X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

מענק מס הכנסה לנכי צה"ל - שלחו כבר היום טופס 106

מדוע המענק לא שולם אוטומטית ?

בתלוש התגמולים של חודש פברואר אמורים נכי צה"ל לקבל תוספת - מענק השתתפות במס הכנסה

בשנים האחרונות הזכאות למענק השתתפות במס הכנסה לנכי צה"ל - לא ניתנת באופן אוטומטי ולכן מומלץ לוודא אם קיבלתם אותו או לא !

במידה ולא קיבלתם עליכם לבקש מהמעביד טופס 106 ולהעבירו ללשכת השיקום המטפלת לצורך בדיקת זכאותכם למענק על פי הוראת אגף השיקום 80.01.

עצמאים צריכים לשלוח העתק מהדווח השנתי למס הכנסה.

אכיפת המענק טוב או רע ?

לפני מספר שנים החליט אגף השיקום לעשות סדר בתשלום מענק ההשתתפות במס הכנסה לנכי צה"ל.

אם בעבר המענק שולם באופן אוטומטי לכולם, הרי שבשנתים האחרונות החליטו באגף השיקום לוודא כי נכי צה"ל שמקבלים את המענק עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים והמענק אכן משולם לנכה צה"ל שמתפרנס ומשלם מס הכנסה בגין הכנסתו זו.

יתרון באכיפה...

מענק השתתפות בתשלום מס הכנסה מיועד לאותם נכי צה"ל המתפרנסים למחייתם. במקרים אלה המענק מהווה בונוס של אגף השיקום שבא לעודד אותם להמשיך ולחיות חיי שיגרה פעילים הכוללים דאגה אישית לפרנסת הבית והמשפחה.

מטרת המענק להבדיל בין נכה עובד לבין נכה לא עובד ולכן חשוב שהמענק יינתן לזכאים בלבד.

חסרון באכיפה...

אגף השיקום אמור לדעת כי כל נכה צה"ל מתכנן את התקציב הפיננסי שלו ולוקח בחשבון גם קבלת סכומי כסף שמגיעים בצורת מענק. על אגף השיקום היה לפנות לנכי צה"ל לפחות שלושה חודשיים מראש בבקשה להמציא טופס 106 המוכיח את זכאותם למענק.

מהלך כזה היה מונע עוגמת נפש מאותם נכי צה"ל המתפרנסים למחייתם שתכננו את הוצאות החודש השוטפות כאשר סכום המענק נלקח על ידם בחשבון – אי תשלום המענק בזמן העמיד את אותם נכי צה"ל אל מול גירעון כלכלי לא מתוכנן.

בקרוב המענק ישולם אוטומטית - אבל עד אז עליכם לדרוש אותו !

לאחרונה עברה תקנה חדשה בכנסת שתאפשר לאגף השיקום לקבל את המידע ממס הכנסה (מס הכנסה ידווח לאגף השיקום על הנכים שמשלמים מס). כאשר המידע יגיע ממס ההכנסה סביר שאגף השיקום ישלם את המענק באופן אוטומטי - אבל עד אז - אל תתעצלו - מלאו את הטפסים, שילחו אותם ללשכת השיקום המטפלת בכם וקבלו את המענק הכספי.

מה עושים ?

נכי צה"ל עובדים שזכאים למענק השתתפות במס הכנסה מתבקשים לפנות ולמעביד ולבקש טופס 106 המעיד כי בשנת המס האחרונה הם עבדו כשכירים ושילמו מס הכנסה כחוק.

עצמאים צריכים לשלוח העתק מהדווח השנתי למס הכנסה.

את הטופס יש להעביר לעובדת הרווחה בלשכת השיקום המטפלת. מומלץ מאוד ! לוודא עם עובדת הרווחה שהמסמך הגיע ליעדו ומטופל.

לידיעתך ! טופס 106 מהווה אישור של המעסיק בו מפורטים כל הכספים ששולמו לטובת העובד לרבות : תשלומי מס הכנסה, קופות גמל, ביטוח מנהלים, קרנות השתלמות, ביטוח לאומי ועוד.

הנפקת הטופס מוטלת על המעסיק.

כאמור, במקרה של נכה צה"ל עצמאי על מנהל החשבונות של העסק להעביר העתק מדווח מס הכנסה. 

מענק מס הכנסה

מענק מס הכנסה משולם לנכי צה"ל במסגרת ההטבות והוראות אגף השיקום, המענק נחשב לתוספת (בונוס כספי) לשאר ההטבות שניתנות על ידי שלטונות מס ההכנסה בישראל לכלל הציבור, לרבות החזרי מס.

מענק מס הכנסה משולם לנכי צה"ל שהשתקמו, חזרו למסלול חיים נורמליים ויצאו לעבוד הן באופן עצמאי והן כשכירים. המענק שניתן לנכים הוא בעצם בונוס של אגף השיקום שבא לעודד את נכי צה"ל להתפרנס בכוחות עצמם. הכול לפי האמור בהוראת אגף השיקום מספר 80.01.

זכאות למענק

מענק מס הכנסה לנכי צה"ל משולם כל שנה קלנדרית בתגמולי חודש ינואר לנכי צה"ל שדרגת נכותם 19% - 89%. גובה המענק נקבע על פי גובה אחוזי הנכות ובתנאי שהנכה עובד !, משלם מס הכנסה ! אינו זכאי לפטור כלשהו מתשלום מס הכנסה.

לעיון בהוראת אגף השיקום בנושא : מענק השתתפות בתשלום מס הכנסה לחצו כאן >>

החזר ממס הכנסה - רגע, שלא תתבלבלו - גם מס הכנסה יכול להחזיר לכם כסף ! 

מענק מס הכנסה שניתן כאמור על-ידי אגף השיקום ניתן לכלל נכי צה"ל הזכאים. יחד עם זאת, מומלץ לכל אחד לבדוק האם מגיע לו החזרי מס גם ממס הכנסה. 

כן, במידה ואתם משלמים מס הכנסה ישנם כל מיני קריטיונים שאם אתם עומדים בהם, סביר להניח שמס הכנסה יחזיר לכם כסף. כחלק משירות לציבור החברות והחברים אתם מוזמנים להקליק על הקישור: החזרי מס לשכירים - בדיקה חינם לנכי צה"ל.

 

 

נותני חסות: