לאחר 4.5 חודשים של כאבים פניתי לרמבם שם התברר שתיפקדתי עם קרסול שבורה, לאחר השחרור לבעלי על נכות הוועדה פטרו אותי בכתום, רק לאחר כ13 שנה הצלחתי במזל טוב לשכנע שאני סובל המוגבלות, במשך השנים נסעתי לעלות את אחוזי הנכות בוועדות דבריהם תמיד הובטח שישלחו אותי לברור דבר שמעולם לא קרה, רק הדתיות קרו ללא הפסק. לפני כשלוש שנים פניתי לוועדה עם צלויים כשאני מתלונן על נפילות בעקבות כאבים חדים בקרסול, למרות שכתבתי מסמכים על ממצאים למרות זאת נדחתי, דרך רופא משלים של הקפה נשלחתי m.r.i ושם התגלה זכרונות אלי כולם קרועות עם חור גדול בעצם, הגשתי ערעור על נדחתי בטוענה שיש לי טווח תנועה טוב. לאחר כשנה וחצי עברתי ניתוח ייצוב של הקרסול שבו הרופא המכסים פגע לי בטעות בעמוד השדרה, לאחר זמן מה פניתי שוב לוועדה עם כל המסמכים ושוב נדחתי בטוענה שאין שינוי
מחר אני מגיע לערר של וועדה עליונה הרבה צפיות אין לי מהם, רק חבל שהרופאים יותר משהם רופאים הם יותר קבלני טיוח של משרד הביטחון

יהודה מאור
תאריך: 24/03/2018
כותרת: להקים מערך של עורכי דין

תוכן: ארגון נכי צהל מתבקש לאור הביקורת להקים מערך של עורכי דין בשרות הארגון שיגן עלינו בפני וועדות רפואיות ללא השתתפות הנכה היות וכיום עורכי הדין שנשכרים ע"י הנכים גובים סכומים עדירים ואם לא מצליחים בתביעה ממאשימים את הוועדה אבל את הכסף הם לא מחזירים לכן האירגון יכול לבחור עורכי דין ישרים וכשהכסף ישולם עי הארגון לא יהיה מקום רמיה והפסד של חברי הארגון בכבוד רב יהודה מאור

משה
תאריך: 23/03/2018
כותרת: וועדות צהל

תוכן: הייתי בוועדה רפואית בנושא פרקים, הפרופסור שבדק אותי לא התרשם למרות מכתב מפרופסור אחר. ביקשתי וועדת על ושם פגשתי רופא שעשה את התמחותו אצל הפרופסור בוועדה הראשונה ..מה נראה לכם ? כך עובדת הוועדה השיקומית ברמב"ם

אליהו יוסף לא מפחד מאף אחד
תאריך: 22/03/2018
כותרת: ועדות רפואיות

תוכן: התגובה הראשונה שכתבתי כאן לפני יומיים הייתה על התנהלות וזלזול של עובדי ורופאי אגף השיקום .
מה שאני רוצה לציין באמת זה את ההתנהלות של הוועדות הרפואיות ( בנושא הזימון )
מה שכן אני רוצה לציין את הנושא של הוועדות הרפואיות שדאגו וזימנו אותי תמיד בזמן ומהר יחסית לתלונות שאני קורא כאן ושומע מנכים .
הציין שהיו לי מספר וועדות והם זימנו אותי מהר מאוד וגם רופאי הוועדות מתייחסים בכבוד לנכה ( לפחות אלי בצורה יפה ומכובדת )
רק חבל שבשביל לקבל את המגיע לך אתה צריך לקחת עורך דין ולשלם מכספך עשרות אלפי שקלים .
בסופו של יום הנכה יקבל את המגיע לו וזה ברור לכולנו .

וגם : בדיוק עכשיו בזמן שאני כותב את הפוסט הזה . אני מסתכל מהחלון ואני רואה שוב את אותו הרכב ואותו הבן אדם שעוקב אחרי כבר הרבה מאוד זמן . לא נמאס לך לשבת מחוץ לבית שלי ולעקוב אחרי . בו תעלה לכוס קפה שלו יתייבשו לך הגואבוס שלך ....
תפסיקו לעקוב אחרי נכים שעברו כול כך הרבה ניתוחים . איך אתם לא מתביישים לעקוב אחרי לוחמים שנתנו את גופם ונשמתם .
כמה כסף אתם משלמים לחוקרים מידי שנה .
במקום ולתת לי הפנייה לכיסא גלגלים מותאם . מעלון לרכב . זה מה שאני מקבל לחג .
חוקר פרטי שלו יודע לעבוד ( רואים שהוא חוקר )
בקרוב אני יפרסם את התמונות שאני מצלם את הפגרים האלה .
חג שמח רופאי אגף השיקום
על תדאגו אני לא יכך לכם את האוכל שלכם .

חג בריאות שמח לכול הנכים

לא לוותר על כלום
תהיו חזקים . תיקחו עורך דין שמתמצא טוב במשרד הביטחון .

שלום מלול
תאריך: 22/03/2018
כותרת: התאמה ציוד ומכשור עדכני

תוכן: אני כנכה משנת 1967 קיבלתי מכשירי שמיעה עד היום5 סוגים ,כיום ישנם מכשירים שיכולים לשפר לי איכות חיים ,אבל הדגם החדיש עולה פי 2 ,והוא לא בסל ,פשוט חבל לי לקחת מכשור לא מועיל ,עדיין אני ממתין לאישור אולי תבוא הישועה ואישור מרופא מהמחוז,

קובי אלנקרי
תאריך: 22/03/2018
כותרת: מצטער שנפצעתי

תוכן: לקח לי 12 שנה להוציא את האמת כאילו לבנון זה היה תסריט שלי. הכירו בי זמני במשך 7 שנים . ובוועדה קראו לי הבחור משנה שעברה. עד שבזכות עו'ד רפאל שיין עירערתי לפתח תקווה . במקום נתנו לי 30 אחוז לצמיתות ועוד היתנצלו בפניי.ואני אומר לעצמי שאף פעם לא נלחמתי 6 שנים אלה 18 שנה . כיום אני יודע שהאמת יצאה לאור. אל תוותרו אף פעם.

נ.ברוך
תאריך: 22/03/2018
כותרת: תודה על דו"ח המבקר ומספר השגות

תוכן: מספר השגות:
1. האם אגף השיקום הוא גוף שלא עונה לאף אחד? איך קורה במדינה מתוקנת שאירגון ממשלתי מסרב ומתעלם ממבקר המדינה?
2. לכאורה, נראה שלמבקר המדינה שמשרדו עשה עבודה יסודית אין כל שינים להכריח אירגונים ממשלתים לשנות את דרכם הנלוזה. מדוע זו המציאות?
3. האם הדו"ח הזה אינו מטריד את אביגדור ליברמן שהוא שר הביטחון? למה?
4. אלפי אנשים עברו יסורים לפני הוועדות בשנים האמורות, מדוע אחי ואחיותי לא הטריחו את עצמם למלא את טופס התלונות באתר? פחות מ200 איש ואישה הטריחו את עצמם.בושה.
5. בדו"ח המבקר יש השגה שבסופו של ענין מקבלים תגמולים מיום הגשת הבקשה לוועדה.נכון. מה שהדו"ח החמיץ או לא היה מודע,היא העובדה שבלי אחוזי נכות מסוימים , לא מקבלים טיפול נאות שיכול להיות בעיה רפואית גדולה בעתיד.
6. איך מרגישים חברי הכנסת שנבחרו על ידי הציבור, שבירוקרטים מתעלמים מחוקים שהם חוקקו? מדוע אין צעקות בנושא בכנסת?
לסיכום יהיה רעש בגלל הדו"ח הזה אבל כלום לא ישתנה, וזו ההנחה של מנהיגי אגף השיקום.
וכן קראתי את כל עשרות עמודי הדו"ח שהושקעו בו הרבה עבודה ללא ספק

חנא אבו שרקי
תאריך: 21/03/2018
כותרת: ועדה חוזרת

תוכן: אני עברתי ועדה שינה ערר על החלטתה של הועדה והא דחתה את הערר שלי .. אני פוטרתי מהמשטרה בעקבות פציעה בתפקיד ומשכורתי ירדה ב 6000 שח חוץ מההטבות שהייתי מקבל מדי שנה .. האם ניתן להגיש בשקה לעיון חוזר

יאצק
תאריך: 21/03/2018
כותרת: קביעת ועדות רפואיות

תוכן: בשנים האחרונות הועדות הרפואיות עובדות לפי הנחיות מלמעלה. לנכה נקבעת דרגת נכות והמלצות הועדה לא מתקבלת למעלה ויש בדיקה חוזרת ״להשלמה״, אבל אז לא יאומן, בזימון החוזר נכתב ״אתה לא חייב להופיע״, מישהו היה מאמין? ואז אותם רופאים משנים את דעתם ומבטלים את החלטתם הקודמת שהיתה לטובת הנכה.

קפלן יהודה
תאריך: 21/03/2018
כותרת: מזלזלים בהמלצות רופאים מומחים שלהם העיקר לא לתת נכות מומלצת

תוכן: רופא שבמסגרת תפקידו הוא מומחה מטעם אגף השיקום בבתי משפט, המליץ לתת לי בין 30% ל- 50% בגין p.t.s.d ... אז נתנו לי 30% ... אין ספק, הטיפשים ניצחו.

איציק
תאריך: 21/03/2018
כותרת: מה זה יעזור או ישנה הם כבר החליטו

תוכן: היה בושה וישאר כך
לא רואים בעניים את הנכים
על כל פגם 4 תתי סעיף ותמיד הנמוך ירשם.
אנחנו השקרנים,כמה עצוב...

אפרים כהן
תאריך: 20/03/2018
כותרת: דוח המבקר

תוכן: לעניות דעתי, הדוח הנ"ל כבר תוייק באגף השיקום. מה הבעיה הזו היא חדשה? כבר מדברים על זה שנים, ואף אחד לא עושה כלום, ובראשם ארגון הנכים. אז למה שעכשיו יהיה משהוא אחר? בואו ונמתין לדוח המבקר הבא

מושית
תאריך: 20/03/2018
כותרת: דוח מבקר

תוכן: יופי אז יש דוח מבקר !! הוא מחזיר את הכדור לאגף השיקום .לא מחליט וקובע מה לעשות אלא האגף יבחן ,יכין תוכנית וכו' ....מתי זה יקר ? עד הדוח הבא

אליהו יוסף לא מפחד ממכם
תאריך: 20/03/2018
כותרת: טיפול רפואי והתהללות

תוכן: כול מילה של המבקר בסלע
רק שכח לבקר את ההתנהלות של רופאי אגף השיקום . המחוזי ועד הראשי . מתנחלים בי כאילו אני איזה מחבל .
אני כבר 10 שנים בבית ללא שום מענה לבעיות הקשות .
אני מרותק לכיסא גלגלים ויש לי המלצות להתאמת כיסא . אבל הרופא המחוזי ועד הראשי לא מאשרים לי ושולחים אותי לקחת כיסא מהמחסן . מה אני נכה סוג ב ?
יש לי תיעוד של כול מהלך משנת 2007 ועד היום כולל מכתבים ותשובות
הכול הזוי . הכול שקרים
יום טוב

אלברט אילוק
תאריך: 19/03/2018
כותרת: טיפול רפואי ותרופות

תוכן: לידיעה כללית, אגף השיקום דוחה המלצות לטיפול ואפילו תרופות שנרשמו ע״י רופא שעובד עם האגף , זה אבסורד , מדוע האגף מפנה נכה לרופא אבל דוחה את המלצתו , מה הועילו חכמים בתקנתם.

לשרותך, נכה צה"ל