אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

אלכס פרידמן מעמותת נכה, לא חצי בן אדם מצדיע לעידן קלימן

פגישה אקראית בוועידת המשפיעים

פגישה אקראית בוועידת המשפיעים


אלכס פרידמן יו"ר ארגון "נכה, לא חצי בן אדם" ומועמד מפלגת ישראל ביתנו לכנסת פגש באקראי את יושב ראש ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן בוועידת המשפיעים של חדשות 12.
אלכס פרידמן בירך את עו"ד קלימן על כניסתו לתפקיד והצדיע לו על הנאום המרגש שנשא בוועידה.

אלכס הביע בפני עידן קלימן את התחייבותו לפעול לקידום זכויות נכי צה"ל, בין היתר, אלכס ציין כי בתכנית המיוחדת של "ישראל ביתנו" בתחום אנשים עם מוגבלות, קיים סעיף מיוחד בנושא נכי צה"ל וזו למעשה בין המפלגות היחידות שפועלות ומחויבות לנושא.
 

ארגון "נכה, לא חצי בן אדם"

אלכס פרידמן (31), יוזם מאבק הנכים, מייסד ויו''ר ארגון "נכה, לא חצי בן אדם". במסגרת המאבק שהוביל ביחד עם ארגוני נכים נוספים חוקק בחודש פברואר 2018 חוק היסטורי להעלאת קצבת הנכות בהיקף חסר תקדים של 4.3 מיליארד ₪ ובסך הכול גדל תקציב הנכים בכ-4.7 מיליארד ₪, בהגדלה משמעותית של קצבת הנכות ושילוב אנשים עם מוגבלות בתעסוקה.

פרידמן המרותק לכיסא גלגלים בעקבות מחלת ניוון שרירים SMA, נכנס לרשימת 100 המשפיעים של "כלכליסט", נבחר כאיש השנה של "ידיעות אחרונות", גיבור השנה של ''ישראל היום'', איש השנה של ערוץ 9, איש השנה של "גלובס" וזכה בתארים רבים נוספים בעקבות פעילותו לקידום זכויות אנשים עם מוגבלות והצבתם בחזית החברה הישראלית.

בפברואר 2019 הצטרף למפלגת "ישראל ביתנו" ושובץ ברשימתה לכנסת.


 

נותני חסות: