X סגירה
 

אפוסתרפיה - פתרון אמיתי לכאב הברכיים שלך

סובלים מכאבי ברכיים? טיפול שימנע כאב והדרדרות במצב. במימון מלא של משרד הביטחון

כאבי ברכיים וכאבי מפרקים משפיעים על איכות החיים כמעט בכל מובן. ההתמודדות עם הכאב, שינוי הרגלי התנועה, ההימנעות מפעילות, הפרעות השינה, העלייה במשקל והקושי בתפקוד היומיומי מובילים במרבית המקרים גם להחמרה בכאב ולהשפעה ישירה על המפרקים הבריאים. כ60% מהגברים והנשים בגלאי 50 ומעלה יסבלו מכאבי מפרקים. לרוב, כאבי ברכיים וגב. אורח החיים, פציעות, שינויים מבניים במבנה השלד שריר ישליכו ישירות על תפקוד המפרקים ויובילו לכאב בשל שחיקה מוגברת של רקמת הסחוס המגנה על המפרק. 

הטיפול ללא עלות, במימון מלא של משרד הביטחון. לבדיקת זכאות לחץ/י כאן >>>>

אפוסתרפיה - פתרון אמיתי לכאב הברכיים שלך

איך נוכל לזהות בעצמנו בעיה במפרקים?

כאב במפרק הינו הסמן הראשון אותו נוכל לזהות כסימפטום לבעיה. הכאב יכול להופיע במיקום מסוים ולנדוד למיקומים נוספים במפרק. חום באזור העור המכסה על המפרק הינו איתות לדלקת במפרק. כאב המופיע בתנועה אך יורד במצב מנוחה יכול להצביע על אוסטיאוארתריטיס ((OA – ניוון הסחוס. שינוי מבנה הליכה (מצב בו אנו מרגישים או שמעירים לנו שההליכה שלנו אינה כתמול שלשום) הינו סימפטום לבעיה מפרקית. הופעת כאב במפרקים אחרים שלרוב לא כאבו – הינו סימפטום נוסף לכך שישנה בעיה באחד המפרקים הגורמת לגוף לנסות ולפצות ולאזן חלוקת משקלים.

במרבית המקרים, שחיקת סחוס תוביל לכאב ולדלקת. 

הטיפול ללא עלות, במימון מלא של משרד הביטחון. לבדיקת זכאות לחץ/י כאן >>>>

שימו לב להתפתחות שלבי הכאב

הכאב בשלביו הראשונים יהיה מקומי אך עם הזמן הכאב יגבר ויוביל להגבלה משמעותית ביכולת התנועה. טווח התנועה יתקצר, התנועה תהפוך איטית יותר ומחושבת יותר. עם הזמן הכאב יפקוד גם בשלבי השינה, הקימה, העלייה והירידה במדרגות ולמעשה יפגוש אותנו בכל פעולה ופעולה. עמידה בתור בקניות תהפוך לקשה יותר, דחיפת עגלת קניות עמוסה ושליטה בה תהפוך מורכבת יותר, הליכה ממושכת תהפוך לכמעט בלתי אפשרית. הכאב "ידרוש" זמני מנוחה גדולים יותר בין פעולה לפעולה.

אחת התופעות המטרידות ביותר היא השלכת הכאב על שאר מפרקי הגוף "הבריאים". חוסר האיזון שנוצר בשל כאב בברך על שאר מפרקי הגוף מוביל לעומס על מערכות השלד שריר בגופנו. השחיקה והעומס על המפרקים האחרים גדלה, השחיקה באזורים אלה מתעצמת ותופעות של כאבי מפרקים נוספים הינם תופעה שכיחה בקרב הסובלים מכאב ברך. לרוב, כאבים נוספים מופיעים בברך השנייה, באזור האגן, הגב, הירך והקרסול.

הפתרונות המוכרים לסובלים מכאבי ברכיים:

מחקרים רבים בוצעו בעולם בכל הקשור לשיקום מפרקי הברך. לסובלים מכאבי ברכיים מוצעים כיום מגוון רחב של פתרונות. ההבדל בין פתרון אחד לשני תלוי ברובו במצב המפרק, השחיקה וסף הכאב. הפתרונות נעים בין שימוש בתרופות – להקלה על הכאב (פתרון המטפל בתופעת הכאב אך אינו מונע הדרדרות המצב הקיים). פיזיותרפיה – טיפול הכולל מפגשים עם פיזיותרפיסט לצורך תרגול, שמירה והגדלה של טווחי תנועה. תרגילים עצמאיים כמו שחייה, הליכה, רכיבה על אופניים – במטרה לשמור על טווחי תנועה ולחזק את מערכות השריר סביב המפרק. הידרותרפיה – טיפול במים המאפשר תרגול המפרק תוך נטרול חלקי של משקל הגוף. שימוש באמצעי עזר – מדרסים או מחוכים, מכשירי לייזר ביתיים, מכשירי גלי רדיו ביתיים, מקל הליכה או כל אמצעי המקל על התפקוד היומיומי. זריקות – הזרקת סטרואידים או חומצה היאלורונית למפרק עצמו במטרה להשיג תחושת הקלה לכאב. ניתוחים – התערבות כירורגית המהווה "מוצא אחרון" לטיפול שמטרתה החלפת מפרק הברך הטבעי במפרק מלאכותי. 

הטיפול ללא עלות, במימון מלא של משרד הביטחון. לבדיקת זכאות לחץ/י כאן >>>>

הטיפול הפונקציונאלי היעיל ביותר לכאבי ברכיים:

אפוסתרפיה הינו טיפול רפואי מוכח מחקרית המפחית עומסים במפרקים פגועים ומחנך מחדש את השרירים לתפקוד נכון ומלא, למזעור השחיקה, לשיפור תבנית ההליכה. מחקרים רבים בעולם הוכיחו את השיפור הניכר בתפקוד הסובלים בכאבי ברכים בשימוש במערכת ההליכה הביומכנית של אפוסתרפיה.

פתרון אפוסתרפיה לטיפול לסובלים מבעיות מפרקים הינו פיתוח כחול לבן של שני רופאים ישראלים. דר' אבי אלבז ודר עמית מור. רופאים וחוקרים בתחום השיקום האורתופדי ורפואת הספורט. לאחר שנים של מחקר הביאו הרופאים את הבשורה לעולם. עד היום, אמצו מערכות בריאות רבות בעולם את הפתרון השיקומי של אפוסתרפיה. מעל 90,000 מטופלים ברחבי העולם נעזרו במערכות ההליכה הביומכניות של אפוסתרפיה כקו החזית המשמעותי לפתרון כאב המפרקים ובראשן כאבי ברכיים, גב, אגן וירך. 

השיקום הפונקציונאלי של "אפוסתרפיה" לסובלים מכאבי ברכיים, הוכח בעשרות מחקרים שנערכו בארץ ובעולם כיעיל ואפקטיבי במיוחד. ההבדל המהותי בין טיפול "אפוסתרפיה" לכל טיפול אחר נעוץ בעובדות הבאות:

• הטיפול מוביל את מפרקי הגוף לשקם את עצמם – בזכות המערכת הביומכנית, בכל צעד בנעלי אפוסתרפיה, מערכות השריר התומכות במפרק הכואב מתחזקות. בכך, הלחץ על המפרק הכואב הולך ונעלם. זאת ועוד, חלוקות העומסים על כל שאר מפרקי הגוף משתנות ומערכות השריר התומכות במפרקים מתחזקות.

• הטיפול אינו דורש מאמץ ומאפשר תרגול יומי קל וקבוע– הטכנולוגיה הביומכנית המוטמעת בנעלי ההליכה של אפוסתרפיה מאפשרת לאדם לנוע, ללא כל מאמץ, בסביבתו הטבעית ובכל הליכה לחזק את כל מערכות השלד שריר התומכות במפרק הכואב ובשאר מפרקי הגוף. 

• הטיפול והשיקום מותאם באופן אישי לכל מטופל – שיטת הטיפול באפוסתרפיה מתייחסת לכל מקרה לגופו. כל מקרה נבחן וכיול מערכת ההליכה הביומכנית מותאמת בדיוק לצרכי המטופל/ת. זאת ועוד, כל מטופל/ת מוצמד/ת לפיזיותרפיסט מוסמך אשר אחת לתקופה מתאים את מערכת ההליכה הביומכנית מחדש. זאת, כדי לשפר עוד ועוד את מערכות המפרק ולמזער הישנות של שחיקה או כאב בעתיד.

• הטיפול ללא צורך בתרופות, משככי כאבים או פעולה כירורגית – הטיפול הפונקציונאלי של אפוסתרפיה מונע שימוש בכימיקלים הגורמים לתלות או לתופעות לוואי בריאותיות. במרבית המקרים, גם במקרים חמורים ביותר, הטיפול של אפוסתרפיה מייתר צורך בהתערבות פולשנית.

• למעלה מ90,000 מטופלים בעולם עם 87% הצלחה – טיפול אפוסתרפיה מוכח בארץ, ובמדינות רבות בעולם, כאחד מהטיפולים המוצלחים ביותר בתחום. למעלה מ87% מהמטופלים מדווחים על ירידה בכאב וחזרה לתפקוד, ללא כאב, בתוך כמה חודשים מתחילת הטיפול.

הטיפול ללא עלות, במימון מלא של משרד הביטחון. לבדיקת זכאות לחץ/י כאן >>>>


 

נותני חסות: