אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

זכאות לליווי וייעוץ כלכלי אישי חינמי לנכי צהל

ארגון נכי צה"ל ואגף השיקום ביוזמה מבורכת - מעתה נכי צה"ל יזכו לליווי וייעוץ כלכלי אישי

התנהלות כלכלית נכונה ונבונה היא מתכון לחיים מאושרים, דרך מצויינת להתבססות כלכלית עתידית ושמירה על גב כלכלי חזק לכל המשפחה.

למרות זאת, מדינת ישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם המערבי שלא משלבות חינוך פיננסי וכלכלי בבתי הספר ובתיכונים. כתוצאה מכך הציבור הישראלי מתקשה לנהל את כלכלת הבית, הוא אינו מודע לחשיבות הרבה בחיסכון ובניית תקציב אישי ומשפחתי. 

כאשר במציאות היומיומית – חלק גדול ממשקי הבית הישראלים נוטלים הלוואות, מנצלים את מסגרת האשראי הבנקאי ואינם מודעים לעובדה שחלק ניכר מההכנסות שלהם הולכות לתשלומי ריבית לבנקים ומוסדות האשראי השונים.

התוצאה יכולה להיות הרסנית, צבירת חובות שקשה יהיה להחזיר אותם ובמקרים קשים יותר, עיקולים ובקשות להכריז על פשיטת רגל כלכלית.

זכאות לליווי וייעוץ כלכלי אישי חינמי לנכי צהל

עידן קלימן: ארגון נכי צה"ל ידאג שלכל נכה צה"ל יהיו הכלים להתמודד כלכלית

לאורך כל השנים ארגון נכי צה"ל תומך בחברות ובחברים שזקוקים לעזרה כלכלית. בעזרת "קרן עזרה הדדית" מעניק ארגון נכי צה"ל הלוואה בגובה של עד 18,000 ₪ ובפריסה ל- 60 חודשים בתנאים מעולים.  

אלא שיו"ר ארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן זיהה כי לחברות ולחברים חסרים כלים כלכלים שיעזרו להם לתכנן את המהלכים וההתנהלות הכלכלית שלהם. 

לכן, כחלק מיישום רפורמת נפש אחד נפגש יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן עם ראש אגף השיקום לימור לוריא והוחלט לתת לכלל נכי צה"ל ליווי וייעוץ כלכלי אישי חינמי. 

מדובר בקורס של כ-8 חודשים שמלווה באנשי מקצוע בתחום הכלכלה והפיננסים של מכון "פיל"ת", הכל במטרה לשפר את כלכלת משק הבית ורכישת כלים לקבלת החלטות כלכליות נכונות.

למימוש הזכאות שלחו הודעה למחוז השיקום אליו אתם שייכים >>>

מה נותן לי הליווי והייעוץ הכלכלי ?

מטרה הליווי היא להעניק כלים להתנהלות כלכלית נכונה, ללמד מיומנות כלכלית שתאפשר לכם לשפר את האיזון הכלכלי ולהביא בסופו של תהליך לרווחה כלכלית. כאשר הנוסחה המנצחת היא פשוטה - ללמוד כיצד גובה ההוצאות השוטפות וההוצאות הבלתי צפויות (בלת"ם) יהיה נמוך מגובה ההכנסות. כלומר, להיות במאזן כלכלי חיובי.

הליווי מאפשר לכם לרכוש כלים לקבלת החלטות כלכליות נכונות. את הליווי והסיוע מעניקים מדריכים מוסמכים בתחומי הכלכלה ומנהל עסקים מטעם מכון "פילת". הליווי כולל סדנאות מקצועיות והדרכה אישית, שיעסקו במגוון תחומים של ניהול כלכלי נכון.

הליווי יכול להיות אישי, זוגי, או משפחתי – בהתאם לצרכים שלך, והוא עוסק בנושאים כמו:

החלטה על תקציב מוסכם ומותאם לצרכים שלך

בניית תוכנית כלכלית עתידית

כלים להתנהלות כלכלית נכונה בשגרה

מעקב אחרי יישום התוכנית הכלכלית

סיוע בהתמודדות עם קשיים ובעיות כלכליות

למה זה חשוב ?

התנהלות כלכלית נכונה ונבונה היא מתכון לחיים מאושרים. כאשר לומדים להתנהל כלכלית נכון הרגשת המחסור נעלמת, הלחץ הנפשי מתפוגג ופתאום מצליחים למצוא תקציב גם לחופשות, טיולים, בילויים ועוד.

צריך להבין כי כלכלית ניהול משפחה ומשק בית זהה לניהול עסק ולכן צריך תקציב מסודר. לדעת כמה כסף מיועד לדיור, הוצאות שוטפות, רכב וחסכון לאירועים עתידיים. 

לדוגמה: אם המטרה שלכם היא לצאת פעם בשנה לחופשה בת שבוע ימים. קיימות שתי התנהלויות כלכליות: האחת לחסוך מידי חודש סכום של כסף בחודשים שלפני החופשה. השנייה לקחת הלוואה, לצאת לחופשה ולשלם את ההלוואה בחודשים שלאחר החופשה. 

ההבדל מתבטא בעלויות. בשתי המקרים החופשה "משולמת" כביכול לאורך מספר חודשים. אלה שבהתנהלות הכלכלית הראשונה יהיה ניתן לצבור ריבית קטנה על החיסכון ואילו בהתנהלות השניה יהיה עלינו לשלם ריבית על התשלומים. כלומר, באפשרות השניה נשלם ריבית – סכום שיכול להגיע לכדי 1,000 שקלים יותר.

הייעוץ והליווי הכלכלי נותנים לכם את הכלים, ללמוד כיצד להתנהל עם הכספים וההוצאות בצורה חכמה ויעילה יותר.

האם אני זכאי לקבל את הליווי ?

באפשרותך לקבל ליווי כלכלי אם נקבעו לך 20% נכות ומעלה (או 10% ומעלה אם הפגיעה הוכרה עד 31.12.1995).

כיצד מגישים בקשה לקבלת הליווי ?

כדי להירשם לאחת התוכניות של ליווי והדרכה כלכליים, יש לפנות לעובדת הרווחה במחוז שלך ולבקש זאת.

בפנייה יש לציין את סוג הייעוץ שמעניין אותך לקבל: ליווי והדרכה אישית או סדנאות.

לאחר אישור הבקשה, עובדת הרווחה תעביר את הפרטים שלך למכון פיל"ת שייצרו איתך קשר לתיאום הליווי והייעוץ.

למימוש הזכאות שלחו הודעה למחוז השיקום אליו אתם שייכים >>>

חשוב לדעת 

אגף השיקום מדגיש כי הסדנאות נועדו למטרות לימודיות. התכנים שיילמדו לא ייחשבו כייעוץ רשמי להשקעות, קניות או מכירות ולא מחליפים את שיקול הדעת העצמאי שלך.

לחצו כאן למעבר להודעת אגף השיקום >


 

נותני חסות: