X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

משאף SyqeAir בסבסוד מלא של משרד הביטחון

"הייתי בטוח שגם השימוש במשאף ימסטל אותי, כמו בעישון. אבל זה לא קרה“

חיים (השם האמיתי שמור במערכת) היה חייל בן 19 כאשר השתתף בטורניר כדורגל בבסיס חיל האוויר שבו שירת, ונפגע באופן קשה ע"י שחקן אחר על המגרש. הסחוס בברך שמאל נקרע וחיים עבר ניתוח להוצאת הסחוס מהברך. עם השנים נשחקו העצמות וחיים סבל מכאבים חמורים ומנפיחות ברגל שהגבילו אותו מאוד. לפני 6 שנים הוא נותח בשנית ורק לאחר שהחל שוב לסבול מכאבי תופת התברר שבמהלך הניתוח קרתה טעות.

"מאז הניתוח, אני סובל מכאבים ומבעיות נפשיות. הדבר הכי קשה לי במצבי הוא שהפסקתי לעבוד" אומר לנו חיים ,"הייתי מורה בבי"ס למכונאות רכב ואחרי הניתוח הרגשתי פחד לעמוד מול הכיתה. הייתי נכנס לחרדות רק מלחשוב על זה. איבדתי את הביטחון, פחדתי מהכול, בלילות הייתי מביט בשעון בשעות המתחלפות ולא מצליח להירדם. ככה במשך שנים, הייתי עייף - זומבי שלא מתפקד, עם חרדות חברתיות."

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים והשארת פרטי התקשרות >> 

שמן קנביס לא עמד בציפיות וחוסר הדיוק הפריע להתנהלות היומית

במהלך השנים, לאחר שטיפולים ותרופות שנטל להפחתת הכאבים לא כל כך הועילו, הציע לו הרופא לנסות קנביס רפואי. "אני איש חינוך והיה לי אנטי לקנביס, חששתי שמדובר בסמים. לקח לי שנים להיגמל מסיגריות ופחדתי לחזור לעשן, לכן ביקשתי מהרופא טיפות שמן." מיצוי שמן קנביס לא עמד בצרכים ובציפיות של חיים. האפקט של השמן לא היה קבוע, תופעות הלוואי שחווה וחוסר הדיוק בטיפול הפריעו לו מאוד לנהל איזושהי שגרה. ולפני שנתיים וחצי, ממש בתחילת הקורונה, הציע לו הרופא לעבור למשאף SyqeAir והצעה זו שינתה את חייו.

 

משאף רפואי SyqeAir למטופלי קנאביס

צילום: כפיר זיו

״בזכות המשאף של סאיקי אני יותר מרוכז, לא מתנהל כמו זומבי כל הזמן וגם החרדות פחתו״

חיים התחיל את הטיפול בקנביס רפואי באמצעות משאף SyqeAir ללא ציפיות. "בגלל הדעות הקדומות שהיו לי על קנביס הייתי בטוח שגם השימוש במשאף ימסטל אותי, כמו בעישון. אבל זה לא קרה. ויום אחד נפל לי האסימון: כבר תקופה שאני ישן בלילות כמה שעות ברצף - משהו שלא חוויתי שנים! גם השימוש בכדורי שינה ירד." הטיפול באמצעות המשאף מקצר את משך ההירדמות. חיים מנצל את היתרון הזה גם לתנומה קצרה במהלך היום.

חיים מספר שהיום החיים שלו לא סובבים סביב הקנביס. השימוש הקבוע במשאף SyqeAir  מפחית במידת מה את עוצמת הכאב ומוריד את סף החרדות באופן שמאפשר לו התנהלות חברתית בהתאם למגבלות. הוא
משתמש במשאף SyqeAir פעמיים ביום: בבוקר ובערב ובזכות ההשפעה העקבית הוא יודע לנהל את השגרה שלו באופן קבוע: ארבע פעמים בשבוע הוא הולך למועדון ופעמיים לפיזיותרפיה. בנוסף, חיים מתנדב בעמותה שמסייעת לקשישים, בתור גזבר ואב קהילה. הוא מגיע אליהם הביתה לבקר, להתקין לחצן מצוקה ולבצע תיקונים קלים בבית. משימות שהוא יכול לבצע גם אחרי שאיפה.

״אני יודע כמה חומר פעיל נכנס לי לגוף ואיזו השפעה תהיה עליי״

״לפני המשאף של סאיקי, במעט הזמן שהצלחתי לישון, היו לי סיוטים. בעקבות השימוש במשאף SyqeAir הם פחתו משמעותית. אני יודע כמה חומר פעיל נכנס לי לגוף ואיזו השפעה תהיה עליי. אני יותר מרוכז, לא מתנהל כמו זומבי כל הזמן. גם החרדות פחתו והיום אני מצליח להתנהל חברתית."

92% ממטופלי  SyqeAir מעידים על שיפור באיכות החיים(1)

מקסימום הפחתה בעוצמת הכאב במינימום תופעות לוואי

המקרה של חיים עומד בקנה אחד עם ממצאי מחקר חדש, שאסף נתונים ועדויות של מטופלי משאף SyqeAir  במטרה לבדוק את יעילות ובטיחות הטיפול בעזרת המשאף לטווח ארוך. פחות מ-4% ממשתתפי המחקר דיווחו על שיעור נמוך בהרבה של תופעות לוואי, לרבות תופעות לוואי פסיכואקטיביות חמורות לאחר תקופת התאמת המינון. זאת בהשוואה לצורות המתן האחרות: עישון, אידוי ושמן אשר במחקר אחר דיווחו 30% מהם על תופעות לוואי גם אחרי שנה(2). בנוסף, המטופלים גם העידו כי השימוש במשאף מקצר בחצי את משך ההירדמות ומשפר את איכות השינה(4).

הפחתה בעוצמת הכאב שמתחילה בתוך 5 דקות

-  מינון יומי נמוך פי 79 של (1)THC בהשוואה לתכשירי קנאביס רפואי עתירי THC(3)
-  ללא חשיפה לנזקי עישון
-  תפעול קל: בלחיצת כפתור, בלי להתעסק עם תפרחות
-  שימוש דיסקרטי, בכל מקום
 - ליווי אחות מוסמכת

משאף SyqeAir במימון מלא של משרד הביטחון

חיים הוא אחד מעשרות מטופלי ומטופלות כוחות הביטחון שמקבלים החזר כספי מלא עבור רכישת משאף SyqeAir ומחסניות הקנביס לטיפול החודשי. הסבסוד ניתן לנשות ואנשי צה"ל וכוחות הביטחון שנכותם מוכרת ע"י משרד הביטחון לטיפול בקנביס רפואי. במסגרת רפורמת "נפש אחת", אגף השיקום יזם התקשרות עם רופאי אמון מורשים על ידי היק"ר, למתן רישיונות לנכי צה"ל המאושרים לרישיון לקנאביס רפואי. רפורמה המשפרת את השירות לנכי צה"ל בעניין זה.

לפרטים נוספים, היכנס לאתר שלנו

בהתאם להתוויות המאושרות ע״י משרד הבריאות. השימוש במשאף מותנה בהמלצת רופא וברישיון לשימוש לקנאביס רפואי של משרד הבריאות, בהתאם לדרישות הדין. נבדק מחקרית. אין באמור משום המלצה רפואית.

[1] Aviram J et al. PAIN Reports: May/June 2022 - Volume 7 - Issue 3 - p e1011ממשתתפי מחקר: 
[2] Aviram, J. (2021). European Journal of Pain, 25(2), 359-374. 
[3] Aviram, J. (2021). Pharmacological Research, 169, 105651.
[4] Data on file

 

לפרטים נוספים: www.syqe.com

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים והשארת פרטי התקשרות >> 

 

נותני חסות: