X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

פצועי "צוק איתן"

מחבקים את פצועי "צוק איתן"

זה היה המבצע הצבאי הארוך ביותר בתולדות מדינת ישראל, אבל עבור 1,600 פצועי מבצע "צוק איתן" סיום המבצע הוא רק תחילת הדרך, בהמשך סביר להניח כי התווספו פצועים נוספים אותם חיילים שיתחילו להפנים את הפגיעה הנפשית - פגיעת הלם קרב .

השנה הראשונה של הפציעה

השנה הראשונה לאחר הפציעה היא שנה קשה ועמוסה פיזית ורגשית : השיקום הראשוני לצד הטיפולים הרפואיים, הכאבים והתרופות הם רק צעד ראשון בדרך לשיקום.

הצעדים הבאים יידרשו מכם תעצומות נפש רבות בהם תדרשו לקבל את המגבלה (הנכות), ללמוד לחיות עם הנכות ולהתחיל בתהליך לימוד עצמי כיצד להתגבר ויחד עם הנכות לנהל חיים תקינים ורגילים.

לומדים לחיות עם המגבלה

זה יכול לקחת זמן, אבל בסוף מתרגלים לחיות עם הנכות, לומדים כיצד להתנהל נכון מעתה והלאה. מה אני יכול לעשות, מה אני יכול לנסות לעשות וממה עלי להימנע. זכרו, אצל כל אחד מכם קיימת יכולת החלמה.

קביעת דרגת הנכות

הנכות היא המגבלה הפיזית או הנפשית שנובעת מהפגיעה שלך, הוועדה הרפואית של אגף השיקום אמורה לקבוע את גובה אחוזי הנכות המגיעים לך בגין הפציעה.

אחוזי הנכות ייקבעו את סל ההטבות לו תהיה זכאי בנושאים רבים כמו : דיור, רכב, שיקום וכן גובה התגמול החודשי.

לכן, מומלץ להתכונן לקראת הוועדה הרפואית, להכין את כל המסמכים הרפואיים, הטיפולים שעברת, התרופות שאתה נוטל והמגבלות בהם אתה נתקל.

לקבלת ייעוץ מקצועי אתה מוזמן לפנות לאחד היועצים הרבים בפורטל נכי צה"ל.

תעסוקה ולימודים

לאחר שעברת את השיקום הרפואי, קיבלת את אחוזי הנכות המגיעים לך, זה הזמן להתחיל ולתכנן את העתיד. אגף השיקום אמור לסייע לך בלימודים אקדמאיים, במציאת מקום תעסוקה מתאים או לחילופין לסייע כלכלית בפתיחת עסק עצמאי.

בכל אפיק שיקומי שתבחר תהיה זכאי לסל הטבות לרבות מימון הלימודים, קבלת דמי קיום ועזרה בשעורי עזר (תלוי בסוג הפגיעה).

הזכאות לשיקום מקצועי היא חד פעמית וזה המקום לחשוב בכובד ראש כיצד אתה רואה את עצמך בעתיד לבוא.

כל המידע בפורטל נכי צה"ל

פורטל נכי צה"ל נמצא כאן בשבילך, אתה מוזמן לקרוא ולעיין במאמרים, פסקי הדין, להתייעץ עם מומחים, לשתף בחוויות השיקום, סיפור הפציעה כמו גם להעלות שאלות בפורום נכי צה"ל.

צוות פורטל נכי צה"ל, ישמח להיות אוזן קשבת עבורך

שנת שיקום מוצלחת

לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה אנו מאחלים לכל אחד מכם שנת שיקום מוצלחת, החלמה מהירה ומקווים לראותך כחלק מאלפי החברים והחברות בפורטל נכי צה"ל.  
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
שלמה אושפיז-הולנד
תאריך: 22/09/2014
כותרת: תשובה לוותיק

תוכן: המסר הוא אווילי באירופה ובארצות הברית נכה מלחמה או צבא לא מקבל חצי משמקבל נכה בארץ .נכון שלא כל נכה מקבל משמגיעה לו .וזה מצער שלפעמים זה תלוי לאיזה אזור בארץ אתה משתיך על חיפה שמעתי רק רעות. ואם היה לך יועץ בוועדה הריפואית .לפעמים נכה פגוע פנים מקבל יותר מנכה פגוע חוץ כי הוועדה הריפואית לאיכולה לראות ברור את הפגיעה ולהרגיש אותה והנכה יכול בקלות לשקר.הדבר המעצבן והאידיוטי ביותר זה אישור חיים שמבקשים אותך כל שנה כאשר אתה גר מחוץ לישראל גם בגיל מאד מבוגר אתה צריך לגשת לשגרירות הישראלית .שמתיחסת אליך בצורה משפילה ביותר ולא מתחשבת בך שאתה נכה צהל .השאלה הנשאלת למה הביטוח הלאומי מכיר באישור חיים של העיריה של מקום מגוריך .ומשרד הביטחון לא כאשר הוא צריך לעזור לך בתור נכה צהל איזה מנהלים ופקידים עובדים במשרד.הגיעה הזמן לעשות נקיון ולהכניס אנשים עם מחשבה

הותיק
תאריך: 17/09/2014
כותרת: המלחמה האמיתית על השיקום עוד לא החלה אסור לתת לאויב תחושת הססנות

תוכן: הלוואי והייתי יכול לעודד את הפצועים הטריים אך אני ממתין 35 שנים שהשיקום שלי יתחיל. שיהיה לי תוכנית שיקום כתובה ביד שבה יהיה מצויין מהם השלבים והמדרגות אליהם אשאף ואוכל לעשות כדי להחזיר את מצבי לקדמותו או להיות אדם תורם ועושה לחברה, לקהילה ולסביבה. אך איך אפשר להשתקם כשאין אופק שיקומי,כשאתה חסר בית,חסר עבודה קבועה,חסר תמיכה מהמדינה ואזרחיה,חסר טיפול רפואי הולם,חסר פרנסה וקיום הולם,משום שהחברה והמדינה לא יוצרת העדפה מתקנת - אחרי המלחמה אף אחד לא זוכר את הגיבור שהקריב את עצמו.מה השתנה ב15 השנים שPNZ קיים? מה שינו ההפגנות העקרות? מה שינו הבחירות המכורות? על הדור החדש ללמוד את הלקח משגיאות דור המדבר ולהביא גאולה לאחיו בזרוע נטויה ולשנות סדרי בראשית למען חייו והקרבתו לא יהיו לשווא. ולמען דור הלוחמים שאחריו. בהצלחה ושנה טובה של גאולה ותפארת.

לשרותך, נכה צה"ל