אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

נגיש - מרכז להתאמת נגישות ארצי

לצעדים נוחים יותר!!!

לראשונה בישראל - נגיש-מרכז להתאמת נגישות ארצי, בקניון איילון ברמת גן

יוזמה חדשה של מנהל המגבית היהודית ושליח קרן היסוד בוונצואלה לשעבר מרסלו רויסמן, אשר הקים מרכז הראשון מסוגו בארץ ובעולם המציע שירותים וציוד שיסייעו ויקלו על חייהם של מבוגרים בגיל השלישי ושל אנשים עם צרכים מיוחדים בניהם נכי צה"ל.

נושא נגישות לאזרחים עם צרכים מיוחדים עלה על סדר היום הציבורי יותר ויותר בשנתיים האחרונות. הנגשת מבנים ציבוריים, מוסדות, מקומות בילוי ופנאי וכמובן הנגשה של בתים פרטיים שהרי, ביתו של כל אחד ואחד מאיתנו הוא מבצרו וביטחונו – על כן ראוי וכדאי שכל בית כזה יותאם לצרכי דייריו.

בנגיש – המרכז הארצי להתאמת נגישות הממוקם בתוך קניון אילון ברמת גן, ניתן לקבל שרות מיועצי נגישות, אדריכלים, קבלנים, מרפאים בעיסוק ואנשי מקצוע נוספים על כל מה שחשוב לדעת על הנגשת מבנים ציבוריים ופרטיים. השרות מוצע ליזמי בניה, קבלנים ואדריכלים המבקשים לבנות מבנים ציבוריים, לבנות בתים פרטיים וכמובן לשפץ מבנה קיים ולהתאימו לצרכי דייריו.

כמו כן ניתן למצוא מגוון רחב ציוד שיקל ושיפר את איכות חייהם של הזקוקים לכך: ממעלונים, כיסאות גלגלים, עזרי הליכה וקימה, מיטות מיוחדות (ליחיד, זוגי ומשולבות), ועד לציוד למוגבלי ראיה או שמיעה, כורסאות מיוחדות, אביזרי אמבטיה וחדרי נוחיות, שרפרפים ועוד.

מרסלו רויסמן אשר בכובעו הקודם נחשף לצרכיהם של מגוון אוכלוסיות זיהה ברגישות יתר את החשיבות להתאמת נגישות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים והחליט להקים מרכז אשר יעניק שרות לאוכלוסיה זו.

לדבריו: " בשנים בהם נפגשתי עם קבוצות יהודים ברחבי דרום אמריקה נחשפתי בין היתר גם לקבוצות של אזרחים עם צרכים מיוחדים.והבנתי לעומק את הצרכים היום יומיים שלהם במיוחד בכל הקשור להנגשת הסביבה הקרובה להם – ביתם , מקום עבודה, לימודים, מקומות בילוי מוסדות וכד'.עם חזרתי לישראל הבחנתי כי אין ארגון אשר נותן מענה מקיף לאוכלוסיה  זו , החל מנושא אבחון, שיפוץ התאמת הבית הפרטי וכו' , לכן החלטתי לעשות מעשה ולפעול למען הקמת מרכז אשר יוכל לתת מענה כזה. היום עם הקמת נגיש- המרכז הארצי להתאמת נגישות אני יותר משמח לספר כי זהו המקום היחידי בארץ המציע שרות כולל אשר יקל, יסייע וישפר את איכות החיים של קרוב למיליון איש במדינת ישראל."


 

נותני חסות: