אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

ד"ר אזקיל פלכטר- שימוש בטוח ועקבי במשאף SyqeAir

"אני לא רוצה שתיגעו בסיגריה בחיים שלכם!"
רופא אמון שהוא גם אונקולוג, עוזר למטופלי PTDS
ומאמין בבטיחות ובעקביות שמציע משאף SyqeAir

דוקטור אזקיל פלכטר

(צילום: רמב"ם)

ד"ר אזקיל פלכטר פגש בקריירה שלו המון מטופלי כאב ו-PTSD ומאמין בטיפול בטוח ועקבי בקנביס רפואי. כרופא אמון הוא מחויב למתן רישיון מִיָּדִי למטופלים שבידם כל ההמלצות והאישורים הנדרשים. "אנחנו חייבים הרבה ללוחמים שלנו וצריכים לעזור להם ככל האפשר", הוא אומר. 

ד"ר פלכטר מומחה באונקולוגיה, יועץ בתחום אונקולוגיה תומכת במחלקה האונקולוגית ברמב"ם, רופא אמון ורושם קנביס רפואי מטעם משהב"ט ואחד מחברי הוועדה לטיפול בנפגעי פעולות איבה. "כאונקולוג, אני נותן המלצה לקנביס ורופא אחר מנפיק רישיון. כרופא אמון אני עושה את שני התפקידים."

"לאורך השנים, ראיתי את השפעתו החיובית של הקנביס הרפואי על המטופלים ללא תופעות הלוואי הקיצוניות שהוזהרנו מהן, כמו פסיכוזה קשה. גם החשש מהתמכרות מוגזם, לדעתי; עובדה, כשמטופלים מפסיקים מהיום למחר כדי לטוס לחו"ל לא קורה כלום ואין תסמיני גמילה כמו בהפסקת אופיאטים.

יש הבדל בין PTSD אונקולוגי לבין פוסט טראומה מאירוע ביטחוני?

"PTSD (פוסט טראומה) היא מצב נפשי-רגשי שמופיע אחרי אירוע קשה; מצב "דחק" שמהווה איום מידי על חיי אדם או קרוביו וגורם לזעזוע כה חזק, שהשלכותיו נחקקות בגוף ובנפש גם הרבה אחרי שחלף, וגורמות להפרעה תפקודית ולשינוי החיים. לכאורה, אין הבדל בין טראומה ממחלה קשה לטראומה מאירוע קשה אחר. רק הדרכים לאבחון שונות."

"נפגעי פעולות איבה עוברים אירוע ברור (פיגוע, מתקפת טילים...), גם אבחון מחלה קשה או ניתוח מורכב יכולים להירשם כאירוע טראומתי. אפילו אנשי כוחות הביטחון, למשל שוטרים, יכולים לחוות אירוע לא שגרתי ויוצא מהכלל, שמוביל לפוסט טראומה. לעומתם, אצל הלומי קרב קשה, לעיתים, להצביע על אירוע ספציפי. לעיתים מדובר באוסף אירועים שמתרחשים לאורך השירות: חיילים שנמצאים שבועות וחודשים תחת אש, בסכנת חיים, נחשפו למראות קשים, איבדו חברים... מדובר באירוע מתגלגל. קשה יותר להגיע לאבחנה של PTSD ולצערי זה לוקח זמן."

"כרופא אמון אני לא יכול להשתמש באותם כלים שבהם אני נעזר לאבחן חולים אונקולוגיים שסובלים גם מ-PTSD. לכן זקוק לחוות דעת פסיכיאטרית: אבחון ה-PTSD, המלצה לטיפול בקנביס, אישור שאין קונטרה-אינדיקציות או עבר פסיכוטי שמונעים טיפול בקנביס וכמובן היסטוריה טיפולית כמחויב בנוהל 106."

איך אתה ממליץ למטופלים על קנביס?

"אני בוחן את מנגנון התסמינים: למטופל עם חרדות קשות והזיות שנוטל תרופות אנטי פסיכוטיות, לא אמליץ ישר על THC ואעדיף להתחיל עם CBD. לאדם פאסיבי, שכל היום שוכב במיטה, ללא תסמינים פסיכוטיים או סובל מכאב כרוני עצבי אמליץ על THC כבעל השפעה טובה יותר. רוב מטופלי PTSD שקטים ופאסיביים, עבורם ה-THC מתאים יותר."

"אני מתחיל כל פגישה כך: אני אונקולוג ולא רוצה שתיגעו בסיגריה בחיים שלכם! אני נגד עישון נקודה. אנשים חושבים שאם מעשנים רק "ירוק" זה לא מסרטן, וזה לא נכון! גם עישון ללא טבק עשוי לסרטן. תיאורטית, גם מעישון חסה אפשר לקבל סרטן. זה לא העלים - זו הבערה שמסוכנת."

במשאף ומחסנית SyqeAir יש יותר בטיחות, דיוק וניקיון

"אני מנסה להיות כמה שיותר ניטרלי וקשוב, אני לא מוכר דבר אחד או מעדיף צורת מתן אחת על פני אחרת. כשמדובר באפקט הקנביס על הכאב ותסמינים נוספים - צורות המתן שוות. ההבדל מתבטא בנוחות ובבטיחות הטיפול. את המשאף של חברת סאיקי הכרתי במהלך מחקר שהתבצע בפקולטה לרפואה בטכניון, בהשתתפות מטופלי המרכז הרפואי רמב”ם. במשאף של סאיקי יש הרבה תקנים ששומרים על בריאות המטופלים." המשאף מציע בטיחות, מינון נמוך ותפרחת נקייה והדירה בהרכב החומרים הפעילים שבה. גם חוויית השימוש שונה: המשאף מתאים לאנשים שלא רוצים שידעו שהם צורכים קנביס ולא רוצים לחשוף את הסביבה לנזקי עשן או עישון. מחסנית הקנביס אטומה ובטיחותית, ללא מגע אדם.

הקנביס במחסנית סאיקי קבוע, אחיד ובעל הרכב חומרים שניתן לחזור עליו מאצווה לאצווה - יתרון שתורם לטיפול עם השפעה עקבית. "בתפרחות שנרכשות בשקיות ישנם הבדלים בחומרים הפעילים ולכן מטופלים חווים השפעה שונה משאיפה לשאיפה. הזנים משתנים מעת לעת, מה שמעלה חרדות, כשמטופל רוכש תפרחת שאולי לא תשפיע עליו."

"חברת סאיקי מציעה ליווי אחיות. בעיני, כרופא זה מצוין ומקצועי שיש מישהו שנותן עזרה ומסגרת ביטחון. המטופלים מרגישים שהם לא לבד, וקנביס זה בד"כ לבד. כי לרוב הרופאים אין ניסיון בטיפול בקנביס ולאחות יש."

>לאתר סאיקי.
לשיחה עם נציגי חוויית לקוחות: 2064*

========
ד"ר אזקיל פלכטר, מומחה באונקולוגיה, יועץ בתחום אונקולוגיה תומכת במחלקה האונקולוגית ברמב"ם, רופא אמון ורושם קנביס רפואי מטעם משהב"ט ואחד מחברי הוועדה לטיפול בנפגעי פעולות איבה.

לנכי כוחות הביטחון המוכרים ע"י משהב״ט. בהתאם להתוויות המאושרות ע״י משרד הבריאות. השימוש במשאף מותנה בהמלצת רופא וברישיון לשימוש לקנאביס רפואי של משרד הבריאות, בהתאם לדרישות הדין. נבדק מחקרית. אין באמור המלצה רפואית. לבעלי רישיון למחסנית למשאף מסוג  .Sativa T20C


 

נותני חסות: